Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 123 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Következő
  Nyomtatóbarát verzió

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 11., vasárnap 16:31 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
admin írta:
Tiv írta:
Mondjuk hogy én be sem írhattam úgy hogy ne támadtak volna meg


Kedves, ostoba Tiv!

Én nem tudlak téged megtámadni, mert nem veszek részt a beszélgetésben. Viszont adminként néha erről-arról leírom a véleményem, sőt törölni is szoktam.

Alapvetően rosszul látod, hogy ezen a fórumon nekünk az igével lenne bajunk.

De inkább csak a magam nevében:
Elfogadlak, és mindeddig eltűrtem a jelenlétedet a fórumon, annak ellenére, hogy amit képviselsz, az ellentétes mindazzal, amit Jézust követve eddigi életemben megértettem és élni igyekszem.
Ha azt a szellemiséget követném amit te hirdetsz, te már régen nem írhatnál ezen a fórumon. Mert a te evangéliumod neked élet, engem - hívőként - mérgez és megbetegít, a keresők és tévelygők számára pedig halál. Talán én élek szörnyű félreértésben, de én nem így tanultam Krisztust. Ha szerinted tévedek, akkor kérlek, hagyj meg a tévedésemben.

admin

Köszönöm a nyílt írásod.
És az Ige magyarázatod is meghatott. :)

A címzés is tökéletes: „ostoba”


Mt 5,22 Én pedig azt mondom néktek, hogy mindaz, a ki haragszik az ő atyjafiára ok nélkül, méltó az ítéletre: a ki pedig azt mondja az ő atyjafiának: Ráka, méltó a főtörvényszékre: a ki pedig ezt mondja: Bolond, méltó a gyehenna tüzére.

--
Én ezt nem merném mondani rád. :)
De te csak nyugodtan.
Ha ennyire zavarok kérlek törölj a fórumról.

Az Úr áldjon meg kedves Admin.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 11., vasárnap 18:34 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Tiv írta:
De hát neked mindenre van jogosítványod itt a fórumon, bocs hogy ennyire ostoba vagyok hogy nem ébredtem rá hamarabb.


Zajlik az "élet".
Pedig nem történt más, mint hogy az Admin meghagyott téged az "ostobaságodban", te pedig meghagytad őt a "tévedésében".
Tehát egymással szemben nincs tartozásotok.

Tartozásod inkább Tavasz felé van, kedves Tiv.
Az Ige, amit beidéztél, téged is megítél.

üdv
fony


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 11., vasárnap 18:53 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Teljesen igaz Fony

De ezzel az Igével ezt is teljesítem.

Lk 23,34 Jézus pedig monda: Atyám! bocsásd meg nékik; mert nem tudják mit cselekesznek. Elosztván pedig az ő ruháit, vetének reájok sorsot.

A többi már nem az én dolgom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 11., vasárnap 19:01 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Tiv írta:
Teljesen igaz Fony

De ezzel az Igével ezt is teljesítem.

Lk 23,34 Jézus pedig monda: Atyám! bocsásd meg nékik; mert nem tudják mit cselekesznek. Elosztván pedig az ő ruháit, vetének reájok sorsot.

A többi már nem az én dolgom.


Kedves Tiv!

Isten Igéje KÉTélű kard.
ODA - és VISSZA is képes vágni.

De ha te mindig tudod mit beszélsz és cselekszel, akkor nincs mitől tartanod.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 11., vasárnap 22:20 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Tiv!

Nézd ezt meg:

2: 16-kor az Azt szeretemben írod:


Ugyan miért sértődne meg ha valaki Ugyan azt állítja róla mint amit saját magáról állít?

Nincs okom sértődöttet játszani, nem is teszem. Smile


ez után ebben a topicban, meg az Ige és Hitben leostobázod magad...



Van okod megsértődni?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 12., hétfő 07:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Jónás írta:
Jón 4,9. És monda az Isten Jónásnak: Avagy méltán haragszol-é a tök miatt? És monda: Méltán haragszom, mind halálig!

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 12., hétfő 13:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
figyelő írta:
..... Idézet:
Isten örökkévaló szándékát soha nem lehet ésszel megérteni. Ennek kijelentés útján kell történnie. Minden Istennek való munka odaszenteléssel kezdődik, vagy önátadáson alapul. De az ilyen odaszentelés vagy önátadás csak kijelentés útján történik.

No itt kínai. Olyan ez, mintha a vitapartnernek azt mondanám: Azért nincs igazad, mert nincs igazad! (De szóljon, aki érti!)


Amikor elfogadtam a megváltást akkor mindent átadtam Istennek, és elfogadtam, hogy élek többet nem én, hanem él bennem a Krisztus.
Most 18 év távlatában látom, hogy vannak csomópontok, amikor bizonyos dolgokra ráteszi Isten az újját és megkérdezi ezt is ODA ADTAD?
Ekkor jön a kijelentés.
Egy dolog az én odaszánásom és egy egész másik dolog a rendelt idő, amikor az tényleg elkéri tőlem Isten.
Addig sáfárkodok vele mintha a magamé lenne, aztán sáfárkodom vele, mert már az ÖVÉ.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 12., hétfő 14:13 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
figyelő írta:
..... Idézet:
Isten örökkévaló szándékát soha nem lehet ésszel megérteni. Ennek kijelentés útján kell történnie. Minden Istennek való munka odaszenteléssel kezdődik, vagy önátadáson alapul. De az ilyen odaszentelés vagy önátadás csak kijelentés útján történik.

No itt kínai. Olyan ez, mintha a vitapartnernek azt mondanám: Azért nincs igazad, mert nincs igazad! (De szóljon, aki érti!)


Nekem is elég kínai volt az olvasmány, amit ezúton is köszönök Magdának. Nincs itt előttem, csak fejből improvizálok. Többször kihallottam belőle a Magda által hangoztatott tételeket, amelyekkel nemigazán tudok mit kezdeni, gondolom az értetlenségem miatt.

Az összes oldalon egyetlen idézet sincs az evangéliumokból. Csak a páli levelekre alapuló, nekem túl elméletieskedő munka, másrészt olyan problémákat vet fel, amelyek egy normál gyülekezetben nem sok embernél merülnek fel. Afféle igazi misszionáriusi problémákat felvető irodalom.

Azt látom, hogy Magda gondolkozása eszerint van hangolva, de úgy látom, olyan pontok vannak alaptételnek kiemelve, amelyek számomra nem fontosak. Csak példának mondom, említi például valahol a prófétálás elsőbbségét a gyógyítással szemben, ha jól emlékszem.

Pál teljesen egyenrangú dolognak említi mind a kettőt. Ami a lényeg, az én nézetem szerint Jézus inkább előre veszi az irgalom cselekedetet, mint a beszédet.

Szóval én az evangéliumokat hiányolom a munkából...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 13., kedd 17:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
admin írta:
... Mert a te evangéliumod neked élet, engem - hívőként - mérgez és megbetegít, a keresők és tévelygők számára pedig halál. Talán én élek szörnyű félreértésben, de én nem így tanultam Krisztust. Ha szerinted tévedek, akkor kérlek, hagyj meg a tévedésemben.[/color]
admin


Mivel nyilvánosan írtad ezért kérdezem.
Kérdezem mert nem értem, és tegnap óta igyekszem megérteni, de egyre kevésbé értem.

Milyen evangéliumról írsz ami téged mérgez, és a keresők és tévelygőknek halál?

Tudom, hogy nem vagy köteles válaszolni, de kérlek, ha már ide írtad írd meg mit értesz ez alatt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 13., kedd 20:46 
Site Admin
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 22., kedd 15:36
Hozzászólások: 301
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Magda!

A tőlem várt válaszban Tiv "tanításait" kellene elemeznem, és ebben nem vagyok partner. Olvasd el, miket írt és hogyan fogalmazott Tiv, amikor szerinte meg-nem-tért embereknek írt itt a fórumon.

A mondatom talán így pontosabb, bár szájbarágósabb lett volna:
Az evangélium, ahogyan te értetted meg...

És ez persze csak az én véleményem, ami most kibuggyant belőlem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 13., kedd 21:01 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Admin mondta: (Tiv-nek)

Ha azt a szellemiséget követném amit te hirdetsz, te már régen nem írhatnál ezen a fórumon. Mert a te evangéliumod neked élet, engem - hívőként - mérgez és megbetegít, a keresők és tévelygők számára pedig halál. Talán én élek szörnyű félreértésben, de én nem így tanultam Krisztust. Ha szerinted tévedek, akkor kérlek, hagyj meg a tévedésemben.
admin


Ez azért elég súlyos vád, illetve megállapítás.
A te hitedről kedves Tamás elég keveset tudhatunk, márcsak "üzemeltető pozíciódnál és lehetőleg-nem-beleszóló adminságodnál fogva is."
Tivadar biblikus, élő hite számomra eddig nem volt kétséges. Mostani nekirontásodtól sem inog különösebben.
Amíg nem engedsz mélyebb betekintést személyes istenkapcsolatodba, hitéletedbe - addig maximum a rólad alkotott képünk egy teológiailag és kommunikative egy pallérozott valaki lehet, vallástanilag kulturált embernek tartandó - de ez nem annyira élet, csupán információs tudás.

Egészen más tanulni vagy ismerni Krisztust. Utóbbi ugyanis organikus közösséget jelent Vele.

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 13., kedd 21:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
nana.... sztem tudni kéne, hogy hol a SOK(K)

SENKI nem gátol, hogy az index, az origó, vagy bármelyik nyílt fórum nyilvánossága előtt azt szidj, akit csak szeretnél...

de VENDÉGSÉGBE jönni és a HÁZIGAZDÁT arculcsapni...

kereszténységtől függetlenül EMBERILEG is eléggé pallérozatlan viselkedésre vall...

nem kéne...

nem tudom.... olyan, mintha nem lettél volna ott a találkozón... vagy EKKORA SZEMELLENZŐ volt rajtad??? tényleg nem értem...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 13., kedd 21:10 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Nem gondolom, hogy Tamás védelemre szorulna, különösen ilyen nyálas, hízelgősdire..

brrr..

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 13., kedd 21:16 
Site Admin
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 22., kedd 15:36
Hozzászólások: 301
Tartózkodási hely: Budapest
Higgadjunk...

Kedves Figyelő!
Ha nem találkoztunk volna, most azt gondolnám 20 éves vagy, és a múlt heti megtérésed hevületével szeretnéd nekem elmagyarázni, hogy mi a különbség...
Idézet:
Egészen más tanulni vagy ismerni Krisztust. Utóbbi ugyanis organikus közösséget jelent Vele.

Kérlek, ne aggódj miattam.
Idézet:
Tivadar biblikus, élő hite számomra eddig nem volt kétséges. Mostani nekirontásodtól sem inog különösebben.

Na látod, ebben alaposan különbözünk. Viszont semmiképpen nem célom, hogy meginogjon. Nem vonom kétségbe, hogy számára ez az élet. Én a hatásairól mondtam véleményt.
Tehát mégegyszer: véleményt
Nem kinyilatkoztatást.
Nem ítéletet.
Nem tanítást.
Véleményt. És itt meg is tudok állni. Eleget olvasok meddő és felesleges vitákat itt a fórumon. Én biztosan nem fogom szaporítani ezeket.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 14., szerda 00:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
admin írta:
Kedves Magda!

A tőlem várt válaszban Tiv "tanításait" kellene elemeznem, és ebben nem vagyok partner. Olvasd el, miket írt és hogyan fogalmazott Tiv, amikor szerinte meg-nem-tért embereknek írt itt a fórumon.

A mondatom talán így pontosabb, bár szájbarágósabb lett volna:
Az evangélium, ahogyan te értetted meg...

És ez persze csak az én véleményem, ami most kibuggyant belőlem...


Neked is jó, hogy kibuggyant vsz.
Pont ez az, hogy elemzés nélkül napra készen olvastam és amivel ott és akkor nem értettem egyet megírtam, de a konklúziödat nem tudom felfogni pont ezért.

A halottnak ami halálos, ha nem kapja meg azt a tudást, hogy ő halott, már pedig minden kereső halott Isten számára, élővé csak a megtért ember válík, ha halad az úton, amit a Szent Szellem mutat neki, és ha benne marad az Úr Jézus Krisztusban.
Különben pedig csak ámítás áldozatává válik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 123 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség