Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 646 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 44  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 05., vasárnap 16:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
felmerül a "miért" kérdése...

én magamról pontosan tudom, h MIÉRT járok fórumozni (azon kívül, mert a cset le van tiltva a munkahelyemen, EREDETILEG inkább cseten szolgáltam):
hogy olyan emberekkel találkozzak, akiknek rajtam keresztül SEGÍTENI tud a Barátom :)

de különböző mentalitások vannak...

van pl. egy kedves már-nem-fórumozó barátom, aki ALAPVETŐEN azért vitatkozik, hogy a FELESÉGÉNEK bebizonyítsa az igazát (más kérdés, h a felesége már nem hallgatja meg, elváltak, stb... az alap-motiváció akkor is innen jön)

azt gondolom a fórumra is igaz: "MINDEN szabad, de NEM MINDEN KONSTRUKTÍV"

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 05., vasárnap 16:50 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Ha arra gondolok, h. ha a bibliaórára rendszeresen bejönne egy nem ker. vallású,és folyamatos hozzászólásaival elterelné a figyelmet, nyilván rövid idő után elmondanánk,h. ez egy ref. bibliaóra, és ajánlanánk személyes beszélgetést valaki erre alkalmassal. most itt ez a külön témakör lehetővé teszi,h. ne zavarjanak bele a beszélgetésekbe.S akit nem éredkel a más vallások témája, szintén nincs rákényszerítve, h. akarva-akaratlanul beléjük botoljon.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 05., vasárnap 18:42 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Engem nem "részegít" meg, de aki nem tudja mit iszik, s hogy a hypo nem üdítőital - azzal szemben nagy az írástudók, moderátorok felelőssége.

A gondos szülő sem hagyja csemetéjét a konektorban matatni ("majd rájön, hogy ráz!"), mert nem csupán a maga megnyugtatása a feladata (= engem nem bolondít el).

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 05., vasárnap 18:50 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
tavasz írta:
Kedves Figyelő,

nem tudhatod, hogy ki hol áll a keresésében, a hitében, és a te felelősséged is, hogy közelebb viszed-e a célhoz a másik embert, vagy még távolabbra sodrod. A te feladatod (mint hívő) egy olyan mintát mutatni, ami vonzóvá teszi a hívő életet. Békességet, szeretetet árasztó beszéddel sokkal többet lehet elérni. A másik emberből így tudod a legjobbat kihozni.



Kedves Tavasz!

Más a kereső és más a tévtanító, aki nem keres, hanem a sját meggyőződését megingathatatlan magabiztossággal meséli.

S már hogyne lehetne tudni! Ismered szólást; beszéded elárul téged!

A keresztyén ember feladara nem kevesenn, nem másabb, mint Uráé. Krisztus a gazdag ifjúnak, a sok tanítványnak elmondta, mit kell tenni az istennektetsző élethez. És passz. Mindenkire rábízta a választ, a reakciót, a döntést.
A gazdag ifjú szomorúan távozott, mert szíve közepén Isten helyén a kincse-gazdagsága volt. Sok tanítvány is felhagyott Jézus követésével, mert kemény beszéd, ki hallgassa?! volt a reakciójuk.

Szabad a "vásár". Mindenki szabadon dönthet. Semmi sem kötelező -> kivéve a döntés következményeinek a viselése.

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 05., vasárnap 19:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Mindenki, aki kutatja az Isten igéjét, a Bibliát, az már kereső. Bármilyen úton is jutunk el a hithez, az eredményt a gyümölcsök igazolják.


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2006. nov. 05., vasárnap 22:50-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 05., vasárnap 19:05 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Figyelő!


Semmiképen nem szeretnék felelőtlennek tűnni,s csak magammal törődni.
Azonban fel van tüntetve:Más vallások, filozáfiák- h. a kereső előtt nyilvánvaló legyen,h. milyen témát olvas.

Nem tartom kizártnak, ha úgy döntünk,h. megszűnjön ez a téma.

Jó lenne, ha többen is elmondanák a véleményüket ezzel kapcsolatban, szerinted hogy kellene szóra bírni a társaságot?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 05., vasárnap 19:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Én fontosnak tartom, hogy ezen a fórumon mindig igényes beszélgetések folytak az ígéről, a hitről. Az nem feltétlenül baj, ha eltérő értelmezések merülnek fel (nyilván nem gondolkodunk egyformán) - ez szerintem még felekezeten belül is előfordulhat. Egy fórum pedig éppen arra ad lehetőséget, hogy kölcsönösen elgondolkozzunk a felmerülő kérdéseken, és az esetleg helytelen értelmezést kiigazítsuk, persze megfelelő érvekkel. Még akkor sem biztos, hogy a másik érvei meggyőzőek, de legalább elgondolkodunk rajta (és persze nem elhanyagolható szempont a jószándék, nem a másik lejáratása legyen a cél).


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 05., vasárnap 20:09 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
figyelő írta:
Más a kereső és más a tévtanító, aki nem keres, hanem a sját meggyőződését megingathatatlan magabiztossággal meséli.


Kedves Figyelő!

Az a helyzet, hogy én bizonyos kihívást látok abban, amikor egy máshol elkötelezett ember, afféle tévtanító meg akar győzni bennünket az igazáról. Most is a Gabriel777 mondott valamit, aminek az lett a következménye, hogy összekaptam magam, utána néztem a dolognak, megfontoltam a dolgot, és írtam egy választ. Ennek már vagy három napja, azóta nem reagált. Jó volt, hogy volt minek utána nézzek.

Szóval nem árt, ha van itt egy-két afféle ördög ügyvédje ember, aki megpróbálja a hitünket, és tudásunkat. Nem baj, ha van itt néhány afféle tévtanító, akin kipróbálhatjuk, hogy meg tudjuk-e védeni a hitünket. Nem baj az, ha van kihívás. Én azt tapasztalom, hogy meg tudjuk védeni a hitünket, és hát ebben Te is benne vagy bőven.

Ennek a fajta diskurzusnak érdemes helyet biztosítani, hiszen ez nem befolyásolja máshol a beszélgetést, eszmecserét, és hát főleg van hová paterolni azokat, akik a keresztyén, református topic-okban akarnak tévtanítani. Azok csak fáradjanak ebbe a rovatba.

A Klaus Matefi például komoly kihívást jelenthetett a közösségnek, én még nem voltam akkor itt, és ő ki lett paterolva, ha jól emlékszem. Ez a rovat egyfajta szűrő is arra, hogy kivel lehet szót érteni. A végén itt is a moderátoré az utolsó szó...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 05., vasárnap 20:23 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 20:10
Hozzászólások: 381
Tartózkodási hely: itt
Az igefórumon úgy volt, hogy először volt valami topic, ahol nagy betűkkel figyelmeztettek, hogy tévtanítások is elhetnek benne, aztán ezel nem tudom mi lett, de lettek olyan topicok, ahová csak bizonyos feltételek mellett lehetett belépni. Ezt jó ötletnek tartottam, mert csak azok kaptak valami jelszószerűséget vagy nem tudom mit (én nem igényeltem), akikről tudható volt, hogy nem eltérülni fognak, hanem az Ige kardjával csatázni a tévtanítókkal.
Figyelő, te nem emlékszel hogy volt ez ott pontosan?

_________________
Az ÚR közel!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 05., vasárnap 20:30 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Ezt a figyelmeztetést jó ötletnek tartom,h. kiírni a Más vallások alá egy mondatot, amely jellemzi a Fórum általános hozzáállását ezekhez a témákhoz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 05., vasárnap 20:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
És még valami: A más vallások és filozófiák témakört a Parókia hozta létre. A Jehova tanúi teológiája topicot pedig Fony nyitotta. Ez utóbbit még akár provokációnak is tekinthetnénk (ha nem találtam volna rá az előzményekre a teológiai kérdések topicban - bocsánat Fony) Én egyébként érdeklődve olvastam Lucius gondolatait, és nem találok bennük semmi "eretnekséget" - mégha a szentháromság tanát nem is fogadja el.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2006. nov. 09., csütörtök 13:42-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 05., vasárnap 20:37 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 20:10
Hozzászólások: 381
Tartózkodási hely: itt
Nem a "szentháromság tanát" nem fogadja el, hanem Jézus Krisztus isteni mivoltát. Ennél nagyobb "eretnekség" pedig nem kell. :cry:

_________________
Az ÚR közel!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 05., vasárnap 20:39 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Tavasz, ezt írod:

És még valami: A más vallások és filozófiák témakört a Parókia hozta létre.


ez igaz, de épp ezért meg is változtathatjuk, ha bebizonyosodik,h. helytelen volt.
Errare humanum est- ez itt is érvényes.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 05., vasárnap 20:42 
Moderál az Isten Igéje!

A Szentháromság tan mint olyan sehol nincs benne az Igében, de van Atya, Fiú és Szent Lélek Isten!
Az Ige győz meg valakit valamiről, ha engedi és aláveti magát Neki!
Jelentem, amikor itt "meg lettem győzve" bármiről is, azt az Isten Igéje tette és nem ti! :-)

Moderálásra használjuk Isten szavát, mint kardot!

Én nagyon sokat tanultam itt a fórumon, amit aztán a gyülekezetben is tudtam használni, ill. az emberekkel folytatott beszélgetéseimben.

Ez egy lájtosabb verziója a hit vitáknak, az Igei asszóknak.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 05., vasárnap 20:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Az a baj, hogy én itt nemcsak témakörök megszüntetésének szándékát látom, hanem emberek kirekesztését, elűzését.
Ez a szellemiség nem volt jellemző azelőtt a fórumra.
Ha így folytatódik, alig marad itt valaki, de ha ez kell...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 646 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 44  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség