Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 346 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 15., csütörtök 19:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Blue highway ACE írta:
Értem, pár kérdés még:
Lássuk... A bűnbeesés ugye azért történhetett meg, mert Isten szabad akaratot adott és anno az ember szabadon választotta a kárhozatot?

Igen, de ezzel a reformátusok nem fognak egyetérteni (prestináció elm. miatt).
Idézet:
Az FBI-os példa érdekes, de talán nem túl pontos. Isten olyan FBI lenne aki a túszok sérülése nélkül ki tudná iktatni a terroristát, (elvégre mindenható) de ez ugye megintcsak felrúgná a szabad akarat szabályát. Az embert Isten nem kényszeríti a krisztusi megváltás elfogadására, ugye?

Mindenható(de igazságos is) és felkínálta az épségben szabadulást.
Valóban, Ő nem kényszerít, önkéntes, elfogadókat vár.
Idézet:
Ezt lefordítva: Bár isten megtehetné, hogy kiírt minden rosszat a világból (ami ugye az emberiség bűnei miatt a Sátán által van jelen) de nem teszi, mert az ember ahogy szabad akaratából kárhozott, úgy szabad akaratából kell megtérjen?

Most is kiirthatna minden rosszat, de az embert meg akarja menteni, ezért van az egész üdvterv, a megváltás procedúra. Hússzútűrés és kegyelem ideje van, de eljön majd ennek a korszaknak is a vége, amikor megváltoznak majd a játékszabályok és eljön majd az is amikor valóban eltöröl minden gonoszt.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 15., csütörtök 19:44 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 31., szerda 12:08
Hozzászólások: 121
Most én szeretnék az életemből kiragadni egy történetet, hátha sok embernek segítek vele. Én megtértem, de utána egy kis időre visszaszerzett a gonosz számára, igaz, hogy nem volt könnyű a helyzet, ennek Isten nem nagyon örül, de ismét Isten mellett döntöttem és Ő értem jött még a Seolba is. Isten az embert ennyire szereti! Ez csodálatos, nem? A többit a felemás iga témánál írom le.
Az Úr Áldjon Mindenkit!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 06., kedd 22:47 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 12:09
Hozzászólások: 91
Tartózkodási hely: Budapest
Hali! Újabb kérdés!

Egy érdekes és (számomra) nehezen értelmezhető igehellyel találkoztam:

Márk 3:29 "De a ki a Szent Lélek ellen szól káromlást, nem nyer bocsánatot soha, hanem örök kárhozatra méltó"

Ez azt jelentené hogy létezik olyan bűn ami alól NINCS feloldozás?

u.i.:bocsi, hogy nem a "nehezen értlemezhető igehelyek" topikba írtam, de minthogy "klubbon kívül" vagyok, gobdoltam a "keresők kérdései" kategóriában jobb helyen van.

Választ, segítséget, előre is köszi,
Blue


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 06., kedd 23:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Amikor az Úr Jézus Krisztus elment, akkor megígérte, hogy maga helyett elküldi a VIGASZTALÓT az igazságnak a Szellemét, a Szent Szellemet.
Ő amikor itt volt a földön, akkor az egészt lényét, emberi adottságait átadta annak a feladatnak, hogy teljesítse ISTEN AKARATÁT.
Ezt a Szent Szellemmel tette, a korabeli vallási vezetők nem hitték el, hogy ezt Isten cselekszi, hanem a :twisted: -nek tulajdonították, ez volt az a káromlás, amire az Úr az általad idézett IGÉT mondta, kedves Blu.

Most ha valaki nem fogadja el, hogy a Szent Szellem itt van a földön, és végzi a feladatát, az káromolja a munkáját, ezzel követi el a Szent Szellem káromlást. vsz


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 06., kedd 23:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Blue highway ACE írta:
Márk 3:29 "De a ki a Szent Lélek ellen szól káromlást, nem nyer bocsánatot soha, hanem örök kárhozatra méltó"
Ez azt jelentené hogy létezik olyan bűn ami alól NINCS feloldozás?

Kedves Blue!
Azt jelenti. De ha elolvasod az egész igét, arról van szó, hogy Isten az identitására nagyon kényes. A Szsz káromlás azt jelenti, hogy valaki tudatosan összekeveri Isten munkáját(személyét) a Sátán munkájával.
Az nem olyan nagy baj, ha ellene vagy az Atyának, vagy a Fiúnak, de ha felcseréli valaki tudatosan Istent az ördöggel, akkor az nagy gáz.
Lényeges itt a tudatosság. Ezt a bűnt nem lehet tudatlanságból, véletlenül, vagy viccből elkövetni. A tudatlanság idejét elnézi Isten, de ha ige ismerő ember teszi, annak annyi. Az illető ebből nem tud megtérni. Ergo aki ilyesmiért aggódik, vagy bánja, akkor nem is követte el. Ezt nem tudja az illető megbánni, nem tud belőle megtérni.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 07., szerda 00:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Blue highway ACE írta:

Márk 3:29 "De a ki a Szent Lélek ellen szól káromlást, nem nyer bocsánatot soha, hanem örök kárhozatra méltó"

Ez azt jelentené hogy létezik olyan bűn ami alól NINCS feloldozás?



Kedves Blue

Amikor az ember hívő lessz akkor elfogadja az isteni részét a Szentlelket és arra halgatva éli az életét.

Az az ember aki nem fogadja el a benne levő Szentlelket az effektive,ezzel káromolja vagyis
vissza utasítja,ezzel pedig örök kárhozatra itéli önmagát.

Tehát nem arról van szó,hogy Isten ,"nem bocsátja" meg az embernek,hogy káromolja a benne levő Szentlelket,hanem ,hogy ez a Szentlelket vissza utasító állapot ,az embert kárhoztatja.

Mindenesetre,nem tudok elképzelni olyan bűnt amit ne bocsátana meg Isten annak az embernek aki megtért és vette a Szentlelket.

És a Szentlélek vezetése alatt áll


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 07., szerda 08:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
GABRIEL777 írta:
.....Mindenesetre,nem tudok elképzelni olyan bűnt amit ne bocsátana meg Isten annak az embernek aki megtért és vette a Szentlelket.

És a Szentlélek vezetése alatt áll


Kedves Blú most aztán mindent tudsz :wink:

Kedves Blú megebédeltél, jól laktál, benned van az étel, ha igen akkor vedd az ételt és lakjál jól :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 07., szerda 17:27 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
És egyáltalán nem kell mindent elhinni, amit itt "tudós" fórumozók állítanak. "Mindent megvizsgálva, a jót megtartsátok" A jó persze nem egyenlő a nekem szimpatikussal.
Van, aki beszél, de nem mond semmit..ami építene, sőt. (Rádbízom, hogy kitaláld, kire gondolok).

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 07., szerda 20:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
-


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára GABRIEL777 2007. márc. 07., szerda 21:52-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 07., szerda 20:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
FM írta:
GABRIEL777 írta:
.....Mindenesetre,nem tudok elképzelni olyan bűnt amit ne bocsátana meg Isten annak az embernek aki megtért és vette a Szentlelket.

És a Szentlélek vezetése alatt áll


Kedves Blú most aztán mindent tudsz :wink:

Kedves Blú megebédeltél, jól laktál, benned van az étel, ha igen akkor vedd az ételt és lakjál jól :roll:


Kedves Magda

Nem véletlenül tartottam fontosnak,oda írni,hogy És a Szentlélek vezetése alatt áll

Mert az igaz,hogy aki vette a Szentlelket az a Szentlélek vezetése alatt áll,de az
is igaz,hogy ez a vezetés megszünhet,
és ha ez bekövetkezik,akkor bizony
már káromolja is ez az ember azt a Szentlelket ,Akire eddig halgatott.

Ezért bizony nem minden ember fog üdvözülni aki megtért,hanem csak az aki nem tér le a keskeny útról.

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 07., szerda 21:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
"Szeretettel Gabriel"

Az amit te írsz az borzalom, annak az égvilágon semmi köze sincs a megváltásra szoruló emberhez, és a megváltott emberhez sem.
Az a szellem ami a születésétől kezdve benne van minden emberben az lehet szent, de az nem az a SZELLEM AKIT az Úr Jézus Krisztus NEVÉBEN küld az ATYA.

Azért szent neked, mert te elkülöníted magadnak.

Nekem a SZENT a Teremtő Mindenható Isten oldalán elkülönített.

Minden vallásnak vannak szent edényei ezek is elkülönített edények arra a szertartásra amire használják.

Így a zsidóknak is voltak a TEMPLOMBAN szent edények amit sokszor megszentségtelenítettek, mert másra használták, a hitetlen nem zsidó emberek.

Az ismételt megszentelésnek meg volt a rendtartása.

Ezek nem az én kitalációim, hanem az általad lényegtelennek tartott írott Isten beszéde a BIBLIA tartalmazza.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 07., szerda 21:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Kedves Magda

Ne rágalmazz már megint!!!!!!!!!!!!!!!!

Nem azért Szent számomra a Szentlélek mert én elkülönítem,hanem azért mert az az Istentől származó Lélek.

Sajnálom,hogy nem érted a Szentlélek és a
Vigasztaló kapcsolatát.

Magda ,megkérnélek arra,hogy amennyiben nem vagy képes személyeeskedés és a másik minősítése nélkül írni akkor a
továbbiakban inkább ne írj semmit nekem.

Köszönöm


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 07., szerda 22:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Én ezt már régen kérem tőled, de valamiért nem kívánod meghallani :wink:

Talán erről is hallottál:

1Kir 22,22 És felele: Kimegyek és hazug lélek leszek minden ő prófétáinak szájában. Akkor monda az Úr: Csald meg és győzd meg; menj ki, és cselekedjél úgy.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 07., szerda 23:20 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 12:09
Hozzászólások: 91
Tartózkodási hely: Budapest
Nos, köszi a segítséget, akkor leírom már azt is, miért kérdeztem.
Esetleg hallottatok már a YouTube-on futó BlasphemyChallenge-ről, ez egy felhívás ateisták számára, hogy nyilvánosan kövessék el a "megbocsáthatatlan bűnt" (Márk 3:29-re hivatkozva) vagyis tagadják meg a Szent Szellemet, ezzel a gesztussal hangot adva hitetlenségüknek.
Hamarosan sok keresztény hozzászólás érkezett, miszerint kontextusból csúnyán kiragadott igehely alapján a Szent Szellem megtagadása önmagában még nem jelent VISSZAVONHATATLAN egy irányú jegyet a kárhozatba.
Ez persze az ateistákat nem érdekli, hiszen számukra az egymás felé mutatott gesztus a fontos, nem a Biblia értlmezés amiben egyébként sem hisznek.
Engem viszont történetesen érdekelt a dolog "technikai" oldala is.

Köszi mégegyszer,
Blue


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 08., csütörtök 05:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kösz kedves Blu a tájékoztatást, de akkor ez nem ateista, hanem inkább :twisted: -ista megnyilatkozás.

Milyen ateista az aki elfogadja a szellemvilág létezését :idea:

Ez inkább Isten uralmának tagadására jellemző és pont ez a lázadás alapbűne ami most össztársadalmi méreteket kezd ölteni, mert mindenre kiterjed.
Látható szinten a ffi, nő; család; hatalmi rendszerek stb.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 346 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség