Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 346 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 23., kedd 21:39 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Szívesen :)

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 24., szerda 11:48 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 12:28
Hozzászólások: 81
Teomo írta:
Amúgy lenne még kérdésem?
Mikor, miért és hogyan vált el egymástól az evangélikus és református változat? Annak is örülnék, ha valaki írna linket.


Mélyebben sose tanulmányoztam a témát, de szerintem a két "változat" mindig is különálló volt. Nekem annakidején úgy magyarázták, hogy a lutheri felfogás szerint amiről a Biblia nem mondja, hogy tilos, azt szabad - a kálvini felfogás szerint amiről a Biblia nem mondja, hogy szabad, azt tilos.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 24., szerda 13:31 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 14:02
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Budapest, Rákosborzasztó (É.sz. 47°29'42.86'', K.h. 19°15'51.77'')
ovatos írta:
Nekem annakidején úgy magyarázták, hogy a lutheri felfogás szerint amiről a Biblia nem mondja, hogy tilos, azt szabad - a kálvini felfogás szerint amiről a Biblia nem mondja, hogy szabad, azt tilos.
Köszi.
Csak akkor meg az a kérdés merül fel, hogy hol említi a Biblia az eleve elrendelést? Sőt a Biblia azt állítja, hogy az Úr azt akarja, hogy mindenki üdvözüljön. Ezért nem értem, hogy hogy jön össze a kettő.

_________________
"Bizony boldog ember, akit Isten megfedd! A mindenható fenyítését ne vesd meg! Mert ő megsebez, de be is kötöz, összezúz, de keze meg is gyógyít." Jób 5, 17-18


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 24., szerda 14:00 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Róm 11
17. Ha pedig némely ágak kitörettek, te pedig vadolajfa létedre beoltattál azok közé, és részese lettél az olajfa gyökerének és zsírjának;
18. Ne kevélykedjél az ágak ellenében: ha pedig kevélykedel, nem te hordozod a gyökeret, hanem a gyökér téged.
19. Azt mondod azért: Kitörettek az ágak, hogy én oltassam be.
20. Úgy van; hitetlenség miatt törettek ki, te pedig hit által állasz; fel ne fuvalkodjál, hanem félj;
21. Mert ha az Isten a természet szerint való ágaknak nem kedvezett, majd néked sem kedvez.
22.Tekintsd meg azért az Istennek kegyességét és keménységét: azok iránt a kik elestek, keménységét; irántad pedig a kegyességét, ha megmaradsz a kegyességben; különben te is kivágatol.



Igazából ezt az eleve elrendelés dolgot Izraelről írja, és a tervéről hogy rajtuk keresztül sok népnek szerez áldást.

Ez az eleve dolog nagy meglepetéseket okozhat ha elbízzuk magunkat. Hogy akkor minden rendben van.
Már nincs semmi dolgunk és azt csinálunk amit karunk.

Kérdés mire is akarjátok használni ezt az eleve elrendelést?
Mert eleve ki is lehet esni belőle. :)

Izraelt kivitte Egyiptomból de a szent földre már hittelenségük miatt nem mentekbe.(hanem csak a gyerekeik)

Izrael választott nép, de félretétette hitetlenség miatt és most minden népnek szól kegyelme.
Az Úr teste biztos kész lesz de hogy ki lesz benne nos az bizony változhat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 26., péntek 12:09 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
25Azt mondom ezért nektek: Ne aggódjatok életetek miatt, hogy mit esztek vagy mit isztok, sem testetek miatt, hogy mibe öltöztök! Nem több az élet az eledelnél s a test a ruhánál? 26Nézzétek az ég madarait! Nem vetnek, nem aratnak, csűrbe sem gyűjtenek - mennyei Atyátok táplálja őket. Nem többet értek ti náluk? 27Ugyan ki toldhatja meg életét csak egy könyöknyivel is, ha aggodalmaskodik? 28Hát a ruházat miatt miért nyugtalankodtok? Nézzétek a mezők liliomait, hogyan nőnek: nem fáradoznak, nem szőnek-fonnak, 29mégis, mondom nektek, még Salamon sem volt dicsősége teljében úgy felöltözve, mint egy ezek közül. 30Ha a mezei virágot, amely ma virít, holnap pedig a kemencébe kerül, így öltözteti az Isten, akkor benneteket, kishitűek, nem sokkal inkább? 31Ne aggodalmaskodjatok hát, és ne kérdezgessétek: Mit eszünk, mit iszunk? 32Ezeket a pogányok keresik. Mennyei Atyátok tudja, hogy ezekre szükségetek van. 33Ezért ti elsősorban az Isten országát és annak igazságát keressétek, s ezeket mind megkapjátok hozzá! 34Ne aggódjatok tehát a holnap miatt, a holnap majd gondoskodik magáról! A mának elég a maga baja.



Ismeritek ezt az igét.Ez valóban arról szól, hogy akinek kevés a hite csak az éhezik és nyomorog?Akinek pedig van hite, az soha nem lát szükséget?Akkor viszont, nem értem, hogy Pál miért nyomorgott és éhezett?pl.I Kor.4 11., vagy a Jel.2 9 Tudom a te dolgaidat, nyomorúságodat, szegénységedet....


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 26., péntek 12:18 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
cilla írta:
25Azt mondom ezért nektek: Ne aggódjatok életetek miatt, hogy mit esztek vagy mit isztok, sem testetek miatt, hogy mibe öltöztök! Nem több az élet az eledelnél s a test a ruhánál? 26Nézzétek az ég madarait! Nem vetnek, nem aratnak, csűrbe sem gyűjtenek - mennyei Atyátok táplálja őket. Nem többet értek ti náluk? 27Ugyan ki toldhatja meg életét csak egy könyöknyivel is, ha aggodalmaskodik? 28Hát a ruházat miatt miért nyugtalankodtok? Nézzétek a mezők liliomait, hogyan nőnek: nem fáradoznak, nem szőnek-fonnak, 29mégis, mondom nektek, még Salamon sem volt dicsősége teljében úgy felöltözve, mint egy ezek közül. 30Ha a mezei virágot, amely ma virít, holnap pedig a kemencébe kerül, így öltözteti az Isten, akkor benneteket, kishitűek, nem sokkal inkább? 31Ne aggodalmaskodjatok hát, és ne kérdezgessétek: Mit eszünk, mit iszunk? 32Ezeket a pogányok keresik. Mennyei Atyátok tudja, hogy ezekre szükségetek van. 33Ezért ti elsősorban az Isten országát és annak igazságát keressétek, s ezeket mind megkapjátok hozzá! 34Ne aggódjatok tehát a holnap miatt, a holnap majd gondoskodik magáról! A mának elég a maga baja.



Ismeritek ezt az igét.Ez valóban arról szól, hogy akinek kevés a hite csak az éhezik és nyomorog?Akinek pedig van hite, az soha nem lát szükséget?Akkor viszont, nem értem, hogy Pál miért nyomorgott és éhezett?pl.I Kor.4 11., vagy a Jel.2 9 Tudom a te dolgaidat, nyomorúságodat, szegénységedet....

2Kor 1,
4 A ki megvígasztal minket minden nyomorúságunkban, hogy mi is megvígasztalhassunk bármely nyomorúságba esteket azzal a vígasztalással, a mellyel Isten vígasztal minket.
5. Mert a mint bőséggel kijutott nékünk a Krisztus szenvedéseiből, úgy bőséges a mi vígasztalásunk is Krisztus által.
6. De akár nyomorgattatunk, a ti vígasztalástokért és üdvösségtekért van az, mely hathatós ugyanazon szenvedések elviselésére, a melyeket mi is szenvedünk; akár megvígasztaltatunk a ti vígasztalástokért és üdvösségtekért van az. És a mi reménységünk erős felőletek.
7. Tudván, hogy a miképen társaink vagytok a szenvedésben, azonképen a vígasztalásban is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 26., péntek 12:24 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Nagyon köszönöm, kedves Tiv!
Köszönöm a segítségedet!
Üdvözöllek szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 03., szombat 20:26 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 31., szerda 12:08
Hozzászólások: 121
Nem szeretnék okoskodni, de leírnám az én esetemet. Én vallásosan nevelkedtem református vallásban, utána a HIT gyülekezetében tértem meg, ott bemerítkeztem. Utána az Úr visszavezérelt a ref. gyülekezetbe és ott megkérdeztem a lelkészt, hogy mi a véleménye a felnőttkori bemerítkezésről és azt mondta: Mi szükség van mégegyszer megkeresztelkedni, ha egyszer már megkereszteltek?
A lényeg mindebből az, hogy én örültem, hogy felnőttként bemerítkeztem, de Jézus ezt a rítust nem gondolom, hogy a megtéréshez szükségesnek tartja. Viszont a szívben hozott döntés az Úr mellett, Isten előtt nagyon fontos.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 04., vasárnap 20:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Én is ismerek valakit aki a bemerítkezése után meggyónta.
Tehát nem hitből cselekedte.
Aki embertől kérdezi meg, az nem cselekedte hitből szvsz


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 04., vasárnap 23:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Augu írta:
Viszont a szívben hozott döntés az Úr mellett, Isten előtt nagyon fontos.


Kedves Augu

Igazad van ez az egyedüli ami nagyon fontos,
minden más csak arra,jó,hogy ezt a legfontosabbat elősegítse.

A bemeritkezés ha segít valakinek Istenhez való közelebb kerüléshez akkor áldásos
tevékenység,de csak akkor.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 15., csütörtök 15:44 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 12:09
Hozzászólások: 91
Tartózkodási hely: Budapest
Hali! Minap egy ateista ismerősömmel a hívő (nem keresztény, általában a hívő) logikát taglaltuk és rádöbbentem, hogya kereszténység néhány nagyon alapvető logikai összefüggését sem ismerem még.
Szóval szeretnék segítséget kérni.

A probléma: Miért történnek rosz dolgok az emberekkel (háború, betegség, nyomor) pláne a hívőkkel (értsd: megtért, újászületett ember)?
A chrstian answers.com valami olyasmit ír, hogy a jó és a rosz dolgok csaka mi szubjektív ítéleteink, minden ami történik az HELYES és Isten akaratából van, csak mi nem látjuk át mindig. Ez így logikus is lenne, de akkor mi a szerepe a Gonosznak?

Vázolja fel nekem valaki a jó, a rosz, a bűnbeesés, a megváltás, Isten és Sátán LOGIKAI kapcsolódását. Igehelyekhez nem ragaszkodom, de tudom, hogy szeretitek. :)

Köszi,
Blue


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 15., csütörtök 16:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Blue highway ACE írta:
... A probléma: Miért történnek rosz dolgok az emberekkel (háború, betegség, nyomor) pláne a hívőkkel (értsd: megtért, újászületett ember)? ....
Blue

Kedves Blue!
Végre egy értelmes kérdés. :) Mert már nagyon unom, hogy dúl a személyeskedés és ahhoz nem sok mondanivalóm van.

Tehát azért vannak rossz dolgok a Földön, mert az ember a bűnbeeséssel átjátszotta a sátánnak a világ feletti hatalmát. Hogy miért? Azért, mert Isten sok egyéb tulajdonsága mellet az igazság és a jogosság feltalálója is, tehát a bűnbeeséssel jogot szerzett a sátán a világ feletti uralomra.
A rossz másik oka, hogy azóta az ember romlott természettel indul, ezért a bűn jelenléte a másik oka a sok rossznak.
Jogos kérdésed lehet, hogy mi van Isten hatalmával, mindenghatóságával, miért nem söpri el az ellenségét?
Erre én valamikor a következő kijelentést kaptam.
Az emberiség túsz helyzetben van, a sátán hatalmában, foglyaként.
Amikor az FBI körölveszi a bankot, ahol a bankrablók túszokat ejtettek, ugye nem kétséges, hogy ki az erősebb? A rendőrség pillanatok alatt elsöpörhetné a bandát, de azt a túszok miatt nem teszi és egyéb módot kell kitalálni a szabadításra.
Ez az egyéb mód a megváltás, Jézus által. A bűneikért Jézus fizet, mi pedig kegyelmet kapunk, így a bűnökért a számla ki van egyenlítve.
Nekünk pedig az a dolgunk, hogy csatlakozzunk a Szabadítóhoz, hogy megradadjuk a segítő kezet.
Továbbá, amikor valaki átállt, újjászületett, megtért, átment a halálból az életbe, akkor a sátán veszteséget szenvedett és megpróbálja visszaszerezni azt amiről azt gondolja, hogy az övé. A hívő, ha elbukik újra, akkor az úgy is lesz, vagyis újra jogot szerez a vádló felette.
Ezért vannak a hívők sok támadásnak kísértésnek és próbának alávetve.
Így a keresztény élet sokak elképzelésével ellentétben, nem a csendes révbe hajózást jelenti, hanem harcot, amit meg kell vívni, és amiben Jézusban biztos győzelmünk van, Rajta kívül, biztos vereségünk.
Röviden ennyi az evangélium. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 15., csütörtök 16:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
1, 2, 3.... - 10.
No comment.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 15., csütörtök 17:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
tavasz írta:
1, 2, 3.... - 10.
No comment.

Kedves Tavasz!
A számolásod plusz no comment-ed arra utal, hogy indulatba jöttél.
Annyit láss be legaláb, hogy ez elég érthetetlen. Hogy esetleg nem értesz egyet a válasszal, természetes, hiszen nem vagy hívő. Számodra nem az a Biblia mint egy hívő számára. Amit leírtam az a Biblia látása a világról annak helyzetéről.
Természetesen nem kell ezzel egyetérteni, nincs ezzel semmi gond, de mi oka lehet az indulatnak ezzel kapcsolatban?
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 15., csütörtök 18:50 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 12:09
Hozzászólások: 91
Tartózkodási hely: Budapest
exrefis írta:
Blue highway ACE írta:
... A probléma: Miért történnek rosz dolgok az emberekkel (háború, betegség, nyomor) pláne a hívőkkel (értsd: megtért, újászületett ember)? ....
Blue

Kedves Blue!
Végre egy értelmes kérdés. :) Mert már nagyon unom, hogy dúl a személyeskedés és ahhoz nem sok mondanivalóm van.

Tehát azért vannak rossz dolgok a Földön, mert az ember a bűnbeeséssel átjátszotta a sátánnak a világ feletti hatalmát. Hogy miért? Azért, mert Isten sok egyéb tulajdonsága mellet az igazság és a jogosság feltalálója is, tehát a bűnbeeséssel jogot szerzett a sátán a világ feletti uralomra.
A rossz másik oka, hogy azóta az ember romlott természettel indul, ezért a bűn jelenléte a másik oka a sok rossznak.
Jogos kérdésed lehet, hogy mi van Isten hatalmával, mindenghatóságával, miért nem söpri el az ellenségét?
Erre én valamikor a következő kijelentést kaptam.
Az emberiség túsz helyzetben van, a sátán hatalmában, foglyaként.
Amikor az FBI körölveszi a bankot, ahol a bankrablók túszokat ejtettek, ugye nem kétséges, hogy ki az erősebb? A rendőrség pillanatok alatt elsöpörhetné a bandát, de azt a túszok miatt nem teszi és egyéb módot kell kitalálni a szabadításra.
Ez az egyéb mód a megváltás, Jézus által. A bűneikért Jézus fizet, mi pedig kegyelmet kapunk, így a bűnökért a számla ki van egyenlítve.
Nekünk pedig az a dolgunk, hogy csatlakozzunk a Szabadítóhoz, hogy megradadjuk a segítő kezet.
Továbbá, amikor valaki átállt, újjászületett, megtért, átment a halálból az életbe, akkor a sátán veszteséget szenvedett és megpróbálja visszaszerezni azt amiről azt gondolja, hogy az övé. A hívő, ha elbukik újra, akkor az úgy is lesz, vagyis újra jogot szerez a vádló felette.
Ezért vannak a hívők sok támadásnak kísértésnek és próbának alávetve.
Így a keresztény élet sokak elképzelésével ellentétben, nem a csendes révbe hajózást jelenti, hanem harcot, amit meg kell vívni, és amiben Jézusban biztos győzelmünk van, Rajta kívül, biztos vereségünk.
Röviden ennyi az evangélium. :)
üdv
ex

Értem, pár kérdés még:

Lássuk... A bűnbeesés ugye azért történhetett meg, mert Isten szabad akaratot adott és anno az ember szabadon választotta a kárhozatot?

Az FBI-os példa érdekes, de talán nem túl pontos. Isten olyan FBI lenne aki a túszok sérülése nélkül ki tudná iktatni a terroristát, (elvégre mindenható) de ez ugye megintcsak felrúgná a szabad akarat szabályát. Az embert Isten nem kényszeríti a krisztusi megváltás elfogadására, ugye?

Ezt lefordítva: Bár isten megtehetné, hogy kiírt minden rosszat a világból (ami ugye az emberiség bűnei miatt a Sátán által van jelen) de nem teszi, mert az ember ahogy szabad akaratából kárhozott, úgy szabad akaratából kell megtérjen?

Üdv,
Blue


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 346 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség