Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 123 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő
  Nyomtatóbarát verzió

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 15., csütörtök 18:11 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
FM írta:
Az Énekek Éneke pedig nem tudom miért vonatkozik a vizsintes ölelésre, nekem nem arra vonatkozott eddig, most már tudom, hogy van akinek erre vonatkozik.


Jól sejted, bizony nekem sem az empiriokriticizmus jutott eszembe az Énekek éneke olvastán. Vagyunk ezzel így egy páran...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 15., csütörtök 18:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Mivel az Úr Jézus Krisztus azt mondta tévelyegtek, mert a feltámadás után nem házasodnak, ezért nekem az Énekek Éneke nem a testi dolgokról szólt eddig, és ezt követően sem arról szól.
Csak most már egy két emberről tudom, hogy nekik arról szól.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 15., csütörtök 19:01 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
FM írta:
Mivel az Úr Jézus Krisztus azt mondta tévelyegtek, mert a feltámadás után nem házasodnak, ezért nekem az Énekek Éneke nem a testi dolgokról szólt eddig, és ezt követően sem arról szól.
Csak most már egy két emberről tudom, hogy nekik arról szól.


Két szerelmes emberről szól, Kapcsolatuk minden, testi-lelki szépségével. Most neked be kell ide idézni a testi szépség ecsetelését is, vagy megelégedsz annyival, hogy a szerelem testi szépsége is meg van említve?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 15., csütörtök 19:08 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Nem az a lényeg, hogy miről szól az Énekek éneke, hanem hogy Magda becsszóra mondja, hogy nem beszólni akart :). És miért ne higgyünk neki?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 15., csütörtök 19:11 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
kamilla írta:
Nem az a lényeg, hogy miről szól az Énekek éneke, hanem hogy Magda becsszóra mondja, hogy nem beszólni akart :). És miért ne higgyünk neki?


Már Ex is leírta, és kivételesen nagyon egyetértünk, hogy Magda a mi hosszútűrésünk gyakorlását segíti elő igen hatékonyan.

Csak olyan jó lenne, ha néha nem lenne ennyire nagyon, nagyon segítőkész... ! :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 15., csütörtök 19:23 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Az egyik esküvői Igénk az Énekek Éneke 8. r.-ből volt:

# Tégy engem mintegy pecsétet a te szívedre, mintegy pecsétet a te karodra; mert erõs a szeretet, mint a halál, kemény, mint a sír a buzgó szerelem; lángjai tûznek lángjai, az Úrnak lángjai.
# Sok vizek el nem olthatnák e szeretetet: a folyóvizek sem boríthatnák azt el.

Nem emlékszem, mit mondott a lelkész,de az igazságát ennek az Igének sokszor megtapasztaltuk az együtt töltött évek során itt, e földön.Volt azért egy-két nagy zivatar, ami mikor elmúlt, lefutottak a vizek, örömmel lélegeztünk fel, h. az a hit, h. az Úr adott egymásnak bennünket, valahogy a tüzet megőrizte mindennek ellenére.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 15., csütörtök 19:38 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Erika írta:
Az egyik esküvői Igénk az Énekek Éneke 8. r.-ből volt:

# Tégy engem mintegy pecsétet a te szívedre, mintegy pecsétet a te karodra; mert erõs a szeretet, mint a halál, kemény, mint a sír a buzgó szerelem; lángjai tûznek lángjai, az Úrnak lángjai.
# Sok vizek el nem olthatnák e szeretetet: a folyóvizek sem boríthatnák azt el.

Nem emlékszem, mit mondott a lelkész,de az igazságát ennek az Igének sokszor megtapasztaltuk az együtt töltött évek során itt, e földön.Volt azért egy-két nagy zivatar, ami mikor elmúlt, lefutottak a vizek, örömmel lélegeztünk fel, h. az a hit, h. az Úr adott egymásnak bennünket, valahogy a tüzet megőrizte mindennek ellenére.


Hát ez gyönyörű! Olyan emlékezetes lehet, mint a Pál féle Szeretet himnusz, amit mi kaptunk az esküvőnkre... :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 15., csütörtök 21:26 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 21:41
Hozzászólások: 241
Tartózkodási hely: Debrecen
FM írta:
Mivel az Úr Jézus Krisztus azt mondta tévelyegtek, mert a feltámadás után nem házasodnak, ezért nekem az Énekek Éneke nem a testi dolgokról szólt eddig, és ezt követően sem arról szól.

Az énekek énekének különösen sokrétű értelmezése lehetséges. Az első legkézenfekvőbb az 1 Móz. parancsa szerinti ételmezés. Lesznek ketten egy testé. És egy konkrét utasítás is kapcsolódik ide: szaporodjatok és sokasodjatok. Az énekek éneke egyszerre vallásilag és emberileg tökéletes szerelmes himnuszok gyűjteménye.
Ettől magasabb rendű értelmezés az, hogy az egyház az Úr menyasszonya.
Legérdekesebb pedig a személyes beavatásként való értelmezése. Erre a bibliai könyvre épül a teljes kabbalisztika, vagyis a zsidó misztika. Ennek van ker. folytatása, az "amor sanctus"-on alapuló mély személyes istenkapcsolat, ez a ker. misztika alapja.
Az én nagyszüleim sírkövén is ez az énekek éneke idézet van: Erős a szeretet, mint a halál. Méltán népszerű ez az ige.
Üdv: Kuruc


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kuruc 2007. feb. 15., csütörtök 21:45-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 15., csütörtök 21:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
rosta írta:
kamilla írta:
Nem az a lényeg, hogy miről szól az Énekek éneke, hanem hogy Magda becsszóra mondja, hogy nem beszólni akart :). És miért ne higgyünk neki?


Már Ex is leírta, és kivételesen nagyon egyetértünk, hogy Magda a mi hosszútűrésünk gyakorlását segíti elő igen hatékonyan.

Csak olyan jó lenne, ha néha nem lenne ennyire nagyon, nagyon segítőkész... ! :roll:

Nem én vagyok az orvos, az orvos az Úr Jézus Krisztus, a beteg hozzá forduljon. :cry:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 15., csütörtök 22:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
kamilla írta:
Nem az a lényeg, hogy miről szól az Énekek éneke, hanem hogy Magda becsszóra mondja, hogy nem beszólni akart :). És miért ne higgyünk neki?


Nem értem a szót "beszólni akart"
Aztán nem értem mit jelent a "becs szó", mert én igen is szólni akartam a tartalmatlan kapcsos zárójelek töménytelen mennyisége ellen.

Az Énekek Éneke pedig számomra azt jelenti amit leírtam, de itt nics szó becs szóról, és nem is lesz, mert élek többet nem én, hanem él bennem a Krisztus, és nem hallottam ilyen kitételről az ÍRÁSBAN.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 15., csütörtök 22:42 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
FM írta:
Nem értem a szót "beszólni akart"
Aztán nem értem mit jelent a "becs szó", mert én igen is szólni akartam a tartalmatlan kapcsos zárójelek töménytelen mennyisége ellen.

Az Énekek Éneke pedig számomra azt jelenti amit leírtam, de itt nics szó becs szóról, és nem is lesz, mert élek többet nem én, hanem él bennem a Krisztus, és nem hallottam ilyen kitételről az ÍRÁSBAN.


Sajnálatos, hogy ennyi szót pazarolsz arra, amit nem állítólag értesz, és a hozzászólásaid rendre azzal érnek véget, hogy nem is te szólsz, hanem a benned élő Jézus.

Ez egy nagyon jó taktika. Ez a következőként működik: Nem az én rossz természetem beszél belőlem, hanem a nyilvánvalóan bennem élő Jézus, hiszen én egy megváltott, újjászületett ember vagyok, akiben jelen van Jézus, és Ő szól belőlem. Így csakis nekem lehet igazam.

Mi meg csak azt a kellemetlen, rosszabb oldaladat tapasztalhatjuk napról napra.... :cry:

Ez kijött kedves Magda, de egy hónapig igérem nem lesz újabb...! :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 15., csütörtök 23:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kedves Rosta bizony én sem tapasztalok részedről semmi jót, de a remény hal meg utoljára.
Sajnos nagyon megcsalod magad, de amikor rájössz már késő.
A találkozásunkra is azért került sor mert feldobtál egy témát valóság alap nélkül, aztán nem ismerted el, aztán megkíséreltem, hogy a segítő kézséged kézzel fogható bizonyítékát adhasd, vagy rájöjj, hogy az csak egy máz.
De semmi változás.

Túl jó ember vagy ahhoz, hogy észre vedd megváltásra szoruló bűnös vagy.

Én pedig túl gonosz és képmutató vagyok ezért napról napra az Úr kegyelmére szorulok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 16., péntek 00:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
FM írta:

Túl jó ember vagy ahhoz, hogy észre vedd megváltásra szoruló bűnös vagy.



Minden keresztény ,megváltásra szoruló
bünös embernek tartja magát,
ha nem így lenne,akkor mi szüksége lenne
a Megváltóra ?

Rosta meg tudtommal keresztény.

kedves Magda a te irásodnak semmi értelme.

Persze,lehet,hogy van olyan óember aki
megtalálja benne a számítását.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 16., péntek 00:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kedves GABRIEL777 végre egy jó hír tőled.
Köszönöm. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 16., péntek 01:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
FM írta:
Kedves GABRIEL777 végre egy jó hír tőled.
Köszönöm. :)


Meg is izzadtam mire leírtam :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 123 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség