Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 657 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 44  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 17., szerda 14:12 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Zsolt írta:
Kedves Tiv!

Bocs, hogy csak most reagálok, de ez nálam így megy. Nem mindig jutok gépközelbe. Kérdésedre, amely szerintem egyáltalán nem kötekedő, az alábbiakban próbálok válaszolni.

A Heidelbergi Káté tul.képpen a konfirmáció tananyaga. Abban segít, hogy a hívő ember – kérdezz felelek formában – megértse, mi is az amire azt mondja, hogy „Hiszek benne”. Szó van benne az ember nyomorúságáról, Krisztus áldozatának jelentősségéről, a sákramentumokról (keresztség, úrvacsora), a Tízparancsolatról, a Hiszekegyről és aMiatyánkról. Ha egy kicsit belenézel láthatod, hogy az emberben felmerülő kérdésekre igyekszik választ adni.

Azért írtam, hogy annyit ér, amennyit betartanak belőle, mert ezt hittel lehet csak elfogadni. Ha csak elolvasom és bevágom, mert ezt kell tudni a konfirmáción, úgy nem ér semmit. Ha divatból csináljuk, vagy azért, mert úgy illik, akkor nem sokat ér. Annyit azonban mégis, hogy magvető szerepe van. Aztán majd a Szentlélek elkezd munkálkodni az emberben. Volt már rá példa, hogy a kősziklát szétporlasztotta és termés lett benne. Persze egy termő talaj is válhat sivárrá. Mai életünk különösen alkalmas arra, hogy a tiszta búzába bogáncskórót szórjanak és az elburjánozzon.

Én kb. második olvasatra kezdtem valamit érteni belőle, és a mai napig is sokszor előveszem. Ahogy olvasom a Bibliát, mindig beugrik valami új, amit eddig nem értettem. Ilyenkor a Kátét is előveszem, hogy ő milyen idézeteket talált még a témához. Ez a jó pap holtig tanul esete.

Kedves Tiv. Én azt tanultam, hogy a magam vallását szeressem, másét tiszteljem. Te se változz meg azért, mert mást hiszel. Nem annyira más az. Az ösvény keskeny és mindenki számára nehezen járható. Te ráléptél. Miért fordulnál vissza. Ha a Szentlélek benned ezt munkálja, akor ne tégy másként.

Üdvözlettel: Zsolt

Köszönöm kedves Zsolt

Tényleg nem vagyunk olyan távol hitben. :)
Tudod szerintem is valami ilyesmiért írták meg.

de legyetek teljesen egyek ugyanazon értelemben és ugyanazon véleményben.

Nem tudom de olyan érzésem van hogy ilyen értelemben íródót.
Csak valahogy ez nem mindenkinél működik úgy ahogy kell.

Amit írsz az nagyon jó és ahogy használod még jobb. :)
De a gyülekezetben is jó lenne ha többet használnák elő vennék hiszen közös hitről van szó.
És ahogy feltételeztem erre mondtok igen valamilyen formában konfirmációkor. (nem tudom jól írom e?)
Fiatalon viszont nem mindent ér meg az ember, és ha nem használja úgy mint te el is felejti lényegtelené válik. Oda a közös hit és az eskü is.
(mert az „igen” gondolom erre a Kátéban tanultakra vonatkozik)
Értem ezt úgy,(nem tudom jól e?) hogy maga konfirmáció egy igen a Kátéban tanultakra egyben az Úr Jézus felé is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 17., szerda 14:26 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
Kedves Tiv!

Jól érted és köszi a választ. Tényleg jól estek soraid. :) Pontosan az Úrnak szólnak a válaszok. Egyébként, hogy mennyire magvető jellegű ez a konfirmációkor arra jó példa lehet, hogy minden héten van felnőtteknek is egy kátémagyarázatos istentisztelet. Ott az ember, ha hittel figyel hirtelen megért mélyebb dolgokat is. Ezért mondtam, hogy lámpatartóhoz hasonlítanám leginkább. Nem helyettesítője a törvénynek és az Evangéliumnak semmiképp. Inkább útmutató és gondolatébresztő.

Míg ezt írtam, eszembe jutott a 150. zsoltár. Abban van írva valahogy így: "Dícsérjétek az Urat hangos citerákban és mindenféle muzsikákban..."

Tehát nem a hangszer (értsd itt, felekezeti hovatartozás) a lényeg, hanem a tiszta muzsika. Furcsán néznének a kamarazenészek a hegedűsre ha azt állítaná magáról, hogy ő az igazi hangszer, a többi nem számít. Néha a dobra is szükség van, vagy a harsonára. Elképzeltem a Te Deum-ot hárfával és fuvolával kísérve. Elég furcsán hangzana, amikor azt éneklik, hogy "és mennyei zengő hangon szólnak a harsonák."

(Látszik, hogy kezdődik az ökumené hete, kezdek ráhangolódni :wink: )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 17., szerda 14:53 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Zsolt írta:
Kedves Tiv!

Jól érted és köszi a választ. Tényleg jól estek soraid. :) Pontosan az Úrnak szólnak a válaszok. Egyébként, hogy mennyire magvető jellegű ez a konfirmációkor arra jó példa lehet, hogy minden héten van felnőtteknek is egy kátémagyarázatos istentisztelet. Ott az ember, ha hittel figyel hirtelen megért mélyebb dolgokat is. Ezért mondtam, hogy lámpatartóhoz hasonlítanám leginkább. Nem helyettesítője a törvénynek és az Evangéliumnak semmiképp. Inkább útmutató és gondolatébresztő.

Míg ezt írtam, eszembe jutott a 150. zsoltár. Abban van írva valahogy így: "Dícsérjétek az Urat hangos citerákban és mindenféle muzsikákban..."

Tehát nem a hangszer (értsd itt, felekezeti hovatartozás) a lényeg, hanem a tiszta muzsika. Furcsán néznének a kamarazenészek a hegedűsre ha azt állítaná magáról, hogy ő az igazi hangszer, a többi nem számít. Néha a dobra is szükség van, vagy a harsonára. Elképzeltem a Te Deum-ot hárfával és fuvolával kísérve. Elég furcsán hangzana, amikor azt éneklik, hogy "és mennyei zengő hangon szólnak a harsonák."

(Látszik, hogy kezdődik az ökumené hete, kezdek ráhangolódni :wink: )

Jó, hogy a ti gyülekezetetekben.
Most örüljek vagy irigykedjem? :)

Fel sem tetem volna a kérdés ha láttam volna valamit nálunk.
De legalább nálatok működik.

Minden esetre rajtad látom is. Jó lenne néhány ilyen református itt a fórumon Fonyon és rajtad kívül is.
De már legalább van. :)
Köszönöm hogy örömömre voltál az Úr áldjon meg érte.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 17., szerda 15:25 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
Köszi Tiv :)

Téged is. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 17., szerda 19:40 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Tiv írta:
Fel sem tetem volna a kérdés ha láttam volna valamit nálunk.
De legalább nálatok működik.


Kedves Tiv!

Református gyülekezetbe jársz?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 17., szerda 20:07 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Tiv írta:
Zsolt írta:
Kedves Tiv!

íg ezt írtam, eszembe jutott a 150. zsoltár. Abban van írva valahogy így: "Dícsérjétek az Urat hangos citerákban és mindenféle muzsikákban..."

Tehát nem a hangszer (értsd itt, felekezeti hovatartozás) a lényeg, hanem a tiszta muzsika. Furcsán néznének a kamarazenészek a hegedűsre ha azt állítaná magáról, hogy ő az igazi hangszer, a többi nem számít. Néha a dobra is szükség van, vagy a harsonára. Elképzeltem a Te Deum-ot hárfával és fuvolával kísérve. Elég furcsán hangzana, amikor azt éneklik, hogy "és mennyei zengő hangon szólnak a harsonák."

(Látszik, hogy kezdődik az ökumené hete, kezdek ráhangolódni :wink: )

Jó, hogy a ti gyülekezetetekben.
Most örüljek vagy irigykedjem? :)

szönöm hogy örömömre voltál az Úr áldjon meg érte.


Kedves Zsolt!
Gondolataid annyira az én gondolataim is, de így leírni sajnos én nem tudom.Köszönöm, hogy leírtad Tivnek.ISTEN áldjon meg és Téged is kedves Tiv!Szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 18., csütörtök 09:05 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Fony írta:
Tiv írta:
Fel sem tetem volna a kérdés ha láttam volna valamit nálunk.
De legalább nálatok működik.


Kedves Tiv!

Református gyülekezetbe jársz?


Kedves Fony
Jól emlékszem írtam a fórumra, hogy 2000- ben vidékre költöttünk.
Rá nem sokára fekvő beteg lettem, így gyakorlatilag közeli gyülekezetet kellet keresnem.

Ez nem ment egyszerűen, sokáig ülni sem tudtam nem még gyülekezetbe menni.
De mikor tudtam két gyülekezet volt előttem egy Pünkösdi, és egy Református.

Nos a választáshoz is kellet a fórum. De amikor tudtam mentem mindkét helyre. (mert a református gyülekezet nagyon gyenge itt, Igehirdetés /alig van/ és gyülekezet terén is.)

Viszont karizmatikus gyülekezetből jöttem vidékre ami már amúgy is teher volt számomra.
(egy beteg ember nem lehet igazán hívő ha nem gyógyul meg karizmatikus gyülekezetben) Nem teljes értékű.

A pünkösdi gyülekezettől is tartottam e téren. Sajnos egy megfáradt lelkésszel találkoztam aki szerintem maga is segítségre szorul.
Szóval ezen a téren elégé őrlődtem.
Nos van egy távolabbi gyülekezet (a napokban figyeltem fel rá) ami nagyon jó de 15 km-re van. Végre legalább már van.
Sajnos fizikailag még mindig vannak gondjaim a tél beálltával mindig rosszabb.
Nagyon függ testem és így a lelkem is az idő járásra.
És itt van még három gyerekem is, a feleségem meg kórházban dolgozik (ezt is írtam már).
Minden másnap megy. Így nem mindig tud segíteni.
--
A múltban is volt kapcsolatom igen jó református gyülekezetekkel.
De az nem itt van, és az Ó utcai sem ami számomra a legmegfelelőbb volt /lenne. :)
De az Úr velem majd lesz ezen a téren is valahogy. Viszont a gyerekeknek már nagyon kellene egy igazi közösség.
És egy Kikkal-féle hitoktató sem ártana. :) (nem csak a mi életünket lássák, és tanulás terén is sokszor másik szava hatékonyabb mint a szülőé, ezért fontos kitől és mit hall.)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 18., csütörtök 09:42 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
Kedves Tiv!

Téged nagyon szeret az Úr, mert megdorgál. És megvan az a képességed, hogy látod a jót és a rosszat. Ez a Lélek munkája. Ne add fel. A refiseket biztasd, a pünkösdieket pedig erősítsd. Ez nem kétkulacsosság, hanem küldetés.


Jó egészséget és mielőbi gyógyulást. A lelked már egészséges.


Üdvözlettel: Zsolt


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsolt 2008. márc. 06., csütörtök 10:21-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 18., csütörtök 10:41 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Zsolt írta:
Kedves Tiv!

Téged nagyon szeret az Úr, mert megdorgál. És megvan az a képességed, hogy látod a jót és a rosszat. Ez a Lélek munkája. Ne add fel. A refiseket biztasd, a pünkösdieket pedig erősítsd. Ez nem kétkulacsosság, hanem küldetés.

(Engem is egyszer elkap a főnököm majd, hogy mit fórumozok munkaidőben? De nem tudom nem csinálni :) )

Jó egészséget és mielőbi gyógyulást. A lelked már egészséges.


Üdvözlettel: Zsolt

Köszönöm a biztatást. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 18., csütörtök 11:58 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Füle Lajos
Ki Vele jár

Ki Vele jár, az meg nem szégyenül,
Nem védtelen és nem is úttalan.
Ki Vele tart, az soh’sincs egyedül,
Mindig a legjobb társaságban van.

Kedves Tiv!
Szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 18., csütörtök 12:57 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
cilla írta:
Füle Lajos
Ki Vele jár

Ki Vele jár, az meg nem szégyenül,
Nem védtelen és nem is úttalan.
Ki Vele tart, az soh’sincs egyedül,
Mindig a legjobb társaságban van.

Kedves Tiv!
Szeretettel cilla

Neked is köszönöm Cilla. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 18., csütörtök 18:52 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Fony írta:


Kedves Tiv!


Talán azért vagy ilyen állásponton velünk szemben, mert nem ismersz bennünket, nem ismered a gyülekezeteinket, nem ismered az erőfeszítéseinket, gondjainkat, harcainkat, örömeinket, bánatainkat, a tettekben is látható szeretetet.




A „testvérekkel” kapcsolatban:
Az Evangéliumot hirdetni kell, - kinek így, kinek úgy, és az Úr Jézusnak megnyerni embereket, kit így, kit úgy. Ezen nincs mit vitatni.
De jobban szeretném félni az Úr szavát annál, minthogy vegyem a bátorságot és kijelentsem valakiről, hogy nem a testvérem, ha ő már annak tekint engem az Úrban.
„..mert amilyen ítélettel ítélek, olyannal fogok ítéltetni..”
Hogy a gyermekkel együtt az Atyját is meg (magam pedig ezzel ki) ne tagadjam.

Isten áldjon meg, és vigyázz magadra.
Ha jót is tanultál és kaptál itt, emlékezz arra és tartsd meg, ha nem, verd le a port a lábadról.
Menni sokszor könnyebb, mint maradni.

üdv
fony



Kedves Fony!

Nem tudom mi volt az inkriminált minősítése Tiv-nek, ami kiakasztott, de, ha valaki, néhai Zimányi József kellően ismerte belülről a református gyülekezetek sokaságát. Nem emlékszem, hogy írásban, igehirdetésben áradozott volna az istennektetsző keresztyén reformátusságról. Annál többet kifogásolta az élő istenkapcsolatokat, a mindennapokban tapasztalható hitéletet, és felrázó igyekezetében vallásos hullamerevséget emlegetett.

A testvér témájához.
Valahol már írtam róla, hogy miként a szeretet, ennek az ázsiója is megcsappant, kifakult, kiüresedett.
Ha engem egy cigány - akit nem ismerek, s messze nem vagyok rasszista - "testvér"-nek szólít, nem leszek meghatódva, s aligha érzem őt annak számomra.
A gyümölcse igencsak elárulja, hogy, ha én "dinnye" vagyok, felismerjem a másiket, hogy az testvér-e, vagy csupán tök, s nem dinnye. (Most végül mindegy, hogy ő tudja magáról hogy tök, s engem is annak szólít, vagy az hiszi magáról, hogy dinnye s ezért szólít engem testvérnek).

S ugyan ki mást kellene megítélni, mint azokat, akik "közöttünk sürögnek"? Mit mond az Ige?

"Mert mi közöm ahhoz, hogy kívülállókról is ítéletet tegyek? Avagy ti nem a belüllévők fölött tesztek ítéletet? A kívülvalókat pedig majd Isten ítéli meg. Vessétek ki azért a gonoszt magatok közül!" (I Kor 5, 12-13).

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 18., csütörtök 20:43 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Kedves Figyelő!

Tiv nem akasztott ki.
Csak beszélgettünk és már megbeszéltük azt, amit meg kellett beszélni..

Néhai Zimányi Józsefet tisztelem és becsülöm, ha azt tette, amit írtál.
Hogy belülről tette, és nem kívülről.

A hasonló embereknek köszönhető, hogy a hullamerevség ellenére időről időre sikerül az Újjáélesztés. A ref-en belül is.

A testvér téma.
A testvérem akkor is a testvérem, ha halott.
Halott testvérem, akinek újraélesztésre van szüksége.
És nem tekintek rá úgy, mint egy tökre, mert akkor én lennék a legnagyobb dinnye a világon.

Figyelő írta:

S ugyan ki mást kellene megítélni, mint azokat, akik "közöttünk sürögnek"? Mit mond az Ige?

"Mert mi közöm ahhoz, hogy kívülállókról is ítéletet tegyek? Avagy ti nem a belüllévők fölött tesztek ítéletet? A kívülvalókat pedig majd Isten ítéli meg. Vessétek ki azért a gonoszt magatok közül!" (I Kor 5, 12-13).


Erről van szó.
Ezeket az embereket tekinted gonosznak? Őket kellene kivetni?

Éppen az ellenkezőjét láttam. Akik magukat „újjászületett” keresztényeknek tartották és a vallásosság bélyegét sütögették másokra, azok találtattak könnyűnek (hasonló dolgokban, mint amire Pál apostol írta az általad idézett részletet)

Már nincsenek a gyülekezetben. Ki sem kellett vetni őket. Mentek maguktól, mert nem tudtak megmaradni.

Jól írtad.
A gyümölcsökről lehet megismerni mindent.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 18., csütörtök 20:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Fony írta:
És nem tekintek rá úgy, mint egy tökre, mert akkor én lennék a legnagyobb dinnye a világon.


előre a DINNYE-MENTES JÖVŐÉRT :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 18., csütörtök 21:28 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
net2rist írta:
Fony írta:
És nem tekintek rá úgy, mint egy tökre, mert akkor én lennék a legnagyobb dinnye a világon.


előre a DINNYE-MENTES JÖVŐÉRT :)



Kedves net2rist!
Sikerül mindig felvidítanod. :*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 657 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 44  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség