Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 326 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 22  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 30., szombat 19:22 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
rosta írta:
Tiv írta:
Kedves Erika ez csak az én meglátásom.
Amit két beírással cáfolni lehet vagy nem.

Olvastad nem egy személyről írtam.
Hanem rólatok akik vezetitek a fórumot.

Lehet felettünk állni, és bennünket szolgálni az Úrban.



Kedves Tivadar!

Részemről nagyra értékelem kritikus hozzászólásaidat, ha valóban építőek azok.

Ugyanakkor ha már ebben a Visszajelzés topic-ban vagyunk, hát megkérdezném, hogy mi az igazság abból a szemtanúk által elmondott hírből, miszerint korábban egy másik fórumon nagyon sikeres, afféle veszekedős időszakot tudtál magad mögött, mielőtt idejöttél? Olyan sikereset, hogy majd pezsgőt bontottak, miután elhagytad őket?

Ha ez igaz lenne, akkor nem gondolod, hogy hasonlóképpen viselkedsz, mint a viccbéli ember, aki hallgatva az autórádióján a hírt, hogy az autópályán egy ámokfutó rohan a forgalommal szemben kifakad, mi az, hogy egy ember, hiszen mindenki szembejön velem?!

Kedves Rosta
Egy karizmatikus fórumról mentem el akkor (gerincsérvem miatt) még ülni is alig tudtam és kerestem a a válasz saját életeben. Mi miért van?
Ezt már le írtam neked mikor rám kérdeztél honnan jöttem ki vagyok.(a régi fórumon).
Sőt amikor ide jöttem HGY topikban (régi fórum) pont az eredményről írtam. A legelső beírásom volt.

Azóta javul az állapotom is. Tehát megtanulta a leckét.
Dicsőség az Úrnak.

Én tudom hogy te miért haragszol rám kedves Rosta.
De nem ezért, hanem, „a nem kerek miatt”.
Nem bírod megemészteni, hogy mertem szólni neked.

Én bocsánatot kérhetek de attól nem lesz kerek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 30., szombat 19:46 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Kedves Tamás
Nagyon sok mindenkitől kaptam itt a fórumon, tőletek. :)
Tőled például a szeretet lángját (ami a legritkább).
Nem sorolom fel mert vannak itt egy páran akikért feljövök a fórumra. :)

De olvasni szó nélkül is eltudom őket. :)
Valóban elfáradtam. :)
De nem a testvérektől, sajnos velük már alig lehet beszélgetni, hogy ne kelen vitatkozni valakivel, nem gond ha valóban keresőről van szó, de egy igazi keresőt az Úr előre elkészít.

És ha erre még te is rá mennél akkor még feleslegesebb ebben a vitában részt venni.

Inkább letöltők Igehirdetéseket és meghallgatom. :)
Több haszna lesz. :)

Látod még Ex-nek sem örülhetem hogy ne csináltak volna belőle cirkuszt.
Ha még ennek sem örülünk akkor minek is???
Tényleg nagyon fárasztó.
Úgy hogy át megyek pihenőbe. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 30., szombat 19:57 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Tiv írta:
Én tudom hogy te miért haragszol rám kedves Rosta.
De nem ezért, hanem, „a nem kerek miatt”.
Nem bírod megemészteni, hogy mertem szólni neked.

Én bocsánatot kérhetek de attól nem lesz kerek.


Kedves Tivadar!

Már Magdának elmondtam, hogy szerintem honnan eredeztethetőek a fórumbeli problémák. Onnan, amikor egymás hozzáállásának félreismerése, a konfrontáció már szisztematikusnak tűnik a számunkra. Amikor már enyhe, de erősödő paranoiával reagálunk a másikra.

Nem tudom mit jelent ez a „nem kerek miatt” idézeted, ami nem csoda, mert baromira el tudom felejteni a dolgokat. Ha te tudod, hogy mi az én problémám, akkor tedd meg azt, hogy olyan pozícióba kormányzod magad, hogy megismerhető legyen az empátiád, a segítőkészséged a számunkra is. Ahonnan nem érthetünk félre. Márpedig úgy tűnik, hogy minimum félre értünk.

Ami az előző fórumodat illeti, hát én másról beszélek, mint a gyülikről.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 30., szombat 20:19 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Kedves Tamás!

Velem is előfordul, elég gyakran, hogy nem kapok értesítést, ha hozzászólás érkezik valamelyik témakörbe.
De ez inkább technikai probléma lehet, kizártnak tartom, hogy "retorzió lenne" bárki részéről.
Most például privát üzenetről kaptam értesítést, megnéztem, de sehol egy új üzenet.
Vagy éppen ez az üzenet?
Na ne.
Mert ez tényleg paranoiává fajulhat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 30., szombat 20:23 
Miért van keménykedés?
Azért mert vannak akik úgy akarnak a hitükben előre haladni, hogy vitatkoznak. Hogy a már megértett Igét megvitatják, elő hozzák és ütköztetik a másik gondolatával.
Azt gondolják, hogy ha megáll a megértett gondolat, akkor az maradhat és növekedem a TUDÁSBAN!

DE EZ NEM AZ ÚR SZERINTI ÚT!

Az Úr szerinti Út, hogy ha szól hozzám, akkor azt cselekedjem! Nem a billentyűzet nyomogatására gondolt Ő.
Sok netes társam figyelmébe ajánlom, hogy beteges itt tartozkodása gátja lehet annak, hogy a környezetében élőkön gyakorolja Isten szeretetét! (Vagy ők már nem kérnek ebből a "jóságból"?)

A másik ok, hogy nem hisznek egyesek - pl. én - az Ige következő szavának:

Az felfuvalkodott, a ki semmit sem ért, hanem vitatkozásokban és szóharczokban szenved, a melyekből származik irígység, viszálykodás, káromlások, rosszakaratú gyanúsítások.

Ezekre emlékeztesd, kérvén kérve őket az Úr színe előtt, hogy ne vitatkozzanak haszontalanul, a hallgatóknak romlására.
(egy szép nap után: "Ti miért esztek vért?!")

A botor és gyermekes vitatkozásokat pedig kerüld, tudván, hogy azok háborúságokat szülnek.

A balgatag vitatkozásokat azonban és a nemzetségekről való tudakozásokat, és a civakodást és a törvény felől való harczokat kerüld; mert haszontalanok és hiábavalók.

Pedig Mihály arkangyal, mikor az ördöggel vitatkozván Mózes teste felett vetélkedett, nem mert arra káromló ítéletet mondani, hanem azt mondá: Dorgáljon meg téged az Úr!

Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 30., szombat 20:28 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
rosta írta:
Tiv írta:
Én tudom hogy te miért haragszol rám kedves Rosta.
De nem ezért, hanem, „a nem kerek miatt”.
Nem bírod megemészteni, hogy mertem szólni neked.

Én bocsánatot kérhetek de attól nem lesz kerek.


Kedves Tivadar!

Már Magdának elmondtam, hogy szerintem honnan eredeztethetőek a fórumbeli problémák. Onnan, amikor egymás hozzáállásának félreismerése, a konfrontáció már szisztematikusnak tűnik a számunkra. Amikor már enyhe, de erősödő paranoiával reagálunk a másikra.

Nem tudom mit jelent ez a „nem kerek miatt” idézeted, ami nem csoda, mert baromira el tudom felejteni a dolgokat. Ha te tudod, hogy mi az én problémám, akkor tedd meg azt, hogy olyan pozícióba kormányzod magad, hogy megismerhető legyen az empátiád, a segítőkészséged a számunkra is. Ahonnan nem érthetünk félre. Márpedig úgy tűnik, hogy minimum félre értünk.

Ami az előző fórumodat illeti, hát én másról beszélek, mint a gyülikről.

Kedves Rosta
Nem tudom mit kérsz számon rajtam, de azt látom hogy nagyon akarod. :)
Én elmondtam amit tudtam.

Ezüst (Gabi) és Magda is ott volt a fórumon amiről beszéltem, talán ők segíthetnek. :)

A „nem kereket” egy vitába rólad mondtam amikor a református hiteddel jöttél.
Azóta támadsz. :)
És látom keresed hogy tudj ártani.
Jó ideje itt vagyok hogy megítéljetek, ha ez nem elég?
El kell menni egy másik fórumra kutakodni az nem is olyan rossz eredmény.
Nem gondolod? :)

Csak hogy ezzel még véletlenül sem a szereteted mutatod ki felém. :)
Nem lenne egyszerűbb kizárni, töröljetek és meg van oldva a kérdés. :)

Ha a bele egyezésem is kell hát rajta. :)

Nem haragszom Rosta, mert nem is veszed észre mit csinálsz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 30., szombat 20:44 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Kedves Tiv!

Bocs hogy beleszólok.
Nekem speciel jó olvasni az írásaidat, (ugyanúgy, mint pl. Rosta írásait) az emésztéshez viszont idő kell, mert rendszeresen nagyon sokat írsz egyszerre. (Ha sokat kell írni, az is nyilvánvaló, tudod mire gondolok)

Úgy látom, tényleg sokat vállalsz magadra, de nem a pihenés (vagy visszavonulás) a megoldás.
A kevesebb, jobban összefoglalva néha tényleg több lenne, főleg a keresőknek.
A sok - még ha jó is - egyszerre sokkot, és az ellenkező reakciót váltja ki az emberből.
A Szent Lélek pedig úgyis csak annyit jelent ki mindenkinek, amennyit elbír

No, de ez csak az én véleményem.

üdv
Imre


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 30., szombat 20:45 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Fony írta:
Kedves Tamás!

Velem is előfordul, elég gyakran, hogy nem kapok értesítést, ha hozzászólás érkezik valamelyik témakörbe.
De ez inkább technikai probléma lehet, kizártnak tartom, hogy "retorzió lenne" bárki részéről.
Most például privát üzenetről kaptam értesítést, megnéztem, de sehol egy új üzenet.
Vagy éppen ez az üzenet?
Na ne.
Mert ez tényleg paranoiává fajulhat.




nekem sem jön mindig értesítés, így kénytelen vagyok benézni a fórumra, tényleg nincs-e mozgás? :)

A priváttal szerintem az lehet,h. aki írta,még mielőtt elolvashattad volna, kitörölte a kimenő fiókban . Meggondolta magát. Ez különben egy jó lehetőség - hirtelen írok valamit, aztán átgondolom, s visszavonom/neked ma nem írtam/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 30., szombat 20:59 
Ismét jelzem, hogy a vitatkozásnak vannak KÁROS következményei, több esetben a VITATKOZÁS már maga betegség, BŰN és Isten előtt NEM KEDVES. Aki ennek a testi vágyának enged, abban kiteljesedik a bűn és később a halál!

Szeretettel figyelmeztetlek titeket és magam és kérem az Úr Lelkét adjon ebből szabadulsát, akin elhatalmasodik ez a BŰN!

Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 30., szombat 21:10 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Kedves Mindenki! :)
A négy nap értesítésnélküli szünet után megjavult a rendszer és jöttek az értesítések , innentudtam meg hogy az én készülékemben van a hiba! Szóval ez a része a dolognak tiszta csak előtte említettem meg Tivnek!
No aztán arról már nem írtam hogy minden normális lett!
Má megint bakiztam!

Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 30., szombat 22:18 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Tiv írta:
A „nem kereket” egy vitába rólad mondtam amikor a református hiteddel jöttél.
Azóta támadsz. :)
És látom keresed hogy tudj ártani.

Nem haragszom Rosta, mert nem is veszed észre mit csinálsz.



Nézd Tivadar. Ha már itt tartunk piszkálod a feleségem, és a gyerekem, mert katolikus, piszkálod a hitemet, mert az neked nem kóser, gyűlölködőnek nevezel, ítélkezel folyamatosan más ügyekben is felettem. Ne tedd ezt, mert nem szül jó vért. Ne tedd ezt másokkal sem, mert az sem szül jó vért.

Ami az ártás keresést illeti én csak figyelmeztetlek, hogy szállj le rólam, az emberekről. Az ártás nem itt kezdődik. Az ártás ott kezdődik, amint te tetted, hogy a leírásaim alapján egy történetet kerekítettél az életemből, és ez alapján elkezdtél cseszegetni engem. Ha ártani akarnék, akkor ezt tenném veled.

Nekem viszont ez nem a stílusom. Részemről csak a mondandóddal foglalkozom, és nem veled. Merthát a fórumozás erről szól a hozzászólásokról.

Ha már a másik cseszegetéséről, akkor ott nem fórumozás van, hanem valami más.

Szóval húzd be a fékeket... !


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 30., szombat 22:28 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Szerbusztok Testvérek!
Nektek küldöm sok szeretettel!

A mosoly beragyogja mindazokat, akik látják. :)

Ha csak egy mosoly van benned, azoknak add akiket szeretsz. :)

A mosoly világosság a Lélek ablakában, jelzi, hogy a szív otthon van. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 30., szombat 22:43 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Csilla köszönöm a mosolyodat! Komolyan jólesett. :)

Nagyon örülök Neked! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 30., szombat 23:03 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Kedves Rosta Testvérem!
Nagyon szívesen. :D
Olvastam milyen jó kis programotok lesz.Kellemes időtöltést kívánok Nektek.


Bocsi mindenkitől, hogy ide írtam. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 31., vasárnap 01:13 
Site Admin
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 22., kedd 15:36
Hozzászólások: 301
Tartózkodási hely: Budapest
Tiv írta:
Nem lenne egyszerűbb kizárni, töröljetek és meg van oldva a kérdés. :)

Ha a bele egyezésem is kell hát rajta. :)


Kedves Tiv!
Úgy érzem, nagyon súlyos félreértés áldozata vagy. A törlés adminisztrátori jog, amit ezen a fórumon jelenleg egyedül gyakorlok.
Ezért amikor a törlés lehetőségéről többesszámban beszélsz, azzal azt sugallod, mintha a fórumozók közül néhányakkal én egy hajóban ülve, együtt döntenénk arról, kivel mi történjen.
Talán feltünt, mennyire kevéssé veszek részt nem csak a vitákban, de általában a beszélgetésekben is. Ez nem azért van, mintha nem lenne mondanivalóm. Az az oka, hogy csak így tudom ellátni a feladatomat. Nem állhatok egyik oldalon sem, mert akkor részrehajlóvá válnának a döntéseim, ezt pedig - képességeim szerint - igyekszem elkerülni.

Kedves Tiv! Kedves Rosta!
Nyomatékosan felkérlek benneteket, hogy az egymással szemben folytatott személyeskedő megnyilvánulásaitokat fejezzétek be!

admin


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 326 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 22  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség