Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 326 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 22  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 29., péntek 14:43 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Sajnos, lehetetlent kérsz tőlem, Tiv. Olyan náthás vagyok, h.a fejemet duplának érzem, de gondolkodásra nem tudom rávenni.
Úgyhogy tesókám-druszám-világosíts fel légyszi/ a régi barátságra való tekintettel/ :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 29., péntek 15:05 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Tiv,most olvastam el, amit Kamillának írtál- hát nem semmi, amiket itt a nyakamba sózol- nagy kár,h.nem igazán tudok most figyelni. hhaaapci!.na de mindjárt összeszedem magam, most úgy látom, te sem vagy itt.
Majd jövök, s tartok valami védőbeszédet/Tiv, ez jó meglepetés volt, amit egyébként szeretek, mégha hidegzuhany is..inkább, mint a langyos pocsolya/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 29., péntek 15:07 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Erika írta:
Sajnos, lehetetlent kérsz tőlem, Tiv. Olyan náthás vagyok, h.a fejemet duplának érzem, de gondolkodásra nem tudom rávenni.
Úgyhogy tesókám-druszám-világosíts fel légyszi/ a régi barátságra való tekintettel/ :wink:

Kedves Testvérem

Tudod hogy nálunk is ez van. :)
És ezt a szeretet amit most felém árasztottál jobb le volna Tamás felé árasztani.
Én is köszönöm és elhiheted én is szeretlek, de mi testvérke vagyunk az Úrban.
És ez komolyabb kötelék mint egy fórum tagság vagy barátság.

Én így érzem ezért mertem így írni.
Szomorú hogy Tamásban felmerülhetett, hogy ti testvérei az Úrban talán nem szívesen látjátok.

És őt bizony szíven is üti ez, gyötrődik miatta. Nem csoda hogy elég volt egy csepp is hogy kiboruljon.

Szóval jó lesz tisztázni mit is kartok ezzel a fórummal.

Mert ha testvérek fognak elhullni miatta (fórum sikeresége miatt), nem sok értelme van ennek a fórumnak.
Mert nem a testvéreket gyűjti össze hanem hiába való fecsegésre gyűlik össze a tömeg.

Akkor viszont nagy tévedés volt eddig is itt lennem.

Tényleg érdemes Bucsu topikot csinálni, én még egyet sem csináltam nem is fogok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 29., péntek 15:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kedves Tivadar, ugye az én beírásom váltotta ki Tamás menekülési kényszerét, és ebben aztán Erikának semmi szerepe nincs.
Gondolom a vádlás és a kárhoztatás nem Az Úr Jézustól van, és nem érdemes, bűntudatokat ébreszteni.
Azért írtam, hogy magamat tisztítom, mert gondoltam az nem olyan bántó, mint ha másra mutogatok, de ez is bántó volt.
A szívek és vesék vizsgálója dönti el, hogy Krisztusban ki a kisded, és hogy miért tart itt bennünket.
Semmivel sem vagyok különb mint Tavasz, Gabriel777 mást nem merek felsorolni, mert megint robbanás lesz, de mindenkit ide gondolok, még Admint is, pedig a legnagyobb felelőssége neki van.
Nem tudnám ellátni a modik feladatát, noha nem mindég örülök amikor kapok :wink:
Mim van amit nem kaptam volna, semmim nincs, csak "csak" az Úr tőle pedig sem angyalok sem fejedelemségek, sem jelenvalók, sem következendők szóval semmi.
A sértődés nem Istentől van és a sértődést nem veszem védelmemben, még akkor sem, ha bennem akar munkálni.
Ez a fórum igen is fontos, és nem lehet benne kívételezni, senkivel, mert az már ítélkezés. szvsz
Jó lenne, ha magamat tudnám rendre utasítani amikor ezt mással akarom megtenni, kérem hozzá Isten segítségét, és Ő tudom megadja.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 29., péntek 16:02 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Tiv!


Van egy mondás,így szól: Ne dühöngj a tárgyakra, mert úgysem törődnek vele....nos, bár a fórum nem tárgy, hanem virtuális valóság, sokunknak szíve csücske...de azért kár bántani szegényt, mert semmiről nem tehet, a fórumozók teszik olyanná, amilyen.
Nagyon sajnálom, h.Tamásban ilyen kételyek ütötték fel a fejüket,h. nem látjuk szívesen. Most akkor ország-világ előtt leírom, h. ez nem igaz, semmi alapja nincs. Nagyon elevenek, életszerűek az írásai.Azért kérdeztem rá,h. mi van azzal a topiccal, amit az ünnepek előtt említett, mert szükséges lenne, csak nehezen kivitelezhető, de éppen azért, mert komolyan vettem, amit mond, kérdeztem, milyen lépéseket tett.

Az biztos, h. szeretném, h. a fórum úgymond "sikeres "legyen, de azt nem tudom, h. ebben mi a rossz, mi az, amit én konkrétan rosszul teszek, ráadásul a mások kárára?!

Azt mondod, fecsegésre gyűlik össze a tömeg: azt nem tudom, h. miért nincs több építő írás, bizonyságtétel a fórumon, miért vagyunk lusták rendszeresen letenni vmit a köz asztalára?
Számomra eddig legnagyobb élmény az volt, amikor összefüggően tudtam valakikkel beszélgetni. Ritkán fordult elő, az biztos.


Legjobb lenne valóban személyesen találkozni, de ez most lehetetlen. Mindenkinek van azonban lehetősége az Úr előtt elcsendesedni, kiönteni a szívét, és befogadni az Úr minden értelmet felülhaladó békességét.A fórummal kapcsolatban is...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 29., péntek 17:38 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Kedveseim!
Mint Magdának írtam, borzasztó rossz nap és két idegesítő vád után, a mélyponton találtam szegény Magda írására!
Nem ő volt az ok, hanem egy jó indok az Ó emberemnek , hogy nem bírom tovább!
Szal nagyon alul múltam magam és éjjel kettőig nem is bírtam aludni miatta csak amikor imádkoztam és beírtam a bocsánatkérő levelet , azután nyugodott le a lelkem!
Én nem a vitatkozás miatt vagyok itt , és nem is szeretnék, akarok részt venni bennük a továbbiakban!
Természetesen a bocsánatkérés mindenkihez szólt aki csalódott vagy felháborodott az írásomon, így drága Magdának is!

A topic ügyében elakadtam , volt egy "Apológia" nevű tesó a régi fórumon , megkerestem és tetszett neki az ötletem , felkértem , hogy jöjjön és beszélgessünk egy-egy igeszakaszról , mindenki épülésére!
Nos az utolsó, asszem karácsony előtti levelem óta nem írt vissza!
Még próbálkozom nála !
Az Úr adja hogy egy hasznos , Igeileg a jelen tudás birtokában láévő ember segítsen bennünket tisztábban látni!
Imádkozom az Úr ebbéli segítségéért!
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 29., péntek 18:01 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
"A topic ügyében elakadtam , volt egy "Apológia" nevű tesó a régi fórumon , megkerestem és tetszett neki az ötletem , felkértem , hogy jöjjön és beszélgessünk egy-egy igeszakaszról , mindenki épülésére!
Nos az utolsó, asszem karácsony előtti levelem óta nem írt vissza!
Még próbálkozom nála ! "

Lehet, hogy csak szabadságon van, és nem internetezik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 29., péntek 18:46 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Kedves Magda
Idézet:
ugye az én beírásom váltotta ki Tamás menekülési kényszerét

Ebben sem vagyok biztos, csak olyan helyre találtál amit már megsebeztek előtted.


Idézet:
A szívek és vesék vizsgálója dönti el, hogy Krisztusban ki a kisded,

Ne akarj kisdedet játszani. :)
Van aki sok mindent megtudott de az idő kevéssége miatt nem mindent élt meg még. Ez a kisded.

Lehetünk mi is de nem várhatjuk el 1,5-től amit 10 évestől.
Ha azt tennénk hibát követnénk el.

Azt írod: „Ez a fórum igen is fontos.”
Miért is?
Mert számomra ez már nem is olyan világos.

Mert én hiába hiszem hogy mások is testvéreket keresnek itt a fórumon és a testvérekben az Urat. (keresztény fórum)
Mikor alapvetően nem ez a célja a fórumnak. Fogalma sincs hogy mi.
De nem akarok „szívem csücskét” csinálni belőle.

Be kell látnom hogy a fórum (nem csak ez) semmi másra nem jó csak csevegésre.
Sajnos ilyen nehéz felfogású vagyok most jöttem rá. :)
Ennek meg nem sok haszna van.
Ha majd csevegni szándékozok feljövök. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 29., péntek 18:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kedves Tivadar,
semmit sem akarok játszani, és
főleg nem Krisztusban.
Azért nekem a Krisztusban kisdedek vonatkozásában Pál apostol kompetensebb személy, és a Korintusziakhoz írt levél elég egyértelmű ebben a vonatkozásban.
Nem túl hízelgő az biztos, de érdemes a figyelmünkre.
szvsz


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 29., péntek 21:05 
Kedves Magda!

Abban van szó a SZERETERŐL, ami a kiváltképpen való út, mert a HIT is elmúlik?

Tamást direkte bántottad meg azzal, hogy olyan névvel említetted együtt, akivel komoly vitája volt.
Megtetted, lelked rajta! Van Urad, majd ítél feletted, nekem nem kell ezt megetennem és senki másnak!

A portál az ÚR tulajdona, mert az Övéi az Ő drága vérén váltattak meg és ebből valóban SENKI ki nem ragadhatja őket, ettől szeretem ezt a fórumot!
Vannak itt olyanok, akik a Krisztus véréből táplálkoznak és az Ő testét eszik!

Áldott estét:
Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 29., péntek 21:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
kavics írta:
Kedves Magda!

Abban van szó a SZERETERŐL, ami a kiváltképpen való út, mert a HIT is elmúlik?

Tamást direkte bántottad meg azzal, hogy olyan névvel említetted együtt, akivel komoly vitája volt.
Megtetted, lelked rajta! Van Urad, majd ítél feletted, nekem nem kell ezt megetennem és senki másnak!

A portál az ÚR tulajdona, mert az Övéi az Ő drága vérén váltattak meg és ebből valóban SENKI ki nem ragadhatja őket, ettől szeretem ezt a fórumot!
Vannak itt olyanok, akik a Krisztus véréből táplálkoznak és az Ő testét eszik!

Áldott estét:
Péter


Ha ez neked jó, akkor csak csináld :!:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 29., péntek 22:24 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Tiv, nagyon szomorú vagyok, h. így nyüstölöd a fórumot. :cry: :cry: :cry:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 30., szombat 10:59 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
FM írta:
Kedves Tivadar,
semmit sem akarok játszani, és
főleg nem Krisztusban.
Azért nekem a Krisztusban kisdedek vonatkozásában Pál apostol kompetensebb személy, és a Korintusziakhoz írt levél elég egyértelmű ebben a vonatkozásban.
Nem túl hízelgő az biztos, de érdemes a figyelmünkre.
szvsz

Kedves Magda
Válaszolok a „nehezen érthető Igék topikban.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 30., szombat 11:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Tiv írta:
FM írta:
Kedves Tivadar,
semmit sem akarok játszani, és
főleg nem Krisztusban.
Azért nekem a Krisztusban kisdedek vonatkozásában Pál apostol kompetensebb személy, és a Korintusziakhoz írt levél elég egyértelmű ebben a vonatkozásban.
Nem túl hízelgő az biztos, de érdemes a figyelmünkre.
szvsz

Kedves Magda
Válaszolok a „nehezen érthető Igék topikban.


Ott írtam, itt is igaz persze, hogy megint igazad van :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 30., szombat 11:40 
Kedves Magda!

Hogy mi a JÓ, mi az áldott cselekedet, azt az Úr, a MI Urunk megmutatja neked!

Áldott 2007-es évet:
Péter


Vissza a tetejére
  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 326 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 22  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség