Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 207 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. szept. 20., csütörtök 18:54 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Gabriel én nem gondolom, hogy te istent játszol, főleg nem amiatt, amire az Admin hivatkozott. Tökéletesen értetted a helyzetet, így köszönöm, hogy leírtad a véleményed, sőt meg is védted azt. Ehhez nincs mit hozzátennem.

Talán csak azt, hogy a hozzászólásom oka, Exrefis hozzászólása még mindig ott van a topic-ban. Furcsa módon politikára való hivatkozással nem lett törölve, mint az enyém, pedig amire reagáltam pont annyira politikus, mint az én írásom. Itt van a szóbanforgó beírás, amely Indunál nem verte ki a biztosítékot, csak az én beírásom:

Exrefis írta:
A kommunizmusra hivatkozás, csak önfelmentő, bizonyítvány magyarázás.
Nyugat-Európában nem volt kommunizmus, mégis ugyanoda szekularizálódtak a történelmi egyházak ahová a keletiek.
A templomok álltak, működtek, a kommunizmus alatt is. A pöspökök ugyanazokban a palotákban laktak mint korábban meg most is, és működtek az egyházi iskolák, ha nem is annyi mint korábban. Az élő kereszténységet nem tudja ilyesmi megállítani, csak fékezni. Az ősegyház sem hivatkozott a cirkuszi oroszlánok elé vetésre, hanem megkerülhetetlen tényezővé nőtte ki magát a Birodalomban.
De ma is dinamikusan szaporodnak Kínában, ahol tényleg komoly üldözés van. Szóval csak nyafogás, kifogás a kommunizmusra hivatkozás. 17 év alatt meg már mindent újra lehetett volna szervezni, amit megszüntettek,
akár nulláról is. Sokan onnan indultak a rendszerváltás után.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 20., csütörtök 23:22 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Onnan indult a történet, hogy ezt a kommunizmus szálat Rosta hozta be a beszélgetésbe. Ezzel még nem is volt baj, mert a témáról szólt, belehelyezve egy adott történelmi/politikai háttérbe. (fel sem merült, hogy azt a hsz-ét töröljem, ámbár a politika megjelenik benne) Erre reagáltak a többiek – ők is alapvetően a tizedről írtak, de a Rosta által bedobott kommunizmus kérdést is érintették.

Rosta törölt írása egy hosszú, kizárólag politikai fejtegetés, semmi olyan szálat nem lehetett kiragadni belőle, ami a témához tartozik. Nem szó nélkül töröltem, hanem átküldtem neki, hogy ha ezt a gondolatot szeretné kivesézni, és talál hozzá társakat, megtehesse. Csak arra kértem, vigye át a Politika topikba. Mert az eredeti témáról nem volt benne gondolat. Se be nem írtam megszégyenlítőleg a Moderálás topikba. Az egészet igyekeztem Rostának kedvezve, de az elveimből nem engedve intézni.

És fő oka az volt, hogy nem akartam, hogy 5 percen belül a Ki a náci? és Ki a liberálbolsevik? című topikba menjünk át. Márpedig ha ezt ott hagyom, esetleg páran ingerenciát éreztek volna, hogy az ott felvetett gondolatot tovább vigyék, és hamar oda lyukadtunk volna ki. De arról ugye már bebizonyosodott, hogy nem egy túl gyümölcsöző topik.

Jelen véleményemet fenntartom, a csontot rágcsálni tovább nem kívánom.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 21., péntek 10:12 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Indu írta:
Onnan indult a történet, hogy ezt a kommunizmus szálat Rosta hozta be a beszélgetésbe. Ezzel még nem is volt baj, mert a témáról szólt, belehelyezve egy adott történelmi/politikai háttérbe. (fel sem merült, hogy azt a hsz-ét töröljem, ámbár a politika megjelenik benne) Erre reagáltak a többiek – ők is alapvetően a tizedről írtak, de a Rosta által bedobott kommunizmus kérdést is érintették.


Az általad hivatkozott beírásomban 5 bekezdés közül egy foglalkozott a kommunizmus kártételével. Exrefis hozzászólása gyakorlatilag erről a kérdésről szól. Az egy dolog, hogy semmisnek mondja a kommunizmus kártételeit, és szapulja az egyházunkat, a baj inkább az, hogy nem egyedi az eset, rendszeres a provokatív politizálása. Elmondható, hogy gyakorlatilag nincs olyan téma, és topic, ahol például ne kezdene el nácizni. Még a Kamilla naplójában is a fasismus kérdését emlegeti egy etológiai kísérlet kapcsán teljesen valóságalap nélkül, és lazán csürhézi le a Gyurcsány fertő ellen tüntetőket bármiféle előzmény nélkül. Ez szinte már kényszeres nála. És teheti, mint aki tudja, hogy itt neki bármit szabad.

Téged ez a fajta fórumozás nem zavar, csak az, amikor én erre reagálok. Én ezt nagyon sajátosnak találom, még akkor is, ha az Admin kitilt emiatt... :?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 21., péntek 13:39 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Gondoltam, hogy nem fogod érteni a különbséget, pedig a kedvedért aláhúztam és boldoltam is. Nem a bekezdés mennyisége, hanem a hozzászólás minősége (=OFF topik és kizárólag politizáló volta) volt a törlés alapja - tehát a kommunizmust nem kilóra törlöm.

Valóban zavar egy bizonyos fórumozás, de bizonyos szintig muszáj tolerálnunk a "másságot"

Pl ugyanaznap 2 másik fórumozónak is írtam privit, amiben ezt vagy azt kértem tőlük mint moderátor - és tök kedvesen visszaírtak, és végrehajtották. Képzeld ők még meg is köszönték a szólást, mind a ketten, egymástól függetlenül.

EZ is a másság része persze.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 21., péntek 14:18 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
>Még a Kamilla naplójában is a fasismus kérdését emlegeti egy etológiai kísérlet kapcsán teljesen valóságalap nélkül.

Valóságalap nélkül? Az említett etológiai kísérletről kb 10 éve írtam egy pszichológiai házi dolgozatot, és véletlenül pont én is a fasizmus kialakulását elemeztem benne. Mert hogy ahhoz kapcsolódik.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 21., péntek 16:41 
Site Admin
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 22., kedd 15:36
Hozzászólások: 301
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
Indu írta:
Onnan indult a történet, hogy ezt a kommunizmus szálat Rosta hozta be a beszélgetésbe. Ezzel még nem is volt baj, mert a témáról szólt, belehelyezve egy adott történelmi/politikai háttérbe. (fel sem merült, hogy azt a hsz-ét töröljem, ámbár a politika megjelenik benne) Erre reagáltak a többiek – ők is alapvetően a tizedről írtak, de a Rosta által bedobott kommunizmus kérdést is érintették.


Az általad hivatkozott beírásomban 5 bekezdés közül egy foglalkozott a kommunizmus kártételével. Exrefis hozzászólása gyakorlatilag erről a kérdésről szól. Az egy dolog, hogy semmisnek mondja a kommunizmus kártételeit, és szapulja az egyházunkat, a baj inkább az, hogy nem egyedi az eset, rendszeres a provokatív politizálása. Elmondható, hogy gyakorlatilag nincs olyan téma, és topic, ahol például ne kezdene el nácizni. Még a Kamilla naplójában is a fasismus kérdését emlegeti egy etológiai kísérlet kapcsán teljesen valóságalap nélkül, és lazán csürhézi le a Gyurcsány fertő ellen tüntetőket bármiféle előzmény nélkül. Ez szinte már kényszeres nála. És teheti, mint aki tudja, hogy itt neki bármit szabad.

Téged ez a fajta fórumozás nem zavar, csak az, amikor én erre reagálok. Én ezt nagyon sajátosnak találom, még akkor is, ha az Admin kitilt emiatt... :?


Csak azt nem értem, miért csinálsz úgy, mint ha nem értenéd, miért kaptál egyhetes kitiltást. A fenti mondatban is arra utalsz, hogy Exrefis - és ezek szerint a hitgyülis, általad liberálbolsiként emlegetett - vélemény megengedettebb, mint a te korrekt, higgadt, kulturált hozzászólásaid.
A kitiltásod azzal vívtad ki, hogy azt állítottad, hogy a Parókia portál egyik moderátora - Indu - Exrefis körébe tartozik (bár ezt nem fejtetted ki, miféle körre, páholyra (?) gondolsz.


Ezzel a kijelentéssel két probléma volt:
1. Hazugság
2. Nincs kompetenciád hozzá

Továbbra is szívesen látunk, ha szívesen vagy köztünk, és a sértettségen és személyes csatákon kívül mással is építed a fórumot.


admin


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 21., péntek 19:14 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Én másként látom a dolgot. Exrefis vígan nácizza itt az ország felét, a legtermészetesebben csürhének hívja a Gyurcsány ellen tüntetőket (ezzel engem is), engem különben szimplán Dunába lövetőnek hív többször is, és azt látom, hogy erre rajtam kéred számon a korrektséget, higgadtságot. Ez komoly?

Ami Indut illeti, hát most írja, hogy az ismert etológiai kísérletről neki is a nácik jutnak az eszébe, mint Exrefisnek. Van akinek ugyanerről a kísérletről Arisztotelész elemzése jut az eszébe, amely a rábeszélhetőségről szól, van akinek a tekintélyelvűség jut az eszébe, mint a nővéremnek, van akinek a propaganda jut az eszébe, legyen az bármilyen gyökerű, van akinek az ember eredendő bűnös természete jut az eszébe, másnak meg a kommunizmus agymosása, esetleg a genetika, az evolúció. Nem én írom, Indu írja, hogy neki ugyanúgy, mint Exrefisnek a nácizmus jut az eszébe.

Ha a kis példácska nem elég, hát Gabriel is írja, hogy politikai témában Indu mindig Exrefis véleményét támogatja a fórumon. Erről beszélek, amikor azt mondom, hogy Indu Exrefis politika-eszmei köréhez tartozik. Mivel Gabriel kívülálló, eleget civódtunk amúgy is, itt már igazán nem lehet részrehajlásról beszélned! Még kevésbé hazugságról! A kompetencia kérdését meg egyáltalán nem tudom miért veted fel.

Megjegyzem rendre zárod be a topic-jaimat. A Ki a náci topic-ot azzal csuktad, hogy voltaképpen még örüljek, hogy bezártad. Így aztán most nincs hová bekopiznom a köztársasági elnök beszédét, miszerint nincs náci, fasiszta veszély az országban, és Gyurcsány 23 millió romános trükkje volt az igazi szélsőjobbos szöveg, no és, hogy ideje lenne a félelemkeltésnek, a nácikkal való riogatásnak véget vetni. Nem nagy ügy, de jó lett volna ezt is bekopizni. A topic bezárások mellett azt is unom, hogy rendre beszólsz nekem, míg engem náciz a kolléga.

Végül persze abban is van valami, hogy 51 éves öreg csóka vagyok, és mással is el tudom tölteni az időmet, mint itt kínlódni a fórumon. Még átgondolom a dolgot, hiszen református portálról van szó, és számomra kedves embereket nehéz itthagyni. Ha úgy gondolod, akár meg is könnyítheted a döntésemet...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 21., péntek 22:16 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Rosta!

Én szeretném megkönnyíteni a döntésedet :ezért kérlek, hogy maradj. Itt a helyed, mint Exnek is. Gondolom, nemcsak nekem hiányoznál, még akkor is, ha a Mi lesz velem? topic légköre a múlté- persze bármikor folytatódhat..amikor lesz ideje újra pár embernek egymásra figyelve beszélgetni. Most "fontosabb "dolgokkal vagyunk elfoglalva...ki ezzel, ki azzal..
Azt jó lenne, ha nem emlegetnéd, hogy öreg csóka vagy, mert akkor nekem is szembe kell néznem azzal, hogy én is,... és állítólag a nők ezt nehezebben viselik- :oops:
egy szó mint száz-ami híjja volt a higgadtságnak a beírásaidban, azt ezentúl kipótolhatod, csak ne fordíts nekünk hátat, kérlek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 22., szombat 09:35 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Kedves Rosta!
Ha egy picit is számít, én is kérlek maradj. :D
Üdv szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 22., szombat 11:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Kedves Rosta

Hogy,egy klasszikust idézzek,ha nem is szószerint,"ha már mész,vigyél magaddal még egy embert".

Én speciel exre gondoltam :D

Egyébként én személyszerint mind a te mind ex politikai nézetét irreálisnak és szélsőségesnek tartom,és ezért elfogadhatatlannak.

Ezért ahogy irtad is nem lehet elfogultsággal vádolni,akkor amikor felemeltem a szavam a
kitiltásod ellen.

És ez alapján megértem,azt is ha te úgy érzed,hogy exel kapcsolatban a moderáció elfogult.

Hisz ex stilusát tekintvel semmiben sem különbözik tőled,róla viszont az admin azt írta,hogy nincs gond a vitakulturájával.

Ebbe a "megfelelő vitakulturába"pedig az is beletartozik,többek között,hogy ex a parokia portálon minden további nélkül ,
mondhatja a másik forumozónak renszeressen,hogy a sátán az úra,és azt is ,megismételheti még az ezért való kizárása után is,hogy te ha lehetőséged lenne akkor a dunába lőnéd.

A költői kérdés,pedig,hogy vajon ha én vagy te mondanád az adminnak vagy az egyik moderátornak,hogy az ő ura a sátán,vagy céloznál arra ,hogy ha lehetősége lenne akkor a dunába lőne,akkor vajon egy hetes kitiltás járna-e érte,vagy végleges kizárás.

Az pedig,hogy mi a válasz döntse el mindenki maga a lelkiismeretére hallgatval.

Egy biztos Isten nem tesz különbséget admin,moderátor és mezei forrumozó között.

Ez után pedig,döntse el mindenki maga,hogy lehet-e különbséget tenni ,
Istenre hallgatval a moderáció tagjai és
a moderációnak nem tagjai között

Egy keresztény szellemiségűnek mondott portálon.


Szóval megértem a gondolatmanetedet
Rosta,de szerintem sokan hiányolnának
úgy,hogy inkább maradj,de ha kérhetlek ne politizálj :D

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 22., szombat 11:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
GABRIEL777 írta:
Egyébként én személyszerint mind a te mind ex politikai nézetét irreálisnak és szélsőségesnek tartom,és ezért elfogadhatatlannak.
Én meg szívesen venném, ha a politika rovatban szembesítenél néhány szélsősőges politikai nézetemmel és ha nem sikerül, akkor levonnád a következtetést te magad. :)

Idézet:
Ez után pedig,döntse el mindenki maga,hogy lehet-e különbséget tenni ,
Istenre hallgatval a moderáció tagjai és
a moderációnak nem tagjai között
Ne próbálj több levegőt fújni a bolhába. A különbség természetes módon adott azzal, hogy a modi az vendéglátó, a többiek meg vendégek. A vendéglátónak pedig teljesen bibiliai joga az, ha a vendége bunkó módon viselkedik, akkor kitilthatja a társaságából. Neked meg ha nem tetszik a vendéglátó viselkedése, akkor azok az egyszerű kérdések adódnak, hogy:
Ki hívott ide?
Ki kényszerít, hogy maradj?
Miért gondolod, hogy saját szabályaidat ráhúzhatod és számon kérheted egy neked nem tetsző vendéglátón?
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 23., vasárnap 21:17 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Jellemző Exrefis viselkedésére, hogy ma a Hírek topic-ban, amelybe a híreket írnánk, nyit egy merőben offtopic, jellemzően jobboldalt kikezdeni akaró témát úgy, hogy hozzáteszi, nem kíváncsi az én véleményemre. Mellesleg a topic-ot én nyitottam, tehát ő a vendég ott.

Gondolom ez fórumozási forma is a „megfelelő vitakultúra” jellemzője lenne, de nekem erről a pofátlanság jut az eszembe… :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 24., hétfő 07:45 
Site Admin
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 22., kedd 15:36
Hozzászólások: 301
Tartózkodási hely: Budapest
Rosta észrevételére a jelzett kérdést leválasztottam a "Hírek" topikról.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 06., vasárnap 18:06 
Site Admin
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 22., kedd 15:36
Hozzászólások: 301
Tartózkodási hely: Budapest
Silverman nevű felhasználót töröltem.
Indoklás a Keresők kérdései -> Egyedül a Biblia az Isten írott Igéje? topikban


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 27., vasárnap 17:28 
Site Admin
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 22., kedd 15:36
Hozzászólások: 301
Tartózkodási hely: Budapest
Gabriel fórumtagságát megszüntettem.
Indoklás a Keresők kérdései -> Egyedül a Biblia az Isten írott Igéje?
topikban.

admin


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 207 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség