Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 277 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 15, 16, 17, 18, 19  Következő
 

Re: Topik áthelyezések, törlések
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 05., szerda 19:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Fony írta:
Exrefis minősíthetetlen hangnemben íródó hozzászólásait a jövőben újabb indoklás nélkül törölni fogom.

A többiektől, akiknek a hozzászólásai szintén törlésre kerültek, elnézést kérek.
Ezek szerint a minősíthetetlen annyit jelent, hogy nem egyezik a te nézeteiddel.
Az "indokolás nélkül"-t teljes mértékben megértem, hiszen nem tudnád.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Topik áthelyezések, törlések
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 05., szerda 20:53 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
nemosinex írta:
Az "újrahasznosított kedves magyar testvérek" tök vicces kifejezés, és valóban van így, hogy benéz az ember valamit, és olyan jópofának tűnik. Nekem nem kell magyarázni, hogy nincs benne értékítélet, rossz szándék, net. A baj azzal van, hogy másképp hangzik ez a kifejezés egy kisebbségi fülének (ott), mint egy többséginek (itt) - a politikusok újrahasznosítási szándékától függetlenül.


Ez a szóösszetétel számomra nagyon nem kóser. Az újrahasznosított kétféleképpen is pejoratív kifejezés. Újrahasznosítani általánosságban csak a kidobott, használhatatlan dolgokból, netán a szemétre való dolgokból szoktak. Ép, minőségének, erejének teljében lévő dolgokat nem szoktak újrahasznosítani. A másik értelmezés arra vonatkozik, amikor többször felhasznált dolgok, mint például a betétes üveg újrahasznosításáról van szó. Voltaképpen itt is mint tárgyról beszélünk leginkább, emberre ilyet csak rosszindulattal mondunk, mint bábszerű, önállósággal nem rendelkezőkről. Amikor a "kedves magyar testvérek" viszonylatában nézem a fenti pejoratív értelmezést nagyon gyomorforgató tud lenni - legalábbis számomra - ez az áthallásos, kétfedelű beszéd.

Merthogy a Loisz értelmezésében ez a szóösszetétel olyan, hogy az ország jóérzésű fele valóban kedves magyar testvérekre gondol, amikor a külhoni magyarokról beszél, akik teljes értékű, vérünkből való emberek. Akikhez maximális jóindulattal fordulunk oda. Ugyanakkor az újrahasznosított, "refuse" kedves magyar testvérekre való utalás valami nem teljes értékű emberek, szemétbe való emberek kihasználására, felhasználására mutat, amely felhasználás valakik által – itt nyilván a jobboldal által történik. Ez a szóösszetétel semmilyen értelemben nem biblikus kedves nemosinex. Sem krisztusi, sem farizeusi értelemben sem biblikus. Krisztusi értelemben nyilvánvaló, hogy miatt nem biblikus. Megbotránkoztatja az ép lelket, gyerek ilyen beszédet ne hallgasson! Farizeusi értelemben a farizeusok saját népéhez való hűségét kell néznünk, akár a diaszpórában is, ahol a farizeusok kiállnak a nemzet testvéreik mellett. Tehát ebben az értelemben sem beszélhetünk biblikus alapon.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Topik áthelyezések, törlések
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 05., szerda 21:17 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
exrefis írta:
Fony írta:
Exrefis minősíthetetlen hangnemben íródó hozzászólásait a jövőben újabb indoklás nélkül törölni fogom.

A többiektől, akiknek a hozzászólásai szintén törlésre kerültek, elnézést kérek.
Ezek szerint a minősíthetetlen annyit jelent, hogy nem egyezik a te nézeteiddel.
Az "indokolás nélkül"-t teljes mértékben megértem, hiszen nem tudnád.
ex

Ex, az „aljas”, „bűzös”, „ostoba”, „hülyeség”, stb. jelzőkkel, amik kinyilatkoztatás formájában kijönnek a szádon, saját magad minősíted.
Ebben valóban nem akarok veled egyezni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Topik áthelyezések, törlések
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 06., csütörtök 06:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
rosta írta:
nemosinex írta:
Az "újrahasznosított kedves magyar testvérek" tök vicces kifejezés, és valóban van így, hogy benéz az ember valamit, és olyan jópofának tűnik. Nekem nem kell magyarázni, hogy nincs benne értékítélet, rossz szándék, net. A baj azzal van, hogy másképp hangzik ez a kifejezés egy kisebbségi fülének (ott), mint egy többséginek (itt) - a politikusok újrahasznosítási szándékától függetlenül.


Ez a szóösszetétel számomra nagyon nem kóser. Az újrahasznosított kétféleképpen is pejoratív kifejezés. Újrahasznosítani általánosságban csak a kidobott, használhatatlan dolgokból, netán a szemétre való dolgokból szoktak. Ép, minőségének, erejének teljében lévő dolgokat nem szoktak újrahasznosítani. A másik értelmezés arra vonatkozik, amikor többször felhasznált dolgok, mint például a betétes üveg újrahasznosításáról van szó. Voltaképpen itt is mint tárgyról beszélünk leginkább, emberre ilyet csak rosszindulattal mondunk, mint bábszerű, önállósággal nem rendelkezőkről. Amikor a "kedves magyar testvérek" viszonylatában nézem a fenti pejoratív értelmezést nagyon gyomorforgató tud lenni - legalábbis számomra - ez az áthallásos, kétfedelű beszéd.

Merthogy a Loisz értelmezésében ez a szóösszetétel olyan, hogy az ország jóérzésű fele valóban kedves magyar testvérekre gondol, amikor a külhoni magyarokról beszél, akik teljes értékű, vérünkből való emberek. Akikhez maximális jóindulattal fordulunk oda. Ugyanakkor az újrahasznosított, "refuse" kedves magyar testvérekre való utalás valami nem teljes értékű emberek, szemétbe való emberek kihasználására, felhasználására mutat, amely felhasználás valakik által – itt nyilván a jobboldal által történik. Ez a szóösszetétel semmilyen értelemben nem biblikus kedves nemosinex. Sem krisztusi, sem farizeusi értelemben sem biblikus. Krisztusi értelemben nyilvánvaló, hogy miatt nem biblikus. Megbotránkoztatja az ép lelket, gyerek ilyen beszédet ne hallgasson! Farizeusi értelemben a farizeusok saját népéhez való hűségét kell néznünk, akár a diaszpórában is, ahol a farizeusok kiállnak a nemzet testvéreik mellett. Tehát ebben az értelemben sem beszélhetünk biblikus alapon.

Nem biblikus, vicces (miközben bántó). Ha pedig így van, akkor nem értem, milyen lelkülettel hoztad ide mégis ezt a kimoderált idézetet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Topik áthelyezések, törlések
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 06., csütörtök 06:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
rosta írta:
...Farizeusi értelemben a farizeusok saját népéhez való hűségét kell néznünk, akár a diaszpórában is, ahol a farizeusok kiállnak a nemzet testvéreik mellett. Tehát ebben az értelemben sem beszélhetünk biblikus alapon.


csak most kapcsoltam (lehet megint reggel van, és megint freud szórakozik?)

ugye jól értem, hogy a "farizeus" nálad "a Nemzet testétől idegen, de saját fajával összetartó" elemeket jelenti?

kérlek, MONDD, hogy nem így értetted! annyira megalázó ITT eljutni IDE...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Topik áthelyezések, törlések
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 06., csütörtök 08:36 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
nemosinex írta:
Nem biblikus, vicces (miközben bántó). Ha pedig így van, akkor nem értem, milyen lelkülettel hoztad ide mégis ezt a kimoderált idézetet.


Nekem kapásból összeszorult a gyomrom, ahogy olvastam, egyáltalán nem volt vicces amikor az embertársaimat újrahasznosítandónak tartják. A privikből kiderült, nem csak én vagyok így vele.

A beírást erősen megrövidítve azért hoztam be, mert már délelőtt megírtam, de nem tudtam beküldeni akkor. Mivel többen kitárgyaltátok derűsen a témát, sőt exrefis még tovább is lendítette elég torzan a dolgot, hát este rövidítetten betettem a véleményemet. Ide, mert máshol már nem volt meg. Ennyi a történet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Topik áthelyezések, törlések
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 06., csütörtök 08:45 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
net2rist írta:
rosta írta:
...Farizeusi értelemben a farizeusok saját népéhez való hűségét kell néznünk, akár a diaszpórában is, ahol a farizeusok kiállnak a nemzet testvéreik mellett. Tehát ebben az értelemben sem beszélhetünk biblikus alapon.


csak most kapcsoltam (lehet megint reggel van, és megint freud szórakozik?)

ugye jól értem, hogy a "farizeus" nálad "a Nemzet testétől idegen, de saját fajával összetartó" elemeket jelenti?

kérlek, MONDD, hogy nem így értetted! annyira megalázó ITT eljutni IDE...


Annyira megalázó, ha valaki ennyi biblikus ismerettel a háta mögött ennyire nem akarja érteni, hogy mit is jelentett a Jézus korabeli időkben, majd később a farizeus kifejezés. Éppenhogy a saját nemzetségükhöz, a zsidósághoz való hűségüket emeltem ki. Ha tényleg nem érted, ha nem játszod el szokás szerint az ártatlan értetlent, akkor segítségül egy kis irodalmat belinkelek:

http://www.amzi.org/html/talmud1.html


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Topik áthelyezések, törlések
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 06., csütörtök 10:38 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Nem fojtom magamba a véleményemet, bár idáig próbálkoztam.
Az újrahasznosított kifejezés nekem nem vicces, hanem felháborító.
Igazolása annak, amit korábban mondtam a kettős állampolgársággal kapcsolatban, hogy bármikor kerül szóba , mindig vörös posztó lesz.
Odateszem a padlásra a többi azonos tőről fakadóhoz, pl. "magyarok a Duna mögé", stb....
Fokozza a dolog súlyosságát, hogy Net megbocsátja, hogy nem eszi meg az olvasótábor nagykanállal ezt a jól irányozott döfést. Mert Net, ha így is olvastad, azért csak felébredtél a beírás végére, felébredhetett volna a lelkiismereted is.
Persze, fontos az őszinteség, így legalább tisztábban látjuk egymást.
Nos,akkor őszintén: én adtam volna neked pár nap pihenőt, hogy az ilyen kómás beírásokkal ne negáld azokat az építő beírásaid, amiket a" Napi Ige másnap" topikban olvashattunk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Topik áthelyezések, törlések
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 06., csütörtök 11:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
bocsánatot kérek Tőled, és mindazoktól, akik nem értettek meg...

vezeklésképpen megosztanám veled (és veletek) a tegnap éjszakai álmomat:

nos, álmomban gondoltam valamire... de tisztában voltam vele, hogy ez álom, valamint... hirtelen eszembe jutott, hogy nekem ezt nem szabad gondolnom!

és amikor felébredtem: NEM EMLÉKEZTEM, hogy mi volt ez a gondolat! se hogy milyen ÉRZÉS volt, se hogy milyen TÉMÁBAN volt a gondolat, csak erre a tiltásra...

ezt most pont ugyanannyira "vágatlanul" adom közre, mint a balul sikerült félreolvasásomat: NEM írói munkásságom része, ez ÍGY TÖRTÉNT! :O

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Topik áthelyezések, törlések
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 06., csütörtök 11:26 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Net, megbocsátom, hogy olyan ostobának tartsz, hogy nem értem a magasröptű gondolataidat.


Érdekes az élet, én is álmodtam az éjjel, nagyon érdekeset. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Topik áthelyezések, törlések
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 06., csütörtök 11:33 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Erika írta:
Nos,akkor őszintén: én adtam volna neked pár nap pihenőt, hogy az ilyen kómás beírásokkal ne negáld azokat az építő beírásaid, amiket a" Napi Ige másnap" topikban olvashattunk.


Igen, számomra ott volt évek óta először tetten érthető, hogy a net2rist nagyon is tud(na) jó dolgokat írni. Nem fogok betenni privi levelet, de az érthetőség hiányára a priviben is megpróbáltam már felhívni a figyelmét.

Szóval nagyon is tud érthetően, jól írni.

A baj ott van szerintem, hogy rettentően a központban akar lenni. Most egy ócska, zsigeri poén láttán, amiből nyilván tudja, hogy felzúdulás lesz, ellenállhatatlan kísértést érez, hogy azt a szerencsétlen, szakadt poént közzétegye. Hogy megint róla szóljon a beszélgetés, ő szabja meg a tematikát. Most nem lájkol, hanem eljátssza a hattyú halálát.

A Napi Ige beírása kapcsán én is örömnek adtam hangot, túl korán sajnos. Ennyire naív legközelebb nem leszek! Ha egyáltalán lesz legközelebb... :|


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Topik áthelyezések, törlések
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 14., csütörtök 17:43 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
kuruc írta:
…..mégis fontosnak tartom, hogy a hagyomány tisztelete megjelenjen egy református fórumon.
Szóval a hangnem. Szerintem megdöbbentő dolog ker. fórumon a beszélgető társat felmenteni értelemből és empátiából. Ez nem humor, hanem alázás.

Szerintem is.
Így Net2rist-et felmentem a „Társadalom - Politika - Gazdaság” topikban történő további részvétel terhe alól. Természetesen – ha erőt vesz magán - kivételt fognak képezni értelmes, építő (szurkapiszka és cinizmusmentes) hozzászólásai, ami nem ilyen, az törölve lesz. (’Mert állítólag értelmes is tud ám lenni, ha akar…)

Exrefis „bűzös” jelzőt tartalmazó hozzászólását szintén töröltem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Topik áthelyezések, törlések
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 15., péntek 18:57 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Moderálással kapcsolatos hozzászólások átmásolva az „Új alkotmány” topikból:

exrefis írta:
Fony írta:
Így Net2rist-et felmentem a „Társadalom - Politika - Gazdaság” topikban történő további részvétel terhe alól. Természetesen – ha erőt vesz magán - kivételt fognak képezni értelmes, építő (szurkapiszka és cinizmusmentes) hozzászólásai, ami nem ilyen, az törölve lesz. (’Mert állítólag értelmes is tud ám lenni, ha akar…)

Mit jelent az, hogy felmented Netet?
Kitiltottad?

ex

Azt jelenti, amit írtam. Végigolvastad?


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Fony 2011. ápr. 15., péntek 19:27-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Topik áthelyezések, törlések
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 15., péntek 18:58 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
kuruc írta:
… Remélem, hogy Net felmentése jelképes. Ő szeret gyémánt-tömörséggel fogalmazni. Ilyenkor külön dekódolni kell. Abban biztos vagyok, hogy a szándéka nem volt rossz. Én arra szavazok, hogy kezeljük a moderátori hozzászólást figyelmeztetésként.

Üdv: Kuruc

Akkor csak érthető volt, amit írtam, már kezdtem azt hinni, hogy hozzám is dekóder kell.
Net felmentése annyira jelképes, mint amennyire jelképesen ő mentette fel Paulert értelemből és empátiából.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Fony 2011. ápr. 15., péntek 19:33-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Topik áthelyezések, törlések
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 15., péntek 18:59 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Indu írta:
Én is borzasztóan sajnálnám, és igazságtalannak érezném, ha Net nem írhatna ide, tetézve azzal, hogy már nem is vagyunk túl sokan :roll: akik itt aktívkodunk.

Kedves Indu!
Végigolvastad, amit írtam?
"Természetesen – ha erőt vesz magán - kivételt fognak képezni értelmes, építő (szurkapiszka és cinizmusmentes) hozzászólásai, ami nem ilyen, az törölve lesz."
Végiggondoltad már, mi az oka annak, hogy ilyen kevesen lettünk?


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Fony 2011. ápr. 15., péntek 19:37-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 277 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 15, 16, 17, 18, 19  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség