Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 207 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. aug. 26., vasárnap 17:45 
Istennek adok hálát az elmúlt évekért, hogy volt türelme hozzám, hogy kegyelmezett nekem sok mulasztásomért és téves beírásomért!
Hála a Mennyei Atyának, hogy minden leírt bizonyságomért a valós életben elszámoltatott, nem engedte, hogy elszakadjak az Igazságtól a virtuális levelezgetés közben.

Áldom Őt az itt megismert Testvérekért, akik átélték már mit jelent SZABADNAK lenni az Ő kegyelme által, mit jelent FIÚNAK lenni az Ő váltsága által és mit jelent SZABADÍTÁSOKAT kapni a bűneikből az Ő kegyelméből!

Dícséret az Örökkévalónak, hogy nem egyedül értem adta a Fiát és nem egyedül én fogadhattam Őt el, hanem sokak, akik közül itt is megismertem olyanokat, akikkel majd a mennyben örökké és mindenben dícsérni fogjuk az Atyát!

Akik még nem ismerik a Mennyei Atyát, azoknak annyit tudok még mondani, hogy Jézus Krisztusban kijelentette magát minden ember számára! Benne megtalálható és Benne Ő maga keresi az embert!

Dicsőség neki azért, hogy az ellenem szánt átkokat is áldássá formálta, dicsőség neki, hogy bűnbánatra és ezek után szabadulásra vitt.
Köszönöm neki, hogy megvásárolt, így a KŐSZIKLÁBA oltathattam és lehetek testének egy "kavicsnyi" darabja.

Búcsúzom Tőletek!
Ennek oka igen egyszerű. Munkahelyemen - azzal, hogy fórumoztam - megloptam azt a céget, ahol dolgozom, hiszen azt az időt is kifizették nekem, amit én nem munkára szántam.
Gondolom, ha valaki pl. portás akkor lehet ideje fórumozni, de nekem nem ilyen a munkaköröm.
A szabadidőmet a feleségemre, gyermekeimre és a gyülekezeti életre szeretném szánni, ebből nem jut annyi idő, hogy érdemben itt legyek.

Búcsúzom Tőletek a Péter levelének végével:

2.Péter 3.
10.

Az Úr napja pedig úgy jő majd el, mint éjjeli tolvaj, a mikor az egek ropogva elmúlnak, az elemek pedig megégve felbomlanak, és a föld és a rajta lévő dolgok is megégnek.
11.

Mivelhogy azért mindezek felbomlanak, milyeneknek kell lennetek néktek szent életben és kegyességben,
12.

A kik várjátok és sóvárogjátok az Isten napjának eljövetelét, a melyért az egek tűzbe borulva felbomlanak, és az elemek égve megolvadnak!
13.

De új eget és új földet várunk az ő ígérete szerint, a melyekben igazság lakozik.
14.

Annakokáért szeretteim, ezeket várván, igyekezzetek, hogy szeplő nélkül és hiba nélkül valóknak találjon titeket békességben.
15.

És a mi Urunknak hosszútűrését idvességnek tartsátok; a miképen a mi szeretett atyánkfia Pál is írt néktek a néki adott bölcsesség szerint.
16.

Szinte minden levelében is, a mikor ezekről beszél azokban; a melyekben vannak némely nehezen érthető dolgok, a miket a tudatlanok és állhatatlanok elcsűrnek-csavarnak, mint egyéb írásokat is, a magok vesztére.
17.

Ti azért szeretteim előre tudván ezt, őrizkedjetek, hogy az istentelenek tévelygéseitől elragadtatva, a saját erősségetekből ki ne essetek;
18.

Hanem növekedjetek a kegyelemben és a mi Urunknak és megtartó Jézus Krisztusunknak ismeretében. Néki legyen dicsőség, mind most, mind örökkön-örökké. Ámen.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 26., vasárnap 17:52 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kavics, nincs köztes megoldás? Kompromisszum? Mondjuk heti 1 óra fórum. Kérlek aludj még a döntésedre. Már a ritkuló kapcsolat sem valami öröm - de miért kellene VÉGLEGES búcsút venni...

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 26., vasárnap 18:25 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Péter!

Tegnap elmondtad, hogy milyen lehetetlen helyzetben fórumozol a munkahelyeden. Elmondtad, hogy a családod is hiányt szenved a fórumozásod miatt. Emiatt megértem, ha radikálisan csökkented az itteni jelenléted idejét.

Ennek ellenére kérlek, hogy találd meg a módját annak, amit az Indu is mond, miszerint hetente pár óra időt találj arra, hogy benézz ide, jelezd, hogy itt vagy. Véleményem szerint a jelenléted hasznos a fórum, és az ide beírók számára. Kárára válna a fórumnak, ha végleg itt hagynád.

Gondold át a dolgot, ha lehet.

Üdv!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 26., vasárnap 19:12 
Kedves Indu és Rosta!

Egy ideig nem leszek.....
:-)

Mindent köszönök:
Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 29., szerda 09:59 
Ez a köz és a vélemény helye :)
Tényleg ne tedd :)


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 09., vasárnap 13:32 
Site Admin
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 22., kedd 15:36
Hozzászólások: 301
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
Írtam egy oldalas választ a Tizedfizetés topic-ban Exrefis felvetésére, miszerint a hazai, jelenlegi rossz helyzetben lévő történelmi egyházak nem a kommunizmus miatt vannak rossz helyzetben. Ezt a moderátorként tevékenykedő Indu, aki szerintem Ex körébe tartozik törtölte azzal, hogy tegyem át a politikába.

Talán azért így, elfogultsági alapon mégsem kellene moderálni...


Ezért a hozzászólásért Rosta fórumtagságát egy hétre felfüggesztem.

admin


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 09., vasárnap 17:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
admin írta:
rosta írta:
Írtam egy oldalas választ a Tizedfizetés topic-ban Exrefis felvetésére, miszerint a hazai, jelenlegi rossz helyzetben lévő történelmi egyházak nem a kommunizmus miatt vannak rossz helyzetben. Ezt a moderátorként tevékenykedő Indu, aki szerintem Ex körébe tartozik törtölte azzal, hogy tegyem át a politikába.

Talán azért így, elfogultsági alapon mégsem kellene moderálni...


Ezért a hozzászólásért Rosta fórumtagságát egy hétre felfüggesztem.

admin


Épp azon gondolkodtam,hogy Jézus tanítása szerint vajon egy kereztény Admin,moderátor,és forrumtag ,között van-e különbség birálhatóság szerint ?

Szerintem,nincs olyan Jézusi tanítás ami bárkit is arra jogosítana fel,hogy önmagát birálhatatlannak tartsa.

Rosta nem sátánozta le Indut,nem nevezte hazugnak ,hanem egyszerűen elfogultnak nevezte.

Ami Rosta szubjektív szemszögéből gondolom érthető is,hisz Indu és Ex valóben teljessen egy platformon vam általában akkor amikor
ex és Rosta politikai vitát folytat.

Ez alapján Rosta nyugodtan gondolhatta azt,hogy Indu ,egy olyan politikai jellegű vitában ami közte és Ex között van,abban nem objektív,hanem elfogult döntést hoz.

Hogy,Indu mennyire volt objektív és mennyire befolyásolta a viszonya Exel és Rostával kapcsolatban,erre a pontos választ csak ő tudhatja,vagy még ő sem,hanem csak az Isten,Aki pontossan belelát mindenki szivébe.

De a kérdés nem is ez,hanem inkább az,hogy egy keresztény forumtag amennyiben egy másik keresztény forumtagról aki egyben moderátor is,úgy gondolja,hogy elfogultan dönt ,azt a véleményét elmondhatja-e szabadon,vagy
titkolnia kell ,mert különben kizárják.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 09., vasárnap 18:29 
Site Admin
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 22., kedd 15:36
Hozzászólások: 301
Tartózkodási hely: Budapest
GABRIEL777 írta:
admin írta:
rosta írta:
Írtam egy oldalas választ a Tizedfizetés topic-ban Exrefis felvetésére, miszerint a hazai, jelenlegi rossz helyzetben lévő történelmi egyházak nem a kommunizmus miatt vannak rossz helyzetben. Ezt a moderátorként tevékenykedő Indu, aki szerintem Ex körébe tartozik törtölte azzal, hogy tegyem át a politikába.

Talán azért így, elfogultsági alapon mégsem kellene moderálni...


Ezért a hozzászólásért Rosta fórumtagságát egy hétre felfüggesztem.

admin


Épp azon gondolkodtam,hogy Jézus tanítása szerint vajon egy kereztény Admin,moderátor,és forrumtag ,között van-e különbség birálhatóság szerint ?

Szerintem,nincs olyan Jézusi tanítás ami bárkit is arra jogosítana fel,hogy önmagát birálhatatlannak tartsa.


Rosta nem sátánozta le Indut,nem nevezte hazugnak ,hanem egyszerűen elfogultnak nevezte.

Ami Rosta szubjektív szemszögéből gondolom érthető is,hisz Indu és Ex valóben teljessen egy platformon vam általában akkor amikor
ex és Rosta politikai vitát folytat.

Ez alapján Rosta nyugodtan gondolhatta azt,hogy Indu ,egy olyan politikai jellegű vitában ami közte és Ex között van,abban nem objektív,hanem elfogult döntést hoz.

Hogy,Indu mennyire volt objektív és mennyire befolyásolta a viszonya Exel és Rostával kapcsolatban,erre a pontos választ csak ő tudhatja,vagy még ő sem,hanem csak az Isten,Aki pontossan belelát mindenki szivébe.

De a kérdés nem is ez,hanem inkább az,hogy egy keresztény forumtag amennyiben egy másik keresztény forumtagról aki egyben moderátor is,úgy gondolja,hogy elfogultan dönt ,azt a véleményét elmondhatja-e szabadon,vagy
titkolnia kell ,mert különben kizárják.


Kedves G777!

A fentiek mitt SEM kellene ezen a fórumon istent játszanod.

De azért megpróbálom elmagyarázni úgíy, hogy te is megértsd:
Rosta nem egy moderátori döntést kritizált, hanem egy moderátort elhelyezett egy általa kreált polcon. Ez ellen pedig nagyon határozottan léptem fel, és fogok a jövőben is.

admin


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 09., vasárnap 18:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
admin írta:
GABRIEL777 írta:
admin írta:
rosta írta:
Írtam egy oldalas választ a Tizedfizetés topic-ban Exrefis felvetésére, miszerint a hazai, jelenlegi rossz helyzetben lévő történelmi egyházak nem a kommunizmus miatt vannak rossz helyzetben. Ezt a moderátorként tevékenykedő Indu, aki szerintem Ex körébe tartozik törtölte azzal, hogy tegyem át a politikába.

Talán azért így, elfogultsági alapon mégsem kellene moderálni...


Ezért a hozzászólásért Rosta fórumtagságát egy hétre felfüggesztem.

admin


Épp azon gondolkodtam,hogy Jézus tanítása szerint vajon egy kereztény Admin,moderátor,és forrumtag ,között van-e különbség birálhatóság szerint ?

Szerintem,nincs olyan Jézusi tanítás ami bárkit is arra jogosítana fel,hogy önmagát birálhatatlannak tartsa.


Rosta nem sátánozta le Indut,nem nevezte hazugnak ,hanem egyszerűen elfogultnak nevezte.

Ami Rosta szubjektív szemszögéből gondolom érthető is,hisz Indu és Ex valóben teljessen egy platformon vam általában akkor amikor
ex és Rosta politikai vitát folytat.

Ez alapján Rosta nyugodtan gondolhatta azt,hogy Indu ,egy olyan politikai jellegű vitában ami közte és Ex között van,abban nem objektív,hanem elfogult döntést hoz.

Hogy,Indu mennyire volt objektív és mennyire befolyásolta a viszonya Exel és Rostával kapcsolatban,erre a pontos választ csak ő tudhatja,vagy még ő sem,hanem csak az Isten,Aki pontossan belelát mindenki szivébe.

De a kérdés nem is ez,hanem inkább az,hogy egy keresztény forumtag amennyiben egy másik keresztény forumtagról aki egyben moderátor is,úgy gondolja,hogy elfogultan dönt ,azt a véleményét elmondhatja-e szabadon,vagy
titkolnia kell ,mert különben kizárják.


Kedves G777!

A fentiek mitt SEM kellene ezen a fórumon istent játszanod.

De azért megpróbálom elmagyarázni úgíy, hogy te is megértsd:
Rosta nem egy moderátori döntést kritizált, hanem egy moderátort elhelyezett egy általa kreált polcon. Ez ellen pedig nagyon határozottan léptem fel, és fogok a jövőben is.

admin


Kedves Tamás

Ta valyon jogossan kreáltál polcot számomra ,amikor azt írtad ,hogy"nem kell istent játszanom"?

Vagy ez nem kreált polc,hanem a valóság ?

Ha valóban úgy gondolod,hogy amit írtam azt azért írtam,hogy Istent játszhassak,akkor úgy,gondolom,hogy semmi mást nem tehetek,mint,hogy imádkozok érted.

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 09., vasárnap 18:58 
Site Admin
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 22., kedd 15:36
Hozzászólások: 301
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Gabriel!

Kérlek olvasd el az elmúlt hetekben BÁRMILYEN TÉMÁBAN tett megnyilatkozásaidat.
Nem azt kérem, hogy tartalmilag értékeld, mert ezek között rengeteg olyan is van - pl. teológiai természetűek -, amelyek tárgyi tudást igényelnének, amivel - általad már kellőképpen bizonyítottan - nem rendelkezel.

Nem az az igazi probléma, amik kicsusszannak a billentyűzetedből, hanem az a mély bizonyosság, amivel mindezt teszed.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 09., vasárnap 19:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
admin írta:
Kedves Gabriel!

Kérlek olvasd el az elmúlt hetekben BÁRMILYEN TÉMÁBAN tett megnyilatkozásaidat.
Nem azt kérem, hogy tartalmilag értékeld, mert ezek között rengeteg olyan is van - pl. teológiai természetűek -, amelyek tárgyi tudást igényelnének, amivel - általad már kellőképpen bizonyítottan - nem rendelkezel.

Nem az az igazi probléma, amik kicsusszannak a billentyűzetedből, hanem az a mély bizonyosság, amivel mindezt teszed.


Kedves Tamás

Én hasznossabnak tartom ha inkább imádkozom érted,ráadásul ahhoz bőven elég a hit,még a teológia doktorának sem kell lennie hozzá senkinek sem.

Így a valóban szegényes teológiai ismereteim sem gátolnak abban.

Annak örülök,hogy Te,nálam sokkal nagyobb teológiai tudással rendelkezel,amely segitségével az én teológiai tudatlanságom,
megtudtad itélni.

Kivánom neked,hogy ennek a teológiai ismereteknek a hétköznapi életben is vedd minnél nagyobb hasznát,

Azt írod,hogy nem az a gond,hogy mit írok,hanem az,hogy azt mély bizonyossággal teszem.

Talán ha írnál olyan fórumozot aki nem hisz abban amit leír és nem mély bizonyosággal teszi akkor tudnám értelmezni ezt a kijelentésedet is,de per pillanat én úgy látom,persze tévedhetek,hogy mindenki mély bizonyossággal mondja a fórumon amit mond.

És mivel Te személyszerint Exről írtad,hogy nincs gondod a vitakulturájával,így hozzá mérvel magam,valahogy nem érzek különbséget a mély bizonyosság között.

Persze lehetne azt mondani,hogy ex mint hitgyülekezeti tag ,már olyan nagy teológiai ismerettel rendelkezik,hogy neki joga van
mély bizonyossággal írni,nekem pedig,nem.



Szeretettel gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 09., vasárnap 19:54 
Site Admin
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 22., kedd 15:36
Hozzászólások: 301
Tartózkodási hely: Budapest
Végül is, miért ne futhatnánk egyre nagyobb köröket?
De én ebben nem vagyok partner.
Ha akartad, ennyiből is megértetted.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 09., vasárnap 20:05 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
GABRIEL777 írta:

Persze lehetne azt mondani,hogy ex mint hitgyülekezeti tag ,már olyan nagy teológiai ismerettel rendelkezik,hogy neki joga van
mély bizonyossággal írni,nekem pedig,nem.


Jogokat követelsz magadnak?
A fórum eddigi történetébe visszatekintve "munkásságod" ellenére sokkal több jogot és türelmet kaptál, mint mások.

A hozzászólásaid, kinyilatkoztatásaid alapján egy keresztény fórumról bármikor minden indoklás nélkül kizár(hat)nának.

Innen is.

De kizárhatnának azért is, mert rágalmazással, gyűlölködéssel vádolsz meg embereket, amikor azok kiállnak hitbeli meggyőződésükért.

Azt, hogy még itt vagy, inkább köszönd az Admin jóindulatának, hozzád való türelmének.

Úgy, hogy inkább magadért imádkozz, hátha meghallod Isten hangjából azt is, amikor a te tévedéseidre hívja fel a figyelmet.
Ha mégsem, - lehet, hogy a saját tévedéseid területén a saját magad istene vagy?

Akkor viszont az Admin miért is mondott volna rosszat?

Jogod van pl. az eddig feltett kérdésekre válaszolni.

Kezdheted Erikának szóló válaszoddal a "Mi esett rosszul" topikban.

A többit is megtalálod a "Természetgyógyász" topikban.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 09., vasárnap 22:18 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Nekem már megkezdte a válaszadást privátban Gabriel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 09., vasárnap 22:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
admin írta:
Végül is, miért ne futhatnánk egyre nagyobb köröket?
De én ebben nem vagyok partner.
Ha akartad, ennyiből is megértetted.


Kedves Tamás

Igazad van,felesleges nagyobb köröket futni.

Én is leírtam neked mindent amit fontosnak tartottam és amint hallom Te is.

Ha akartad,Te is megérthetted a neked intézett
soraimból,hogy mi volt a mondani valom lényege,és igazad van én is megérthettem,hogy a Te mondani valódnak mi volt a lényege.

A többit bizzuk Istenre .

Szeretettel Gabriel

.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 207 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség