Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 207 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. márc. 27., kedd 13:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
református poratka-tápot szeretnél? MONDOK:

- hitvalló egyház KONTRA népegyház vita (reformatus.hu KONTRA reformatus.org)

- karizmatikus kérdés a ref egyházon belül (nagyon jól mondta ex barátom, hogy AZ a ref.pap, akinek én az "életemet köszönhetem" a tevékenységét FÉL-ILLEGÁLISAN végezte, és meg is kapta érte a "jutalmát")

- teológiai felvételi követelményrendszere


(na, nem sorolom tovább, TI szerintem jobban látjátok...)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 27., kedd 13:54 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Erika írta:
Net, ebben az esetben mit jelent a szőnyeg alá söprés?/csak hogy értsük egymást/



Net, csak a tegnapi dolgokkal kapcsolatban kérdeztem, mi a szőnyeg alá söprés szerinted.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 27., kedd 13:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
kuruc írta:
Bár én a csecsemő-keresztség biblikussága mellett állok, de teológiai érvek miatti kitiltással nem értek egyet. Ha nincs igazuk, meg kell őket cáfolni.
Vagy egy minden teológiai kérdésben következetes, homogén fórumot kellene működtetni, mint ahogy azt egyébként minden egyház teszi. Pl baptista, vagy katolikus fórumon valami miatt nem lehet olvasni az adott egyház saját hitelveinek fikázásáról.
Hol van az a határ, ameddig lehet a ref. hitvallások tanításait kritika alá vonni?
A személyeskedések korlátozása OK.


Erika: én ERRE mondtam a szőnyeg alá seprést...

NYILVÁN ki lehet tiltani a fórumról mindenkit aki a bemerítés vagy a Szent Szellem szavakat a szájára veszi... itt arról beszélgettünk, hogy ez mennyiben HASZNÁLNA a fórumnak, illetve az egyháznak... szerintem nem

láttam a kezedben a seprű villanását, amikor az általam felvetett TÉNYLEG HÚSBAVÁGÓ témákra is egyből ezt reagáltad: "na NE EZEKRŐL beszéljünk, maradjunk a TEGNAPI témánál"

maradjunk.... a gyerekkeresztség kérdése ÉPPENHOGY FELVETI a népegyház kontra hitvalló egyház problematikáját, NEM VÉLETLEN, hogy az egyik .org-os lelkészt EZÉRT még KÜLÖN is kiutálták az egyházból, mert ref lelkész létére a bemerítést merészelte helyeselni...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 27., kedd 14:04 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
Net!

Ez óriási! :) Poratkatáp. :roll: :*:

Egyébként nehogy azt hidd, hogy a "mezítlábas" egyháztagok jobban átlátják ezt a kérdést. A poratkák is csak abból élnek, ami a gazdájuk asztaláról elébük esik. (Értsd: igehirdetés, nyomtatott- és elektronikus média)

A vezetőinket tisztelem és szeretem, de az adminisztárció és a "szőnyeg alatti" meg a háttérben zajló dolgok nem érdekelnek. Nem is azért megyünk a gyülekezetbe. Ha ez érdekelne, akkor maradnánk a politikánál. Dehát éppen az elől menekül az ember, mert bízik egy jobb világban. És erről a jobb világról egyedül itt kap hiteles információt és megerősítést.

Üdvözlettel: Zsolt


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 27., kedd 14:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
net2rist írta:
NYILVÁN ki lehet tiltani a fórumról mindenkit aki a bemerítés vagy a Szent Szellem szavakat a szájára veszi... itt arról beszélgettünk, hogy ez mennyiben HASZNÁLNA a fórumnak, illetve az egyháznak... szerintem nem

...


Kedves Net!

Azért itt erről szó nincs... FIgyelő és ex régi "motorosok" már... és eléggé sokat hangoztatták itt a saját álláspontjukat,
de kérdezem: a másik állásponton miért nem lehet elgondolkodni? Mert a karizmatikusok meg aszondják?
Szerintem a csecsemőkeresztséget is meg lehet támogatni, és a felnőttkeresztséget is.

Egyébként nem tudom, hogy írja-e a Biblia, hogy amikor a keresztelések/bemerítések "zajlottak", akkor csecsemőket is vittek-e oda?
Nem lehet, hogy erről szól az:

hozzátok a gyermekeket, mert az ilyeneké a mennyek országa! (Ezt beteszem a keresztelésbe is - hátha innen ki lesz törölve)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 27., kedd 14:12 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Net, kénytelen vagyok visszajönni, bár tényleg villog a seprű a kezemben, de az igazi, mert itt van a lányom osztálya-nem volt ma tanításuk-,meg vendéget is várok...


de amiért írok: szerintem nem azért lett a felfüggesztés, mert kimondták a bemerítés szót...de majd este, mert mennem kell...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 27., kedd 14:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Idézet:
hozzátok a gyermekeket, mert az ilyeneké a mennyek országa!


({)

kifejezetten aranyos próbálkozás (bár nem nyert ;))

ha figyelted: én SEHOL nem "gyaurkutyáztam le" a tőlem eltérő látással rendelkező embereket (kaptam is érte "szögletesebb" testvérünktől "dicséretet" eleget)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 27., kedd 14:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Erika írta:
Net, kénytelen vagyok visszajönni, bár tényleg villog a seprű a kezemben, de az igazi, mert itt van a lányom osztálya-nem volt ma tanításuk-,meg vendéget is várok...


de amiért írok: szerintem nem azért lett a felfüggesztés, mert kimondták a bemerítés szót...de majd este, mert mennem kell...


szó sem volt erről (vagyis... én NAGYONNEM gondoltam ilyet, sztem admin se...)

csupán arról beszélgettünk kuruccal, hogy mennyire kell egy református egyházi fórumnak ENGEDNI a véleménykülönbségek manifesztálódását

(bocsánat, olyan szép szó :O nem bírtam ki...)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 27., kedd 14:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
gyere át a "bemerítés-be" :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 27., kedd 14:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
nekem már nem aktuális :P

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 27., kedd 14:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Net írta:
Idézet:
ha figyelted: én SEHOL nem "gyaurkutyáztam le" a tőlem eltérő látással rendelkező embereket (kaptam is érte "szögletesebb" testvérünktől "dicséretet" eleget)


figyeltem, és nem is állítottam rólad ilyet 8)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 27., kedd 18:46 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 21:41
Hozzászólások: 241
Tartózkodási hely: Debrecen
Tudom, hogy ez a fórum nem egy ideológiailag homogén valami. Ha már nem ilyen, akkor sarkos teológiai vélemények miatt kár valakit kizárni. Főleg, ha a egy másik ker. értelmezést támogat és nem new-age-es főguru.
Üdv: Kuruc


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 27., kedd 21:13 
Site Admin
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 22., kedd 15:36
Hozzászólások: 301
Tartózkodási hely: Budapest
Kuruc részéről tévedés vagy félreértés, Net részéről csúsztatás azt állítani, hogy azért függesztettem fel kedves barátaink tagságát (súlyos másfél napra), mert olyan kérdéseket feszegettek, amit itt nem szabad.

Azt reméltem, az idézett mondatok erre elég magyarázatul szolgálnak.
Asszem tévedtem. És nem is először.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 27., kedd 21:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
héjjj!!! én NEM MONDTAM ILYET!!!

vagy akkor ANNYIRA csúsztattam, hogy még magam előtt is elcsúszott a dolog: egy biztos, hogy nem AKARTAM ilyet mondani!!!


hupsz... visszaolvastam: valóban LEHET így érteni... de én NEM ÍGY ÉRTETTEM!!!! csak kuruc "tiszta református portál legyünk" - indítványát kontráztam kicsit meg... a felfüggesztésekről az ég-világon semmit nem mondtam (merhogy helyénvalónak gondolom)

nnna.... tictáztam?

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 27., kedd 22:08 
Site Admin
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 22., kedd 15:36
Hozzászólások: 301
Tartózkodási hely: Budapest
Idézet:
a végén csak eljutunk az EGYEDÜL ÜDVÖZÍTŐ (református) anyaszentegyházhoz


Elhiszem, hogy viccnek szántad, de olvasni nem volt vicces.
Kuruc a saját véleményét írta, ezzel vagytok/vagyunk itt egy páran még rajta kívül is.

Ha már beszélgetünk: mindig örülök, ha itt vagy, de lehetne egy kicsit kevésbé csetelősen?

Üdv, admin


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 207 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség