Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 68 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
 

Re: Gondoskodás a szülőkről, és nagyszülőkről.
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 25., szombat 05:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
FM írta:
Szeretném megtuddni mit gondoltok erről általában?
És konkrétan ti ezt megvalósítjátok, vagy inkább azt várjátok, hogy ők segítsenek benneteket, bennünket?
Mit jelent a gondoskodás az idősekről szerintetek?
Csak a hozzátok tartozó idős emberek iránt van felelősség, vagy akivel találkoztok mindenkivel?

Hát lehet, hogy ez senkinek nem téma, majd meglátjuk :*:



Csak azoknak az embereknek a megnyilatkozását várom akik azt mondják magukról, hogy elfogadták a megváltást,
úgy ahogy azt a Teremtő a Mindenható Isten az Úr Jézusban felkínálta,
a többiek, ha még is hozzá kívánnak szólni, kérem, hogy ezt hozzászólásuk előtt egyértelműen taglalják.
Nem célom az ember felmagasztalását elősegíteni, az Isten Igazságának és Országának keresése vezet ebben a beírásban is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 01., péntek 22:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Hát tolongás az nincs :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 04., hétfő 12:32 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Az idősödő emberekkel való törödést sok esetben a kaktusszá válásuk nehezíti. Néha kicsit úgy érzik, nekik már mindent szabad, nekik már a korukból adódóan minden jár stb.
Pedig sok ember érezheti úgy, hogy neki ez vagy az jár, (és az már régen rossz, ha így érzik) akár csak a buszon helyátadás kérdése; a dolgozó embernek jár, mert elfáradt napközben, a terhes nőnek jár, a kisgyerekesnek jár stb. Aztán emiatt senki nem érzékeny a másikra, mert jár, jár jár.

Voltam egy református idősekotthonában, és máig élénken él bennem, amit az egyik gondozó hölgy mondott. Ugye sok idős ember a vége felé agyérelmeszesedésben szenved, (Ja,ja megint itt vagyunk a táplálkozásnál!!! de mindegy, más téma) Szóval az agyérelmeszesedés következtében lebomlik az a fajta kontroll, ami által a mostani romlott szívünk gonosz gondolatainak igyekszünk gátakat szabni. (udvariasság, társadalmi normák stb) És az idősotthonban kétféle agyérelmeszesedett ember van. Az egyik típus, aki goromba, káromkodik meg minden kellemetlenséget okoz másoknak. A másik típus, akinek foglama sincs ugyan hogy hol van, meg mi zajlik körülötte, de kedves, szelid. És azt fűzte hozzá a gondozó, hogy aki nem állt meg a megtéréskor, (hanem az csak kettőspont volt) tovább haladt a megszentelődés útján, azt Isten megtisztította, és az ő jó szívéből, az értelmi kontroll híján a kedves gyümölcsök bugyognak elő. Aki pedig élete során nem szentelődött meg, és most már értelmi kontrollját elvesztette, az nem tud jópofáskodni, kedvesnek, udvariasnak tűnni, hanem kendőzetlenül folyik ki, ami benne van.

És ez megrémít. Mert tudom mi van a szívemben, és ha nem változik meg, akkor belőlem is ez a fertelmesség folyik majd, ha netán ide jutok.

Az Isten adjon ebből is szabadulást mindannyiunknak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 04., hétfő 18:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kedves Indu erre mondtam el a gerenda szálka bizonyságom, ha emlékszel rá :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 04., hétfő 19:29 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
igen :)

De a második rész, a megszentelődésről, az félelmetes számomra. És asszem ez cáfolja is azt a mondásod, hogy mi most pont olyanok vagyunk, amilyennek Isten látni akar. Mert vagy igen, vagy nem. Attól függ, h. haladunk-e a megszentelődés útján. Én magamról nem sok jót mondhatok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 05., kedd 08:04 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 07., csütörtök 06:47
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Kedves Indu!

Itt az advent és használd ki ezt a minősített időszakot megszentelődésedért!
Végy erőt magadon és tedd meg, ami oly nehéznek tűnik!
Bibliaolvasás, kitartó imádkozás, valamely cselekedet...? Te tudod hol akadtál el. De borulj le az ÚR előtt és kérd, hogy erősítsen meg a következő lépéshez - hidd megteszi!

Nálunk vasárnap a hűség volt a téma. Hűség mint a tőlem elvártak teljesítése, hűség mint kötelezettségeim teljesítése - melyekben a minta: Jézus Krisztus, "aki hű volt megbízójához".

Tehát ne az öregedéstől félj, hanem várd az Urat!
Szeretettel:

Anti


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 05., kedd 09:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Indu írta:
igen :)

De a második rész, a megszentelődésről, az félelmetes számomra. És asszem ez cáfolja is azt a mondásod, hogy mi most pont olyanok vagyunk, amilyennek Isten látni akar. Mert vagy igen, vagy nem. Attól függ, h. haladunk-e a megszentelődés útján. Én magamról nem sok jót mondhatok.


Kérdésem:
Elkezdte benned Isten a munkáját? Új teremtés vagy Krisztusban?
Hittel betöltötted, betöltöd naponta az IGÉT.
Az igét máshol már idéztem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 07., csütörtök 15:06 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Anti!

Köszönöm soraidat.

Kedves FM!

Válaszom, igen. A kettőspont már megvan. (De mi lesz utána? Ezt majd visszatekintve lehet csak kiértékelni.) De tényleg jó látni, hogy Isten munkálkodik értünk.

Üdv:
I


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 07., csütörtök 17:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Hát IGEN!
A pocidban a fiad mit tehetett a növekedéséért és a fejlődéséért,
Az Úrban vagyok ez a könyörülő Istentől van és a többi is TŐLE, ez a HIT BENNE, az erőlködése, pedig a hit magamban.
Amikor erőlködök, amikor elégedetlen vagyok, akkor nem BENNE hiszek, ez a mérce, hogy kiben hiszek, legalább is nekem ez a kézzel fogható, érzékelhető mérce. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 13., szerda 09:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Van egy ígéret az Írásban ami feltételhez kötött, illetve majd minden ígéret feltételhez kötött, de ez azért fontos, mert a szülő is tehet érte, hogy a gyermeke hosszú életű legyen a földön.
Ismeritek ezt az ígéretet, és ha igen, mit gondoltok mi a mi feladatunk, mint szülőknek?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 28., csütörtök 20:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Az feladat: tiszteld apádat és anyádat
Az ígéret: hogy hosszú életű légy e földön.

Ezt a szülő segítheti is, de gátolhatja is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 04., csütörtök 07:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
A felajánlott segítséget mindég el kell fogadni, ezzel járulok hozzá gyermekem tisztelet adásához, de más ember felé is csak így erősíthetem meg azt a gondolatot, hogy a másikra figyelni kell.

A magam példáján túl mutatóan, de gondolom a segítség elfogadása is példa.

A tisztelet azt jelenti figyelek a másik szükségére. szvsz


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 18., vasárnap 10:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
10 jótanács, hogy ne savanyodjunk meg öregségünkre


Íme 10 megszívlelendő jótanács a békés, derűs öregséghez, Isten elvonókúrájához


1. Sose tartsuk értelmetlennek vagy céltalannak az életet, mert nem az.

2. Mindhalálig ápoljuk kapcsolatainkat: fölfelé, befelé, kifelé (Istennel, önmagunkkal, az emberrel illetve a természettel)

3. Ne idegenkedjünk az újtól. Vagy növekszünk, vagy zsugorodunk. A természet nem ismeri a stagnálást.

4. Mindvégig foglalkozzunk azzal, amivel foglalkoztunk, vagy azzal, amivel mindig szerettünk volna, de nem futotta időnkből.

5. Kössünk barátságot a fiatalokkal, különösképpen gyerekeink gyerekeivel, a harmadik generációval.

6. Többet törődjünk az élőkkel, mint a holtakkal.

7. Beszélgessünk, ne csak beszéljünk. ( A jóízű vitatkozás is jobb a némaságnál.)

8. Mosolyogjunk sokat és sokszor- a humor vonzó, a keserűség taszító.

9. Óvakodjunk a tétlenségtől és a stresszeket okozó túlerőltetéstől.

10. Barátkozzunk meg az öregséggel, mint az Isten elvonókúrájával.

Forrás: Gyökössy Endre: Öregedés-öregség. Lelki jelenségek és zavarok c. kötetből[/img]


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 19., hétfő 18:36 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 31., szerda 12:08
Hozzászólások: 121
Kedves Tesók!
Tudom, hogy unalmas már az állandó panaszkodásom, de ti mit tennétek a helyemben, ha lenne egy szenvedélybeteg nagymamátok,aki felnevelt benneteket, szereti Istent(jól hallottátok!), de öntörvényű és nem akarja, hogy magamhoz vegyem őt, ugyanakkor már nem tudja ellátni magát teljesen. Van amikor nagyon elkeserít, amikor ittas állapotban sérteget, holott én miatta és az Úr Jézus miatt megyek oda.
Egy Tesóm azt tanácsolta, hogy imádkozzam mielőtt hozzámegyek, de én sokszor ima nélkül is betérek hozzá.Mi a véleményetek Tesókák?
Az ÚrJézus Áldjon Benneteket!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 20., kedd 01:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Augu írta:
Kedves Tesók!
Tudom, hogy unalmas már az állandó panaszkodásom, de ti mit tennétek a helyemben, ha lenne egy szenvedélybeteg nagymamátok,aki felnevelt benneteket, szereti Istent(jól hallottátok!), de öntörvényű és nem akarja, hogy magamhoz vegyem őt, ugyanakkor már nem tudja ellátni magát teljesen. Van amikor nagyon elkeserít, amikor ittas állapotban sérteget, holott én miatta és az Úr Jézus miatt megyek oda.
Egy Tesóm azt tanácsolta, hogy imádkozzam mielőtt hozzámegyek, de én sokszor ima nélkül is betérek hozzá.Mi a véleményetek Tesókák?
Az ÚrJézus Áldjon Benneteket!


Kedves Augu

El kell fogadnod,hogy a szabadakarat az Szent és sérthettelen,még Isten sem sérti azt meg,te se tedd !

A legtöbb amit tehetsz ,hogy imádkozól a rokonod lelki üdvéért,
a többit pedig Istenre bizod.

ugyanakkor:

Az empátia a Szentlélekből fakad és
alkalmas arra,hogy egy másik ember
lelki rezdüléseit átélve,és azokat megértve, tudjunk segíteni neki.

Ha megérted,hogy mit miért tesz,akkor ,hatékonyabban is tudsz neki segíteni.

Ugyan akkor azt is tudni kell,hogy minnél több érzelmi szál köt egy emberhez minket,annál kevésbé tudjuk őt objektiven megitélni,és így segíteni sem
tudunk neki hatékonyan.

Jézusnak van egy Igéje,ami arról szól,hogy aki követni akarja annak meg kell gyülölnie "rokonait".

Ez at Ige,nem a rokonok személye ellen szól,hanem a hozzájuk füződő érzések
elhagyására buzdít,mert csak így vagyunk képesek objektíven megitélni
az embereket és segíteni nekik.

Igy a feléjük irányuló szeretetünk is sokkal tisztább lehet,hisz az tisztán a Szentlelkünkből fakad.

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 68 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség