Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 156 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 26., péntek 09:09 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Zé írta:
Szia Tivadar,

Sajnálom ha nem nyerte meg a tetszésedet az őszinte megnyilatkozásom..vizsga ez és te lennél a vizsgáztató :)
Szerinted szeretet nélkül létrejön belűlről jövő változás anélkül? Mit gondolsz?
Üdvözlettel

Dehogy Zé
Bocsánat hogyha sértő voltam.
Köszönöm a bemutatkozást. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 10., szombat 12:05 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 27., hétfő 20:01
Hozzászólások: 46
Tartózkodási hely: London
Sziasztok!
Annyira jó volt olvasni benneteket, én végigolvastam most az egész témát. szívesen elmondom, velem mi történt. Érdekes, ahányszor elmondom, mindig új dolgok is eszembe jutnak. De kezdjük az elején. A legelején. :)

Ovis voltam, mikor az egyik nagyapám beszélt Istenről, megismertetett néhány Bibliai történettel és megtanított imádkozni. Visszagondolva ő inkább vallásos volt, mint hívő, de sokat jelentett. Innentől kezdve soha nem kételkedtem Isten létezésében. De úgy gondoltam, hogy jó messze van, csak néha ér rá figyelni rám. Általánosban jöttek a hittanórák, majd a konfirmáció és a vasárnapi gyerekórák, néha Istentiszteletek. Nagy gondolkodó, elméletalkotó voltam mindig és vagyok most is lány létemre. Kamaszként foglalkoztatott szinte állandóan az élet értelme. Nem láttam semmit ez ügyben. Ellensúlyozásként, bulizás, pia, hogy ne gondolkodjak.
Volt valami állandó Istentudatom, de egy sajátos elméletbe préseltem bele, ami így hangzott: Hiszem, hogy van Isten, de tudom, hogy nincs. Huhh. Szörnyű, nem? Úgy hangzik, mint egy nemlétező kapaszkodó.
A logikámba nem nagyon fért bele a transzcendens. Mégis elkezdett érdekelni az asztrológia, a tenyérjóslás, meg az agykontroll. És a grafológia is, hogy fokozzam. Öngyilkossági gondolatok bőségesen.

Évente kétszer voltam templomban. Tudjátok: Karácsony, Húsvét.
1998 karácsonyán történt velem a templomban ima közben, hogy könyörögtem az Úrhoz, hogy hadd legyek közelebb hozzá és bocsásson meg, hogy eltávolodtam tőle. Vajon hogy jutott eszembe ilyet mondani neki? Kértem azt is, hogy történjen valami, ami miatt megbizonyosodhatok arról, hogy ő tényleg létezik és törődik velem. Egy héttel később karamboloztunk. Csak én sérültem meg. Nem nagyon, pár öltés a szemhéjamba és nyomtalanul eltűnt a helye. De egyvalami nem tűnt el: Tudtam, hogy Ő volt az! Létezik! Foglalkozik velem! Mégsem kerültem közelebb hozzá. Azt gondoltam, ennyi elég is nekem. A főiskolán elég sűrű imádkozó lettem aztán vizsgaidőszakban. :) Az első év után nyáron közölte velem a barátnőm, akivel együtt nőttünk fel, hogy az Úr Jézus megváltoztatta az életét, és hívő lett. Mondtam neki, én is hívő vagyok, hiszen mennyit imádkozom, Bibliából Igéket gyűjtök ki, de valahogy nem tudtam meggyőzni, hogy ez ugyanaz. Aranyos volt, mindenhova elcipelt, ahol Jézusról hallhattam. Így ráébredtem, hogy van megtérés és az nálam még nem történt meg. Akartam, de úgy gondoltam most még nem tudok. És itt jött életem legsötétebb néhány hónapja.

Másodéves voltam a főiskolán. Csaknem minden este részegen buliztam valami diszkóban, volt, hogy nem is tudtam magamról, és sokszor úgy keltem fel, hopgy utáltam azt a fekete ürességet, ami a lelkemben van. Utáltam magamat is, amiért így élek. De minden héten buli, pia, stb... És minden buli után hazaérve részegen könyörögtem Jézushoz bocsánatért, és hogy vonjon közelebb. Jó nagy ellentmondás, igaz? Akkor már kemény harc ment a szellemi háttérben a lelkemért. Csaknem belepusztultam.

2001 februárjához értünk. Hívő barátnőm majdnem erőszakkal cipelt egy ifjúsági hétvégére. Már csak pár momentum maradt meg abból, hogy mi történt ott. a legjelentősebb, hogy megláttam azt logikámmal (nemcsak hittel), hogy tényleg létezik transzcendens, van gonosz és van Isten, aki erősebb és vár magához. Innen "már csak" azon görcsöltem, hogy ez hogy történik. Nem hittem ugyanis, hogy megváltozik az életem attól, hogy kimondok pár szót Isten felé. Két hívővel imádkoztunk egy órán keresztül. Megrázó élmény volt. Itt már tudatosan éreztem a szellemi harcot, ami értem folyt. És nemcsak én éreztem, de a barátnőm is. Már itt Jézus győzött. Mégis úgy feküdtem le, hogy nem sikerült ez nekem.

De reggel úgy keltem, hogy tudtam, új életem van. Ebben erősített meg az Ev. útmutató aznapi Igéje: "Csodákat vittél véghez, ősrégi terveket, való igazságot" Ézs 25.1 és még egy Ige aznap valakitől: "Nem maradok el tőled, sem el nem hagylak téged" Zsidó 13.5.b


Február 18.-án a 6. szülinapom lesz. Nagy örömmel tölt el, hogy csodát élhettem át a megtérésemkor, de még nagyobb öröm és csoda a mindennapokban Jézussal élni az életemet. Ez még a legnagyobb megtérési élményt is felülmúlja. 6 évnyi tapasztalat áll erről mögöttem és boldog vagyok, hogy akár még 40-50 évig is járhatok itt vele, aztán örökre odaát.


Bocs, kicsit hosszú volt, de nem tudtam, mit hagyjak ki. :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 10., szombat 12:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Szia kedves nekem most te voltál a csoda, köszönöm, hogy leírtad :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 10., szombat 12:34 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Én is köszönöm. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 10., szombat 12:40 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Szia Baranka!
Én is köszönöm!
Üdv sok szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 26., hétfő 04:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Ahogy itt olvasom a beírást, meglepődve tapasztalom, hogy még a kétség sem merült fel rajtam kívül senkiben, hogy megtértem én egyáltalán.
Nagyon jó vasárnapi beszélgetés után értettem meg:

megtértem!

Az Igehírdetés bolondsága által!

Az én vagyok a szőlőtő és ti a szőlővessző IGÉRE tértem meg ekkor kaptam hitet arra, hogy hangosan kimondjam hiszek az ÚR JÉZUS KRISZTUSBAN,

A kimondás és a mostani idő között 1988-ban mondtam ki, sok változás történt ebben, mert akkor hittel és szájjal vallottam meg, most pedig tapasztalom az "érett férfiúság"-ra vezető hit útját.

Érdekes a visszatekintés, a hit útjára:
hitről >>> hitre;
igazságról >>>igazságra jut
aki tényleg megtért.
Aki pedig nem az elméletet alakít ki a kereszténységről (vsz):
milyennek kell lenni egy keretyény/keresztény embernek - közösségnek
A tékozló fiú attól kezdve mindent apjától kapott ő megtért.
A testvére mindent apjáért tett ő nem tért meg.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 27., kedd 10:43 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Kapaszkodj meg Magda; bennem elég gyakran felmerül a kétség magam felől.. :oops:

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 27., kedd 10:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Inkább örülök :)

Ma olvastam W.N.- nél, hogy kétszer biztos meg kell térni.
Ő a másodiknak azt írja, amikortól az ember nem dolgokat, hanem magát az Urat fogadja el, hogy benne Ő cselekedjen.
Krisztus minden szellemi javak összessége c.
Felemeltem és ott nyilt ki.
Ezüstke biztos érti :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 28., szerda 12:03 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
>bennem elég gyakran felmerül a kétség magam felől.
Nahát ezt nem is gondoltam volna, kedves Figyelő.

Emlékszel a talin ilyen jellegű kérdésekkel gyötörtelek titeket.

Nekem az a mondat cseng súlyosan, hogy akiben nincs a Krisztus Lelke, az nem az övé. De ez talán inkább a megszentelődés kérdése és nem a megtérésé. Ha vannak erről gondolataid, (esetleg máshol kell erről beszélgetni) akkor szívesen olvasom.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 28., szerda 12:13 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Tudod Indu, mindenkiben megvan a késztetés, hogy különbnek láttassa magát, mint, amilyen valóban. Nekem se árt erre figyelni.
Ezen túlmenően, a nálunknál sokkal érettebb hitűek (pl. Pál apostol) mondták:
"Aki áll, vigyázzon, hogy el ne essék!", meg olyat is, hogy "Amíg másoknak szolgálok, magam nehogy méltatlanná legyek".

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 28., szerda 12:24 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
figyelő írta:
Tudod Indu, mindenkiben megvan a késztetés, hogy különbnek láttassa magát, mint, amilyen valóban. Nekem se árt erre figyelni.


Nem a vita kedvéért, de tele van a világ önértékelési zavarban szenvedő, gátlásos emberrel, aki magát a legkevésbé sem különbnek, hanem inkább gyengébbnek, értéktelennek, és esendőnek látja. Nagyon sok keresztyén szenved ezzel, hogy nincs egészséges öntudata, önértékelése...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 28., szerda 12:31 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Kedves Rosta!

Sikerült megint elmenned a lényeg mellett.

Nincs identitászavarom. A hibáim, eleséseim viszont igenis kellenek, hogy a megtérésemre s az abban megmaradásra rákérdezzenek!
Én a mértékletességről írtam, ami megóv(hat) a túlzott magabiztosságtól. Erre írtam az Igéket is. Pál apostol is igyekezett önkontroll alatt tartani magát.

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 28., szerda 14:53 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
figyelő írta:
Kedves Rosta!

Sikerült megint elmenned a lényeg mellett.

Nincs identitászavarom. A hibáim, eleséseim viszont igenis kellenek, hogy a megtérésemre s az abban megmaradásra rákérdezzenek!
Én a mértékletességről írtam, ami megóv(hat) a túlzott magabiztosságtól. Erre írtam az Igéket is. Pál apostol is igyekezett önkontroll alatt tartani magát.


Kedves Figyelő!

Lehet, hogy munka közben nem sikerült a vitátok, beszélgetésetek lényegét átlátnom, és árnyékra vetődtem. Részemről csak a rengeteg stresszelt, és önértékelési problémával küszködő emberről írtem, semmi másról. Szóba sem hoztalak téged, és nem rólad írtam, amikor az identitási gondokról írtam.

Ezzel kapcsolatban bekopiztam egy kicsit bulváros írást a Hírek 2-be.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 28., szerda 16:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
kicsit? :O

mind1.... EZ fröcsög ránk a médiából...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 28., szerda 16:27 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
net2rist írta:
kicsit? :O

mind1.... EZ fröcsög ránk a médiából...


Igazság szerint nem volt időm végig olvasni, majd otthon. Nagyon elnéztem?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 156 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség