Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 336 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Következő
 

A Biblia. - Igetanulmányozás. - Morzsák
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 10., kedd 21:00 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
"S. D. Gordon: Az igazság bizonyítéka

Egy fiatal olasz lány - szemmel láthatóan elmerülve egy kis könyv olvasásában - egy gyümölcsös elárusítóhelynél üldögélt. Egy úr megállt, hogy gyümölcsöt vegyen, és megkérdezte, hogy mit olvas olyan nagy érdeklődéssel. Meglehetősen szégyenlősen válaszolta a lány:
- Isten szavát, uram!
De a férfi kételkedő ember volt, azt kérdezte tehát:
- Ki mondta önnek, hogy a Biblia Isten szava?
A lány gyermekes egyszerűséggel válaszolta:
- Isten maga.
- Isten? Lehetetlen! Hogyan mondta? Soha sem látta, sohasem beszélt vele! Hogyan mondhatta volna?
A lány zavarba jött, és néhány pillanatig csendben volt. Azután felnézett és tiszteletteljesen azt mondta:
- Uram, ki mondta önnek,hogy van egy Nap ott fenn, az égen?
Az úr meglehetősen gőgösen válaszolta:
- Ki mondta nekem? Senki. Nincs szükségem arra, hogy valaki mondja. A Nap saját maga beszél erről. Felmelegít engem. Szeretem a fényét.
A fiatal olasz lány komolyan válaszolta:
- Világosan mondta, uram, ami a Napot illeti. Én a Bibliát olvasom, az felmelegíti a szívemet. Világosságot ad. Szeretem a fényét és a melegét. Senki más, csak Isten tudja adni ezt a fényt és meleget, amelyet én kapok ebből a könyvből.
A férfi a lány egyszerű hitétől zavarba hozva csendesen továbbment."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 10., kedd 21:05 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
"A Biblia kritikusai

Egy turista hanyagul körülnézett a firenzei képtárban, majd felkiáltott:
- Ezek az önök remekművei? Nem sok érdekeset látok bennük.
- Uram - mondta az őr -, nem a képek vannak itt kipróbálás alatt, hanem a látogatók.
Így van ez a Bibliával is. Bár sokan kritizálják, mégsem az Írás van kipróbálás alatt, hanem az olvasók. Egyszer eljön az ítélet napja azokra, akik visszautasítják a bizonyságtételét.
Jézus mondta: "Aki elvet engem, és nem fogadja el az én beszédeimet, annak van ítélő bírája: az az Ige, amelyet szóltam, az ítéli el őt az utolsó napon." (János 12:48)"

Vetés és Aratás 44. évf. 3. sz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 16., hétfő 11:06 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
„Sok embernek nincs kifogása az ellen, hogy a Biblia a szükség és a szomorúság idején vigasztalásul legyen, de az már nem tetszik nekik, hogy tanácsadóként is használják a hétköznapi, munkás életben.”

C. H. Spurgeon


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 21., szombat 09:41 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Gondoltam, nem rondítok bele a Csendes percek topicba, mert ott csupa profi igehirdető áhítata olvasható. Inkább ide írom le ma reggeli elmélkedésemet.

Olvasandó: Márk 15,20-32
Miután kigúnyolták, levették róla a bíborruhát, felöltöztették saját ruhájába, és kivitték, hogy megfeszítsék őt. Kényszerítettek egy arra menő embert, cirénei Simont, Alexander és Rufusz apját, aki a mezőről jött, hogy vigye a keresztet. Elvitték őt a Golgota nevű helyre, ami ezt jelenti: Koponya-hely, és mirhás bort adtak neki; de ő nem fogadta el. Ekkor keresztre feszítették, és megosztoztak a ruháin, sorsot vetve, hogy ki mit kapjon. Kilenc óra volt, amikor megfeszítették. Felirat is volt a kereszten az ellene emelt vádról, amely így szólt: A ZSIDÓK KIRÁLYA. Vele együtt feszítettek keresztre két rablót, egyet jobb, egyet pedig bal keze felől. (És így teljesedett be az Írás, amely ezt mondja: "És bűnösök közé számlálták.") Az arra járók fejüket csóválva káromolták, és ezt mondták: "Nosza te, aki lerombolod a templomot, és felépíted három nap alatt, mentsd meg magadat, szállj le a keresztről!" Hasonlóan csúfolódtak a főpapok is maguk között az írástudókkal együtt, és így szóltak: "Másokat megmentett, de magát nem tudja megmenteni. A Krisztus, az Izráel királya, szálljon le a keresztről, hogy lássuk, és higgyünk." Azok is gyalázták, akik vele együtt voltak megfeszítve.

Az evangéliumokat olvasva, látva az akkori emberek reakcióit Jézussal kapcsolatban, mindig megállapítom magamban, hogy 2000 év alatt semmit sem változott az emberiség. Azt kérték ott a kereszt tövében, hogy Jézus szálljon le, és ha ezt megteszi, elhiszik, hogy ő valóban Isten. Pedig pont az ellenkezőjét bizonyította volna ezzel. Ha leszáll a keresztről, azt jelenti: nem bírja elviselni a jogtalan szenvedést, nem bírja elviselni a fájdalmat, az Atyától való elszakadtságot, nem bírja önként teljesíteni az Atya akaratát, nem bírja magára vállalni az emberiség bűneit, nem bír Fiú Isten lenni. Azzal, hogy a kereszten maradt, mindezeket tökéletesen beteljesítette. Ezáltal látszot meg, hogy Ő valóban Isten Fia volt. Persze az emberek ezt akkor sem és ma sem látják be egyszerűen. Sokkal szimpatikusabb egy olyan Isten, aki úgy tesz, ahogy mi kérjük, akkor megy fel és száll le a keresztről, amikor mi akarjuk. Úgy cselekszik, ahogy mi akarjuk. Majd mi emberek megmondjuk, mitől isten az Isten. Ha kell, felteszem a keresztre, ha nem, lehívom a keresztről. Micsoda bálványimádás és Isten-káromlás ez!
De hála az ÚRnak, hogy vannak, akik felismerik, hogy Jézus istensége a kereszten mitatkozott meg leginkább. Azzal, hogy a kereszten maradt, elvégezte az Atya akaratát, a megváltás csodáját. Ha lehívjuk a keresztről, megtagadjuk mindezt magunktól. Akkor csak olyan Jézusunk van, aki teljesíti kívánságainkat. A miénket, és nem az Atyáét. Ha egy ilyen Jézust követünk, mi is csak a saját akaratunk és érdekeink körül forgunk. Nem tudjuk követni az Atyát, csak hazugság a szánkból elhangzó "legyen meg a te akaratod" formula.
Ha viszont a kereszten függő Jézust és az Ő útját követjük, részesei lehetünk nemcsak a halál, hanem a feltámadás csodájának is. Akinek a Jézusa nem halt meg, azé nem is támadott fel.
Adjunk hálát, ha mi már átélhettük a Krisztussal való meghalás és feltámadás csodáját!
Kérjük a Szentlelket, hogy általa minél többen megláthassák a kereszten függő, meghaló, majd feltámadó Krisztust!

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Morzsák
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 22., vasárnap 06:22 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Az Istenre várakozás gyorsabban célhoz visz bennünket,mint lépteink meggyorsítása.




Állj meg Isten ígéreteinek kilométerkövénél,és várakozz, míg Isten ott találkozik veled.
Ő mindig visszatér ígéretei útján.

Vetés és aratás


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 01., szerda 14:50 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Ügyelj a gondolataidra,
mert azok szabják meg szavaid!
Ügyelj szavaidra, mert azok szabják meg tetteid!
Ügyelj tetteidre, mert azok szabják meg szokásaid!
Ügyelj szokásaidra, mert azok szabják meg jellemed!
S ügyelj jellemedre, mert az szabja meg sorsodat!

/Frank Dutlaw/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Vida Sándor Morzsák az élet kenyeréből
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 01., szerda 21:43 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
A mai ember boldogtalansága abból fakad,h. nem engedi Istent szóhoz jutni.


Mózesnek negyven esztendőre volt szüksége, míg az Úr valamivé nevelte, majd további negyven év kellett,h. semmivé legyen s az utolsó negyven éve bizonyítja, h. mit tud Isten kezdeni egy olyan emberrel, aki semmivé lett.


Mennyei Atyánk sosem vesz el gyermekeitől semmit, csak akkor, ha valami jobbat akar adni nekik helyette./Jób 42,12/


Krisztus nem biztosít bennünket a viharok ellen, de tökéletes biztonságot ad a viharokban. Nem ígér könnyű utat, de feltétlen biztos partra jutást igen./Máté 8,27/


Isten gyermekei nem születnek óriásokká. Imádságon nőnek azzá.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 03., péntek 22:33 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
F. Mauriac/1885 - 1970/ Nobel - díjas francia író megírta 80 éves korában "Egy hajdani fiatalember" címmel az emlékeit. A magára és a világra eszmélő 18 éves kamasz hitbeli döntését így jeleníti meg: "Mint mindig, ha halálosan boldogtalan vagyok..., letérdeltem az ágyam mellé, s még sírtam is, de ezúttal egy láthatatlan vállára hajtva homlokomat... És tudtam, h. nagy nyugalom lesz majd, és h. ha száz évig élek, ha minden filozófus és minden tudós megtagadja Krisztust, ha senki, de senki nem marad vele, én akkor is itt maradok..., mert szükségem van erre a mentőövre, h. lebeghessek, h. fennmaradhassak ennek a vad világnak a felszínén,h. ne süllyedjek el."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 18., szombat 08:41 
5let:

Mit szólnátok ahhoz, ha elkezdenénk megbeszélni egy-egy részt a Bibliából napi bontásban?
Egy fontos szabály lenne, hogy mindenki röviden, pár gondolatban leírná, mi az ami hagsúlyos neki ebben az Ige részben!

Én a Lukács írása szerinti Evangéliumra gondoltam.

pl:
ma

1.1.-4.
Miután sokan vállalkoztak már arra, hogy tudósítsanak bennünket a közöttünk beteljesedett eseményekről úgy, amint reánk hagyták azok, akik kezdettől fogva szemtanúi és szolgái voltak az igének: magam is jónak láttam, hogy miután eleitől kezdve mindennek pontosan utánajártam, sorjában megírjam azokat neked, nagyrabecsült Teofilus, hogy azokról a dolgokról, amelyekről tanítást kaptál, megtudd a kétségtelen valóságot.

- sokan voltak még Lukács előtt is akik Jézus evangéliumát hirdették, nem velem kezdődik az Isten Országa!
- első lépés, hogy magam is pontosan utána járjak a dolgoknak, mielőtt informálok bárkit is, fontos a pontos informálás a másik ember döntését elősegítendően


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 18., szombat 09:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Igen én is így gondolom :*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 18., szombat 15:41 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Örülök, Kavics ennek a kezdeményezésnek! :)

Régebben "Napi ige", ill. "Online ifi" címen volt topic, amelyben megadott igeszakaszról lehetett elmondani a felmerült gondolatokat. Szerintem az sem zavaró, ha más-más igeszakasszal kapcsolatban (ki mit olvas éppen, vagy mi lett számára jelentős) mondjuk el a meglátásainkat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 18., szombat 17:03 
persze, lehet olyan is.....

mit gondolsz, hozzak létre egy új topicot, ahol az lenne a szabály, amit írtam?


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 18., szombat 17:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Kavics, én szerettem volna javasolni, hogy ennek nyiss egy új topicot.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 18., szombat 17:45 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Helyeslően csatlakozom, erre nyiss egy új topicot Kavics.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 18., szombat 17:55 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
kavics írta:
persze, lehet olyan is.....

mit gondolsz, hozzak létre egy új topicot, ahol az lenne a szabály, amit írtam?


Igen, jó lesz! Az új topic célja lehetne a közös igetanulmányozás, ezen a helyen pedig az egymástól függetlenül olvasott igeszakasszal kapcsolatban lehetne leírni - mástól hallott, olvasott és/vagy személyes - gondolatokat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 336 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség