Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 31 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 10., szerda 16:51 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Úgy tűnik, kissé pangásra ítéltetett a topic. Nekem is "géphiányosak" az időszakaim..
Ami azt illeti, másodiknak jegyzett Igém rokonaként én is arra gondoltam, amit Magda és Erika hozott.
Az izgalmas ennek az "aprópénzre" váltása, hiszen a keresztyénség nem intellektuális tevékenység, filozofálás, hanem a mindennapos élet - ha valóban az, aminek az ÚR rendelte.

Tehát: hogyan éljünk a világban, ha már nem abból valók vagyunk. Miben látszik ez meg?

Ilyesmire gondolok: ha meghívnak esküvőre, ahol lakodalom is "történik"; sodródsz-e a mulatozással, léha magyarnótázásban is részt véve, vagy diszkréten megmondod az "illetékesnek" a gondodat ezzel - s távozol?
Vagy: nem probléma megnézni egy filmet, DVD-t - különösen, ha olyan a témája (Luther, Ben Hur, sőt Óz a csodák csodája). De, ha ez szükségszerű, kötelező programmá válik, mert "jár a kikapcsolódás egy keresztyénnek is" - akkor gáz van.

Hogy látjátok ezeket? Nem a törvénykezés szintjén, hanem a megszentelődés útjának örömteli sikereként milyen hasonló megnyilvánulása van/lehet a világ "nem-szeretésének"?

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 10., szerda 17:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2007. jan. 12., péntek 00:48-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 10., szerda 18:50 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Kedves Figyelő!

Most én értelek félre?
Idézet:
Vagy: nem probléma megnézni egy filmet, DVD-t - különösen, ha olyan a témája (Luther, Ben Hur,


A besavanyodás az Út?

Nem nézheti meg a hívő pl az Egri csillagokat , mert abban Isten nevét kiáltva ölnek?

Szerintem az "enni" az erre is áll, amennyiben a fogyasztást jelenti!

Egy filmnek a tartalmát különben is akkor tudom megítélni ha megnéztem nem?
A passió jut eszembe , pro kontra érvekkel a nézése mellett vagy ellene!
Bogozd ki légyszíves mire gondoltál mert nekem még be van csomagolva!

Az egyszerű elme hátránya!

Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 10., szerda 21:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2007. jan. 12., péntek 00:48-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 11., csütörtök 16:37 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Kedves Tamás12!

Hadd szóljon az Ige helyettem:

"Jézus a Szabadító"
"Mindenre szabad vagyok"
"Minden szabad nekem, de nem minden használ"

Ez megint a törvénykezés vagy az igazi keresztyénség mentén dől el. Ha kínosan azt mérlegelem: vajon jó lelkiismerettel megtehetem-e?, akkor máris kiderült: nem vagyok szabad, nincs a szívemben az Úr törvénye, amiben gyönyörködöm, hanem meg akartam felelni. Tehát nem vagyok benn, csupán kívülről próbálok bekiabálni.

Semmi gond az Egri csillagokkal, vagy egyéb történelmi filmmel. Ott a gond, amikor ezek határoznak meg s nem abba az egyszerűsödésbe mutat a megszentelődésem, hogy képes vagyok (mert ez lett a természetem, természetesen) arra, hogy
mindent kárnak és szemétnek tekintsek az Úrral való közösséghez képest

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 11., csütörtök 16:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ez ügyben tudom ajánlani a stílusomtól még meg nem botránkozottak egyre szűkülő körének az ELEUTHERIA c. anyagot (nincs fenn a honlapon, TŐLEM kell kérni ;) )

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 11., csütörtök 17:15 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
én már nem merem elkérni, de ha ide feltennéd, óvatosan megkukálnám..


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 11., csütörtök 17:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
nemmmm :S

de neked elküldöm :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 11., csütörtök 21:29 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Net, köszönöm, megérkezett.Meghallgattam, egyet is értek.A stílus-ütközést kivédendően itt leírhatnád a mondanivaló lényegét.Hm..?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 11., csütörtök 21:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
esetleg megkérek valakit, h gépelje le :D

meglátjuk :)

de ÖRÜLÖK, hogy egyetértesz vele :) (ennek a stílusa amúgy még ENGEM is meghökkentett kicsit, ahogy "belekeveredtem"... mondtam is utána, h "háááát, nem tudom milyen lett" ... aztán visszahallgatva megnyugodtam, h ÁTJÖTT, aminek át kellett jönnie :) )

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 11., csütörtök 21:47 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
figyelő írta:
Úgy tűnik, kissé pangásra ítéltetett a topic. Nekem is "géphiányosak" az időszakaim..
Ami azt illeti, másodiknak jegyzett Igém rokonaként én is arra gondoltam, amit Magda és Erika hozott.
Az izgalmas ennek az "aprópénzre" váltása, hiszen a keresztyénség nem intellektuális tevékenység, filozofálás, hanem a mindennapos élet - ha valóban az, aminek az ÚR rendelte.

Tehát: hogyan éljünk a világban, ha már nem abból valók vagyunk. Miben látszik ez meg?

Ilyesmire gondolok: ha meghívnak esküvőre, ahol lakodalom is "történik"; sodródsz-e a mulatozással, léha magyarnótázásban is részt véve, vagy diszkréten megmondod az "illetékesnek" a gondodat ezzel - s távozol?
Vagy: nem probléma megnézni egy filmet, DVD-t - különösen, ha olyan a témája (Luther, Ben Hur, sőt Óz a csodák csodája). De, ha ez szükségszerű, kötelező programmá válik, mert "jár a kikapcsolódás egy keresztyénnek is" - akkor gáz van.

Hogy látjátok ezeket? Nem a törvénykezés szintjén, hanem a megszentelődés útjának örömteli sikereként milyen hasonló megnyilvánulása van/lehet a világ "nem-szeretésének"?



Gondolkodom a válaszon, nem biztos, h. most lesz rá időm, mert el kell mennem, de felhozom, hátha valaki szintén válaszolni szeretne.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 11., csütörtök 22:48 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Van még egy kis időm, mert késik a vonat...

Legfontosabb, h. legbelül Jézus Krisztus töltsön be, s így szabad vagyok a világ szeretetétől. Épp a mai Igében olvastuk:
Ti ne mondjátok összeesküvésnek, valamit e nép összeesküvésnek mond, és félelme szerint ne féljetek és ne rettegjetek,:
a seregek Urát:Őt szenteljétek meg, Őt féljétek, és Őt rettegjétek!. Ézsaiás 8: 12,13.

Nem a világ elvárásai a mérce, nem a világ elégít meg, ...


Viszont az érem másik oldala: h-. "mindeneknek mindenné lettem, h.megnyerjek mindeneket"- nem pontosan így van- s így azért,h. bizonyságot tehessek, nem zárkózok el mereven a számomra nem megfelelő szórakozás elől- bár nem sok példa volt rá, de esetleg előfordulhat,h. elénekelem valaki kedves nótáját, de keresem az alkalmat,h. elmondhassam, nekem az már miért nem olyan érték.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 24., szombat 18:49 
Offline

Csatlakozott: 2007. nov. 18., vasárnap 16:46
Hozzászólások: 41
"Mert én újat cselekszem, most kezd kibontakozni..."(Ézs.43:19)

nekem ez a kedvenc igém. Biztosan van mindenkinek egy olyan ige, amit "sajátjának" tekint. Nekem ez. Mikor először olvastam, furcsa, ismeretlen érzés kerített hatalmába. Azóta sem felejtettem el, sőt néha egészen váratlan helyzetekben tud előjönni a gondolataimból.

Nektek is van kedvencetek?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 25., vasárnap 19:26 
Ézsaiás 58.
5.
Hát ilyen a bőjt, a melyet én kedvelek, és olyan a nap, a melyen az ember lelkét gyötri? Avagy ha mint káka lehajtja fejét, és zsákot és hamvat terít maga alá: ezt nevezed-é bőjtnek és az Úr előtt kedves napnak?
6.
Hát nem ez-é a bőjt, a mit én kedvelek: hogy megnyisd a gonoszságnak bilincseit, az igának köteleit megoldjad, és szabadon bocsásd az elnyomottakat, és hogy minden igát széttépjetek?

7.
Nem az-é, hogy az éhezőnek megszegd kenyeredet, és a szegény bujdosókat házadba bevigyed, ha meztelent látsz, felruházzad, és tested előtt el ne rejtsd magadat?
8.
Akkor felhasad, mint hajnal a te világosságod, és meggyógyulásod gyorsan kivirágzik, és igazságod előtted jár; az Úr dicsősége követ.

Mt 1,23
Ímé a szűz fogan méhében és szűl fiat, és annak nevét Immanuelnek nevezik, a mi azt jelenti: Velünk az Isten.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 25., vasárnap 20:01 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Az én vezérigém a 2. Timótheus 2:3 - Te azért a munkának a terhét hordozzad, mint a Jézus Krisztus jó vitéze.
Először még lánykoromban olvastam- egy este nagyon fáradtan nyitottam ki a Bibliát- arra gondoltam: minek menjek férjhez, hogy majd mindig ilyen fáradt legyek? ..
Aztán különböző alkalmakon többször is ezt az Igét húztam, s jó eligazításnak bizonyult az évek során.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 31 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség