Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 183 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Következő
 

gazdagság-szegénység / áldás ? v. nem áldás ?
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 27., szombat 22:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Boglárka jogos kérésére,hogy ne offoljuk szét a "Hítépitő gondolatok ,történetek c.topicot"nyitottam ezt az új témát.


A témához röviden annyit tennék hozzá,
hogy véleményem szerint nem a vagyon határozza meg azt,hogy valaki üdvözül-e vagy sem,hanem a vagyonhoz való viszonya.

Minnél jobban ragaszkodik valaki az anyagi javaihoz,annál nehezebb a számára elszakadni evilág úrától .

Ezért azok a vallási felekezetek,legyenek azok keresztények vagy másikak,amelyek azt hírdetik híveiknek ,hogy anyagi bőség
foggja követni a megtérésüket,nem
Isten Országába vezetik az embereket.

Isten mindenkinek annyi anyagi javat juttat,
ami ahhoz szükséges,hogy az Isten által kijelölt úton a hívő végig menjen.

Van akinek ez a létminimumot foggja jelenteni és van olyan akinek akár miliárdokat.

A lényeg,hogy mindenki arra használja az ,Istentől kapott anyagi javakat amire azt Isten adta.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 28., vasárnap 08:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Nos valójában sokkal több újdonságot nem tudok leírni, mint amit eddig írtam a témában. Legfeljebb lehet tovább ragozni.
Az viszont nagyon érdekes, hogy egy állítás, amit a igéből egyenesen le lehet vezetni, - ti. az hogy Isten jó és gazdag és az őt szeretőket meg akarja áldani itt a földi létben is, anyagi bőséggel is - egyesekből miért vált ki idulatokat, némelyekben dühöt.
Isten egészséggel is meg akarja áldani az övéit, ez is erre a világra szóló áldás, az örök életben nem lesz ilyen probléma.
Egyik sem üdvösségi kérdés, de mindkettőt meg lehet próbálni vitatkozás helyett.
Jézus sebeiben meggyógyultunk. Meg lehet tehát próbálni, hogy működik-e?
Az anyagiak terén is: - ...próbáljatok meg engem, azt mondja a Seregeknek Ura, ha nem nyitom meg néktek az egek csatornáit, és ha nem árasztok reátok áldást bőségesen. - meg lehet próbálni.
De ha valami okból nem tenné, akkor is az Övé minden dicsőség. :)
Ha a tanítványok a józanság szellemét is kapták, akkor tessenek józanul gondolkodni efelől is.
Csak azt ne várjátok, hogy hazudjak. Én megpróbáltam és működik. Bocsásson meg nekem az akire ez tartozik. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 28., vasárnap 08:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Azt gondolom, hogy azért ragaszkodnak legalább a testi nyavalyához, és a nélkülözéshez, mert ezt testi keresztény is meg tudja valósítani.
Szöges ővvel magát kínozni, ostotorral magát verni, saját magát sanyargatni.
Na a házasélet tilalma valahogy kikerült a köztudatból, de az igazi testi keresztény erre is nemet mond, már mint nem a tilalomra, hanem magára a házaséletre.
Aztán a másik ami eszembe jut, ha nincs akkor nem kell adakozni.
Akinek már a nincs nem olyan szűkös, az megideológizálja, hogy miért nem adakozik, akinek pedig már bősége van, ott a legnehezebb a marok kinyitása.
Igazi probléma nekem, az áldás megosztása, hogy ne váljak állóvízzé, hanem hagyjam rajtam keresztül folyni, ezt még mindég nem érzem, de kérem és biztos fogom. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 28., vasárnap 10:12 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
1Sám 2,

7.Az Úr szegénynyé tesz és gazdagít, Megaláz s fel is magasztal;
--

Csak ne legyünk olyanok mint példázatban a gazda ember Lázáral.

Na és a gazdagságról.
Pél 30
7. Kettőt kérek tőled; ne tartsd meg én tőlem, mielőtt meghalnék.
8. A hiábavalóságot és a hazugságot messze távoztasd tőlem; szegénységet vagy gazdagságot ne adj nékem; táplálj engem hozzám illendő eledellel.
9. Hogy megelégedvén, meg ne tagadjalak, és azt ne mondjam: kicsoda az Úr? Se pedig megszegényedvén, ne lopjak, és gonoszul ne éljek az én Istenem nevével!


„ táplálj engem hozzám illendő eledellel. „

Nos itt a gubanc kihez mi illik. :)

Mert a nincstelen szemszögéből már az is gazdag akik bizonygatja hogy szegény.

Nem jó irigykedni ha a másik jó módú. Csak a vagyon ne álljon a testvérek közzé és a felesleget is tudja hogy mit kezdjen vele.

Jak 1
9. Dicsekedjék pedig az alacsony sorsú atyafi az ő nagyságával;
10. A gazdag pedig az ő alacsonyságával: mert elmúlik, mint a fűnek virága.
--


Én ezt tapasztalom életemben.
Jak 2,5 Halljátok meg szeretett atyámfiai, avagy nem az Isten választotta-é ki e világ szegényeit, hogy gazdagok legyenek hitben, és örökösei az országnak, a melyet azoknak ígért, a kik őt szeretik?

-
Na persze kérdés hogyan szerezte gazdagságát?
Ha így akkor nem sok jóra számíthat.

Jak 5,1 Nosza immár ti gazdagok, sírjatok, jajgatván a ti nyomorúságaitok miatt, a melyek elkövetkeznek reátok.
2 Gazdagságotok megrothadt, és a ruháitokat moly ette meg;
3. Aranyotokat és ezüstötöket rozsda fogta meg, és azok rozsdája bizonyság ellenetek, és megemészti a ti testeteket, mint a tűz. Kincset gyűjtöttetek az utolsó napokban!
4. Ímé a ti mezőiteket learató munkások bére, a mit ti elfogtatok, kiált. És az aratók kiáltásai eljutottak a Seregek Urának füleihez.
5. Dőzsöltetek e földön és dobzódtatok; szívetek legeltettétek mint áldozás napján.
6. Elkárhoztattátok, megöltétek az igazat; nem áll ellent néktek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 28., vasárnap 10:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Na igen. Itt a végén nem az Isten áldotta bővölködőkről van szó, hanem a bérvisszatartó csalóról. Az ilyennek meg ugyanaz a sorsa, mint a gazdát csaló béresé.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 28., vasárnap 10:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
ex:
Idézet:
30. A ki százannyit ne kapna most ebben az időben, házakat, fitestvéreket, nőtestvéreket, anyákat, gyermekeket és szántóföldeket, üldözésekkel együtt; a jövendő világon pedig örök életet.

Tehát neked kéne leszállni a magas lóról, mert a szokásos menetrend, hogy beszállsz egy témába észt osztani, amihez halvány lila gőzöd sincs, és amikor rámutatnak az igei ismereteid hiányára, akkor beszértődsz.


Nos, ezt írtad nekem a másik topicban a témáról.

Ugyebár nehezményezed, hogy nem esnek jól a megnyilvánulásaid.
Akkor olvasgasd már el légyszí egy párszor azt a kedves mondatot, amit most is írtál nekem.
(Ajánlom: 1 Kor 13, 1-2 igeverseket)

de hogy az igére áttérjünk.
Engem nem győzött meg arról, hogy ez az anyagi bővölködésről szól. Gábriel által leírtak sokkal közelebb járnak szvsz. az ige jelentéséhez.

De nézzük meg figyelmesebben: százannyi házak, szántóföldek, testvérek szerepelnek az igében.
Nekem ez inkább arról szól, hogy ha le tudsz mondani a saját önös életedről, a javaidról, százannyit "nyersz", testvéreket, közösséget, közösségben való gyarapodást.
Szó nincs semmiféle egyéni meggazdagodásról.
A kereszténységnek éppen a közösségi lét a lényege, a javakban való osztozás... Nincs helye az egyéni érdekeknek. Szvsz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 28., vasárnap 11:30 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Mi lenne ha te gyakorolnád először magadon.
És nem mástól várnád el. Mert ugye mi bűnős kegyelemre szoruló hitvány emberek vagyunk és sokszor szeretni sem tudunk, de bízunk az Úrban hogy szeretete és vér felépít, meggyógyít, talpra állít egyszer. Ígéretet tett és eddig azt látom sokakkal együtt hogy ezt be is tarja.
--

Az állandó vádaskodást el kéne hagyni.

Más vagyona felet senki sem rendelkezik.
Apcsel 5
4.Nemde megmaradva néked maradt volna meg, és eladva a te hatalmadban volt? Miért hogy ezt a dolgot cselekedted szívedben? Nem embereknek hazudtál, hanem Istennek.

Viszont aki életét átadat Uránka semmije sincs mindene az Úré.
Ő rendelkezik miden felet.

Mt 6,21 Mert a hol van a ti kincsetek, ott van a ti szívetek is.
A kérdés hol van a mi szívünk? Ez a lénye


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 28., vasárnap 11:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Tiv:
Idézet:
Mert ugye mi bűnős kegyelemre szoruló hitvány emberek vagyunk és sokszor szeretni sem tudunk, de bízunk az Úrban hogy szeretete és vér felépít, meggyógyít, talpra állít egyszer.

És ez téged felment a szeretet gyakorlása alól, vagy hogy van ez? Gondolkozz!

Ideje lenne neked sem másokat vádolni, hanem először is a magad dolgait rendezni.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2007. jan. 28., vasárnap 11:40-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 28., vasárnap 11:37 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Részemről már elmondtam, hogy erről a kérdésről mit tartok:

Idézet:
Jézus arról ír, hogy a gazdagság mennyire elzsírosítja a szíveket. A Lk 18,24-25 erről szól.

A keresztyén érték nem a bővelkedésben van, ami neked abszulut, hanem az irgalomban, az áldozatban, az alázatban. Lelki értékben, hitben, irgalmas cselekedetben. Tehát nem a bővelkedésben.


Nem találunk olyan sorokat Jézustól, miszerint anyagiakban való bővelkedés az abszulut érték, és anyagiakban való bővelkedés önmagában jó dolog. Ezzel szemben arról beszél Jézus, hogy a gazdag ember mennyire gyarló is egyben, milyen nehéz bejutnia a gazdagnak a mennyek országába. Ha szétnézünk a világban, akkor ez napi tapasztalatunk.

A keresztyén értékek nem a gazdagság, és az anyagi bőség. Ahogy a Tavasz nagyon jól megmutatta, a korai keresztyénségnek az volt a jellemzője, akik még emlékeztek Jézus szavaira, hogy a gazdagok bőségesen megosztották javaikat a szegényekkel. Számukra nem a gazdagság volt az érték, hanem az, hogy javaikat megoszthatták, irgalmasan cselekedtek az embertársaikkal szemben.

Ezzel a viselkedéssel szembeállítani a bőséges anyagi javakban dúskálót, és személy szerint azzal dicsekedni, hogy sok százezres cipőben szaladgálok, míg mások örülnek, ha a kétezer forintos kínai cipőhöz jutnak, nos ez a legnagyobb barbárság. A keresztyén értékek totális félremagyarázása az ószövetségi írások alapján!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 28., vasárnap 11:43 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Tivadar, Tavasz!

Szerintem a legjobb az lenne, ha nyitnátok egy külön topic-ot, ahova csak ti írhattok be, és ott nyugodtan csesztethetitek egymást.

Részemről már erősen rossz érzésekkel olvasom ezt a hetek, hónapok óta folyó állandósult pofozkodásotokat, amely mára teljesen eszkalálódott. Ez nemcsakhogy nem keresztyéni ügy lett, de ez már kezd nem emberi dologgá válni! Ez már lassan józsefvárosi mértéket kezd kapni, aminek semmi helye itt a Parókián.

Legyetek szívesek befejezni ezt, mert senkit sem érdekel a pofozkodásotok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 28., vasárnap 11:47 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
tavasz írta:
Tiv:
Idézet:
Mert ugye mi bűnős kegyelemre szoruló hitvány emberek vagyunk és sokszor szeretni sem tudunk, de bízunk az Úrban hogy szeretete és vér felépít, meggyógyít, talpra állít egyszer.

És ez téged felment a szeretet gyakorlása alól, vagy hogy van ez? Gondolkozz!

Ideje lenne neked sem másokat vádolni, hanem először is a magad dolgait rendezni.

1Tim 1,

4. Az felfuvalkodott, a ki semmit sem ért, hanem vitatkozásokban és szóharczokban szenved, a melyekből származik irígység, viszálykodás, káromlások, rosszakaratú gyanúsítások,
5.Megbomlott elméjű és az igazságtól megfosztott embereknek hiábavaló torzsalkodásai a kik az istenfélelmet nyerekedésnek tekintik. Azoktól, a kik ilyenek, eltávozzál.

--

Én ezt szeretném betartani.
Rm 14,19 Azért tehát törekedjünk azokra, a mik a békességre és az egymás épülésére valók.

Veled ez nem megy, de nem csak nekem. Az előzőek miatt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 28., vasárnap 11:52 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
rosta írta:
Kedves Tivadar, Tavasz!

Szerintem a legjobb az lenne, ha nyitnátok egy külön topic-ot, ahova csak ti írhattok be, és ott nyugodtan csesztethetitek egymást.

Részemről már erősen rossz érzésekkel olvasom ezt a hetek, hónapok óta folyó állandósult pofozkodásotokat, amely mára teljesen eszkalálódott. Ez nemcsakhogy nem keresztyéni ügy lett, de ez már kezd nem emberi dologgá válni! Ez már lassan józsefvárosi mértéket kezd kapni, aminek semmi helye itt a Parókián.

Legyetek szívesek befejezni ezt, mert senkit sem érdekel a pofozkodásotok.

Kedves Rosta
Nekem is terhemre van hogy Ex, Figyelő, Magda és én.
Állandó célpontjai vagyunk.
De senki nem állítja le, sőt mint egy kutyát még ránk uszítják sokan.

Jó lenne ha végre valaki le állítaná rólunk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 28., vasárnap 11:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Öröm téged olvasni, Tiv :) :wink:

Ex-nek írtam egy hsz-t, amibe te avatkoztál bele, én nem szóltam hozzád. Te vagy napok óta elfoglalva velem megint.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 28., vasárnap 12:16 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
tavasz írta:
Öröm téged olvasni, Tiv :) :wink:

Kár hogy nem fogod fel. Mit jelent másokat békén hagyni és nem zaklatni.
nem bírod felfogni hogy kegyelemből tartatunk meg.

De csak azok akik ebben a megváltásba kegyelemben részesülni akarnak.

Akiket te vádolsz velem együtt mind elfogadták hogy bűnősök és szükségük van megváltásra és kegyelemre szorulnak.

Amivel vádolsz: „ nem tudok szeretni”.
Hát nem mondtál újat.
Mert senki sem tud bármennyire is képzeli.

Az Úr szeretete indíthat minket hogy egymást képesek legyűn szeretni.
A szeretet megválásában és kegyelmében van ha ezt elfogadjuk felépíti új életünket.

Engem nagyon nem érdekel hogy mit állatsz rólam.
Én is ép ezek ellen küzdök semmi újat nem mondasz csak vádolsz.

Attól viszont az Ige igaz és az is hogy megszabadulhatunk ó emberünktől.

De a vádlók időről, időre elő jönnek.

Ne velem foglalkozz hanem : „ Az Urat, a te Istenedet imádd, és csak néki szolgálj.”


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 28., vasárnap 12:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
tavasz írta:
De nézzük meg figyelmesebben: százannyi házak, szántóföldek, testvérek szerepelnek az igében.
Nekem ez inkább arról szól, hogy ha le tudsz mondani a saját önös életedről, a javaidról, százannyit "nyersz", testvéreket, közösséget, közösségben való gyarapodást.

Kedves Tavasz!
Megértem, hogy utálsz engem, s így mindennel zsigerből ellenkezel, amit állítok.
De ha egy pillanatra el tudnál vonatkoztatni, akkot nagyon egyszerűen belátnád, hogy az általad említett közösségre a fitestvér, nőtestvér anya, gyermek szavak utalnak, de a házakat, földeket közösséggé konvertálni, csak az ige durva megerőszakolásával lehet.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 183 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 22 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség