Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 110 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Következő
 

Re: Kötelező :) olvasmányok hívőknek
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 01., hétfő 20:43 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
rosta írta:
Magyarok közül Mikszáth, és Krudy a kedvencem, de Az iskola a határon is kedvelt olvasmányom Ottliktól. Eszterházy, Nádas lelketlen fecsegők a számomra,


Rosta,

és Márairól mi a véleményed?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Kötelező :) olvasmányok hívőknek
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 01., hétfő 22:27 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Erika írta:
rosta írta:
Magyarok közül Mikszáth, és Krudy a kedvencem, de Az iskola a határon is kedvelt olvasmányom Ottliktól. Eszterházy, Nádas lelketlen fecsegők a számomra,


Rosta,

és Márairól mi a véleményed?


Az, hogy jobban kellene ismernem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 21:41 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. dec. 04., hétfő 16:04
Hozzászólások: 90
Tartózkodási hely: Budapest
BUÉK!:-)

Kedves Mindnyájan, én kötelező olvasmánynak adnám
A.J. Cronin: A mennyország kulcsa c. könyvét.
Szabó Magda: Abigél-ját.
Kodolányi János: Én vagyok c. kötetét.
A következő filmeket ajánlanám:
Napfivér, holdnővér
Legyetek jók, ha tudtok
Máté evangéliuma.

Most hirtelen nem jut eszembe több.

_________________
"Éneklek az Úrnak egész életemben, zengedezek az én Istenemnek amíg csak vagyok."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 21:47 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Eszter!

Neked is BUÉK! Köszönjük az ajánlást. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 21:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
A filmek közül az első kettőt ismerem, ezeket én is melegszívvel ajánlom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 04., csütörtök 19:35 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
exrefis írta:
A Ben Hur-nak egy jelenete van amelyik igazán bibliai. De ez már házifeladat. Aki kitalálja mire gondolok, az kap tőlem egy BINGO-t. :D
üdv
ex


A bingóról már lemaradtam :) , de azért leírom, hogy számomra a kérdéses jelenet azért volt "bibliai", mert nem mutatták a filmkészítők Jézus arcát.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 04., csütörtök 19:44 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Boglárka írta:
exrefis írta:
A Ben Hur-nak egy jelenete van amelyik igazán bibliai. De ez már házifeladat. Aki kitalálja mire gondolok, az kap tőlem egy BINGO-t. :D
üdv
ex


A bingóról már lemaradtam :) , de azért leírom, hogy számomra a kérdéses jelenet azért volt "bibliai", mert nem mutatták a filmkészítők Jézus arcát.


Azt hiszem, hogy a Ben Hurt újra meg kell néznem. Régen láttam nagyon, és nekem csak az maradt meg belőle, hogy a valóságtól teljesen elrugaszkodott hollywoodi film, amelyik voltaképpen valamiféle propagandisztikus funkciót tölt be. Valahogy nekem semmi sem volt a helyén.

Tényleg olyan jó film, ahogy sokan emlegetitek?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 04., csütörtök 20:11 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Én nyáron láttam újra, nagyon tetszett.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 04., csütörtök 20:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Boglárka írta:
A bingóról már lemaradtam :) , de azért leírom, hogy számomra a kérdéses jelenet azért volt "bibliai", mert nem mutatták a filmkészítők Jézus arcát.

Nos az, hogy nem mutatták az arcát, az csak egy ügyes filmes húzás volt, mivel úgy gondolták, hogy úgysem tudnak hiteles arcot mutani, ezért nem is próbálkoznak vele. De már ez is okos volt.
A katona arcán megjelenő félelem egy fegyvertelen embertől viszont remekül mutatta, hogy a pillantásból a katona érezte, hogy egyszerű földi hatalom és erő az amibe botlott.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 04., csütörtök 21:05 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Na jó, mellétrafáltam, de nekem mégis az a két jelenet Ben - Hurral és Arriusszal volt a nyerő .
Nem tudom, miért, de két férfi barátsága rám nagyon pozitív hatással van.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 04., csütörtök 21:07 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Erika írta:
Én nyáron láttam újra, nagyon tetszett.


Akkor meg fogom nézni...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 04., csütörtök 21:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Erika írta:
Na jó, mellétrafáltam, de nekem mégis az a két jelenet Ben - Hurral és Arriusszal volt a nyerő .
Nem tudom, miért, de két férfi barátsága rám nagyon pozitív hatással van.

Semmi baj Erika. Elvégre az volt a kérdés, hogy nekem melyik jelenet jött be igazán? :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 05., péntek 09:12 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
exrefis írta:
Nos az, hogy nem mutatták az arcát, az csak egy ügyes filmes húzás volt, mivel úgy gondolták, hogy úgysem tudnak hiteles arcot mutani, ezért nem is próbálkoznak vele. De már ez is okos volt.
A katona arcán megjelenő félelem egy fegyvertelen embertől viszont remekül mutatta, hogy a pillantásból a katona érezte, hogy egyszerű földi hatalom és erő az amibe botlott.
üdv
ex


Valóban okos volt, annál is inkább, mert a katona arcán megjelenő félelem is így volt hitelesebb, hihetőbb. Ha látjuk a színész arcát (amely nyilván nélkülözte volna a Jézusból áradó erőt), akkor ez rontott volna az egészen.
...és azért volt számomra "bibliai", mert nem tudjuk, Jézus hogyan nézett ki, milyen volt az arca (nem is ez a fontos).


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 17., szerda 09:33 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 16., hétfő 15:00
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Budapest
Sziasztok, elég régen találkoztunk :) :D :D :D

Talán tudjátok, négy évig dolgoztam egy keresztyén könyvesboltban, és lektorként-közreműködőként-szerkesztőként sok keresztyén irodalommal találkoztam már...mégis arra gondolok, hogy (a megjelent mennyiséghez képest) kevés, sajnos igen kevés az életünk problémáit megfelelően, a helyén keresgélő és valóban elgondolkoztató keresztyén írásmű. Helyette sokszor egyszerűsített, lebutított, a pillanatnyi érdekeknek és az igényeknek vagy szimplán csak az aktuális vezér elvárásainak megfelelő,kész válaszokkal operáló irományokkal találkoztam - négy év alatt gyakorlatilag minden létező kiadvánnyal, a Vatikántól a HGY-ig. Az olcsó hazugságokról, szándékos téveszmékről nem is beszélek. Elég is volt belőlük egy időre, ma már ismét visszatértem inkább a kortárs irodalomhoz és filmművészethez, tudnillik feladatomnak inkább azt látom, hogy a ma kavargását, azokat a hatásokat ismerjem meg, amilyen közegből a nem hívő barátaim jönnek - ők is ilyenekkel foglalkoznak nagyrészt - és valódi válaszokat adhassak, ne paneleket, előregyártott, számukra fogalmilag is semmitmondó nyöszörgéseket.

Valóban, nincsen, nem létezik külön keresztény-keresztyén művészet, ezt jobb, ha elfelejtjük. Egy vers nem akkor visz közelebb Istenhez, ha minél több benne a Károli-bibliát idéző, régies kifejezések tömege, illetve a következő műszavak: fény, arcod, leborul, megvallom, könnyes, felszáradt, új erőt kaptam, bátran, győztes, örök haza, halleluja. A szenvedő Jézus-festményes bögrék és egyéb giccsek, ugye, hadd ne jöjjenek a "művészet" címszó alá....

A filmekkel is ugyanez a helyzet: egyezem a Jézus-filmekről fentebb leírtakkal. A filmkészítés, például, kérem alássan, szakma, amelynek ordító hiányosságait nem lehet átszellemült vagy gügye megoldásokkal eltakarni. Tudnillik a nem hívő barátunk pontosan ezeken fog harsányan röhögni, mint ahogyan röhög is, igazából joggal. Madarász István kísérleti - ugyanakkor Isten érintését áttételesen, nem didaktikusan hordozó - filmjei ezerszer nagyobbat ütnek egy filmszemlén, mint a hollywoodi Jézus-bárgyúságok és végidős neoprimitív összevisszaságok... (Scorsese Jézus-filmje, például, bár mindenki táblákkal tiltakozott ellene, súlyos kérdéseket feszegetett, amelyre választ kellett adni: vajon létezett- e Jézus számára a szexualitás konkrét kísértése, hogy félbehagyja váltságművét? Amennyire evidens számunkra a felelet, annyira nem másoknak. De ahhoz a filmet látnunk kell.)

Jó volna, ha a keresztyének szellemi-kulturális igényessége Isten országának, személyes elhívásuknak megismerése után a körülöttük lévő világ valós felfedezésére, a kihívások-kérdések meghallására összpontosulna, különben menthetetlenül belesodródik egy folyton vigyorgó, dicsizős-toplistás-amerikanizálódott tömegbe, ahol felemelt karokkal bár, de legalább problémamentesen tudhatja élete legnagyobb részét leélni.... Ez is egyfajta élet. De nem a valóság.

Zsolt

_________________
a csend szikrázik, gallya simogat....


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 17., szerda 11:32 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 00:34
Hozzászólások: 194
Perjel írta:
Sziasztok, elég régen találkoztunk :) :D :D :D

sokszor egyszerűsített, lebutított, a pillanatnyi érdekeknek és az igényeknek vagy szimplán csak az aktuális vezér elvárásainak megfelelő,kész válaszokkal operáló irományokkal találkoztam ... ma már ismét visszatértem inkább a kortárs irodalomhoz és filmművészethez, tudnillik feladatomnak inkább azt látom, hogy a ma kavargását, azokat a hatásokat ismerjem meg, amilyen közegből a nem hívő barátaim jönnek - ők is ilyenekkel foglalkoznak nagyrészt - és valódi válaszokat adhassak, ne paneleket, előregyártott, számukra fogalmilag is semmitmondó nyöszörgéseket.

Jó volna, ha a keresztyének szellemi-kulturális igényessége Isten országának, személyes elhívásuknak megismerése után a körülöttük lévő világ valós felfedezésére, a kihívások-kérdések meghallására összpontosulna, különben menthetetlenül belesodródik egy folyton vigyorgó, dicsizős-toplistás-amerikanizálódott tömegbe, ahol felemelt karokkal bár, de legalább problémamentesen tudhatja élete legnagyobb részét leélni.... Ez is egyfajta élet. De nem a valóság.

Zsolt


Szia!

Én is így gondolom ezeket a dolgokat. Bár többnyire őrlődök. Szinte mindent elolvastam még megtérésem előtt, amiket a hívők rombolónak tartanak(és többségük valóban az is). Nagyon szomorú voltam emiatt aztán később, mert tudtam, hogy ma kevésbé lenne megmérgezett a lelkem, az életem stb. De ugyanakkor azt is látom, hogy haszna is volt. Pl. Nem csak annyit tudok mondani pl a Harry Potterről, hogy: "fú, az de gáz, gyerekek, én el se olvasom, mert fú". Nem tudom, lehet, ha 10 éve megtérek, nem olvasom el. Valszeg könnyebb lenne valamivel ma a lelki életem. Viszont így legalább tudom, mit éreznek azok az emberek,akik egész nap csak ilyenekkel foglalkoznak, és, hogy mi motiválja őket belülről, miért vannak rákattanva, stb. És így a menekülési útvonalat is meg lehet nekik mutatni ebből, meg elmondani, hogy mitől gonosz Voldi szerintem, meg blablaba. Szóval lehet, róla beszélgetni. Viszont sajnos nálam fennáll egy elég komoly kísértés is, hogy visszameneküljek abba az álomvilágba. Szóval, azért, lehet, ha valaki megtérése előtt sok ilyen-olyan dolgot olvasott, hát nem bizti, hogy jót tesz neki, ha újra előveszi őket, mert félő, hogy újra lemerül abba a hívógató érzésbe, ami ad egy biztonságot, menekülést a mindennapokból. Nekem nem tett jót.

Ami a keresztény irodalamat illeti. Engem is nagyon-nagyon zavar, már szinte fáj, hogy mennyire nem tudnak írni a keresztény írók. Most nem azokról a könyvekről beszélek, amikben bizonyságtételek vannak, mert nyílván ott a hitelesség a lényeg. Hanem, ha valami szépirodalmat próbálnak csinálni, jajjjj...hát az bicskanyitogató. Nekem sajnos(miután már rengeteg bizonyságtételt elolvastam) anniyra szerettem volna Istennek (remélem)tetsző szépirodalmi művet olvasni, hát szvsz egyet találtam hirtelen: Jane Austen: Értelem és Érzelem :D Most komolyan, olvassátok és figyeljétek.

Meg annyira örültem, mikor felfedeztem C. S. Lewist, de vele az a baj, hogy szvsz pont a regényei nem jók. Az önéletrajza, az elmélkedései, sokkal jobbak. Végre valaki, aki értelmesen tud írni. :) De sajnos a regényeiben szerintem ő is kicsit igénytelen :(

Szóval szerintem komoly problám az, hogy hol a határ aközött, hogy megismerjük a beteget, mert csak akkor tudjuk meggyógyítani, és aközött, hogy mi is belemerüljünk a világ élvezetébe. Ebben valaki segíthetne nekem. Szóval mit tegyek? Nem akarok belterjes keresztény lenni, aki csak a többi kereszténnyel foglalkozik(na, mondjuk ez a veszély egyelőre nem fenyeget :D , de nem szeretnék beelmerülni a világ élvezetébe sem(mert az szvsz olyan fokú bűntudattal jár, hoyg az már elviselhetetlen). Erre van valami?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 110 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség