Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 250 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Következő
 

Szerinted hogyan kéne reagálnia a Református Egyháznak ifj. Hegedűs Lóránt terrorista szervezetére?
Fel kéne szólítani, hogy amennyiben nem hagy fel a szervezettel, visszavonják lelkészi diplomáját. 86%  86%  [ 18 ]
Engem nem zavar, ha egy lelkész terroristákkal szimpatizál. 14%  14%  [ 3 ]
Szavazatok száma : 21

Hamasz
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. márc. 25., vasárnap 17:44 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 14:02
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Budapest, Rákosborzasztó (É.sz. 47°29'42.86'', K.h. 19°15'51.77'')
Nem tudom, hallottátok-e, hogy egy ifj. Hegedűs Lóránt nevű református lelkész a palesztin terroristacsoport mintájára megalapította a Hazafias Magyarok Szövetségét, a Hamaszt. Ha nem lenne református lelkész az illető, akkor csak annyit mondanék, hogy "szemtelen alak". Node ez az ember egyházunkat égeti!!! Nektek mi erről a véleményetek?
Szerintem tenni kéne valamit ez ellen, de már egy ideje létezik ez a szervezet és a hírekben/újságokban még mindig azt hallom/olvasom, hogy ifj HL, református lelkész, és nem azt, hogy volt református lelkész.
Szerintem nem szabadna hagyni, hogy olyan ember pásztoroljon egy gyülekezetet, aki egyetért ártatlanok emberek, nők, gyermekek brutális meggyilkolásával; felrobbantásával, aki olyan csoporttal vállal szellemi közösséget, akik el akarják pusztítani az összes "hitetlent", így minket is. Ezt az embert mihamarabb el kell távolítani a gyülekezetétől (ha van), lelkészi diplomáját meg mihamarabb el kell kobozni. Nem is értem, hogy eddig miért nem történt meg ez.

_________________
"Bizony boldog ember, akit Isten megfedd! A mindenható fenyítését ne vesd meg! Mert ő megsebez, de be is kötöz, összezúz, de keze meg is gyógyít." Jób 5, 17-18


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 25., vasárnap 18:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Teomo!
Mindenben egyetértek veled.
Sajnos a ref egyházban erősen jelen van a magyarkodó nacionalizmus, ami természetesen mindig együtt jár az antiszemitizmussal.
Ezért lehet az, hogy még nem zavar el a gyülekezet egy ilyen lelkészt, akinek a kereszténység alapjaival van gondja.
Egy antiszemita ugyanis nem lehet keresztény, és egy keresztény nem lehet antiszemita. Aki zsidózik az egyben Jézust is személyáben sérti.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 26., hétfő 22:10 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
exrefis írta:
Kedves Teomo!
Mindenben egyetértek veled.
Sajnos a ref egyházban erősen jelen van a magyarkodó nacionalizmus, ami természetesen mindig együtt jár az antiszemitizmussal.
Ezért lehet az, hogy még nem zavar el a gyülekezet egy ilyen lelkészt, akinek a kereszténység alapjaival van gondja.
Egy antiszemita ugyanis nem lehet keresztény, és egy keresztény nem lehet antiszemita. Aki zsidózik az egyben Jézust is személyáben sérti.
üdv
ex


Kedves Ex!
Abszolút egyetértek veled, és Teomóval!
Azzal viszont nem, hogy egy kalap alá veszed az összes ref.egyházat.
Szerintem, nincs így mindenhol.
Üdv szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 26., hétfő 22:18 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Tudjátok, Írnak az Igében tévtanítókról!
Nos remélem azért a belső rendszere kiszűri , és eltávolítja , ha így van!
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 27., kedd 13:29 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 14:02
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Budapest, Rákosborzasztó (É.sz. 47°29'42.86'', K.h. 19°15'51.77'')
exrefis írta:
Sajnos a ref egyházban erősen jelen van a magyarkodó nacionalizmus, ami természetesen mindig együtt jár az antiszemitizmussal.
Az egészséges hazaszeretettel én egyet tudok érteni. Jó példa erre az USA. Vannak túlbuzgók, akiket megmosolygok. És vannak az idegengyűlölők. Ezt elfogadhatatlannak tartom.
exrefis írta:
Egy antiszemita ugyanis nem lehet keresztény, és egy keresztény nem lehet antiszemita.
Teljes mértékben egyetértek. Sőt, szerintem keresztyén ember egyáltalán idegengyűlölő sem lehet, hiszen nem erre tanít minket Jézus az irgalmas samaritánus történetében (és máshol sem). Az antisztemitizmus pedig eleve az Ószövetség miatt áll távol a keresztyénektől. Sőt az Újszövetség miatt is, hiszen Jézus 12 tanítványa, Pál apostol, az összes Újszövetségi könyvíró (kivéve Lukács) mind zsidók voltak.

Azért, mint református szeretném elmondani, hogy ez kivételes eset, tehát a református egyházban igenis van sok megtért lelkész (pl. a miénk). És a nem megtért lelkészek sem olyanok, mint ez az ember. Ifj. Hegedűs Lóránt egyértelműen egy szándékos bajkeverő. Azt nem értem, hogy felettesei (esperes, püspök) és gyülekezete (presbitérium) miért tűri meg, mint lelkészt. Nem tudja véletlenül valaki, hogy az említett személy melyik gyülekezet élén áll? És egyetértek cillával; tehát nem lehet egy kalap alá venni az összes református gyülekezetet.

_________________
"Bizony boldog ember, akit Isten megfedd! A mindenható fenyítését ne vesd meg! Mert ő megsebez, de be is kötöz, összezúz, de keze meg is gyógyít." Jób 5, 17-18


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 27., kedd 13:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
http://www.hirszerzo.hu/forum/topic.php?id=577&from=20

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 27., kedd 14:13 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 14:02
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Budapest, Rákosborzasztó (É.sz. 47°29'42.86'', K.h. 19°15'51.77'')
net2rist írta:
Köszi a linket. Beleolvastam, nem volt kedvem végigolvasni a fórumot.

De szerintem valamit tenni kéne ez ellen. Én nem vagyok hajlandó tétlenül végignézni, hogy egyházamban ilyen ember ólálkodjon.

_________________
"Bizony boldog ember, akit Isten megfedd! A mindenható fenyítését ne vesd meg! Mert ő megsebez, de be is kötöz, összezúz, de keze meg is gyógyít." Jób 5, 17-18


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 27., kedd 14:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
az ügy kapcsán most az egyszer szégyellem, hogy erős református gyökereim vannak :(

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 27., kedd 14:25 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
net2rist írta:
az ügy kapcsán most az egyszer szégyellem, hogy erős református gyökereim vannak :(


ajvé, ajvé


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 27., kedd 14:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
cilla írta:
net2rist írta:
az ügy kapcsán most az egyszer szégyellem, hogy erős református gyökereim vannak :(


ajvé, ajvé


ha ilyeneket mondasz, te meg hamarosan MÁSFÉLE gyökereidet szégyellheted ;) ;)

(nehogy VALAKINEK eszébe jusson komolyan venni ezt a szeretetből bökögetős beírást... pojénhoz használati utasítás? --> itt a vég!!)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 27., kedd 14:37 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 14:02
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Budapest, Rákosborzasztó (É.sz. 47°29'42.86'', K.h. 19°15'51.77'')
Miért nem távolítja el az illető presbitérium, vagy az esperes? Esetleg a püspök? Nekik mind jogukban állna. Komolyan mondom, már ott tartok, hogy kiderítem, melyik gyülekezetben van és írok egy levelet az esperesének és a gyülekezetének és beperlem a kánonjog szerint (amit egyáltalán nem ismerek). :twisted: :twisted: :twisted:

_________________
"Bizony boldog ember, akit Isten megfedd! A mindenható fenyítését ne vesd meg! Mert ő megsebez, de be is kötöz, összezúz, de keze meg is gyógyít." Jób 5, 17-18


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 27., kedd 14:50 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
net2rist írta:
cilla írta:
net2rist írta:
az ügy kapcsán most az egyszer szégyellem, hogy erős református gyökereim vannak :(


ajvé, ajvé


ha ilyeneket mondasz, te meg hamarosan MÁSFÉLE gyökereidet szégyellheted ;) ;)

(nehogy VALAKINEK eszébe jusson komolyan venni ezt a szeretetből bökögetős beírást... pojénhoz használati utasítás? --> itt a vég!!)


Soha nem szégyelném zsidó gyökereimet.
2.Gal 3,28
Nincs zsidó, sem görög; nincs szolga, sem szabad; nincs férfi, sem nő; mert ti mindnyájan egyek vagytok a Krisztus Jézusban.

Üdv szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 27., kedd 15:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
én se szégyellem (nagyjából átlag-magyar-embernek megfelelő mértékű (kb 1/32)) zsidó származásomat :D

nem is akartam erre KOMOLYAN semmit mondani, csak aranyos volt hogy PONT ERRE és PONT ÍGY reagáltál :D

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 27., kedd 15:18 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
net2rist írta:
én se szégyellem (nagyjából átlag-magyar-embernek megfelelő mértékű (kb 1/32)) zsidó származásomat :D

nem is akartam erre KOMOLYAN semmit mondani, csak aranyos volt hogy PONT ERRE és PONT ÍGY reagáltál :D


Nem is neked szólt ez a komolykodás. :*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 27., kedd 15:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Idézet:
nehogy VALAKINEK eszébe jusson komolyan venni ezt a szeretetből bökögetős beírást

csak vigyázz, hogy ez a "szeretetből bökögetés" azért megmaradjon bizonyos határokon belül, pl. a másik személyes szféráját érintően ! :wink:
komoly dolgokkal ne komolytalankodjunk... :P


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 250 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 18 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség