Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 23 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 25., csütörtök 09:28 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
FM írta:
Igen az egész Bibliára rá lehet mondani ezt a jelzőt :wink:


Azért modntam, hgoy tökjó, mert nekem az ilyenektől hiteles a Biblia. Mert ilyet nem lehet kitalálni. És annnnyira jellemző.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 25., csütörtök 09:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Igen Dávid és Betsabé esetének hasonlóságát sem szokásos nekrológukban olvasni.
Önéletrajzi leírások sem igen vetik fel, abban a szemléletben, mint a Zsoltárban olvasható Dávidtól.
A külső szemlélőt ez is el kell, hogy gondolkodtassa szvsz


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 10., szombat 10:25 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 27., hétfő 20:01
Hozzászólások: 46
Tartózkodási hely: London
32ezüst írta:
Márai Sándor: Az emberi érzékenységről

Csodálatos az is, mennyire érzékenyek az emberek. Mint egy rózsa. Mint egy kankalin. Oly végzetesen figyelnek minden szóra, mely hiúságukat sértheti, mint senki és semmi az élők világában. Egy hanglejtés is halálra tud sebezni egy embert, igen, már az is, ha éppen hallgatsz róla, mikor ő úgy várja, hogy dicsérjed, vagy helyeselj neki: örökké ellenségeddé változtat egy embert. S ugyanezek az emberek, akik ilyen félelmesen finom hallással érzékelnek mindent, ami személyükre vonatkozik, akik egy kézszorítás bensőségén, egy telefonbeszélgetés hanglejtésén is átérzik a személyük felé villanó véleményt vagy igazságot, ezek a mimózánál gyöngédebb és érzékenyebb emberek gondtalanul követik a legotrombább aljasságokat, szemrebbenés nélkül kegyetlenkednek, közömbösen és néha jókedvűen is. Az emberi léleknek ezt a rugalmasságát nem érdemes bírálni; csak tudni kell erről. S nem lepődni meg semmin, soha.


Ez az idézet nekem nagyon tetszik. Annyira igaz. És különösen igaz a fórumokra. Moderálok egy apró kis fórumon és annyira vigyázni kell minden szóra, és még így is akad sajnos, aki megsértődik, sőt néha az az érzésem, azért jön fórumozni, hogy megsértődhessen. :(
Időnként nehéz szolgálat ez. Kitalálni, harcolni rajta, hogy mit írhatsz és mit nem. Dobhatsz e be poént, vagy valaki félreérti, mert nem hallja a hangodban a hangsúlyt, az éleket, és nem is ismer. Sokszor gondolkodom sokáig egy hozzászólás felett emiatt. Néha azt gondolom, hogy nincs értelme az egésznek, ha nem épülhet Krisztus ügye. Mégis úgy gondolom, nem dolgom megítélni, mitől épül az ügy. De örülök, hogy ez a fórum is van, mert úgy gondolom sokat tanulok belőle és látom, hogy gondok nem csak nálunk vannak. :)

Úgyhogy sok bölcsességet és az Úr áldását kívánom minden munkatársnak itt afórumon, és természetesen a hozzászólóknak is!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 10., szombat 16:52 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Baranka!

Viszont kívánok neked is sok áldást a fórumozáson keresztül !/néha örömöt is :) /
Melyik fórumon is moderátoroskodsz? szívesen meglátogatnálak :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 11., vasárnap 14:39 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 27., hétfő 20:01
Hozzászólások: 46
Tartózkodási hely: London
Üdv.
A mi csöpp kis fórumunk egy evangélikus egyházon belüli ébredési mozgalom fóruma. EKE (Evangélikusok Közössége az Evangéliumért) a csoport neve. Csendesnapokat, cs.hétvégéket és heteket szerveznek: ifjúságit, felnőttet, evangélizálót és tanítót, családosat, házaspárosat, szóval elég színes a kép. Én egy EKE ifjúsági hétvégén tértem meg. :) Működik Bibliaiskola, van honlap és egy fórum. Nem tudom, lehet e ide linket felpakolni, de ha nem, legfeljebb törlitek. :)
http://eke.lutheran.hu
http://eke.lutheran.hu/forum


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 24., szombat 18:11 
Offline

Csatlakozott: 2007. nov. 18., vasárnap 16:46
Hozzászólások: 41
húúú de régen nem írtatok ide...nálunka pomázi gyüliben, sokakon lehet látni a változást. Istennek hála, egész sok fiatal van nálunk, és lelkesek is, főleg ha táborozásról van szó. Egyik évről a másikra, egyesek nagyon meg tudnak változni. Ez lehet, hogy a korral is jár, de azok akik eleinte csak hébe-hóba jártak, aztán 1ik percről a másikra, minden órán látod őket. agyon klassz érzés. néha alig ismerek rájuk. Még az "elkallódottabbakon" is azt veszem észre, hogy jönnek mert máshol nem kapják meg azt amit Isten adni tud nekik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Viselkedés változás
HozzászólásElküldve: 2008. márc. 17., hétfő 06:27 
Offline

Csatlakozott: 2008. márc. 06., csütörtök 06:17
Hozzászólások: 17
Kedves FM!

Most akadtam rá erre a témára. Nem tudom, lehet-e még hozzászólni, vagy sem, de azért megteszem.
Nem biztos, hogy jól értem a felvetésedet. Arról szólt, hogy mikor válik a "viselkedés" "magatartássá"? Azaz, hogy mikor válik valami a külszíni felületességből belső, átélt igazsággá? Vagy valamit nagyon félreértek.
A viselkedés-változásról nekem csak az jutott eszembe, hogy sokszor észreveszem magamon, milyen másképpen viselkedem egy-egy környezetben: gyülekezet, család, munkahely, stb. Ez persze valahol természetes, de vajon előjön-e minden helyzetben, minden közösségben a viselkedésem és gondolkodásom alapja, azaz, hogy Istené vagyok?!
De lehet, hogy ezzel egészen más irányba vittem a gondolatokat, és nem is erre gondoltál.

Segítenél jobban megérteni a kérdéseidet?

Köszönöm

Zsuzsi

_________________
Füstösné Zsuzsi


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Viselkedés változás
HozzászólásElküldve: 2008. márc. 17., hétfő 11:19 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Idézet:
Segítenél jobban megérteni a kérdéseidet?

Köszönöm

Zsuzsi


Szia kedves Zsuzsi!

FM már nincs itt a fórumon, így nem tud válaszolni Neked.

Üdv szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 23 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség