Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 137 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. márc. 27., kedd 21:04 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Leo Buscagliát a híres írót, egyszer felkérték, hogy legyen zsűrije egy olyan versenynek, amely a leggondoskodóbb gyermeki díj várományosát kereste.
A győztes egy négy éves kisfiú volt, akinek a szomszédjában élt egy nemrégiben megözvegyült idős férfi. Egyszer, amint a kisfiú meglátta a síró öregembert, besétált a kertbe, odabújt az idős ember ölébe és csak ücsörgött szótlanul. Később, amikor az anyja megkérdezte a fiút, hogy mit is csinált ott valójában, a gyermek ezt felelte: "Semmit, csak segítettem neki sírni."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 27., kedd 22:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
"Jó pár évvel ezelőtt önkéntes ápolónőként dolgoztam a Standfordi Kórházban. Ott ismertem meg egy Liza nevű kislányt, aki ritka és súlyos betegségben szenvedett. Csak egyetlen esélye volt az életben maradásra: az, ha vérátömlesztést kap ötéves fivérétől, aki csodával határos módon felépült ugyanabból a betegségből, és a szervezete elegendő antitestet termelt a kórokozó ellen. Az orvos elmagyarázta a helyzetet a kisfiúnak, és megkérdezte, hogy hajlandó-e vért adni a húgának. A gyerek csak egy pillanatig habozott, aztán vett egy nagy levegőt, és bátran azt felelte, hogy igen, ha ezzel megmentheti Lizát.
A vérátömlesztés alatt a húga melletti ágyon feküdt és velünk mosolyogva figyelte, mint tér vissza a lányka arcára az élet. Aztán elsápadt, és lehervadt az arcáról a mosoly. Az orvosra nézett és remegő hangon kérdezte:
- Most mindjárt meghalok?
Szegényke félreértette a magyarázatot és azt képzelte, hogy az utolsó cseppig oda kell adnia a vérét.
Hát így tanultam bátorságot…"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 28., szerda 20:53 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Tavasz!
Ezt a történetet épp múlt héten mesélte az egyik tanárom. Teljesen meghatódtam, megrendültem. Az a kisfiú úgy vállalta a véradást, hogy azt hitte, ez az életébe kerül. Az életét adta volna a húgáért...
Ezt tette értünk Jézus... Hmmm....

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 28., szerda 21:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Igen, tényleg szívfacsaró, és hány ilyen történés van... miket élnek át gyerekek... amikor itt vitatkozunk, sokszor eszembe jut, hogy mennyivel komolyabb problémák vannak a világon.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 28., szerda 21:08 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Köszi Tavasz, hogy feltetted!
Nagyon megható.
Üdv szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 29., csütörtök 06:41 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 07., csütörtök 06:47
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Bizony, indulatos odamondogatások, veszekedések, sértődések helyett így kellene szeretnünk egymást...

én is szégyellem magam.

Szeretettel:

Anti


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 29., csütörtök 07:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
nagyon megható történet... és nagyon igaz...

pici SZEMÉLYESET hozzátennék:
a másik emberélt MEGHALNI sokszor könnyebb, mint ÉLNI érte

hajdani gyülekezetünk pásztora, sőt valamilyen mértékben Édesapám is abból adtak példát, hogy hogyan lehet mindent beleadva egy szolgálatba ELÉGNI és BELEHALNI...

nos... nekem azt tanítja a Mennybéli (aki az ő Atyjuk és az enyém is), hogy ez a (részemről jórészt NETen folyó) vérátömlesztés NEM ARRA MEGY KI, hogy a végén ÉN BELEHALJAK...

ahogy biztatni szoktam testvéreimet: "a kereszt már FOGLALT!"

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 29., csütörtök 07:35 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 08., szerda 14:51
Hozzászólások: 353
Tartózkodási hely: Bp.
Köszönöm én is Tavasz azt a kis történetet.
És köszönetemet, hadd egészítsem ki egy Füle Lajos verssel:
Szeretettel,
Zoli

25. zsoltár

"Tanuljátok meg Tőlem, hogy én szelíd és alázatos szívű vagyok: és nyugalmat találtok a ti lelkeiteknek."
Máté 11,29

Iskolában

Tanár: az Úr. Tankönyv: a Bibliánk.

Jól tesszük, ha készülünk nagyon.

Nem jártuk még ki ezt az iskolát,

mégis minden nap - vizsga-alkalom!



MEGVÁLTÓ URUNK!

Bocsásd meg nekünk, hogy noha a legcsodálatosabb iskolába: Eléd járhatunk naponként, sokszor elmulasztjuk óráidat. Megvalljuk, Igéd fölé hajolva sem figyelünk mindig igazán, így sok fontos dologra nézve tudatlanok maradunk. Adj nekünk most előrehaladást a szelídség és alázatos-szívűség tantárgyában, hogy kedvedre és dicsőségedre vizsgázhassunk környezetünkben!

Ámen.


--------------------------------------------------------------------------------

Füle Lajos: Üzenetek az év minden hetére, 1993


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 29., csütörtök 07:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ÁMEN

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 29., csütörtök 08:06 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
net2rist írta:
ÁMEN


és Ámen!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 29., csütörtök 08:34 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
Ámen!


Dezi!

Köszönöm én is ezt az imádságot. Igyekszem megjegyezni, mert sokszor járok én is ebben a cipőben. Néha bizony nem veszem észre, hogy valakinek a lába már szintén benne van.


Üdvözlettel: Zsolt


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 29., csütörtök 08:51 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 08., szerda 14:51
Hozzászólások: 353
Tartózkodási hely: Bp.
Zsolt írta:
Ámen!


Dezi!

Köszönöm én is ezt az imádságot. Igyekszem megjegyezni, mert sokszor járok én is ebben a cipőben. Néha bizony nem veszem észre, hogy valakinek a lába már szintén benne van.


Üdvözlettel: Zsolt


---
Örülök, hogy egy húron pendülünk és hogy, ilyen formában is erősíthetjük egymás hitét. A félreértések elkerülése végett, csak annyit, hogy az imádság is a vershez tartozik...
Áldott legyen az Úr mindenért!
Szeretettel, Zoli


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 29., csütörtök 09:52 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
Kedves Zoli!

Úgy látszik, ma ilyen érzelgős napom van. Ezt az imádságot akár meg is lehetne zenésíteni (megénekelni :) ) úgy, hogy a prózai részt vagy szintén ebben a stílusban rímekbe szedni, vagy a zene alá mondani dallamosan.

Zenélni, énekelni tudók. Nektek mi a véleményetek? Felvállalja valaki? (Én maximum a rímekbe szedést merném megkísérelni. Éneklésben nem vagyok még ennyire sem műkedvelő. :oops: Mátyás király címerállatát azért túléneklem :) )

Üdvözlettel: Zsolt


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 29., csütörtök 09:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
(de örülök nektek ! :) )

Idézet:
nagyon megható történet... és nagyon igaz...

pici SZEMÉLYESET hozzátennék:
a másik emberélt MEGHALNI sokszor könnyebb, mint ÉLNI érte

hajdani gyülekezetünk pásztora, sőt valamilyen mértékben Édesapám is abból adtak példát, hogy hogyan lehet mindent beleadva egy szolgálatba ELÉGNI és BELEHALNI...

nos... nekem azt tanítja a Mennybéli (aki az ő Atyjuk és az enyém is), hogy ez a (részemről jórészt NETen folyó) vérátömlesztés NEM ARRA MEGY KI, hogy a végén ÉN BELEHALJAK...


Net, nagyon tetszett amit írtál.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 29., csütörtök 10:11 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 08., szerda 14:51
Hozzászólások: 353
Tartózkodási hely: Bp.
Zsolt írta:
Kedves Zoli!

Úgy látszik, ma ilyen érzelgős napom van. Ezt az imádságot akár meg is lehetne zenésíteni (megénekelni :) ) úgy, hogy a prózai részt vagy szintén ebben a stílusban rímekbe szedni, vagy a zene alá mondani dallamosan.

Zenélni, énekelni tudók. Nektek mi a véleményetek? Felvállalja valaki? (Én maximum a rímekbe szedést merném megkísérelni. Éneklésben nem vagyok még ennyire sem műkedvelő. :oops: Mátyás király címerállatát azért túléneklem :) )

Üdvözlettel: Zsolt


kedves Zsolt!

Jó ötletnek tartom!
Ezzel nem azt akaorm mondani, hogy felvállalom e nemes feladatot, mert a bogyók(zenei hang) tudományát nem igazán ismerem, csak amatőr modón- akordból- balkézzel(nem fórdított húrokkal) gitározom, és a kórusban is mindig hallás után tenort szoktam énekelni.
Szeretem a zenét, mert segít kifejezni a bennem lévő gondolatokat. Viszont az ifinkben tehetséges zeneszerző, és karmester is találtatik, továbbítom nekik az ötletet, ha gondolod.
Vagy csak saját - parókián - berkeken beül gondolkodtál ezen?
---
Ha már gyerekszáj, ha már zene:
Annak idején a 3,5 éves első kisfiunk a zongorát mindig zolonka- nak mondta. :*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 137 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség