Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 31 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő
 

Rokon Igék
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 06., szombat 16:16 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Kedves Fórumozók, Barátaim, Testvérek!

Nem azért nyitok új topicot, mert kevés van..
A reggeli csendességemben éreztem késztetést erre.
Szeretnék egy érdekes, tanulságos, sőt tanulásos társas-időtöltést (szándékosan kerülöm a társasjáték kifejezést) kezdeményezni.

Többféle módon lehet belekapcsolódni. Valaki ír egy Igét, s várja; kinek mi jut róla eszébe. (Már csak azért is, mert Ige Igét magyaráz, de olyan is van, hogy a tanulsága ugyanaz egyiknek is, mint a másiknak).

Szeretném még a látszatát is kerülni, hogy valami olyanféle versengés jöjjön ki belőle, ami a gőg irányába mutat, mondván (vagy kimondatlanul): "lám az én lexikális tudásom a legjobb, legteljesebb"

Adja az ÚR, hogy minden Ige, ígérete szerint végezze el a munkáját mindannyiunkban, s kerekedjen kedve annak is a Biblia nélkülözhetetlen táplálékát magába szívnia, aki eddig valamiért nem tette vagy csak "kötelező olvasmányként" kezelte!


S akkor lássuk az első Igét! Kinek jut eszébe párja, vagy asszociál akár többre is?

"Mert aki vet az ő testének, a testből arat veszedelmet, aki pedig vet a szellemnek, a szellemből arat örök életet." (Gal 6,7-8 )

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Rokon Igék
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 06., szombat 17:23 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
figyelő írta:
Kedves Fórumozók, Barátaim, Testvérek!






S akkor lássuk az első Igét! Kinek jut eszébe párja, vagy asszociál akár többre is?

"Mert aki vet az ő testének, a testből arat veszedelmet, aki pedig vet a szellemnek, a szellemből arat örök életet." (Gal 6,7-8 )



Példabeszédek 4: 18-19

# Az igazak ösvénye pedig olyan, mint a hajnal világossága, mely minél tovább halad, annál világosabb lesz, a teljes délig.

# Az istentelenek útja pedig olyan, mint a homály, nem tudják miben ütköznek meg.


és

Róma 2:6-10
# A ki megfizet mindenkinek az õ cselekedetei szerint:

# Azoknak, a kik a jó cselekedetben való állhatatossággal dicsõséget, tisztességet és halhatatlanságot keresnek, örök élettel;

# Azoknak pedig, a kik versengõk és a kik nem engednek az igazságnak, hanem engednek a hamisságnak, búsulással és haraggal.

# Nyomorúság és ínség minden gonoszt cselekedõ ember lelkének, zsidónak elõször meg görögnek;
# Dicsõség pedig, tisztesség és békesség minden jót cselekedõnek, zsidónak elõször meg görögnek:

Nagyon jó kezdeményezésnek tartom, köszönjük, Figyelő!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 06., szombat 18:29 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
OFF

És hová lett Tamás12... (Már olvastam, s eltűnt?)

ON

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 06., szombat 18:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Csak te hozhatsz igét, vagy elfogadod ezt is:

2Kor 5,16 Azért mi ezentúl senkit sem ismerünk test szerint; sőt ha ismertük is Krisztust test szerint, de már többé nem ismerjük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 06., szombat 19:05 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Drága Magda!

Éppenhogy minél többen mozgassák meg agyukat, de még inkább szellemüket - és egyre több Ige hadd gyönyörködtesse és táplálja szívünket! :roll:

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 06., szombat 19:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Köszönöm kedves Figyelő, csak ehhez nekem a Timóteus levélben levő ige illeszkedik, hogy ismeri az Úr az övéit ....
Ha segítenétek és hoznátok hozzá igét, annak örülnék.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 06., szombat 20:24 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Kedves Figyelő én ilyen eltűnős vagyok! :? :roll:
Delete

Máshol megy a téma vitatása, bár szerintem ideillett!
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 07., vasárnap 16:10 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Minden kezdet nehéz.

Remélhetően lesz ez pergősebb, forgalmasabb is. Mindenesetre köszönöm mindazoknak, akik így is megpróbálják összekapcsolni a bibliaismeretet a megszentelődésben való elmélyedéssel, növekedéssel.

Ami engem illet, a Gal 6,7-8 Igék nekem a Róma 8,13-at juttatták eszembe. Csaknem megszólalásig azonos:

"Mert, ha test szerint éltek, meghaltok; de ha a test cselekedeteit a lélekkel megöldöklitek, éltek"

Továbbra is lehet akár ezekhez az Igékhez kapcsolódni, akár újakat beírni - várva más kapcsolódási reflexszeit, esetleg konkordanciából vett csatlakozását.
Persze a "szimpla" Ige idézet mellett lagalább olyan hasznos volna, ha ki-ki pár szóban megírná: mit ért az alatt, hogyan, miről igazítja el őt az!

Most azt kérdezném; kinek, mijut eszébe erről az Igéről:

"Aki azért a világ barátja akar lenni, az Isten ellenségévé lesz" (Jak 4,4b)

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 07., vasárnap 16:50 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Egy szolga sem szolgálhat egyszerre két úrnak: mert vagy az egyiket gyűlöli és a másikat szereti, vagy az egyikhez ragaszkodik, és a másikat megveti.
Lukács 16:13


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 07., vasárnap 18:16 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Ján 12:25 A ki szereti a maga életét, elveszti azt; és a ki gyűlöli a maga életét e világon, örök életre tartja meg azt.
Ján 12:26 A ki nékem szolgál, engem kövessen; és a hol én vagyok, ott lesz az én szolgám is: és a ki nékem szolgál, megbecsüli azt az Atya.

Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 07., vasárnap 18:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Ehhez nem kell magyarázat gondolom:

1Jn 2,15 Ne szeressétek a világot, se azokat, a mik a világban vannak. Ha valaki a világot szereti, nincs meg abban az Atya szeretete.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 07., vasárnap 18:21 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Ha valaki a világot szereti, nincs meg abban az Atya szeretete.1. János2:15


Szia Magda! volt már rá egyszer példa, h. egyidőben válaszoltunk, emlékszel?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 07., vasárnap 19:10 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Igen hölgyeim. Viszont az is dereng, mintha ebbe kicsit belegabalyodtunk volna egy másik topicban. Nevezetesen, hogy akkor miként tegyünk bizonyságot, hogyan szeressük a hitetleneket, stb. Mondanátok valamit így az Ige és a problémázás "kibékítéseként"?

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 07., vasárnap 19:13 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
valami irányt adhatnál..


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 07., vasárnap 20:56 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
"Mert aki vet az ő testének, a testből arat veszedelmet, aki pedig vet a szellemnek, a szellemből arat örök életet." (Gal 6,7-8 )

Elsősorban az jut eszembe erről, hogy akkor vetek a szellemnek, amikor pl. olvasom a Bibliát, ill. engedelmesen szolgálok Istennek.

„Lábam előtt mécses a te igéd, ösvényem világossága.” (Zsoltárok 119:105)

A magvető az igét veti.” (Márk 4:14)

Aki megérti az igét, annak jó dolga lesz, és boldog az, aki bízik az Úrban.” (Péld. 16:20)

„Aki mindig csak a szelet figyeli, nem vet, és aki csak a fellegeket lesi, nem arat.” (Prédikátor 11:4)

„Szívből törekszem rendelkezéseid teljesítésére, ennek örök jutalma van.” (Zsoltárok 119:112)

„…tisztítsuk meg magunkat minden testi és lelki tisztátalanságtól, és Isten félelmében tegyük teljessé a mi megszentelődésünket.” (2Kor. 7:1)

Aztán még az is eszembe jut: aki csak a testiekre gondol (evés-ivás, szórakozás), a lélek dolgaival nem törődik, az nem az örök életet nyeri el, hanem a pokolba jut.

"Bizony, bizony mondom néked: ha valaki nem születik víztől és Lélektől, nem mehet be az Isten országába." (János 3:5)

"Ha valakit nem találtak beírva az élet könyvébe, azt a tűz tavába vetették." (Jelenések 20:15)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 31 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség