Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 646 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 44  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. szept. 06., csütörtök 14:11 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
Indu írta:
A homeopátia gyökereinek, szellemiségének, keresztény ORVOSOK általi megítélésének bőséges irodalma van a neten.
A különböző keresztény orvostársaságok (hazai, nemzetközi) állásfoglalásukban elutasítják.

Azért ennek csak lehet valami megalapozott oka, nem?


Bár távoli a hasonlat,de a boszorkányüldözéseknek is volt úgymond "megalapozott oka",mégis rengeteg ártatlan asszony,gyermek (és férfi) égett el borzalmas kínok közepette máglyán.
Szerintem a keresztény orvosok is tévedhetnek olykor.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 06., csütörtök 14:42 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
A felvetésedre, ami nagyon is releváns, reagálok a Természetgyógyászat topikban, OK?

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 06., csütörtök 14:56 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
Indu írta:
A felvetésedre, ami nagyon is releváns, reagálok a Természetgyógyászat topikban, OK?


OK.Már olvasom is :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 06., csütörtök 14:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Indu írta:
A homeopátia gyökereinek, szellemiségének, keresztény ORVOSOK általi megítélésének bőséges irodalma van a neten.
A különböző keresztény orvostársaságok (hazai, nemzetközi) állásfoglalásukban elutasítják.

Azért ennek csak lehet valami megalapozott oka, nem?


Szerintem fogalmaz pontosabban"Egyes keresztény orvosok"

De az olyan jó amikor van párszáz orvos és az összes keresztény orvos nevében mondja el a véleményét, :wink:

vagy Te is Indu az összes református nevében beszélsz.?

Egyébként továbbra is várom azt az Igét amiből arra lehet következtetni,hogy démonok lehetnek ásványokban ?

De ha lehet ezt már a természetgyógyász topicba folytassuk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 09., vasárnap 12:31 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Írtam egy oldalas választ a Tizedfizetés topic-ban Exrefis felvetésére, miszerint a hazai, jelenlegi rossz helyzetben lévő történelmi egyházak nem a kommunizmus miatt vannak rossz helyzetben. Ezt a moderátorként tevékenykedő Indu, aki szerintem Ex körébe tartozik törtölte azzal, hogy tegyem át a politikába.

Talán azért így, elfogultsági alapon mégsem kellene moderálni...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 09., vasárnap 12:58 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Erről a hozzászólásról van szó:

Idézet:
Nagyon könnyedén bagatellizálod a totális kommunista diktatúrát. Nem kellene. Ez egy kőkemény diktatúra volt, még ha puhának is nevezték azt, no meg gulyáskommunizmusnak. Amint nemet mondtál arra, amit a párttitkár akart, már véged is volt. Ha a rendszert csak a legenyhébb módon kritizálni merted, már röpültél is, és nem volt sehol állásod. Ha kritikádnak hangot mertél adni mondjuk az utcán, először összevertek ott helyben, majd börtönbe kerültél, és kirúgtak mindenhonnan.

Az anyagiakról annyit, hogy a nyugati egyházaknak nem vették el a vagyonát a kommunisták, és akik templomba akartak menni, azok atrocitások, megfélemlítés nélkül tehették azt. A nyugaton ha nem is járnak annyian templomba, mint régen, azért a középosztály még tudja, hogy hol lakik a Jóisten, és támogatja az egyházát. Egyáltalán nyugaton erős a középosztály. Nem az a tendencia, amit nálunk a balliberális politikai tábor képvisel, hogy a középrétegből sajtolják ki a lelket, és az egyre inkább lefelé csúszik. Nem véletlen az, hogy nem a hollandok kapnak tőlünk adományokat, hanem ők segítenek bennünket.

Ugyanakkor az európai egyházaknál is észrevehető, hogy a templomba járók száma csökken. A szekularizációnak rengeteg oka van. A 68–as szellemiség hatásától kezdve egészen a napi bulvárosodásig, a modern ember atomizálásáig, a fogyasztó társadalom kialakulásáig.

Mindezek ellenére végig megmaradt az egyházi oktatás rendszer, amely nagyon jól megmutatkozik a nyugat erkölcsi erején még mindig. Nyugaton a Gyurcsány egy napig nem lehetne miniszterelnök, ezt csak nálunk a kommunisták által végletesen lezüllesztett erkölcsű országban lehet megtenni. Persze nyugaton is volt, van léleknyomorítás. Ennek ellenére a liberálisok által szőnyegbombázás alatt tartott Németországban járva minden kis falu bejáratánál az első tábla az, hogy mikor, és hol lehet istentiszteletre menni. Náluk a néphülyítő bulvár, például az RTL műsora még undorítóbb a mienknél, és mégis erősödik az egyház, mert nem lett leölve, mint nálunk.

Azt, hogy az épületeink egy töredékében, amelyeket a szüleink, őseink építettek, bent maradhattak a papok, még nem jelenti azt, hogy lehetett templomba járni. Az oktatást gyakorlatilag elvették az egyházaktól. Az egyetemektől le egészen a falusi kisiskoláig harcoltak a klerikális reakció ellen. Ez nem szlogen volt, hanem a napi realitás, a gyerek meg volt bélyegezve mindenféle módon, és csatornán, ha vallásosan volt nevelve. Ez a szellem máig kihat. Nálunk az iskolában úgy néztek az emberre, amikor az iskolai hitoktatásról kérdeztem, mintha marslakó lennék.

Szóval nem szabad elbagatellizálni a kommunizmus vétkeit. Félelemben tartottak bennünket, és csökevényessé zúzták az egyházaink életét. Erőszakkal kiépítették a besúgó rendszerüket, minden kezdeményezésről tudtak, és minden kezdeményezést csírájában fojtottak el. Nyomorba döntötték az egyházainkat mind anyagi, mind szellemi tekintetben, hiszen az anyagiakat elvették, a szellemi tanítóinkat börtönbe csukták, lefokozták, kirúgták. És itt most a többiekről, pl a katolikusokról nem is beszélek, csak a reformátusokról van szó. A teljesen megfélemlített, vezető nélkül maradt hívők sokszor nem is mertek a bajokról beszélni a gyerekeiknek. Féltették azokat a következményektől. Nemzedékek nőttek fel hit nélkül.

A rendszerváltás után ott álltunk egy megnyomorított, nyugdíjasokból álló egyházzal, amelyet sokszor kontraszelektáltak vezettek, de ha hívők voltak a lelkészek, akkor ők már öreg, sokszor csontszegény emberek voltak, akikre az akkor hitre ébredő, gyarapodó emberkék csak legyintettek. Nekik bűzös volt ebbe a nyomorúságos szegénységbe, az öregek képviselte egyházba belépni. Bűzös volt közösséget vállalni velük, és felvenni a keresztet, a terhet, és megpróbálni építeni a közösséget.

Helyette inkább választották a harsány szellemiségű szektákat, kisegyházakat, nem törődve azzal, hogy ez az újdonság valójában mit is leplez, mi van mögötte. Most ezekből a csili-vili, pénzes kis közösségekből mutogatnak ujjal ezek a hirtelen, oda, a kényelmes helyre megtért emberkék, akik nem vállaltak közösséget az őseik tönkrenyomorított egyházával. Nekik a legnagyobb a szájuk. Hirdetik azt, hogy a hívő élet anyagi jóléttel jár, vagy ha nem is erről beszélnek, akkor olyan fontos kérdésekről folyik a szó állandóan, mint felnőtt keresztség, és nyelveken szólás, és a többi. Főleg olyanokról, ami elválaszt más közösségektől.

No comment!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 09., vasárnap 13:24 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Hogy teljes legyen a kép, ezt a levelet írtam Rostának:

"Kedves Rosta!

Az alábbi hsz-ed elküldöm levélben, hogy ha nincs meg neked elmentve, ne tűnjön el - ha akarod vidd át a Politika topikba. Itt OFF is (nem a Tizedről szól) és amúgy is hangsúlyos alapelv, hogy politikai fejtegetések csak az erre kijelölt helyen legyenek.

Üdv:
Indu"

-----------------

Kedves Rosta!

Volt egy tippem, hogy irányodban megnyilvánult pozitív gesztusom (nem szó nélkül töröltem az OFF és politizáló hozzászólásod), hogy ne vesszen el a belefektetett munkád - valami hasonló módon reagálod le.

Ezután sem lesz kívánatos, hogy politikai eszmefuttatásaidat az általam moderált topikokban fejtsd ki. De igyekszem ezt az irányelvet a többiekre nézve is alkalmazni.

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 09., vasárnap 13:31 
Site Admin
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 22., kedd 15:36
Hozzászólások: 301
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
Írtam egy oldalas választ a Tizedfizetés topic-ban Exrefis felvetésére, miszerint a hazai, jelenlegi rossz helyzetben lévő történelmi egyházak nem a kommunizmus miatt vannak rossz helyzetben. Ezt a moderátorként tevékenykedő Indu, aki szerintem Ex körébe tartozik törtölte azzal, hogy tegyem át a politikába.

Talán azért így, elfogultsági alapon mégsem kellene moderálni...


Ezért a hozzászólásért Rosta fórumtagságát egy hétre felfüggesztem.

admin


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 09., vasárnap 13:52 
Site Admin
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 22., kedd 15:36
Hozzászólások: 301
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
Erről a hozzászólásról van szó:

Nagyon könnyedén bagatellizálod a totális kommunista diktatúrát. Nem kellene. Ez egy kőkemény diktatúra volt, még ha puhának is nevezték azt, no meg gulyáskommunizmusnak. Amint nemet mondtál arra, amit a párttitkár akart, már véged is volt. Ha a rendszert csak a legenyhébb módon kritizálni merted, már röpültél is, és nem volt sehol állásod. Ha kritikádnak hangot mertél adni mondjuk az utcán, először összevertek ott helyben, majd börtönbe kerültél, és kirúgtak mindenhonnan.


Így érvelnek ma azok (is), akik annak idején lefeküdtek a kommunista rendszernek.

Az édesapám sikeres városrendező mérnök volt az 50-es években. Korábbról, a 40-es évektől kezdődően pedig ismert alakja a magyarországi (Bethánia, SDG) ébredési mozgalomnak. Kinevezték osztályvezetőnek, majd fél év elteltével kicsit megdolgozták, hogy ideje lenne belépnie a pártba, az új munkaköre megkívánná. Megköszönte a lehetőséget, és lemondott a beosztásáról, visszament a rajzasztal mellé. Ha vállalta volna az alkut, most biztos azt mondhatná, hogy nem volt más választása.
De volt.
Missziói gondnok volt a gyülekezetében, keresztyén költőként szerte az országban vállalt szolgálatokat, versei megjelentek az akkor még szamizdatként terjesztett, külföldön nyomott újságokban (pl. Vetés és Aratás). Közben figyelték? Hát persze. De elvégezte a munkáját is, és nem lehetett belekötni.

A gyülekezet, amelyben megtértem, a 60-as évektől kezdve minden nyáron ifjúsági táborokat szervezett. A lelkészünket az ÁEH által mozgatott felettesei erről többször is megpróbálták különböző burkolt fenyegetésekkel lebeszélni - ahogy ők mondták megvédeni.
De ő úgy gondolta, hogy ha Isten erre az útra indította, akkor neki ezt kell csinálni, nem azt, amit az elvtársak mondanak.
A hetek soha nem maradtak abba, és ő végezte a szolgálatát.

És igen voltak, sokan, akik börtönbe kerültek a hitük, vagy a szolgálatuk miatt. Többükkel személyesen is beszélgethettem erről. Isten szolgáiként járták meg ezeket az utakat, nem pedig a kommunizmus áldozataiként. A különbség alig érzékelhető, mégis hatalmas.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 21., vasárnap 17:59 
Már ne haragudj meg kedves moderátor, de a muszlimok c. topikból miért törölted a ma délutáni linkbeillesztésemet? Szerintem a török-kurd probléma és a hozzákapcsolódó kommentek, nem voltak senkire sem sértőek, sem provokatívak. Amúgy kezedek hozzászokni a rendszeres cenzúrához és törléshez. Akkor már engem is törölj!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 22., hétfő 15:12 
Kedves MacCsider!

Mielőtt megkapod a kérdésedre a választ, ne fordulj be.
Így nem leszel nyitott a válasz befogadására, értelmetlenné teszed a saját kérdésedet.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 23., kedd 18:01 
Kedves kavics!

Nem fordulok be, csak nem értem, hogy egy muszlim hírt miért töröl ki Indu a muszlim topicból? :?


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 23., kedd 18:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
MacCsider írta:
Kedves kavics!

Nem fordulok be, csak nem értem, hogy egy muszlim hírt miért töröl ki Indu a muszlim topicból? :?


A török- kurd vita nem muszlim hír,hanem
két nemzet területi vitája.

Talán ezért lett kitörölve :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 23., kedd 19:12 
Kedves MCS!

Idézet:
Akkor már engem is törölj!


Erre gondoltam, érdemes talán előbb feltenni a kérdést és megvárni a választ, de tedd, amit jónak látsz, csak ez a rövid mondat érzelmileg mindenkit - választ váró és adó - igen nehéz helyzetbe hozhat a megoldás terén.

Békesség neked!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 24., szerda 08:06 
Site Admin
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 22., kedd 15:36
Hozzászólások: 301
Tartózkodási hely: Budapest
MacCsider írta:
Már ne haragudj meg kedves moderátor, de a muszlimok c. topikból miért törölted a ma délutáni linkbeillesztésemet? Szerintem a török-kurd probléma és a hozzákapcsolódó kommentek, nem voltak senkire sem sértőek, sem provokatívak. Amúgy kezedek hozzászokni a rendszeres cenzúrához és törléshez. Akkor már engem is törölj!


Kedves Mac!

Fórumunkon többnyire viccesnek szánt, saját komment nélküli linkeket - esetenként képeket - helyezel el. A fórumozásnak ezt a módját nehezen tolerálom, és egyáltalán nem támogatom.
Akkor szólj hozzá egy témához, ha van azzal kapcsolatban mondanivalód, és azt kész is vagy megosztani a többiekkel.

admin


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 646 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 44  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség