Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 146 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 20., kedd 23:55 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
tavasz írta:
A nem keresztény ember is értéknek tekinti a szépséget. Ha valakinek adatott a természetes szépség, az nagy ajándék és valóban óvatosan kell vele bánnia, mert kísértést jelenthet (hiúság...)
De nem mindenkinek adatik a szépség, sőt... - most itt nem is a szépség a téma, hanem a külső - na innen kezdve kellene a kérdést megközelíteni, de nem szólok tovább bele.
Hisz én csak egy vak hitetlen vok.


Kedves Tavasz!

Nem egészen így működik a dolog, hogy van aki szép, meg van, aki nem az. A szépség számtalan formában jelentkezik. A szépség a befogadótól is legalább annyira függ, mint az azt adótól.

Miért van az, hogy a legrandább csecsemő is szép az ő anuyukájának? A családból tudom, hogy a kívülállónak gusztustalan csecsemőt micsoda örömmel pátyolgatja az anyukája, és miként dicsekszik annak szörnyű fotóival másoknál. a legtermészetesebb neki, hogy gyönyörű a gyereke.

Nekünk kell legyen szemünk a szépségre. Mi lássuk meg a szépet ott, ahol az elrejtezett. Ahol meg minden pompájában virágzik, hát azt is kezeljük okosan a maga helyén. Védve azt, és nem kihasználva.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 21., szerda 00:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2007. okt. 19., péntek 13:01-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 21., szerda 00:38 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
sziasztok!
Tudjátok, én tényleg örülök annak, hogy Isten a szíveket vizsgálja, és nem a kinézetet. :*: :*: :*: :*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 21., szerda 07:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
erről van szó. :)
már kezdtem azt hinni, hogy a végén még az jön ki a dologból, hogy az is bűn, ha valaki nem szép, nem tökéletes külsővel jön a világra.
Szerintem lényegesen fontosabb dolgok vannak, minthogy azon töprengjünk, hogy szépnek kell-e lenni, vagy nem. Azt hiszem ezt a hülyeséget a túlzott elvilágiasodás, civilizáltság okozza, az ideálok, a romantikus regények... és az emberek erre fordítják az energiát. Közben elfelejtkeznek a belső értékekről, amelyek gazdagabbá tehetnek egy embert. Márpedig ezerszer "vonzóbb" lehet még egy sérült ember is nemes gondolatokkal, lélekkel, mint sok felületes, önző, világias beállítottságú keresztény ember. Minkét "esetre" láttam példát.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 21., szerda 07:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
egyet azért tudjatok:

Személyesen találkozva... Cilla is, Tavasz is NAGYONNAGYON SZÉP emlékem a találkozóról :)

ti NAGYJÁBÓL itt a fórumon is ugyanolyanok vagytok: vagyis a BELSŐ SZÉPSÉGetek sugárzott kifele :)

örülök, hogy ismerhetlek Titeket :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 21., szerda 08:40 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
A első oldalon írt nagybetűs Gabriel és Ezüst hozzászólásával nem értek egyet.
Modellezhetjük is.
Fülbevalót rakok magamra, tetoválást sminkelek, söt ordenáré stílusban beszélek, mint a rockerek - mert "evangélizálni" akaorom őket. Mikor közibük tartozónak gondolnak már, óvatosan előjövök a farbával; Jézussal. Nos, vélhetően úgy kivágnak, mint macskát ...ni. Árulónak tartanak, becsapottnak fogják érezni magukat.
Én sokkal inkább hiszek az Igének: "A ti igenetek igent jelentsen, a nem, nemet. Ami ezen felül van, a Sátántól való."
Nem lehet senkit "átveréssel" becsempészni Isten Országába.

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 21., szerda 08:54 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
figyelő írta:
A első oldalon írt nagybetűs Gabriel és Ezüst hozzászólásával nem értek egyet.
Modellezhetjük is.
Fülbevalót rakok magamra, tetoválást sminkelek, söt ordenáré stílusban beszélek, mint a rockerek - mert "evangélizálni" akaorom őket. Mikor közibük tartozónak gondolnak már, óvatosan előjövök a farbával; Jézussal. Nos, vélhetően úgy kivágnak, mint macskát ...ni. Árulónak tartanak, becsapottnak fogják érezni magukat.
Én sokkal inkább hiszek az Igének: "A ti igenetek igent jelentsen, a nem, nemet. Ami ezen felül van, a Sátántól való."
Nem lehet senkit "átveréssel" becsempészni Isten Országába.


Kedves Figyelő!

Csak érzéssel... És ezt itt is tanácsolni tudnám magamnak is, és másoknak is... Itt sem mindenki szabvány térítendő alany. Mindenkihez alkalmazkodni kéne tudni valamilyen szinten. Olyannak lenni, és mégsem térni el Jézus tanításától... Nem átveréssel, hanem csomagolással...
Négerek közé sem fehér embert küldesz téríteni, ha egy mód van rá...
Jézus is zsidó kellett hogy legyen, hogy mint közéjük tartozó kezdjen dolgozni. Előadhatta volna magát, hogy leszáll az égből, aztán parancsolni kezd, hogy rá hallgassanak, mert ő az igazság... Nem ezt tette...

Ha jó akarnék lenni, most Tavasz kedvéért megint ateista lennék... Nem csak névleg, hanem teljesen... Megint úgy nézném a világot, mint akkor régen, amikor az voltam... Ugyanúgy megijednék a világ végtelenségétől és keménységétől. Átérezném azt, hogy milyen kicsi vagyok, és mennyire reménytelen megismerni a valóságot. És átérezném, mennyire nagy arccal tudják a szemembe mondani, hogy Jézus mindenre a megoldás, és közben SEMMIT nem tesznek hozzá. Igen, nagyon lenéző tud lenni az ilyen viselkedés... És nagyon fájó ez az igazság... Nekem 18 évembe tellett, míg Isten hívásának engedve túl tudtam tenni magamat az ilyen embereken, mint Te vagy, kedves Figyelő, és amilyenné én is váltam köztetek...
Szóval most megfognám Tavasz kezét, mint ateista az ateistáét, ott, ahol van, és kettőnkért imádkoznék...
Másképp nem megy...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 21., szerda 11:02 
Site Admin
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 22., kedd 15:36
Hozzászólások: 301
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Ezüst és Tavasz!

Itt most egy kicsit törölgettem. Szerintem is jó lenne, ha privát beszélgetésben folytatnátok, persze ha mindekettőtöknek van kedve hozzá.

Szeretettel, admin


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 21., szerda 12:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
figyelő írta:
A első oldalon írt nagybetűs Gabriel és Ezüst hozzászólásával nem értek egyet.
Modellezhetjük is.
Fülbevalót rakok magamra, tetoválást sminkelek, söt ordenáré stílusban beszélek, mint a rockerek - mert "evangélizálni" akaorom őket. Mikor közibük tartozónak gondolnak már, óvatosan előjövök a farbával; Jézussal. Nos, vélhetően úgy kivágnak, mint macskát ...ni. Árulónak tartanak, becsapottnak fogják érezni magukat.
Én sokkal inkább hiszek az Igének: "A ti igenetek igent jelentsen, a nem, nemet. Ami ezen felül van, a Sátántól való."
Nem lehet senkit "átveréssel" becsempészni Isten Országába.


Kedves Figyelő

Ahogy mondani szokás,Isten útjai kifürkészhetetlenek.

Azt,hogy kinek a szivéhez,milyen módón tud a legkönyebben eljutni azt egyedül Ő tudhatja.

Én ezért sem zárnék ki semmilyen lehetőséget sem.

Te persze "mint Istent teljessen ismerő" ezt megteheted..

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 21., szerda 12:46 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
-öncenzúra-


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 21., szerda 12:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
GABRIEL777 írta:
.........Te persze "mint Istent teljessen ismerő" ezt megteheted..


Zsolt 1,1 Boldog ember az, a ki nem jár gonoszok tanácsán, bűnösök útján meg nem áll, és csúfolódók székében nem ül;

Júd 1,18 Mert azt mondták néktek, hogy az utolsó időben lesznek csúfolódók, a kik az ő istentelen kívánságai szerint járnak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 21., szerda 13:16 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
32 ezüst mondta:
Jézus is zsidó kellett hogy legyen, hogy mint közéjük tartozó kezdjen dolgozni. Előadhatta volna magát, hogy leszáll az égből, aztán parancsolni kezd, hogy rá hallgassanak, mert ő az igazság... Nem ezt tette...


Miután a zsidók Isten választott népe - akiket nem vetett el végleg az Úr - hová, máshová született volna, amikor is a világ felvettetése előtt elvégzett tény volt az Ő feláldoztatása a világ bűneiért és egy bűntelen, tökéletes emberre volt ehhez szükség?
De Jézus, noha szólt a farizeusokhoz, írástudókhoz, vámosokhoz, stb. - mégse lett hasonló vagy azonos azokkal. Önmaga maradt. Meg is botránkoztak benne azok, akik ismerték "származását, családját". Sőt, ha már a "csomagolásnál tartunk" - ami itt többeknek vesszőparipája - ; a farizeusok fel is szólaltak: Mester! Amikor ezeket mondod, megbántasz bennünket." Mégsem tudunk, semmilyen pardonról Jézustól.[/i]

Amikor Pál apostol görögök közt, göröggé lett, nem kötött tunikát vagy tógát, nem értekezett Arisztotelészről. Azokkal a kifejezésekkel és gondolati sémákkal, amikkel azok bírtak - próbálta az Úr örök igazságait megfogalmazni.

Tudomásul kéne venni valahára:
Mindenki az élete, az örök élete érdekében fut vagy legyint. Mindenki maga dönt arról, hogy kell-e a disznótor vagy nem. Lehet hivatkozni a tálalás hiányosságaira, a melegre, amiben roppant fárasztó a futás, meg hogy ilyen randa mentőőv nem kell - de akkor nincs apelláta: PUSZTULÁS, MEGFULLADÁS, ÉHHALÁL KÖVETKEZIK

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 21., szerda 13:44 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
net2rist írta:
egyet azért tudjatok:

Személyesen találkozva... Cilla is, Tavasz is NAGYONNAGYON SZÉP emlékem a találkozóról :)

ti NAGYJÁBÓL itt a fórumon is ugyanolyanok vagytok: vagyis a BELSŐ SZÉPSÉGetek sugárzott kifele :)

örülök, hogy ismerhetlek Titeket :)


Ó, kedves Net!
Én is nagyon örülök, hogy megismerhettelek. :*: :*:
Ölellek nagy szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 21., szerda 14:15 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
tavasz írta:
nem mondod!? :? Kösz, hogy megvilágosítottad előttem. Mostmár legalább ezt is tudom...
Törltem a hsz-eimet. A kioktatásra semmi szükségem. Többet nem kísérletezem a fórummal.


Ezt az én beírásomra írtad?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 21., szerda 14:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
FM írta:
GABRIEL777 írta:
.........Te persze "mint Istent teljessen ismerő" ezt megteheted..


Zsolt 1,1 Boldog ember az, a ki nem jár gonoszok tanácsán, bűnösök útján meg nem áll, és csúfolódók székében nem ül;

Júd 1,18 Mert azt mondták néktek, hogy az utolsó időben lesznek csúfolódók, a kik az ő istentelen kívánságai szerint járnak.


Kedves Magda

A te szádból a fenti Igék elég hamiskássan csengenek :wink:

Pedig,biztos vagyok benne,hogy nem az
Igékkel van a gond :wink:

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 146 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség