Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 156 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 17., szerda 14:01 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Kedves Ezüst!
Ez jó! :*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 17., szerda 14:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Na ugye :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 17., szerda 14:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Hát, mit mondjak, nekem meg elég bizarrul hangzik.

Furcsán szóltok Istenhez. Nekem ilyesmi nem hiszem hogy eszembe jutna.
Én nem teszem próbára Istent, számomra "ő" inkább valami lelkiséget hordoz, és egészen más úton keresem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 18., csütörtök 20:31 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Az én megtérésem vagy mondjuk úgy, visszatérésem amikor ISTEN megnyitotta a szívemet az egy felejthetetlen vasárnap délelőtt volt.Akkor már napok óta kétségek közt voltam, biztos kellek én is ISTENNEK, igaz hogy elfogad engem, hiszen annyi bűnt követtem el?Most ki fogtok nevetni, de így történt.Leraktam egy kólás üveget és kértem ISTENT ha valóban azt akarja
hogy megtérjek, dőljön el az üveg.Árgus szemekkel figyeltem.Semmi.Így kínlódtam, a végén már azt kértem csak egy picit mozdítsa meg. Semmi.
Akkor azt mondtam, jól van látom nem akarsz engem.Leültem az ágyra,
meg voltam sértődve, és akkor egy nagyon halk hangot hallottam.Nem kívülről, belül, de tisztán:Ne kérj Tőlem csodát, Én megtettem már Érted, fogadd el, gyere és tedd le a bűneidet.Ez volt a megtérésem pillanata.
Az az egész nap csoda volt, nem józan döntés.A vízkeresztség jóval ezután történt.



"Uram, kihez mehetnénk?Örök életnek beszéde van Te nálad."
Ján.6 68


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 20., szombat 18:47 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
cilla írta:
Az én megtérésem vagy mondjuk úgy, visszatérésem amikor ISTEN megnyitotta a szívemet az egy felejthetetlen vasárnap délelőtt volt.Akkor már napok óta kétségek közt voltam, biztos kellek én is ISTENNEK, igaz hogy elfogad engem, hiszen annyi bűnt követtem el?Most ki fogtok nevetni, de így történt.Leraktam egy kólás üveget és kértem ISTENT ha valóban azt akarja
hogy megtérjek, dőljön el az üveg.Árgus szemekkel figyeltem.Semmi.Így kínlódtam, a végén már azt kértem csak egy picit mozdítsa meg. Semmi.
Akkor azt mondtam, jól van látom nem akarsz engem.Leültem az ágyra,
meg voltam sértődve, és akkor egy nagyon halk hangot hallottam.Nem kívülről, belül, de tisztán:Ne kérj Tőlem csodát, Én megtettem már Érted, fogadd el, gyere és tedd le a bűneidet.Ez volt a megtérésem pillanata.
Az az egész nap csoda volt, nem józan döntés.A vízkeresztség jóval ezután történt.



"Uram, kihez mehetnénk?Örök életnek beszéde van Te nálad."
Ján.6 68

Nem tudom hogy kerülte el figyelmem de jó volt olvasni.
Köszönöm. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 23., kedd 21:22 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 13:50
Hozzászólások: 39
Szervusztok,

Ha jól látom itt a megtérésről lehetne beszélni, lássátok az enyémet:

Kisgyermekként nem voltam megkeresztelve, mert szüleim a kommunista érában eltávolodtak a vallástól. Nagymamám kereszteltett meg és elvitt néha templomba.

Ateistának vallottam magam, evolucionista felfogást képviseltem. Akkor nem tudtam hogy a halálban voltam. :(

Egyszer 17 évesen kapcsolatba kerültem az okkult erőkkel, megéreztem a természetfelettit. Diákcsinytevés volt. Szellemidézés, de mind fizikai mind szellemi sikon megmagyarázhatatlan dolgok történtek.

Foglalkoztatott, hogy miből alakult ki a világmindenség, annyira, hogy nagyon mélyre került ez bennem és válaszért kiáltott. Egyszer olyan féléber álomban egy ház felé mentem és motoszkált bennem ez a kérdés: "miből alakult ki a világmindenség??". Tudtam, ha benézek a ház ablakán megtudom a választ.
Már pont úgy voltam, hogy néztem volna be az ablakon, amikor..amikor..na?
Képzeljétek olyan volt mint egy gyenge áramütés, a fülemben csengőszó szólt, amig ki nem rázott ebből az állapotból. Reggelre jótékony felejtés ködje szállt rám, olyan lassú és fókuszált gondolkodás eredménye lett, hogy ez megmaradt az emlékezetemben.
Ebből mindenki levonhat következtetéseket. én levontam többet is. Minden gondolatodat ismerik, illetve vannak olyan területek, ahová nincsen bejárás számunkra. Illetve amit igazán hittel kérsz megkapod.

Elkezdett foglalkoztatni, hogy van valami felsőbbrendú erő, de még nem állt össze a kép.

Az egyik továbbinditó szakasz volt, amikor elkezdtem megérteni, hogy itt járt a Földön egy Jézus nevű ember, aki csodákat tett. Ha nem tett volna csodákat nem hittek volna benne.

Aztán amikor (ref. templomban) összeházasodtunk egy időszak után kezembe került a feleségem bibliamagyarázata. Kezdtem megérteni az igét, illetve a hitemért (akkor részben pozitiv gondolkodásnak tartottam) csodálatos dolgokkat kaptam ajándékba. De jó az ÚR!
32 évesen konfirmáltam. Teljesen átadtam az életem Krisztus Urunknak, úgy érzem megélem a szellemi növekedést, a fontos dolgok átértékelődését, a megszentelődési folyamatot.
Szeretnék nagyon erős lenni hitben, hogy bátran és az élet minden helyzetében engedelmes legyek!
Áldás néktek!

_________________


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 24., szerda 15:43 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Zé írta:
Szervusztok,

Ha jól látom itt a megtérésről lehetne beszélni, lássátok az enyémet:

Kisgyermekként nem voltam megkeresztelve, mert szüleim a kommunista érában eltávolodtak a vallástól. Nagymamám kereszteltett meg és elvitt néha templomba.

Ateistának vallottam magam, evolucionista felfogást képviseltem. Akkor nem tudtam hogy a halálban voltam. :(

Egyszer 17 évesen kapcsolatba kerültem az okkult erőkkel, megéreztem a természetfelettit. Diákcsinytevés volt. Szellemidézés, de mind fizikai mind szellemi sikon megmagyarázhatatlan dolgok történtek.

Foglalkoztatott, hogy miből alakult ki a világmindenség, annyira, hogy nagyon mélyre került ez bennem és válaszért kiáltott. Egyszer olyan féléber álomban egy ház felé mentem és motoszkált bennem ez a kérdés: "miből alakult ki a világmindenség??". Tudtam, ha benézek a ház ablakán megtudom a választ.
Már pont úgy voltam, hogy néztem volna be az ablakon, amikor..amikor..na?
Képzeljétek olyan volt mint egy gyenge áramütés, a fülemben csengőszó szólt, amig ki nem rázott ebből az állapotból. Reggelre jótékony felejtés ködje szállt rám, olyan lassú és fókuszált gondolkodás eredménye lett, hogy ez megmaradt az emlékezetemben.
Ebből mindenki levonhat következtetéseket. én levontam többet is. Minden gondolatodat ismerik, illetve vannak olyan területek, ahová nincsen bejárás számunkra. Illetve amit igazán hittel kérsz megkapod.

Elkezdett foglalkoztatni, hogy van valami felsőbbrendú erő, de még nem állt össze a kép.

Az egyik továbbinditó szakasz volt, amikor elkezdtem megérteni, hogy itt járt a Földön egy Jézus nevű ember, aki csodákat tett. Ha nem tett volna csodákat nem hittek volna benne.

Aztán amikor (ref. templomban) összeházasodtunk egy időszak után kezembe került a feleségem bibliamagyarázata. Kezdtem megérteni az igét, illetve a hitemért (akkor részben pozitiv gondolkodásnak tartottam) csodálatos dolgokkat kaptam ajándékba. De jó az ÚR!
32 évesen konfirmáltam. Teljesen átadtam az életem Krisztus Urunknak, úgy érzem megélem a szellemi növekedést, a fontos dolgok átértékelődését, a megszentelődési folyamatot.
Szeretnék nagyon erős lenni hitben, hogy bátran és az élet minden helyzetében engedelmes legyek!
Áldás néktek!


És milyen a kapcsolatod az Úr Jézussal?
Hogyan éled meg?
A megváltása éleredben mit hozott felszínre?
És vezetése mit tett újjá?

Ezekről is beszélnél?
Ha nem veszed sértésnek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 25., csütörtök 08:47 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 13:50
Hozzászólások: 39
Kedves Tivadar,

A következőkben tapasztaltam változást

- A felismerését annak, hogy az ember életében ha nem Jézus van a középpontban, akkor valami más kerül a helyére és tisztán látom ezt más embereken
- felismertem, és látom a bűneimet
- Bűnvallást teszek, illetve néha a gondolatától is rettegek a bűnnek
- imádkozó lelkületet hozott létre bennem
- bizonyságokat amiket teszek úgy látom, hogy az Úr olyan módon segíti, hogy hat a környezetemre
- átalakította a karrier- életcéljaimat: régebben hierarchikus és anyagi sikerben gondolkodtam, mostanában azon, hogy hogyan lehetek javára az embereknek
- nekiálltam és elvégeztem egy cserkész vezetői képzésnek, hogy a fiatalságnak értéket közvetíthessek, ilyen módon is lehessen evangelizálni.
- igyekszünk segíteni javainkkal másokon
- igyekszünk más módon is evangelizálni, pl. írásos vagy más anyagok ismerettségi körben történő terjesztésével
- türelmesebb, szolgálatkészebb, alázatosabb, lettem..nem káromkodom
- rábízom az Úrra a döntéseimet, segítséget és választ kérek és kapok
- igyekszem szoros és engedelmes követő lenni, de ebben még fejlődnöm kell..
Körülbelül ennyi..
Üdvözlettel

_________________


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 25., csütörtök 12:04 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Bocsáss meg ha számon kérő voltam.
Csak az Úr szeretetét és viszont szeretetedet hiányoltam.
Valahogy hivatalosnak tűnik a felsorolásod.
Tudom ez lehet zárkózottságodból is.
Amit írsz az nagyon jó és örülök neki.

Csak még ha lehet a szeretetéről („az a szép zöld gyep na az hiányzik még nekem”) :)
De biztos erről is tudsz mondani jókat. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 25., csütörtök 14:57 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 13:50
Hozzászólások: 39
Szia Tivadar,

Sajnálom ha nem nyerte meg a tetszésedet az őszinte megnyilatkozásom..vizsga ez és te lennél a vizsgáztató :)
Szerinted szeretet nélkül létrejön belűlről jövő változás anélkül? Mit gondolsz?
Üdvözlettel

_________________


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 25., csütörtök 15:13 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Azért jó lenne, ha nem sablonokba merevítenénk egymást,hagynánk, h. mindenki úgy mondja el a bizonyságtételét,ahogy átélte, nem úgy, ahogy mások hallani szeretnék....legfeljebb nem kap itt a fórumon vastapsot. :?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 25., csütörtök 15:18 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 13:50
Hozzászólások: 39
Köszi Erika,

Egyetértek...ööö meg hogy is van? A kritika eltávolít, a dícséret közelebb hoz..az előző bejegyzésben a bizonyságtételemre nem vót semmi dicséret, lehet, h. nem fogok tudni aludni :*:

_________________


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 25., csütörtök 15:21 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
De, van abban dícséret is, csak nagyon keresztyéni módon, h. el ne bízd magad/jártál volna az én édesapám iskolájába :) /


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 25., csütörtök 15:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Zé írta:
Köszi Erika,

Egyetértek...ööö meg hogy is van? A kritika eltávolít, a dícséret közelebb hoz..az előző bejegyzésben a bizonyságtételemre nem vót semmi dicséret, lehet, h. nem fogok tudni aludni :*:


Már hogy ne lett volna, de amikor nyomtan akkor vissza szólt és elveszett.

Jó lett volna a talin újra találkozni veled és kedves feleségeddel.
Nagyon köszönöm az Úrnak amire elvezetett és neked is, hogy leírtad :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 25., csütörtök 19:13 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 13:50
Hozzászólások: 39
Kedves FM,

Talán legközelebb találkozunk, köszönet a válaszodért.
szerettel,

_________________


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 156 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség