Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 93 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő
 

Felemás igában
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 01., csütörtök 16:29 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 31., szerda 12:08
Hozzászólások: 121
Kedves Tesók! :wink:

Én felemás igában élek a férjemmel. Ebből már sok problémám adódott. Már anyagi problémáink is vannak, ami az egész családot veszélyezteti.Már próbáltam vele megbeszélni ezt és nem hallgat rám, nem is oldja meg a problémákat. Sokat imádkozom érte, de most tényleg nagy bajban vagyunk.Szerintetek mit tegyek?
Isten Áldásával:Augu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Felemás igában
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 01., csütörtök 16:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Augu írta:
Kedves Tesók! :wink:

Én felemás igában élek a férjemmel. Ebből már sok problémám adódott. Már anyagi problémáink is vannak, ami az egész családot veszélyezteti.Már próbáltam vele megbeszélni ezt és nem hallgat rám, nem is oldja meg a problémákat. Sokat imádkozom érte, de most tényleg nagy bajban vagyunk.Szerintetek mit tegyek?
Isten Áldásával:Augu


Ha hívő vagy kérd imában Istent,hogy mutassa meg számodra a helyes utat.

Ha Isten nem mond neked semmit ,akkor rendezd vele a kapcsolatod.

Mert az a hit halott hit,ahol nincs jelen Isten vezetése.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 01., csütörtök 17:10 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 31., szerda 12:08
Hozzászólások: 121
Az a gond, hogy most más problémára is oda kell figyelnem és az Úrtól most erre kaptam választ.De köszönöm, most imádkozni fogok a férjemért és az anyagi helyzetünkért.
Az Úr Áldjon!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 01., csütörtök 18:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Augu írta:
Az a gond, hogy most más problémára is oda kell figyelnem és az Úrtól most erre kaptam választ.De köszönöm, most imádkozni fogok a férjemért és az anyagi helyzetünkért.
Az Úr Áldjon!


Kedves Augu

Kivánom,hogy imáid meghalgatásra találjanak és az Úr mutassa számodra
az üdvözítő utat.

Az Úr idönként próbára teszi a híveit,hogy így erősitse meg őket hitükben,de soha senkit sem hagy cserben mindig mindenben segítí az alázatos szívű gyermekeit.

Az Úr Lelke vezessen !


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 01., csütörtök 20:20 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 31., szerda 12:08
Hozzászólások: 121
Most éppen volt egy kis perpatvar, de már nyugalmat adott nekem az Úr!
Bízom az ÚrJézusban,hogy mellém fogja nemcsak ebben, hanem a hitéletben is állítani őt.
Dicsőség az Úrnak!
Augu :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 01., csütörtök 21:45 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 31., szerda 12:08
Hozzászólások: 121
És még tesókák azt szeretném mondani, hogy szerintem az Isten látja azt, amiben vagyok és csak azt várja, hogy hozzá forduljak segítségül.Tehát nem a válás a megoldás.Ő azt is látja, hogy hűtlen voltam hozzá, hogy hitetlen férfit választottam. Ő ezt is helyre tudja hozni. :wink: Augu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 01., csütörtök 22:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ÁMEN :)


örülök, hogy idejöttél, kérdeztél, aztán megtaláltad a választ :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 02., péntek 10:52 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 07., csütörtök 06:47
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Kedves Augu!

Valóban Isten segítsen meg téged házasságodban!
Bizony nehéz igát vettél fel, de ha már felvetted hordoznod kell!
Ám ad ebben is reménységet a mi Urunk:

"Mert mit tudod te, asszony, talán megmentheted-e a férjedet?" 1Kor7,16

De az is fontos, hogy bár te hívő vagy, ő pedig nem, mégis tekints fel rá és tiszteld őt, úgy, ahogyan a házasságban ennek rendje van! Talán ez is bizonyságtétel lesz számára!

Isten adjon neked sok erőt, bölcsességet!

Üdv. Anti


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 02., péntek 18:41 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Kedves Augu!

Mondhatnék néhány olcsó közhelyet, hogy mi mindenből lehet várat építeni, s még akkor sem biztos, hogy "épületes" lesz, ha sziklára alapozzák.
De, ha A SZIKLÁRA - máris bíztatóbb, reményteljesebb a jövő. Lényeg, hogy sohase fáradj bele, ne légy panaszkodó, zúgolódó.

Mostanság mesélte lelkészünk gyermekkori élményét, bizonyos Szlepák házaspárról. Itt is a férj volt hitetlen. A hölgy biztosra mondta, hogy az Úrtól kapta hitetlen férjét. Sokszor eltángálta földi ura, ha imaházba ment vagy Bibliát olvasott. De az asszony rendületlenül kitartott - és 22 év után megtért a férje.
Vezessen téged is az ÚR ereje!

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 03., szombat 09:50 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 31., szerda 12:08
Hozzászólások: 121
Kedves Tesók!
Lehet, hogy most elégedetlennek tűnök, de nincs így akadályozva az Istennek szánt életem? Sokkal több dolgot tehetnék, ha a férjem hívő volna.Tudom, elég fárasztó vagyok.
Augu :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 03., szombat 10:26 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Augu írta:
Sokkal több dolgot tehetnék, ha a férjem hívő volna.


Például?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 03., szombat 11:10 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 31., szerda 12:08
Hozzászólások: 121
Például egy irányban haladnánk az életben, segíthetne a munkámban, én fiatalokkal foglalkozom, és az Úr által leírt dolgokat mondom el nekik, persze egészségügyi dolgokat is elmondok nekik.Járhatna velem imacsoportba és ő is tudna a körülötte élőknek segíteni az Úrral, arról nem beszélve, hogy nem okozna szomorúságot, ami akadályoz mind a hitéletemben, mind a munkámban.
Áldjon Benneteket az Úr!
Augu :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 03., szombat 15:26 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Augu írta:
Például egy irányban haladnánk az életben, segíthetne a munkámban, én fiatalokkal foglalkozom, és az Úr által leírt dolgokat mondom el nekik, persze egészségügyi dolgokat is elmondok nekik.Járhatna velem imacsoportba és ő is tudna a körülötte élőknek segíteni az Úrral, arról nem beszélve, hogy nem okozna szomorúságot, ami akadályoz mind a hitéletemben, mind a munkámban.
Áldjon Benneteket az Úr!
Augu :D


Kedves Augu!

Előtted az élet. Számos, számtalan helyen, és módon bizonyságot adhatsz a párodnak, hogy a hitben élés, a Krisztushoz tartozás milyen gyümölcsöket jelent. Légy türelmes, ugyanakkor következetes. Tedd azt, amit Jézus mond, és a párod lássa, hogy a hitednek milyen gyümölcsei vannak.

Ne légy türelmetlen. A személyes példamutatásod az, ami meggyőzheti őt. Jó lenne, ha az nem valamiféle vallási fanatizmus formájában mutatkozna meg, hanem a jó értelemben vett szelídség lenne, és élnél az irgalmasság erényeivel. Hidd el, hogy a példád ragadós lesz.

Áldás, békesség!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 03., szombat 16:04 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 31., szerda 12:08
Hozzászólások: 121
Én nem igazán értem azt a szót a hivő életben, hogy vallási fanatizmus.Istent vagy szereti valaki vagy nem.Gondolj Keresztelő Jánosra, szerinted ő is fanatikus volt?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 03., szombat 16:09 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Augu írta:
Én nem igazán értem azt a szót a hivő életben, hogy vallási fanatizmus.Istent vagy szereti valaki vagy nem.Gondolj Keresztelő Jánosra, szerinted ő is fanatikus volt?


Gondolj Origenészre, aki kasztráltatta magát, hogy a szexuális kísértésnek jó keresztyén módjára ellent tudjon állni. És máris sejtheted, hogy mit is jelent az a szó, hogy fanatizmus... :)

Természetesen kevésbé vad módon is lehet fanatikusnak lenni, csak éppen annyira, hogy a másikat kiüldözzük vele a világból.... :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 93 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség