Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 646 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 44  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 15., vasárnap 08:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kedves Modi, megint itt vannak!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 15., vasárnap 12:56 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 13:13
Hozzászólások: 260
tényleg... :(
nem lehet őket valahogy "kiírtani"???

jó lenne...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 15., vasárnap 13:18 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Dev írta:
a regisztráció átvariálásával is megfékezhető az ilyen,
pl az input mezők nevének megváltoztatásával, de ezzel egyébb is eggyütt jár :)

Én is erre a megoldásra szavaznék...
Mi egyéb jár ezzel együtt? Mire gondolsz?

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 15., vasárnap 16:18 
Site Admin
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 22., kedd 15:36
Hozzászólások: 301
Tartózkodási hely: Budapest
Igyekszem megoldani az eredményes szűrést, a sikere attól függ, mennyire variábilis a féreg.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 15., vasárnap 16:29 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 13:13
Hozzászólások: 260
köszönjük a munkádat, és remélem, mielőbb sikerül!!

szép estét


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 04., szombat 16:00 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Tisztelettel és leki békével (egyenlőre) érdeklődöm:

A régi fórumon megesett, hogy valakik kitiltásra kerültek. Ha jól emlékszem ennek kizárólag a folyamatos és rendíthetetlen tévtanítás (ahogy a Bibliához ragaszkodni kívánó hívők mondják) "nyomatása" volt.

Kényes és kissé kínos dolgok voltak ezek, mert emberileg, világi szemmel, humanista megközelítéssel szinte kizárólag udvarias, művelt, kommunikálásból kíválót produkáló emberekről volt szó. Viszont, aki Krisztus követője akar lenni, annak a Nem-szeretem feladatokat is vállalnia kell a hűsége fejében, nem szentimentáliskodhat.
S a "csecsemő-keresztyének" érdekében felelős is, hogy a szirénhangok el ne csábíthassák a mégoly odaszánt Odüsszeuszokat se!

Bátorkodom mindezt felvetni azért, mert, mint tapasztalom felvétetett a tagok közé GABRIEL777. (Becsületére legyen mondva, nem váltott másik nickre!)

Szóval, várom véleményeteket.

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 04., szombat 19:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Ne ítélj elfogultan, arra kérlek. Ki lehetett volna tiltani a régi fórumról cinikus, sértő, vádoló magatartásáért jónéhány hívőt, akiknek megnyilvánulásai nem éppen voltak keresztényiek, krisztusiak.
Nem azért vagyunk itt, hogy embereket elítéljünk, megbélyegezzünk, mégha nem is tartod helyesnek, hogy másképp gondolkoznak a hitről vagy az Igéről.

Egy fórumszabályzatban kellene meghatározni a fórumozás kereteit, és azt mindenkire érvényesíteni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 04., szombat 22:49 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Kedves tavasz! valamit nagyon félrelátsz: sem elfogultan , sem elfogulatlanul nem ítéltem.
Bemásoltam egy könyvrészletet, ami kifejti az idevonatkozó Igét.

„Nem azért vagyunk itt, hogy embereket elítéljünk, megbélyegezzünk, mégha nem is tartod helyesnek, hogy másképp gondolkoznak a hitről vagy az Igéről. „ - ha ezt írod azok után, amit a bemásolt rész ír az idevonatkozó Igéről – akkor semmit sem értettél meg belőle. sorry

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 04., szombat 23:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Én arra reagáltam, amit ide a modis topicba írtál.

Ami pedig az idézett szöveget illeti, erre kaptam fel a fejem:
"Vessétek ki azért a gonoszt magatok közül"
Kérdezem, hol van itt a gonosz?

De nem szeretnék ebbe jobban belemerülni, csak "kívülállóként" néha túlzásnak érzem a reakcióitokat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 05., vasárnap 15:04 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Én lehet,h. rosszul látom a kérdést, de úgy gondolom, azzal,h. külön topicban folynak a beszélgetések a más, nem ker. vallásokról , más filozófiákról, így ki van zárva az,h. pl. Csendes percekben egy budhista,hindu... meditáció legyen, mert ha oda beírásra kerül, rögtön átirányítjuk.Jézus Krisztus azt mondja: nem azt kérem, h. vedd ki őket a világból, hanem h. őrizd meg őket a gonosztól - nos, ahogy azt sem tudod kikerülni, h. egy Jehova tanú becsöngessen, melléd üljön a vonaton, s beszélgetést kezdeményezzen-úgy itt is,és megfelelő válaszok születhetnek az ő kérdéseikre, állításaikra. Úgy gondolom, az nem káros rám nézve, ha tudom, mit miért, mire hivatkozva állítanak - és ez miért nem helyes, alátámasztva egy-két rátermett fórumozó bibliai, megalapozott véleményével.

S az, hogy Gabriel a régi fórumi nevén regisztrált, valóban váljon becsületére.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 05., vasárnap 15:45 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Nagyon nem értek egyet.
Az ÚR az Ő népének nem azt mondta:
"Vizsgáljátok meg a többi, pogány nép isteneit, kultuszát - és döntsetek szabadon; melyiket választjátok. (Esetleg hasonlítsátok azt össze Velem, s majd meglátjátok, Én vagyok a különb!).

Az Édenkertben sem úgy szólt a parancs:"ha megízlelitek a tiltott gyümölcsöt, majd rájöttök, hogy semmi értelme.

Van olyan, nyitott fórum, ahol az ateizmus vallását éppúgy lehet propagálni vagy szidni, mint bármely más, világvallást.
De itt nem ismeretterjesztés folyik, hanem tévtanítás agitációja.

Tavasznak meg üzenem: a megítélés, megvizsgálás nemhogy nem elvetendő, de éppen kötelező a Bibliához ragaszkodó hívőnek. Nem, írok ide Igéket, keress egy konkordanciát, s magad is meglátod a címszavak alapján... S nem lehet közössége hívőnek hitetlennel - ahogy a 2korintusi levél írja.

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 05., vasárnap 15:50 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
De Figyelő, én nem hasonlítgatni akarok, s esetleg, ha megfelelőbb, változtatni.
Akkor ez neked mit jelent a gyakorlatban, h. ne vedd ki őket a világból?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 05., vasárnap 16:15 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Hadd valaszoljak Michael Brown szavaival:

"Ha egy hajó úszik a tengerben - renben lévő dolog. De teljesen szokatlan, életveszélyes, ha a tenger van a hajóban"

Ha magyarázni kellene:
Mindenki a maga urának áll vagy bukik. Szabadon lehet választani Istent, isteneket, vallásokat, csűrni-csavarni az Igét. De egy sola scripturára épülő, protestáns, bibliatársaság ne vegyen fel progrmjába az ezt lazító, relativizáló egyéb tanok ismeretét, ismertetését, különösen, ha az a valaki/valami éppenhogy az övét tartja autentikusnak, Krisztustól származtatottnak..

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 05., vasárnap 16:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Kedves Figyelő,

nem tudhatod, hogy ki hol áll a keresésében, a hitében, és a te felelősséged is, hogy közelebb viszed-e a célhoz a másik embert, vagy még távolabbra sodrod. A te feladatod (mint hívő) egy olyan mintát mutatni, ami vonzóvá teszi a hívő életet. Békességet, szeretetet árasztó beszéddel sokkal többet lehet elérni. A másik emberből így tudod a legjobbat kihozni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 05., vasárnap 16:29 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Nézd, eddig itt a fórumon nem beszélgettem pl. Jehova tanújával, csak az életben, de soha meg nem inogtam a Jézus Krisztusba vetett hitemben, sőt annyira ziláltnak, tákolmánynak tetszett a tanításuk.Ha vmilyen más vallás tanításába belepillantok ,mindig hálát adok, h.hihetek az élő Istenben, s nem kell ilyen koholmányokon tengődnöm- tehát magamat, vagy hozzám hasonló gondolkodásuakat nem féltem, h. káros lenne egy-egy ilyen beszélgetés.
Ha viszont téged, s feltehetően másokat is zavar ennek a topicnak a jelenléte, beszélhetünk róla, h. legyen-e egyáltalán.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 646 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 44  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség