Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 90 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
 

Jézus Krisztus dicsérete!
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 12., péntek 20:14 
Jézus Krisztus tulajdonai!!

Az Úr Jézus Krisztus kegyelme, jósága és SZERETETE megtartotta az életem és megtisztította.
Miután leírtam azt, amit a tömeg vallások vezetőiről (NS) és ezen szervezetek felépítéséről tettem, olyan támadást kaptam, ami kész volt elpusztítani az életem. Krisztusba vetett életem és a földi életem is egyaránt.

A gonosz vádat formált ellenem és ez alapjána JOGOS vád alapján ki akart rekeszteni az ÚR KEGYELMÉBŐL, az Atyával való kapcsolatból.

KRISZTUSNAK LEGYEN HÁLA és örökös dícséret, mindenek felett való kiálltás, mindenek felett való szeretet, hogy ezt az JÓRA fordította a mi Mennyei Atyánk!

Három órán keresztül bűnt vallottam az Atyának!
Hangossan hívtam őt segítségül, hogy tárja föl mind azt, ami MEGKÖTÖZ!
Három óra hosszába telt, mire olyan békességet adott, hogy az éjszakát átaludtam.

Azóta nem ittam sört, pedig ezelőtt minden este meg KELLETT innom egy üveggel, azóta nem iszok KÁVÉT, pedig eddig naponta több csészével is el kellett fogyasztanom, azóta nem kell interneteznem, mert a feleségemmel az ima életem és a Biblia olvasásom megújult , azóta jobban és méllyebben szeretem az embereket, akik körül vesznek, azóta még méllyebre kerültem JÉZUS KRISZTUSBA!

Ha valaminek VAN ÉRTELME az interneten és itt a fórumon, az az, hogy DÍCSÉRJÜK írásainkkal JÉZUS KRISZTUST!

Őt, akiben testet öltött a SZABADÍTÓ ISTEN, aki ÚR A GONOSZ MEGKÖTÖZŐ erejével szemben és aki nem azért engedi meg a bűneinkkel való szembesülést, hogy belehlljunk és elpusztuljunk, hanem azért, hogy boldog legyen az életünk azokkal, akik körül vesznek minket!

DICSŐSÉG A SZABADÍTÓ BÁRÁNYNAK!
ÁLDOM ÉS MAGASZTALOM ŐT!!!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 12., péntek 20:26 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr

(azt akartam mondani, hogy elakadt a szavam ettől, és nemsemmi.. és ... és)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 12., péntek 20:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Köszönöm Uram, hálát adok NEKED!
Ámen és Ámen


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 13., szombat 16:47 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Köszönjük, kedves Kavics, hogy ezt megosztottad velünk.
Adja Isten, hogy még sok ilyen beszámolónk legyen...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 07., vasárnap 19:04 
Mk 12,29
Jézus pedig felele néki: Minden parancsolatok között az első: Halljad Izráel: Az Úr, a mi Istenünk egy Úr.

Fil 2,11
És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 01., kedd 11:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Exrefis írta az Énekszövegek topicban:
Idézet:
Ez a dícséret 2000 éve aktuális, és éppen erre emlékszünk ezen a hétvégén: JÉZUS ÉL!!! :) :) :) :)
http://www.youtube.com/watch?v=0XBmYCcL ... re=related


Szeretném megkérdezni, hogy szerintetek ilyen-e az igazi isten-tisztelet ? :oops:
Jézus dícsőítésére valóban ez lenne a megfelelő kifejezőeszköz?
Hát nem tudom, de én nem ilyen istentiszteletre vágyom. Ez a felturbózott hangulat nekem éppen nem arról szól, amit én gondolok a kereszténységről, amit én kerestem benne...
Hol van itt az elcsendesedés, az elgondolkodás? Érdekelne, hogy azoknak az embereknek, akik itt x napokon részt vesznek egy ilyen hangulatú, kicsit extatikus gyülekezeten, amikor kimennek a kapun, mit jelent ezen kívül és ezen túl a kereszténység? :roll:
Akár erről is lehetne beszélni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 01., kedd 13:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
tavasz írta:
Exrefis írta az Énekszövegek topicban:
Idézet:
Ez a dícséret 2000 éve aktuális, és éppen erre emlékszünk ezen a hétvégén: JÉZUS ÉL!!! :) :) :) :)
http://www.youtube.com/watch?v=0XBmYCcL ... re=related


Szeretném megkérdezni, hogy szerintetek ilyen-e az igazi isten-tisztelet ? :oops:
Jézus dícsőítésére valóban ez lenne a megfelelő kifejezőeszköz?
Hát nem tudom, de én nem ilyen istentiszteletre vágyom. Ez a felturbózott hangulat nekem éppen nem arról szól, amit én gondolok a kereszténységről, amit én kerestem benne...
Hol van itt az elcsendesedés, az elgondolkodás? Érdekelne, hogy azoknak az embereknek, akik itt x napokon részt vesznek egy ilyen hangulatú, kicsit extatikus gyülekezeten, amikor kimennek a kapun, mit jelent ezen kívül és ezen túl a kereszténység? :roll:
Akár erről is lehetne beszélni.
Kedves Tavasz!
A kérdés jó, he tényleg érdekel a válasz és nem az előre meglévő válaszodra keresel megerősítést.
Egyébként nem az a mérvadó, hogy te mire vágysz a kultúrális beidegződések alapján, vagy kinek mi a véleménye, esetleg szavazás kérdése. A mérvadó az, hogy ez ügyben mit mond Isten igéje.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 01., kedd 14:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2008. jún. 18., szerda 20:10-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 01., kedd 17:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
tavasz írta:
Véletlenül sem
Idézet:
kultúrális beidegződések alapján
keresem azt az utat, amiről írtam, hanem lelki igényből (és ebben miért ne érthetnék egyet mással?)
Ha nem, örülök neki, én ugyan nem akarom beléd dumálni. Nekem ugyanis kultúrális szocializáció miatt volt nagyon furcsa, amikor először vettem részt egy karizmatikus istentiszteleten. Csak én általában nyitott természetű vagyok az újdonságok felé, úgyhogy Isten igéjében megvizsgálva a dolgot könnyen változtattam addigi előítéleteimen. Ez most is így van. :)

Idézet:
Jézus beszédei számomra inkább arról szólnak, hogy: ne a külsőségekre figyelj, hanem a belső értékekre, törekedj szeretetre, harmóniára, békére, embertársaiddal közösségre, együttérzésre, nem pedig öncélú dolgokra, amik leginkább önmagadról szólnak.
Erre most nem reagálnék, csak jelzem, hogy itt öntudatlanul megfogalmaztad az előítéleteidet azokkal szemben, akik nem a te általad helyesnek tartott istentiszteleti formákat preferálják. :)

Nézd, ha válaszolni szeretnél, akkor pl. máris ott az a kérdés, amit feltettem:
Idézet:
Érdekelne, hogy azoknak az embereknek, akik itt x napokon részt vesznek egy ilyen hangulatú, kicsit extatikus gyülekezeten, amikor kimennek a kapun, mit jelent ezen kívül és ezen túl a kereszténység?

Ezt a kérdésedet nagyon köszönöm, mert alkalmat adtál rá, hogy a kereszténységről szóló, már elég régen megfogalmazott hasonlatomat leírhassam. :)
Nos számomra az istentisztelet olyan mint az autózásban a tankolás. Nagyon nagy szükség van rá, mert nélküle nem megy, de alapvetően nem a tankolás miatt autózik az ember. :)
Tehát szerintem kereszténynek első sorban két istentisztelet között kell lenni.

Idézet:
Mit teszel pl. te keresztényként, azonkívül, hogy eljársz ezekre az alkalmakra, ott jól érzed magad, és a kis szűk közösségeden, családodon belül gyakorlod a magad módján a hitedet, (nyelveken) imádkozol. Mit jelent még neked ezen túl, hogy keresztény vagy. Milyen felelősséget érzel pl. az embertársaidért, a környezetedért... stb. ?
Ugy nem azt várod, hogy itt kürtöltessek magam előtt? :) Inkább gondolj rosszat rólam! :)

Idézet:
Nekem a megtérés elsősorban gondolkodás és életmód-változást jelent és nem formális dolgokat.
Kedves Tavasz!
Számomra a megtérés és újjászületés valóban újjászületést jelentett, világnézetben, látásban, jellemben, életmódban, gondolkodásban, izlésben. Szóval szó szerint lehet érteni az újjászületés alatt az átformálást.

Idézet:
Nem azt jelenti, hogy minél hangosabban fejezzem ki, hogy hívő vagyok, hogy minél magasabbra emelem a kezem, minél előrébb ülök a széksorokban, annál nagyon keresztény vagyok. Nem arról szól, hogy versengek másokkal a hívőségben, hogy én már ezt, meg azt tudok felmutatni... :?
Ez megint előítéletek megfogalmazása azokkal szemben.... :) .

Idézet:
Nem kioktatásra várok, hanem beszélgetésekre, próbáld a kérdéseket így kezelni.
Kifejezetten igyekeztem, remélem sikerült. :)
Isten áldjon!
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 02., szerda 09:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2008. jún. 18., szerda 20:10-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 02., szerda 09:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Az Úr Jézus szerint való Istentisztelet:

Zsidókhoz írt levél 9. rész


1. Annakokáért voltak ugyan az első szövetségnek is istentiszteletei rendtartásai, mint szintén világi szenthelye.

2. Mert sátor építtetett, az első, a melyben vala a gyertyatartó, meg az asztal és a kenyerek felrakása; ezt nevezték szenthelynek.

3. A második kárpiton túl pedig az a sátor, melyet neveztek szentek szentének,

4. Melyben vala az arany füstölő oltár és a szövetség ládája beborítva minden felől aranynyal, ebben a mannás aranykorsó és Áron kihajtott vesszeje meg a szövetség táblái,

5. Fölötte pedig a dicsőség kérubjai, beárnyékolva a fedelet, a mikről most nem szükséges külön szólani.

6. Ezek pedig ekképen levén elrendezve; az első sátorba ugyan mindenkor bejárnak a papok az istentisztelet elvégzésére,

7. A másodikba azonban egy-egy évben egyszer csak maga a főpap, vérrel, melyet magáért és a nép bűneiért áldoz.

8. Azt jelentvén ki ezzel a Szent Lélek, hogy még nem nyilt meg a szentély útja, fennállván még az első sátor.

9. A mi példázat a jelenkori időre, mikor áldoznak oly ajándékokkal és áldozatokkal, melyek nem képesek lelkiismeret szerint tökéletessé tenni a szolgálattevőt,

10. Csakis ételekkel meg italokkal és különböző mosakodásokkal - melyek testi rendszabályok - a megjobbulás idejéig kötelezők.

11. Krisztus pedig megjelenvén, mint a jövendő javaknak főpapja, a nagyobb és tökéletesebb, nem kézzel csinált, azaz nem e világból való sátoron keresztül,

12. És nem bakok és tulkok vére által, hanem az ő tulajdon vére által ment be egyszer s mindenkorra a szentélybe, örök váltságot szerezve.

13. Mert ha a bakoknak és bikáknak a vére, meg a tehén hamva, a tisztátalanokra hintetvén, megszentel a testnek tisztaságára:

14. Mennyivel inkább Krisztusnak a vére, a ki örökké való Lélek által önmagát áldozta fel ártatlanul Istennek: megtisztítja a ti lelkiismereteteket a holt cselekedetektől, hogy szolgáljatok az élő Istennek.





Jak 1,27 Tiszta és szeplő nélkül való istentisztelet az Isten és az Atya előtt ez: meglátogatni az árvákat és özvegyeket az ő nyomorúságukban, és szeplő nélkül megtartani magát e világtól.

Dícséret Jézus Krisztusnak, hogy Ő mondja meg, hogy mi az IGAZ Istentisztelet, ami szeplő nélkül való, ami nem az első szövetség szerinti.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 02., szerda 19:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
tavasz írta:
Exrefis írta:
Idézet:
jelzem, hogy itt öntudatlanul megfogalmaztad az előítéleteidet azokkal szemben, akik nem a te általad helyesnek tartott istentiszteleti formákat preferálják.


Nem jól látod a dolgot.
Az előítélet azt jelenti, hogy konkrét ismeretek nélkül mondok valamiről ítéletet. Én nem előítélkeztem, hanem a tapasztalataim kapcsán mondtam VÉLEMÉNYT. Mellesleg szeretnélek emlékeztetni rá, hogy éppen te vagy az egyik ember itt a fórumon, aki állandóan kritizálod (sőt mondhatom, hogy támadod) pl. a református egyházat, ill. egyéb egyházakat is, éppen te vagy az, aki állandóan azt hangoztatja, hogy mennyire nem igei az összes többi egyház "vallásgyakorlata".

Én nem vaktában lövöldöztem, amikor véleményt mondtam, hanem azon dolgok ismeretében tettem ezt, amiről magam is meggyőződtem. Akár a te személyes megszólalásaid kapcsán is.

Egyébként a válaszaid mögött most sem volt lényegi tartalom, tképpen megkerülted a válaszadást.

Nézd, ha te megengedheted magadnak, hogy kritikát fogalmazz meg más egyházakkal, meg emberek hívőségével kapcsolatban, vagy azzal kapcsolatban, hogy mi a helyes istentisztelet...stb., akkor legyél szíves elfogadni, ha esetleg az általad képviselt egyház istetiszteleti gyakorlatával kapcsolatban fogalmaznak meg mások véleményt, és mondjuk az "ige mérlegére" teszik a dolgokat. Ha már egy református portálon vagyunk, és ha már keresőként ezt fontosnak tartom!!!

Én megpróbáltam, de veled nem lehet normálisan beszélgetni, úgyhogy egy kis fehér zászlót tűztem ki, feladtam. :(
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 03., csütörtök 10:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2008. jún. 18., szerda 20:11-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 03., csütörtök 10:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
a te opciód: egy "á, ti úgyse értetek engem" típusú SÉRTŐDÉSSEL végződő beszélgetés...

ez MENNYIVEL JOBB?

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 03., csütörtök 10:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2008. jún. 18., szerda 20:09-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 90 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség