Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 31 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 10., kedd 14:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
KISSÉ kapálózok ellene...

2 nagylánynál BEJÖTT... 16 éves fiamnál SEMMIT nem számít (látszólag) a 3-6 (-13) éves kor "rendessége" és a családi harmónia...

ő most FŐÁLLÁSBAN kamasz :S


A fiúk meg a lányok, kicsit más eset más kezelési módokkal.
Én három fiúval gyakorlatoztam/om. :D
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 10., kedd 14:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
igggen, valszeg KÖNNYEBB lenne, ha nem ő lenne a családban az "egyke" fiú... a szőke herceg...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 10., kedd 14:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Én azt tapasztaltam, hogy ugyanolyan szülői bénázások mellett lányokkal viszonylag könnyen meg lehet úszni a bajt, ugyanazokat a hibákat fiúkkal elkövetve súlyos problémák keletkeznek.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 11., szerda 12:41 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 07., csütörtök 06:47
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Üdv!

Bizony meghatározó az első 3 év, valamint a folytatás is. Ám ne csüggedjünk, ha gyermekünk főállásban kamasz, hisz a keresztyén felelős nevelés nem = biztosíték, hogy gyermekem tökéletes, szuperszent, bűnt még hírből sem ismerő.... lesz!
Mégis hiszem, hogy Isten az elvetett magot megáldja és az termést fog hozni.
Addig is marad az imádkozás, a további érezhető szeretet és az a fajta háttér, hogy gyermekem tudja: jöhet hozzám, jöhet "haza".
Ahol mindez kimaradt és nincs is, ott a helyzet egyrészt sokkal nehezebb, másrészt várhatóan jön élete megfeneklése, mikor azért kezd el kérdezni, mert keres!
Ez az a pillanat, amikor iszonyú sok lemaradás behozható! (itt csak a feltételes mód áll!) A kérdező sokszor még nem érett. A kérdező kicsilány is teljesen éretlen, és kérdése, viselkedése nem a kereséséről szól még!
Itt annyit tehetek, hogy tudhatja ott vagyok elérhető közelségben és jöhet! Valamint marad az imádság!

Szeretettel továbbgondolásra!

Anti


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Konfi
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 12., csütörtök 09:48 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 13:22
Hozzászólások: 185
Tartózkodási hely: Budapest/Érd
Drága Anti!
Meg tudnád mondani, hogy igaz-e a hír, hogy konfi találkozó lesz most szombaton a Lónyayban vagy, nem?
Ha igen, minden infóra szükségem lenne...
Köszi
Kikka

_________________
"Örvendek igazságodon, magasztallak minden napon, Örökké éneklek és szereteted áldom!
Mindig csak rólad énekelnék!...Mindig csak rólad énekelnék!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 12., csütörtök 15:10 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 07., csütörtök 06:47
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Dunaújváros
kedves Kikka!

nem tudok róla! Lehet, hgoy lesz, de akkor ezt a budapesti gyülekezetek szervezik... Akkor tudnak róla elvileg valamennyi pesit gyülekezetben...
Este azért utána kérdezek...
Üdv Anti


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 13., péntek 07:45 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Anti írta:

Bizony meghatározó az első 3 év, valamint a folytatás is. Ám ne csüggedjünk, ha gyermekünk főállásban kamasz, hisz a keresztyén felelős nevelés nem = biztosíték, hogy gyermekem tökéletes, szuperszent, bűnt még hírből sem ismerő.... lesz!
Mégis hiszem, hogy Isten az elvetett magot megáldja és az termést fog hozni.
Addig is marad az imádkozás, a további érezhető szeretet és az a fajta háttér, hogy gyermekem tudja: jöhet hozzám, jöhet "haza".
Ahol mindez kimaradt és nincs is, ott a helyzet egyrészt sokkal nehezebb, másrészt várhatóan jön élete megfeneklése, mikor azért kezd el kérdezni, mert keres!
Ez az a pillanat, amikor iszonyú sok lemaradás behozható! (itt csak a feltételes mód áll!) A kérdező sokszor még nem érett. A kérdező kicsilány is teljesen éretlen, és kérdése, viselkedése nem a kereséséről szól még!
Itt annyit tehetek, hogy tudhatja ott vagyok elérhető közelségben és jöhet! Valamint marad az imádság!

Szeretettel továbbgondolásra!




Mint gyakorló szülő, teljesen egyetértek.
Annyit tennék csak hozzá, h. bármilyen nehéz is sokszor gyerekekkel szót érteni, az ő kilengéseik idején fokozottan ügyelni kell,h. én is ne vetkőzzek ki magamból.A feszült beszélgetések,időszakok idején is "életnek beszédét"tarthatom ,sőt,ha akarom, ha nem, tartom eléjük. S ők abból tudnak olvasni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 08., péntek 15:40 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 00:34
Hozzászólások: 194
exrefis írta:
Én azt tapasztaltam, hogy ugyanolyan szülői bénázások mellett lányokkal viszonylag könnyen meg lehet úszni a bajt, ugyanazokat a hibákat fiúkkal elkövetve súlyos problémák keletkeznek.
üdv
ex


...Háát.., azé időnként, lehet, hogy nagyot fog bukni, aki ezt gondolja :) Kb. 20-21 éves koromig "tanulós-mintakislány voltam", és sajnos azóta vagyok kb. "kamasz". És szvsz egyre rosszabb vagyok. Mondjuk a szüleimnek az se tetszett, hogy tanultam. Nyugodtam higgyétek azt, hogy lányokkal könnyebb lesz, de aztán kapkodhatjátok a fejeteket. :D
Úgy értem, a lány, majd lehet, felnőttnek lesz borzasztó, nem kamsznak. A fiúk mondjuk látványosabban ki tudják bulizni a szeretetet, figyelmet, az biztos, bár ismerek olyan családot, ahol valamiért a kisfiút zrikálják mindig, és tényleg csak a kislánnyal bánnak szeretetteljesen :cry: .


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 08., péntek 16:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Emilien írta:
exrefis írta:
Én azt tapasztaltam, hogy ugyanolyan szülői bénázások mellett lányokkal viszonylag könnyen meg lehet úszni a bajt, ugyanazokat a hibákat fiúkkal elkövetve súlyos problémák keletkeznek.
üdv
ex


...Háát.., azé időnként, lehet, hogy nagyot fog bukni, aki ezt gondolja :) Kb. 20-21 éves koromig "tanulós-mintakislány voltam", és sajnos azóta vagyok kb. "kamasz". És szvsz egyre rosszabb vagyok. Mondjuk a szüleimnek az se tetszett, hogy tanultam. Nyugodtam higgyétek azt, hogy lányokkal könnyebb lesz, de aztán kapkodhatjátok a fejeteket. :D
Úgy értem, a lány, majd lehet, felnőttnek lesz borzasztó, nem kamsznak. A fiúk mondjuk látványosabban ki tudják bulizni a szeretetet, figyelmet, az biztos, bár ismerek olyan családot, ahol valamiért a kisfiút zrikálják mindig, és tényleg csak a kislánnyal bánnak szeretetteljesen :cry: .

Kedves Emilien!
Mindenre lehet példát hozni, meg az ellenkezőjére is. Az a kérdés, hogy mi a jellemző.
Majd később írok, mert most felhívtak. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 09., kedd 08:13 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 07., csütörtök 06:47
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Dunaújváros
A kamaszokat kérdezem:

Miért nehéz ma egy kamasz leánynak és miért nehéz ma egy kamasz fiúnak?

Írjatok erről, kérem.

Köszönöm!

Anti


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 28., vasárnap 20:18 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Sziasztok!

Tegnap jött egy keresztéy listára, bár nem vagyok kamasz, de a kamaszokat érintheti a probléma, ezért ide teszek egy linket, további hasznosításra.

http://www.freewebs.com/csapda/


Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 04., vasárnap 19:28 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 31., szerda 12:08
Hozzászólások: 121
Én részemről szeretem a kamaszokat, igaz, hogy a mai világban sok veszély fenyegeti őket, de amennyire sérülékenyek, annyira nyitottak lehetnek Isten Igéje iránt. Ők a legjobb termőföld, az Ige befogadására.
Áldás, békesség.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 12., csütörtök 13:14 
Offline

Csatlakozott: 2007. ápr. 11., szerda 17:36
Hozzászólások: 4
Én is szeretem a kamaszokat, főleg mert még alig vagyok kint belőle :)
De emiatt elég jól meg tudom érteni őket (bár nekem nem volt zűrös a kamaszkorom, max. veszekedtem a szüleimmel, de jó is volt mert megbíztak bennem a szüleim) és próbálok segíteni nekik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Néha megrémisztenek
HozzászólásElküldve: 2007. nov. 20., kedd 10:24 
Offline

Csatlakozott: 2007. nov. 18., vasárnap 16:46
Hozzászólások: 41
Megrémülök, mikor azt hallom a héven, hogy tinik ocsmányul beszélnek, hogy 14 éves lányok vakolat sminkben idétlenül viselkednek. Engem az szomorít el leginkább, hogy nem tudják magukat komolyan venni, és érdekletlenek (na nem a celebrity ztárok iránt). Természetesen minden esetben tisztelet a kivételnek. Huszonévesként megdöbbenve látom, hogy milyen gyorsan válozik a világ, és nem jó irányba. Sajnáloma fiatalokat mert nem véletlenül ilyenek. Másolnak. Azt amit látnak, rajtunk felnőtteken. Egy-két nevelési technikáról nem is beszélve. A média csak olaj a tűzra. Olyan hatalma és hatása van mindenkire, hogy aki nem kap időben észhez, az egy üres fejű emberré válik. Én is szeretek bulizni és táncolni. Nem ez a probléma, hamem az érték nélküli társadalom. Egyetlen lehetőséget az Istentől való kegyelemben látok. Úgy gondolom, hogy Isten segítségével a gyerekekből érett, felelősségteljes, keresztény felnőtt válhat. Én meg csak huszas éveim közepén járok, és már nagy különbséget vélek felfedezni az alattam levő generációkban. Féltem őket.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 17., csütörtök 20:54 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Maximum- minimum

Ősszel lázongott a kátét tanuló lányom:
-Minek ilyen sok imát megtanulni. Reggel felkelek, max azt mondom: köszönöm Istenem, hogy élek.-

Tegnap mondja:
-Jaj, anya, annyira izgultam. A tanárnő magyaron mindenkinek megmondta, milyen jegyet kap félévre...amíg hozzám ért, minimum húsz imát elmondtam.-


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 31 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség