Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 646 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 44  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 05., vasárnap 21:00 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Reméljük,h. megtaláljuk a legjobb megoldást.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 05., vasárnap 22:36 
Site Admin
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 22., kedd 15:36
Hozzászólások: 301
Tartózkodási hely: Budapest
Nem szeretném bagatellizálni a problémát.
De viszont nem is látom igazán a problémát.
A "Más vallások és filozófiák" témakörben más vallásokról és filozófiákról folyik a diskurzus. Hogyan történhet ez?
1. Valaki érvel a saját - eltérő - hitrendszere mellett. Közűlünk pedig lesznek, akik rámutatnak - lehetőleg érthetően, sőt tényszerűen - a számunkra nem elfogadható mivoltára.
2. Valaki ír egy hitrendszerről, miért nem hiteles, miért káros, miért romboló, miért kártékony, stb. Aztán lesznek, akik érvelni fognak mellette.
3. Az előbbiek variációi.

A probléma - ha van - abban áll, hogy nem érjük be azzal, hogy kibontottuk az állásfoglalásunkat. Sokunkra jellemző, hogy nyerni - megnyerni - akarnak. Ez lehet krisztusi hozzáállás is, de amikor ötvenedszer fut neki egy vitatkozó páros ugyanannak az ellentétnek, akkor azt inkább másnak nevezném (nem teszem).

Kicsit olyan ez, mint amikor a bulvársajtó csinál médiaeseményt, vagy éppen sztárt egy szánalmas, érdektelen esetből, vagy emberből.

Írtam egy használati utasítást a témához, miheztartás végett.

Ha nem jól látom a dolgot, kérlek igazítsatok ki.

Szeretettel, admin


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 05., vasárnap 23:11 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Engem meggyőztél.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 06., hétfő 08:49 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
semibrevis írta:
Az igefórumon úgy volt, hogy először volt valami topic, ahol nagy betűkkel figyelmeztettek, hogy tévtanítások is elhetnek benne, aztán ezel nem tudom mi lett, de lettek olyan topicok, ahová csak bizonyos feltételek mellett lehetett belépni. Ezt jó ötletnek tartottam, mert csak azok kaptak valami jelszószerűséget vagy nem tudom mit (én nem igényeltem), akikről tudható volt, hogy nem eltérülni fognak, hanem az Ige kardjával csatázni a tévtanítókkal.
Figyelő, te nem emlékszel hogy volt ez ott pontosan?


Meg foglak lepni Semi:

Egyáltalán nem ismerem ezt a históriát. Annyi ráérő időm sosem volt, hogy a teljes palettát végigböngésszem - mert talán a régi parókiát is felülmúlta a topic-választék - így tudomásom sem volt róla.

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 06., hétfő 08:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
én eléggé végigkövettem:

ELVILEG volt értelme, hogy pl a Római levél TEOLÓGIAI IGÉNYŰ ELEMZÉSÉBE a magamfajta zugprédikátorok ne szólhassanak bele :)

GYAKORLATBAN ez ellenérzéseket szült, a "kiválasztottak" irigylését

végül érdektelenségbe fulladt...


jómagam is híve volnék valamiféle MEGKÜLÖNBÖZTETÉSnek, de ez - sajnos - a fórum ALAP-TERMÉSZETÉVEL (mindenki egyenlő jogokkal van jelen, nyilván modikat kivéve) ellenkezik


formálódik a fejemben egy jó-féle megoldás, de még nincs kész, és TECHNIKAILAG lövésem sincs, hogy lehetne megvalósítani...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 06., hétfő 09:34 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Békesség Néktek!
Abban az értelemben hogy: Szellemben imádjátok az Atyát ! Így az Igét is ebben olvasva, kinek kinek ad az Úr ajándékot! Akinek ráterheli az Úr a lelkére , hogy tanítását magyarázza másoknak , az szólhat, a szellem által, de nem szeretném ha ebből a "magunk" szellemisége lenne, annak bizonygatása!
Mert mások az ajándékok , így vannak magyarázók és vannak gyógyítók ,
ha valakinek ez az ajándéka attól lehetne azért kérdezni számunkra nem világos dolgokról. Így nem ellenzem ha kérdésekkel azért lehetne fordulni -az épülésünkre-azokhoz akik előrébb járnak vagy jobban látják az Úr mondani valójának a lényegét!
Hitem szerint ebben is használhat valakiket az Úr , de azért csak azok írjanak akik megkérdezték Őt -Uram ezt akarod hogy cselekedjem?
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 06., hétfő 09:55 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Meg vannak az előnyei annak, hogy van egy topic „Más vallások és filozófiák" címmel.
Így a kifejezetten keresztyén indíttatású írások és a keresztény értékrendtől eltérő írások nem együtt jelennek meg, mint keresztyén értékrendű írások (megtévesztve azokat, akik az Írásban még járatlanok), ugyanakkor egy külön topicban arra is nyílik lehetőség, hogy a kböző vallások hittételei, ill. akár a keresztényszínezetű, de valójában hamis, Bibliától eltérő felfogás – amelyekkel a világban egyébként is találkoznak az emberek - és a Bibliát, Isten szavát képviselő nézet összehasonlításra kerülhet.
Isten adjon erőt és bölcsességet minden keresztyén testvérnek a tévtanok megválaszolásához, és szeretetet a tévelygő emberek iránt!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 06., hétfő 12:28 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
semibrevis írta:
Nem a "szentháromság tanát" nem fogadja el, hanem Jézus Krisztus isteni mivoltát. Ennél nagyobb "eretnekség" pedig nem kell. :cry:


A moderálás és annak mikéntje nem az én dolgom. Tehát ezen ideig nem is szóltam hozzá. (Mert hogyan is adhatnék tanácsot abban, hogy mit hogyan tegyetek...)

az sem zavar, ha globálisan megszavazzátok, azon topik megszünését. A Tiétek, tehát jogotok van azt cenzurázni, megszüntetni stb.

Jézus Krisztus isteni mivoltát elfogadom.
Jézus Krisztus Isten, ezt nem tudom elfogadni a hitem alapján. Azt pedig a Bibliára alapozva alakult ki bennem.
(pusztán ezért szóltam hozzá ezen topikhoz :) egyébként csak olvasgatom.)

Nem vagyok J.T. de, nem titkoltam, hogy kapcsolatban állok velük.

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 06., hétfő 15:50 
Site Admin
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 22., kedd 15:36
Hozzászólások: 301
Tartózkodási hely: Budapest
Töröltem pár hozzászólást, szerintem rájöttök miért... :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 06., hétfő 15:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
igen :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 08., szerda 18:25 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Az alábbi idézet innen való:
Topic: Van még olyan, hogy baloldal és jobb oldal?
Exrefis
Elküldve: Szer. Nov. 08, 2006 4:12 pm


[quote=Exrefis] Amit szeretnék még hozzáfűzni, hogy az általam rajzolt palettán pl. az evangéliumi kereszténység a polgári jobboldalon nagyon jó érezhetné magát, ha létezne ilyen Magyarországon. De nem létezik. Jobboldalunk feudális jobb skáláján terül szét a light-nácitól, a náci-ig. Ezzel a jobboldallal az evangéliumi keresztények nem tudnak közösséget vállalni, a történelmi „keresztények” pedig érdek-összefonódás révén jól el vannak velük.[/quote]


Kedves Admin!

Miután értésemre adtad rosszallásod, hogy személyeskedem Exrefissel, és bizonyos mértékig ebben igazat adok neked, valóban volt egy személyeskedésem, hát most szeretném kérdezni, hogy mi a véleményed a magyar jobboldal Exrefis szerinti megközelítéséről. Amint látod Ex szerint a magyar jobboldal legjobb része is csupán light-náci, a többi meg keményen náci. Úgy látom, hogy Ex nemes egyszerűséggel jelen fórum résztvevőinek jelentős részét lenácizta.

Kérném, hogy valamilyenképpen add Ex értésére, hogy egy teljes politikai oldal lenácizása a botrány kategóriájába tartozik mégha ő ezt nem is érzékeli.

Köszönöm!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 08., szerda 20:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2007. okt. 19., péntek 13:41-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 08., szerda 20:44 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Tavasz!

A pol. téma moderátora az admin.

Amikor Rosta leliberálbolsevikozta Ex- et, az admin megkérte, h. ne személyeskedjen, ne üssön meg ilyen hangot. így most szerintem jogos a Rosta kérése.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 11., szombat 20:51 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Kikka bizonyságtételét és a hozzá kapcsolódó hozzászólásokat töröltem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 12., vasárnap 17:04 
Site Admin
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 22., kedd 15:36
Hozzászólások: 301
Tartózkodási hely: Budapest
Erika írta:
Kedves Tavasz!

A pol. téma moderátora az admin.

Amikor Rosta leliberálbolsevikozta Ex- et, az admin megkérte, h. ne személyeskedjen, ne üssön meg ilyen hangot. így most szerintem jogos a Rosta kérése.


1. A Pol téma moderátora - jobb híján - én vagyok (admin).
2. Rosta felvetése, kérése jogos volt, ezért (azonnal) reagáltam rá, és Ex. eredeti hozzászólásába becsatoltam az észrevételemet.
3. Kívánom és kérem, hogy ne a politika határozzon meg minket, hanem mi határozzuk meg a politikát.

Admin


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 646 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 44  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség