Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 45 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 09., péntek 15:24 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Gondolom,h. félszavakból értjük egymást. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 09., péntek 15:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
félre ;)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 09., péntek 15:25 
Kedves Tivadar!

Az, hogy a másik ember öntelt, nem VICCES!
Fájdalmakkal teli önteltnek lenni!
Miért nevetsz más baján?
Ha meg nem gondolod, hogy így van, miért írod ezt?

Írtam, hogy vigyázz, ha valakit megítélsz képmutatással, mert Krisztus szerint ezzel ítéltetsz!

Kedves Erika és Tavasz!

Mit jelent a HIT?

Nem csupán azt, hogy olvasom az Igét, nem csupán azt, hogy igaznak tartom, mert eddig az ÖRDÖGÖK is eljutnak!
Ők is hiszik, hogy egy az Isten!

Ennél több a hit!
Isten URALMÁNAK elfogadása! Az Ő kijelentéseinek a CSELEKVÉSE!

Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 09., péntek 15:33 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Szívemből szóltál kedves Kavics! :D

Kedves Erika, gondolkodtam is, hogy visszakérdezzek-e, mert én is valószínűsítem, hogy egyetértünk. :D

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 09., péntek 15:34 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
net2rist írta:
én is így látom :)

és ezért ez a kesztyű a földön marad, kedves tiv...

vegyük úgy, hogy nem értem, mit írsz...


Kedves Net
Még cselekedeted sem kell és személyes kapcsolat sem elég a fórum látható hogy mit hiszel.
Már az is mutatja hogy saját világi gondolataidat, ismereteidet teszed előtérbe.

És csak utána kullog valahol Isten Igéje.
Hiszen most bizonygattad hogy Isten Igéje nem mond igazat, nem lehet ilyen életet élni.

Pál viszont nem ezt mondja és sokan vannak akik bizony éltek át hasonló helyzetet mindent feladva Istenek szánva életüket.


Jak 1
6. De kérje hittel, semmit sem kételkedvén: mert a ki kételkedik, hasonlatos a tenger habjához, a melyet a szél hajt és ide s tova hány.
7. Mert ne vélje az ilyen ember, hogy kaphat valamit az Úrtól;
8. A kétszívű, a minden útjában állhatatlan ember.

Jak 4
7. Engedelmeskedjetek azért az Istennek; álljatok ellene az ördögnek, és elfut tőletek.
8. Közeledjetek az Istenhez, és közeledni fog hozzátok. Tisztítsátok meg kezeiteket, ti bűnösök, és szenteljétek meg szíveiteket ti kétszívűek.
9. Nyomorkodjatok és gyászoljatok és sírjatok; a ti nevetéstek gyászra forduljon, és örömötök szomorúságra.
10.Alázzátok meg magatokat az Úr előtt, és felmagasztal titeket.

--

Elfoghat a bűn és el eshet az ember.
De a szívében akkor is Istenek kell az első helyen lennie és nem az ó embernek.
Nem lehet saját igazsága Isten előtt.

Ha viszont azonosul az ó emberrel és saját kívánságai után futkos és önigazságát bizonygatja.
Ha kell az Igét is figyelmen kívül hagyva az valóban kétszívű.

Néha ilyen néha olyan:
„hasonlatos a tenger habjához, a melyet a szél hajt és ide s tova hány.”
--

A halál árnyékából ha szabadul az ember az már megtapasztatta hogy az Úr mire képes.
És nem kételkedik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 09., péntek 15:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2007. okt. 19., péntek 14:06-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 09., péntek 15:36 
Kedves Erika!

Az ördögök is TUDJÁK, hogy Jézus az Isten Fia!
Lukács 8.28.

Nem ez a kérdés!
A kérdés, hogy Jézus az URAM, TELJES JOGU GAZDÁM, vagy sem?
Ha nem, akkor még sok féle gazdám lehet, hiába mondom és kiabálom, hogy Jézus az Isten Fia!
A kérdés, hogy cselekszem-e Jézsu akaratát, vagy sem?

Jézus mondja:
Ne ítéljetek, hogy ne ítéltessetek.
Mert a milyen ítélettel ítéltek, olyannal ítéltettek, és a milyen mértékkel mértek, olyannal mérnek néktek.

Képmutató, vesd ki előbb a gerendát a te szemedből, és akkor gondolj arra, hogy kivessed a szálkát a te atyádfiának szeméből!

Ez a keresztyénség, KRISZTUS akaratának cselekvése!

Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 09., péntek 15:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Kedves Tiv,
sok igazság van azokban a gondolatokban amiket leírsz, csak egyre vigyázz , ne az legyen a célod, hogy a másik emberre egy végleges itéletet mondj vele

A szeretet többek között abban áll, hogy milyen indulattal adod át a gondolataidat másoknak.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2007. feb. 09., péntek 15:49-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 09., péntek 15:45 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Net, az,h. értjük vagy félreértjük egymást, attól is függ, milyen szívvel olvassuk egymást.Milyen véleménnyel vagyok a másikról- egyáltalán megengedem-e magamnak, h. skatulyázzak vagy igyekszem megérteni, mit is akar a másik mondani.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 09., péntek 15:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
hmmm... most már téged se értelek...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 09., péntek 15:56 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
kavics írta:
Kedves Erika!

Az ördögök is TUDJÁK, hogy Jézus az Isten Fia!
Lukács 8.28.

Nem ez a kérdés!
A kérdés, hogy Jézus az URAM, TELJES JOGU GAZDÁM, vagy sem?
Ha nem, akkor még sok féle gazdám lehet, hiába mondom és kiabálom, hogy Jézus az Isten Fia!
A kérdés, hogy cselekszem-e Jézsu akaratát, vagy sem?

Jézus mondja:
Ne ítéljetek, hogy ne ítéltessetek.
Mert a milyen ítélettel ítéltek, olyannal ítéltettek, és a milyen mértékkel mértek, olyannal mérnek néktek.

Képmutató, vesd ki előbb a gerendát a te szemedből, és akkor gondolj arra, hogy kivessed a szálkát a te atyádfiának szeméből!

Ez a keresztyénség, KRISZTUS akaratának cselekvése!

Péter


Igen, Péter, nekem most az volt aktuális, h. engedjem, h. a másik kivegye a szálkát vagy gerendát a szememből- elfogadjam, h. a másiknak van igaza, nem nekem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 09., péntek 16:01 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
kavics írta:
Kedves Tivadar!

Az, hogy a másik ember öntelt, nem VICCES!
Fájdalmakkal teli önteltnek lenni!
Miért nevetsz más baján?
Ha meg nem gondolod, hogy így van, miért írod ezt?

Írtam, hogy vigyázz, ha valakit megítélsz képmutatással, mert Krisztus szerint ezzel ítéltetsz!

Kedves Erika és Tavasz!

Mit jelent a HIT?

Nem csupán azt, hogy olvasom az Igét, nem csupán azt, hogy igaznak tartom, mert eddig az ÖRDÖGÖK is eljutnak!
Ők is hiszik, hogy egy az Isten!

Ennél több a hit!
Isten URALMÁNAK elfogadása! Az Ő kijelentéseinek a CSELEKVÉSE!

Péter

Kedves Kavics
:)
Ezt nem kinevetésnek szántam.
Túl hangsúlyozod a dolgot.
Egyszerűen mosoly volt egy olyan ember felé aki épp sérteget.
Azaz nem haragszom. :)

Más nem tettem most sem csak az Igét tartom Igaznak.
Még ha én elesnék is vagy kárhozatra mennék akkor is.

Azért mert egyesek nem ismerték meg a szabadító kegyelmet életükben attól az Ige az igaz.

Ha majd megtudod különböztetni hogy melyik a képmutató látszat szeretet és a valódi szeretet nem fogsz ilyeneket írni. :)

(ez a mosoly sem kinevetés, elnézem neked a kioktatást . Mert tudom hogy, hol lebegsz és a csillagokba jársz, hol a poklot éled át tehertelenül vergődve, reménykedve a szabadulásban)


Nézd ismerős nem? :
Február 9.

Érzelmi keresztyének


"Örüljetek reszketéssel. "
(Zsoltár 2, 11)


Sok esetben elhamarkodott az az öröm, amivel az evangéliumot fogadják. Aki nem ismerte fel a bűn nyomorúságát, annak az öröme csak múló mámor. Nem marad meg a kísértések idején, mert csak érzésekre alapozódott. Egy bizonyos pontig bárki eljuthat a megtérés útján, de mivel szeretné megőrizni az emberek megbecsülését és szeretetét, visszariad a lemondásoktól, az engedelmesség útjától. Nem akarja magát egészen kiszolgáltatni az Úrnak. Csak jó napokban akar az Úr tanítványa lenni. Amint azonban gúny és üldöztetés éri, csődöt mond és elbukik. Kiderül, hogy öröme érzelmi jellegű volt csupán.

A mi természeti érzelmeink változók, fel és alá hullámzanak; hol az eget csapkodja örömünk, hol a szomorúság halálos mélységeibe zuhanunk. Ideig-óráig" mégcsak örvend az ember a világosságnak, ami belehatol a földi sötétségbe, de azután elveszti vonzóerejét és jönnek a csüggesztő hangulatok. Az ember azt hiszi, hogy lelke mélyéig keresztyén, mert boldognak érzi magát. De az, amit hangulatilag vagy érzelmileg magunkénak tudunk, még nem biztos, hogy a valóságban is az. Az öröm felhőiből könnyen alázuhan az ember és szégyenkezéssel ébred annak tudatára, hogy túlértékelte önmagát. Péter annyira erősnek érezte az Úr iránt való szeretetét, hogy készen volt a börtönbe vagy akár a halálba is menni vele. De mennyire csalnak az érzések: néhány óra múlva megtagadta őt. - Egy evangélizáció alkalmával egy leány az Ige hatása alá került. Az Isten szerint való megszomorodás után túláradó öröm fogta el. Szülei és szomszédai nem győztek csodálkozni a változáson és bátor bizonyságtételén. Az öröm csodálatos hetei következtek. Azonban később jelentkezett egy kérő, aki nem volt hívő ember. Az Úrban való öröm elhalványult és az Úr Igéje ellenére, benső engedetlenségből "igen"-t mondott a kérőnek. A belső elhidegülés és az Istentől való eltávolodás évei jöttek; azután egyik szenvedés a másikat érte, de a fiatal nő nem értette meg többé az Urat. Az egykori búzgó odaadás csak érzelmi dolog volt nála.

Nem mindig azok a legnagyszerűbb keresztyének, akiket eláraszt az öröm, mint ahogy nem azok a legrosszabb keresztyének, akik belsőleg még mindig sok szomorúságon, ítéleten mennek keresztül. Amikor csüggeteg vagy, ne ess kétségbe, hanem örülj annak, hogy bűneid ellenére ís, mégis az Úr Jézus tulajdona vagy.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 24., szombat 18:43 
Offline

Csatlakozott: 2007. nov. 18., vasárnap 16:46
Hozzászólások: 41
Nehéz. nehéz, amikor érzed, hogy határozottan isten meg akar változtatni, le akar faragni minden nem odaillőt a jellemedből. Eddig ezt nem nagyon tapasztaltam. Mostanában viszont olyan határozottak az üzenetei, hogy képtelen vagyok "elmenni" mellettük. Voltak olyan dolgok (és szerintem még lesznek is), amikben szabályosan vitába szálltam a lelkiismeretemmel (azaz a Szentlélek sugalmazásásval), mert azt éreztem, hogy ha neki engedelmeskedem, mások "mit fognak gondolni" (h egy "szeteskedő" ember lettem). Piszok nehéz néha. Viszont amikor sikerül Isten erej által a jót választani, utána megkönnyebbülök, mert azt érzem h jól cselekedtem. Ha belegondolok, hogy még mi mindenben kellene Rá hallgatnom...juj


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 25., vasárnap 19:34 
Szia Edit!

Amiről beszélsz, az a világi kívánságokkal való küzdelem, ami földi életünk végéig kitart, ahogyan a bűneinkkel való küzdelem és a Sátánnal szembeni küzdelem, míg nem az utolsó ellenség is legyőzetik, ami a halál.

Megtérésem előtt sok dolog természetes és vita nélküli volt. (káromkodás, idegen asszonyok felé kiinduló kívánságok, paráznaság anyagi téren, stb.)
Azt azonban látom, hogy a világ kívánságai erősebbek nálunk. Tele van a világ olyan "vágyforrásokkal", amik az embert elragadhatják, uralom alá vonhatják.

A világban lévő kívánságok felett az embernek nincs hatalma.
Egy Valakinek van ezek felett hatalma.

Az Úr Jézus Krisztusnak!
Az újonnan születés kapcsán pedig Őt fogadjuk be. Ő győz bennünk és általunk Lelke és Igéje által!

Dicsőség Neki minden eddigi és ezt következendő győzelmeiért!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 29., hétfő 16:38 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 08:01
Hozzászólások: 28
Tartózkodási hely: Fejér megye
kavics írta:
Szia Edit!

Amiről beszélsz, az a világi kívánságokkal való küzdelem, ami földi életünk végéig kitart, ahogyan a bűneinkkel való küzdelem és a Sátánnal szembeni küzdelem, míg nem az utolsó ellenség is legyőzetik, ami a halál.

Megtérésem előtt sok dolog természetes és vita nélküli volt. (káromkodás, idegen asszonyok felé kiinduló kívánságok, paráznaság anyagi téren, stb.)
Azt azonban látom, hogy a világ kívánságai erősebbek nálunk. Tele van a világ olyan "vágyforrásokkal", amik az embert elragadhatják, uralom alá vonhatják.

A világban lévő kívánságok felett az embernek nincs hatalma.
Egy Valakinek van ezek felett hatalma.

Az Úr Jézus Krisztusnak!
Az újonnan születés kapcsán pedig Őt fogadjuk be. Ő győz bennünk és általunk Lelke és Igéje által!

Dicsőség Neki minden eddigi és ezt következendő győzelmeiért!

Ez igaz, csak hogy akkor is két természet van benned.

_________________
Szeretettel gyunyika.

Bizony, bizony mondom néked: ha valaki újonnan nem születik, nem láthatja az Isten országát. Ján.3,3


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 45 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség