Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 88 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. márc. 22., csütörtök 12:08 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 29., szerda 14:00
Hozzászólások: 7
Kedves Eszter (és mindenki)!

Nagyon jók, amiket írtál, majdnem mindennel egyetértek, amivel nem, az pedig nem életbevágó úgysem, ráadásul le is fogom írni, hogy tiszta legyen a kép.

Csak a reagálásaimat, hozzáfűznivalóimat írnám le:

Idézet:
Mint írtam, nem ismerem teljességében Sillye Jenő dalait - párat hallottam csak.


Természetesen nem mindegy, hogy ki énekli, a szerző előadásában azért nem rosszak a dalok, bár mondom, nem tetszik mindegyik, de a nagy részük jó.

Idézet:
De aki nem énekelt több szólamban Bach-ot, Mozart-ot és sorolhatnám - az nem is tudja, mit veszített az életéből!! Nem beszélve arról, hogy össze tudja hasonlítani az élményt: Bachot énekelni és Sillye Jenőt.


Remek gondolat! Szerintem is elengedhetetlen a klasszikus zeneirodalom valamilyen ismerete, de inkább testközelből való megismerése (tehát sok mű éneklése/eljátszása hangszeren) ahhoz, hogy az ember az ún. könnyűzenét (már írtam, hogy nem szeretem a kifejezést) megfelelő alázattal és felkészültséggel művelje. A Sillye témát egy utolsó gondolattal fejezem be: más célt szolgál Bach és mást Sillye zenéje (de ide lehet szerintem érteni minden más "modern" ker. zenét), mindkettőre szükség van.

Idézet:
nekem rossz, ha elmegyek templomba és 1. nem énekelhetek, mert az ifi 'előad'
2. ha még jót adna elő és tetszene, akkor nem is szólnék, de ha hallgathatatlan számomra, akkor az elriaszt a templomba járástól.
Amit eddig én fiatalok által előadott gitáros zeneként hallottam, azok - nagyon kevés kivétellel - nem tetszettek.


Újabb remek gondolat, kedves csillogószemű lelkes ifisták, lehet magunkba/magatokba szállni: jó-e az, ha a gyülekezeti (le sem merem írni, hogy még akár az ifiórai) "ifis-gitáros-éneklés-zenélés"-ből SÜT A GAGYIZMUS? Vagy mindegy, csak lehessen kiállni és nyomni? Eszter, köszönöm, hogy leírtad ezt, személyes tapasztalatom nekem is, hogy az ilyen "ifisek vagyunk és persze szeretünk (de nem biztos, hogy tudunk is) zenélni, ezért nehogymár ne csináljunk mi is dicsizenekart" jellegű megmozdulások javarészt hallgathatatlanok.
Szóval kedves fiatalok: legyünk igényesek! Ez mindenre vonatkozik, de itt szorítkozzunk a zenére/énekre vonatkozó igényességre (a többiről majd a megfelelő topicban).

Egy pici egyet nem értés: nem baj az, ha az ifi "előad", csak tegye ezt jól, mindenki örömére. Aki nagyon szeret énekelni, az kibírja a közös éneklésig. :wink: Egyébként a jó ker. zenét élmény hallgatni is.

Szerintem az már jó kiindulási pont, ha valaki megfelelő hangszer-/énektanulás után/közben áll be bármilyen zenekarba, az ilyet lehet jó értelemben véve "élvezni", a dalok lelkületét átérezni, netalántán ha olyan a dolog jellege, akkor együtt énekelni vele. Az ilyen "hú, a Szilvinek is jó hangja van, meg hú a Zoli is tud gitározni (megmutattak neki 8 akkordot, meg megy neki a töm-dödöm-dödöm relatív egyenletes tempóban), meg a Marcinak tök jó ritmusérzéke van, ez elég kell, hogy legyen a szuvenír cserépdob ütögetéséhez a templomban (az már mindegy, hogy a szünetet, mint zenei eszközt nem ismeri és amit üt, annak a hangjáról a gyehenna jut eszünkbe)" mintára alakult/alakuló "zenekarok" produkcióinak élvezhetősége legalábbis kérdéses. (Hogy finoman fogalmazzak.) A történet szereplői kitalált alakok, a valósággal való bármilyen jellegű egyezés csakis a véletlen műve. Direkt sarkítottam, de legalább ilyen rossz az is, ha 1-2 jól zenélő mellett 5-6 statiszta higítja a zenekar színvonalát, ezzel tönkretéve az 1-2 zenész munkáját is. Meg kell mondanom, én magam is átestem ezen a dolgon, mind zenészként, mind statisztaként, de nem akarok több ilyen megmozdulásban résztvenni, szerintem fölösleges idő- és energiapazarlás.

Korábban írtam jól zenélő emberekről/bandákról, lehet tőlük tanulni sok dolgot. Meg egy jó zene-/énektanártól is. :)

Idézet:
Csakhogy ez nem szempont, itt nem magunkról levelezünk, attól még lehet, hogy az Istennek tetszik és ez a lényeg, tehát a legjobban teszem, ha befogom a lepénylesőmet, hiszen az én ízlésem és véleményem se nem oszt, se nem szoroz.


Újabb egyet nem értés:
De, de, de! Hát azért FÓRUM! Ne nyomd magad háttérbe! Nagyon hasznos és megszívlelendő dolgokat írtál!

Szóval: Istennek kell a legigényesebben zenélni! A szívünk és teljes lényünk legjobb képességei szerint! Ne magamutogatás legyen, de ne is gagyizmus. Legyen szívből jövő Istennek szánt/Istenről embereknek szóló mondanivaló, ne csak üres zenélés.

Greg


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 22., csütörtök 16:57 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. dec. 04., hétfő 16:04
Hozzászólások: 90
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Gregkiss,

szeretném megköszönni neked, hogy ennyire megértően fogadtad soraimat. Nem szándékoztam bántani senkit, de azért utólag egy kicsit bántott, hogy talán túl nyers voltam.

Mivel lezártad a témát, azért írok priviben, de meg kell mondjam, sikerült egyetértésre jutnunk. A jó infjúsági zenét nem kifogásolom, vannak olyanok, amiket jó hallgatni, de sajnos ritka kivétel volt eddigi életemben - de hozzá kell tennem, nem jártam sok gyülekezetben.

Végül csak egy: azt írtad, más zenét szolgál Bach és Sillye Jenő - ez szerntem nem így van, mindkettő Isten dicsőítését szolgálja. Tán a Parasztkantáta, vagy a Kávékantáta nem, de töméntelen sok Bach zene született (kantáták, stb.) Isten dicsőítésére. Azt gondolom Sillye Jenő sem törekszik másra, - s elhiszem neked, hogy saját dalait előadva biztosan egész máshogy szólnak, mint ahogyan én hallhattam.

Azt persze hozzá kell tennem, hogy 51 éves vagyok, tehát ez már nemzedéki probléma is picit.

Végül megismétlem: a jó zenét szeretem, szívesen hallgatom, akkor is ha tegnap írták.

Isten velünk viszontlátásra!:-)

Eszter

_________________
"Éneklek az Úrnak egész életemben, zengedezek az én Istenemnek amíg csak vagyok."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 23., péntek 00:27 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 29., szerda 14:00
Hozzászólások: 7
Ööö, OK, hogy priviben akartad, de nem úgy lett mégsem...

De sebaj, hadd olvassák mások is. Szóval ezen lehet elmélkedni, hogy miben szolgál más célt Bach ill. Sillye zenéje, a lényeges dolgokban nincs különbség, viszont a célközönség talán más (mivel eleve kb. 250 év van a kettőjük között...), valamint a stílus teljesen más.

Másrészt: Sillye bőven 50 fölött van, szóval pont ő nem tartozik a generációmba, inkább a tiedbe... :wink:

Greg


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 07., szombat 10:42 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 08., vasárnap 19:00
Hozzászólások: 126
Tartózkodási hely: BP
Keresztény rap/hiphop, NAGYON-NAGYON jó dalszövegekkel!!!
http://vajtful.hu/tervben

_________________
endi.design21.hu
endike.blog.hu (ezt aztán érdemes nézni!!!) :)
ezt is, a Kegyetlen Kétbalkezes Blogja: kegyetlen.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 21., szombat 12:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
http://www.youtube.com/watch?v=A8QcpfiU3YA&mode=related&search=

"The Lord bless you and keep you;
The Lord make his face to shine upon you, and be gracious unto you.
The Lord lift up the light of his countenance upon you, and give you peace. Amen"

The Lord bless you and keep you / John Rutter


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 04., péntek 09:56 
--


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára MacCsider 2007. okt. 21., vasárnap 18:24-kor.

Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 04., péntek 10:03 
--


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára MacCsider 2007. okt. 21., vasárnap 18:23-kor.

Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 06., péntek 23:42 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 00:34
Hozzászólások: 194
MacCsider írta:
http://www.youtube.com/watch?v=JtiI-Yd5f3c


De jó! Nekem ez tetszik, szerintem szép zene.
Ezt is hallgassátok-nézzétek meg, mert tök szép:
Sunset - U2: Gloria
Vigyázat, ez rockzene, de a szám szövege szerintem teljesen jó!(mondjuk igen egyszerű :) ,de az csak nem baj) Aki mégse szeretné meghallgatni, az csak nézze meg, mert szép naplementés, meg éjszakai fotókból van összeállítva (aki klipet készítette az a fotókat is).


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 17., hétfő 22:21 
Offline

Csatlakozott: 2007. szept. 16., vasárnap 11:17
Hozzászólások: 42
Tartózkodási hely: Budapest
Aki teheti hallgasson Bach műveket! :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 08., péntek 10:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Már nagyon régóta szeretném figyelmetekbe ajánlani a Libera fiúkórust. Csodálatosan énekelnek és igazi lelki békét teremtenek, ha az ember őket hallgatja. Mint ha angyalokat hallgatna... Nagyon sok dal van fenn tőlük a youtubon - hál'Istennek, többek között:
Going Home 1, 2 (szöveggel); I Vow To Thee My Country 1, 2 (szöveggel); There is a green hill , Sing forever, Sing the story, Twilight, Luminosa,Lament for Jerusalem


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 25., péntek 16:15 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. dec. 04., hétfő 16:04
Hozzászólások: 90
Tartózkodási hely: Budapest
EGYHÁZZENEI HÉT
a Tahi Református Konferenciaközpontban!
2008. augusztus 18-24.

A több mint 50 éve évről évre megszakítás nélkül működő zenei hét idén is várja az énekelni szerető és testi-lelki felüdülésre vágyó gyülekezeti tagokat és családokat. Az éneklő gyülekezetekhez az énekelni szerető családokon keresztül vezet az út. Ha látják a gyermekek, hogy szüleik örömmel énekelnek, akkor nagy esély van rá, hogy ők is beépülnek az énekelő gyülekezetbe, és védettebbek lesznek a szubkulturális jelenségekkel szemben is.
A zenei hét vezetői kezdettől fogva a gyülekezeti énekek megismertetését, megszerettetését, a gyülekezeti énekkarok megújulását, és a karnagyok továbbképzését tekintették fő céljuknak. A hét programjában gyülekezeti énektanulás, kóruséneklés, lelki alkalmak, kirándulás, vetélkedő egyaránt szerepelnek. A hét záró programja vasárnap este a pócsmegyeri református templomban lesz, ahol a megtanult kórusműveket szólaltatjuk meg.
Új kezdeményezésünk a családok megszólítása. Szeretnénk, ha szülők és gyermekek együtt tudnának részt venni. Éppen ezért egyházunk a kiemelt rendezvények közé sorolva a résztvevő családoknak kiemelt kedvezményt nyújt.
A hét 100%-os részvételi díja 25200 Ft/fő, (hat év alatti gyereknek 12600 Ft/fő) azonban azok számára, akik a jelentkezési határidőig, június 13-ig jelzik részvételi szándékukat, a részvételi díjból jelentős kedvezményt tudunk biztosítani. Minél többen jönnek egy családból, annál nagyobb kedvezményt kapnak. Így szeretnénk a nagycsaládok részvételét elősegíteni. Az alábbiakban X főre összesen fizetendő részvételi díjat soroljuk fel.
1 Fő 2 Fő 3 Fő 4 Fő 5 Fő
21000Ft 36000 46000 51000 56000
A gyerekek számára az énekkari próbák idejére külön foglalkozást szervezünk.
Vezetők: Hargita Péter és Tömöl Gabriella. A hét kiemelt kórusműve: Gárdonyi Zoltán: A tékozló fiú c. kisoratórium. Kórusvezetők számára szakmai konzultációra is van lehetőség, hangképzés, zenei formálás, témakörben. Lelki vezető: Csuka Tamás
Kedvezményre jogosító jelentkezési határidő: 2007. június 13. Jelentkezés a részt venni szándékozó(k) nevének, címének, életkorának, szólamának (ha már kórustag), valamint gyülekezetének megadásával e-mailben: tahi2008@citromail.hu,-n, vagy levélben Hargita Péternél (1183 Budapest Előd u. 24. címen) lehet. Kérjük, jelezzék azt is, hogy igényt tartanak e karnagyi konzultációra, valamint, hogy hangszerjátékkal (megnevezett hozott hangszerrel, vagy orgonán) közreműködnének-e a hét zenei eseményein. További információ a fent megnevezett címeken kérhető.
Előtalálkozó június 14-én lesz, 10.00-16.30 között, a Vác-Alsóvárosi Református Egyházközség vendéglátásában (Vác, Ősz u. 5. a Művelődési Ház mögött).
Támogatók és rendezők: a Zsinati Missziói Iroda Egyházzenei Csoportja, és a Dunamelléki Egyházkerület.

_________________
"Éneklek az Úrnak egész életemben, zengedezek az én Istenemnek amíg csak vagyok."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 20., szombat 20:02 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Múlt hétvégén hallottam egy prédikációt, melynek témája az éneklés volt. És annyira tetszett, annyira tudok vele azonosulni, hogy gondoltam, elmesélem.(amúgy azért volt a téma az éneklés, mert sorozat van istentisztelet címen, és mindenről van szó, ami csak abba beletartozik. Szerintem izgalmas.)
Szóval. Azt mondta a bácsi, hogy
- mindenki jól gondoljon bele, hogy a másik generációhoz/ízlésvilághoz/kultúrához tartozó embernek pont ugyanazt jelenti a saját éneke, amit nekem az, amitől az én szívem mozdul meg. (látott istentiszteletet, ahol a régi Halleluja-énekektől az idősebbeknek könny gyűlt a szemébe, a fiatalabbak meg bújtak a pad alá a röhögéstől).
- azt is mondta, hogy képzeljük el, Cseri Kálmán, aki pedig nem arról híres, hogy milyen merész újító, múltkor felszólalt valami megbeszélésen, hogy nem létezik, hogy a XIX. század óta nem történt az egyházi zenében semmi, és mégis miért van, hogy a református énekek megálltak itt az időben.
- azt is mondta, hogy vegyük tudomásul, hogy a templom nem múzeum, a régi magyar kultúra őrzése szép dolog, de nem az az elsődleges cél.

A végén az imádságban pedig hálát adott mindenkiért, aki akárhol is és akármit is énekel Istennek.

Ez nekem nagyon tetszett
<Gyuri megj.: Nekem is.>


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 20., szombat 20:41 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Idézet:
Ez nekem nagyon tetszett
<Gyuri megj.: Nekem is.>


Nekem is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

ha már zenés téma...
HozzászólásElküldve: 2008. nov. 18., kedd 09:19 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 29., szerda 14:00
Hozzászólások: 7
Sziasztok, sziasztok, megint itt vagyok...

Öröm van a szívemben amiatt, hogy a zenekar, amelyiknek tagja vagyok, kiadhatta az első lemezét. Itt van minden lényeges információ:

www.deesis.hu

(4 dalt meg is lehet itt hallgatni)

Üdv:

Gergő


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. dec. 06., szombat 19:02 
Offline

Csatlakozott: 2008. okt. 11., szombat 13:01
Hozzászólások: 18
Tartózkodási hely: úton
Hát, én meg szeretem a Petra zenekart. Mióta őket hallgatom, nem marad meg a fülemben a pl. boltban hallott sok "izé".

_________________
"hope for the hopeless
hope for them all
... Jesus
the Hope for us all"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 88 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség