Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 47 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő
 

Államigondozottak
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 16., hétfő 13:25 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 10:02
Hozzászólások: 159
Tartózkodási hely: Révkomárom (Szlovákia)
Sziasztok!
A régi fórumon már nyitottam egy ilyen témát. Én azóta is (1,5 éve) járok álllamigondozott gyerekekhez b. amy-nak köszönhetőnen. :D
Még mindig keresem a helyem a helyem az államigondozottak életében, de még mindig nem tudom mi a feladatom velük. Most is csak járogatok hozzájuk, és szeretem őket. De ez abszolut nem elég... :( Szóval ha van valakinek valami okos ötlete, hogy hogyan lehetne segíteni a gyerkőcökön, gyorsan írja meg nekem!

Következő hozzászólásomban írok többmindent is, csak nem szerettem volna regénnyel indítani a topicot. :wink:

_________________
"Úgy szeressétek egymást, ahogyan én szerettelek titeket." / Jn. 15, 12./


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 16., hétfő 13:52 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 10:02
Hozzászólások: 159
Tartózkodási hely: Révkomárom (Szlovákia)
Amint írtam 1,5 éve járok gyerkőcökhöz. Nagyon szeretem őket. Mindegyiknek megvan a maga kis aranyossága. Az egyik lány például nagyon okos. Államigondozott létére matek tagozatra jár. Minden iskolás gyereket meghívtam a csoportból az esküvőnkre (nem tudtak eljönni, mert a 15 gyerekkel, ovis, sulis egyaránt 1 gondozónő volt...) Ez az okos kislány (10 éves) volt az, aki eljegyzésem után mikor mentem hozzájuk, mindig megkérdezte, hogy "még mindig ugyan az a vőlegényed?", mert szegény otthon ugye azt látta, hogy mindig más férfival van a mama. :( Annyira aranyos volt, amikor megkapta kezébe a meghívóbkat, annyit mondott, hogy neki az egészben az "örök hűséget esküszünk" tetszik a legjobban, és reméli így is lesz. :D Most pedig érkezett egy másik okos kislány, és ugyan az az utónevük, és ő is matek tagozatra került :D. Egy matek munkafüzet volt előtte, és nagyban számolgatott valamit. Kérdeztem, hogy házi?, mire azt mondta, hogy nem, csak érdekesnek találta a feladatot. :D De jó lenne, ha okosságukkal ki tudnának emelkedni az államigondozott sorsból! Csak a sok pofon addigra tönkre teszi őket. :( Van, aki ügyesen fut, táncol, rajzol. Mind-mind értékes emberkék, és nagyon sajnálom őket. A legkisebbeknek meg úgysem kell tenniük semmit, csak megszólalnak, csak öledbe kéreckednek, csak megmozdulnak máris tüneményesek.

_________________
"Úgy szeressétek egymást, ahogyan én szerettelek titeket." / Jn. 15, 12./


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 16., hétfő 13:57 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Gabri, elmesélnéd, hogyan kerültél kapcsolatba velük, és egyáltalán, amikor elmész, akkor milyen minőségben mész (csak látogatás, vagy ilyenkor foglalkozol is velük, pl. vmi játék)? És mennyi időt szoktál velük tölteni egy-egy alkalommal?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 16., hétfő 14:45 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 10:02
Hozzászólások: 159
Tartózkodási hely: Révkomárom (Szlovákia)
Természetesen nekem is lettek kedvenceim a gyerekek közül. Még mielőtt elkezdtem volna járni hozzájuk, azt hittem, hogy a lányokkal leszek el jobban, de a négy ovis fiúcska állt a szívemhez legközelebb. Egy kis idő elteltével rá is jöttem, hogy miért. Őket látogatta legkevesebbet a szülőanyjuk, ezért ők voltak a legragaszkodóbbak. A négy fiú közül az egyik testvérpárral még szorosabb lett a kapcsolatom. Egyszer megtudtam, hogy kedvenc testvérpáromnak nevelőszülőket keresnek. Kicsit szomorú voltam, hogy nem láthatom utánna őket többet, de örültem is, hogy van esélyük kiszabadulni ebből az államigondozott létből. Sokat imádkoztam értük, hogy keresztyén szülőket kapjanak, és titkos vágyam is megosztottam Istennel, hogy a továbbiakban is szeretnék tudni a fiúkról. A fiúkat a nyilt évzáró után vitték el "örökre". Megismertem a nevelőszülőket. Egy keresztyén, 3 gyerekes család vette magukhoz a 2 srácot. Kiderült, hogy egy másik otthonban van még egy testvérük, és őt is bevállalták. Emilcímet cseréltünk, és leveleztünk. Mikor elvitték a fiúkat hetekig röpködtem a boldogságtól.
Technikai akadályok miatt 1,5 hónapig nem tudtunk levelezni, mikor felhívtam a nevelőmamát, hogy mi újság velük. Ekkor tudtam meg, hogy a fiúk visszakerültek az intézetbe. Fél órát beszélgettünk, hogy mennyire átverte őket a gyermek"védelem". 3 saját gyerek mellé 2 egészséges államigondozottat vállaltak nevelőszülőségre. Kiderült, hogy a 2 egészséges államigondozottnak van egy másik intézetben egy egészséges 1,5 éves kistestvére. A szülők jóhiszeműen elvállalták a kicsit is, hogy együtt nevelkedjen a 3 testvér (teszem hozzá hogy a fiúk addig sosem látták a csecsemőotthonban nevelkedő testvérüket). Mikor elvitték a gyerekeket sorra jöttek a problémák. A legkisebbnek állandó dührohamai voltak, ezért sem tudtak eljönni az esküvőnkre. Végül mikor a gyereket elvitték orvoshoz, kiderült, hogy a csecsemőotthon eltitkolta, hogy a gyereket állandóan nyugtatózták. Szegény gondolom azért is idegesebb volt, mert nem kapta meg a gyógyszert, meg szerintem már elvonási tünetei is lehettek. :( Hogy ezt a tünetet orvosolják, az "egészséges" gyereknek 1 hétre kórházba kellett volna feküdnie a nevelőmamával. A nevelő mamának mind e mellett a nagyobbik gyereket iskolába, a kisebbiket ovodába kellett volna vinnie, és a saját 3 gyerekével még nem is foglalkozott volna. Aztán kiderült, hogy a nagyobbik gyerek epilepsziája (amiről én is tudtam) komoly dolog, és nem úgy van, ahogy az intézetben mondták, hogy gyógyszeres terápiával karban tartható. Aztán a pszcihológus kitalálta, hogy a nagyobbik fiú nem mehet normál iskolába, hanem fejlesztőbe kell mennie jónéhány km-re lakhelyétől. És ez még nem minden probléma, amit felsoroltam... :( Aztűn meg úgy néz ki, hogy a drágalátos szülő"mama" végre lemond csemetéiről, mikor az is nehezére esik, hogy 4 havonta egyszer meglátogassa fiait... Ha pedig lemond, a gyerekek örökbeadhatóak lennének, és akkor is elkerülnek a nevelőcsaládtól. És nem kizárt, hogy Svédországba, vagy Hollandiába kerülnek, mert ott "jobban értenek hozzájuk". Téboly!!!!!! Egy eleve halmozottan sérült gyereket kitépni anyanyelvi közegéből, és olyan helyre vinni, ahol egy mukkot nem ért... :( :( :( Kíváncsi lennék, hogy ezekért a gyerekekért ki és mennyi pénzt kapna, ha kikerülnének....
Mindig a sírás jön rám, mikor arra a levélre gondolok, amit a nevelőmama írt nekem. Egyszer rosszalkodott a középső fiúcska, ézért felküldte a szobájába gondolkodni. Hallotta, hogy a gyerek imádkozik, hogy ő ígéri jó fiú lesz, de az intézetbe sose fog visszamenni. És tessék, most ott van... :cry:
Mikor megtudtam, hogy visszakerültek az intézetbe nagyon levert voltam (még mai napig az vagyok e miatt), és sokat tépelődtem, hogy meglátogassam-e őket, aztán úgy döntöttem, hogy elmegyek hozzájuk, megölelgetem őket. Amikor felértem az intézetbe, a legnagyobb fiú vett észre, és örömel futott hozzám. Újságolta, hogy visszajöttek. Mondtam neki, hogy "tudom kicsim", mire ő megkérdezte, hogy honnét tudom. Megmondtam neki, hogy a nevelőmamájával beszéltem. Megcsillant a gyerek szeme, kérdezte, hogy voltam-e náluk. Mondtam neki, hogy nem, csak telefonon beszéltünk. Egy kis kegyes hazugsággal azt mondtam neki, hogy üdvözli a volt nevelőmamája. Olyan boldog volt ettől. Annyira megilletődtem, amikor láttam, hogy vacsora előtt magában imádkozik. Biztos a nevelőcsaládtól tanulta, mert ott ez nem szokás.
És most végül leírom legaktuálisabb keserűségem. Sok beszélgetés után kompromisszumokkal meggyőztem férjemet, hogy patronáljuk a két fiút úgy, hogy havonta egyszer egy szombaton elvigyük őket ide-oda, rájuk szenteljük a figyelmünket, beszélgessünk velük, és nagyon-nagyon szeretgessük őket. Most hívtamfel az intézet igazgatóját, aki azt mondta, hogy nincs erre lehetőség. :cry: :cry: :cry:
Most mi a fenét tehetnék a fiúkért??????


Bocs, hogy ilyen hosszú lettem, pedig tényleg kihagytam csomó-csomó mindent....

_________________
"Úgy szeressétek egymást, ahogyan én szerettelek titeket." / Jn. 15, 12./


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 16., hétfő 14:53 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Gabri,

örülök, hogy írtál a gyerekekről, de még nem válaszoltál a kérdéseimre. :oops: Megtennéd?

B.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 16., hétfő 14:54 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 10:02
Hozzászólások: 159
Tartózkodási hely: Révkomárom (Szlovákia)
Boglárka írta:
Gabri, elmesélnéd, hogyan kerültél kapcsolatba velük, és egyáltalán, amikor elmész, akkor milyen minőségben mész (csak látogatás, vagy ilyenkor foglalkozol is velük, pl. vmi játék)? És mennyi időt szoktál velük tölteni egy-egy alkalommal?


Itt a Parókián ismertem meg Bank Amit, aki ajánlott egy ismerősét, hogy jár gyerekekhez, mert említettem neki, hogy lenne ilyenhez kedvem. Elkezdtem velük járni két hetente szombaton. Messzibb játszóterekre vittük el a gyerekeket,ahová a gondozónő egymaga nem tudta volna elvinni a gyerekeket. Egyszer aztán a gondozónőknek bekattant, és mindenféle kifogást kitaláltak, hogy most épp miért ne menjünk. Az igazi ok az volt állítólag, hogy ha vendég van nehezebben bírnak a gyerekekkel... "Fő a gyerek érdeke..." Aztán találtam egy gondozónőt, aki megengedte, hogy hétközben menjek a gyerekekhez délután. Ilyenkor főként az iskolásokkal vagyok. Verset mondanak fel nekem, olvasnak, leckéznek, meg játszunk. Semmi értelmes és komoly... Hacsaknem egy-egy apró beszélgetésfoszlány, amit egy gyerekkel tudok ejteni a másik nyolc közt...

_________________
"Úgy szeressétek egymást, ahogyan én szerettelek titeket." / Jn. 15, 12./


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 16., hétfő 15:00 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
És ez az intézet, ahová eljársz a gyerekekhez, milyen messze esik a lakóhelyedről?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 16., hétfő 15:05 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 10:02
Hozzászólások: 159
Tartózkodási hely: Révkomárom (Szlovákia)
Hááááát a mostani lakóhelyemtől kicsit messze van. Olyan 50-60 km-re lehet. De ha szüleimhez hazamegyek, onnan egy óra alatt érek a gyerkőceimhez.

_________________
"Úgy szeressétek egymást, ahogyan én szerettelek titeket." / Jn. 15, 12./


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 16., hétfő 15:07 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Gabri írta:
főként az iskolásokkal vagyok. Verset mondanak fel nekem, olvasnak, leckéznek, meg játszunk. Semmi értelmes és komoly... Hacsaknem egy-egy apró beszélgetésfoszlány, amit egy gyerekkel tudok ejteni a másik nyolc közt...


Gabri,

ne értékeld le amit teszel,ha szeretettel vagy velük, a legtöbb, amit adhatsz nekik.

Tudod, h. Szlovákiában Jókán van egy ref. gyermekotthon?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 16., hétfő 15:22 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 10:02
Hozzászólások: 159
Tartózkodási hely: Révkomárom (Szlovákia)
Jóka merre van? :oops: Itt Párkányban is van egy gyermekotthon. Nem tudom, hogy a gyerekek milyen nyelven beszélnek itt. Meg nem is tudom lenne-e értelme itt is belevágni... Hisz még a régi szálakat sem bírom elvarrni. Fogalmam nincs, hogy a fiúkat mikor fogom tudni elfelejteni. :( Persze nem ez a kitétele annak, hogy valami újba belevágjak, de még akkor sem érzem elérkezettnek erre az időt. Most nézegettem az esztergomi szocped.-et. Töri a felvételi. Úgy is tervben volt, hogy öcsém törikönyveit átolvassam. Februárig eldönthetem beadom-e a jelentkezést.

_________________
"Úgy szeressétek egymást, ahogyan én szerettelek titeket." / Jn. 15, 12./


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 16., hétfő 15:28 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Jóka- Jelka, Pozsony előtt kb. 30 km-re


Azt mondod, nem tudod, milyen nyelven beszélnek a gyerekek: úgyis meg kell előbb-utóbb szlovákul tanulnod :D /az én férjemet már csehül sem lehetne eladni/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 17., kedd 14:07 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
Kedves Gabri!

Nagyon elszomorító, amiket írsz. Jóllehet, már azt sem tudom nagyon felfogni, hogy miért kerülhet egy gyerek állami gyámság alá, de azt végképp nem értem, hogy az állami (akármilyen)-szerv miért keseríti meg végképp a sorsukat. Írod, hogy mennyi szeretetet képesek adni egy aprócska figyelmességért. Én nem tudom miből van az értük felelős vezetők szíve.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsolt 2007. aug. 15., szerda 07:22-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 17., kedd 14:37 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Szia Zsolt,

én is csak laikus vagyok a témában, annyit tudok, hogy a „nevelőszülő”-nek lazább a kapcsolata a gyerekkel, mint az „örökbefogadás” esetén. Ahogy egy honlapon olvastam: „a nevelőszülőnél a gyermek átmenetileg vagy tartósan nevelkedik, ez az ellátási forma tulajdonképpen alternatívája a bentlakásos gyermekotthoni ellátásnak”

Az „örökbefogadó” szülő esetén már jóval szorosabb a kötelék a szülő és gyermek között, hiszen olyan, mintha az örökbefogadott gyermek a sajátja volna, sőt! Egyszer azt hallottam, hogy örökbefogadott gyermek esetében a szülő nem teheti meg, hogy pl. megharagszik a gyerekére és kitagadja (mint ahogy vér szerinti gyerek-szülő kapcsolatban volt már ilyenre példa :( ).

Van olyan honlapkikötő, ahol körülnézhetsz a témában :

http://www.orokbefogadas.lap.hu/


Az örökbefogadás hazai gyakorlatáról készült dolgozat:
http://www.palya.hu/dolgozat/dolgozat.cfm?id=461

Üdv! B.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 17., kedd 14:51 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
Szia Boglárka!

Köszönöm az infót.

Köszi és legyetek jók.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsolt 2007. aug. 15., szerda 07:22-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 17., kedd 14:52 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Zsolt, a bizonyságtételeket mindig támadja a Sátán, gondolunk rád.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 47 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség