Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 166 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 07., szombat 12:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Visszatérve a témához.(3)
A test látható és érzékelhető, ha valakinek olyan sérülése van, hogy testének bizonyos részei érzéketlenné válnak, akkor annak működését, csak a szemkontroll segítségével tudja segíteni.
Ha elveszti végtagját sok esetben jelentkezik a fantom fájdalom.
Ez azt jelenti, hogy abban és ott érez fájdalmat, ami nincs meg már neki.

Szellem láthatatlan és érzékelhetetlen része az embernek ugyan úgy mint a lelke.
Csak a működéséről tudja, hogy ezzel is rendelkezik, ha megváltott, mert a megváltás az embernek a szellemi részére vonatkozik, ide költözik a Szent Szellem. Erre az Ó-szövetségi TEMPLOM ad kézzelfogható útmutatást annak aki keresi Isten igazságát.

A szellemével
nem rendelkezik az ember, mert ez akkor és ott került működésében nagyon korlátozott állapotban, amikor ős-szüleint bűnbe estek.
Ekkor összelvadt a lélekkel, ezt választja szét Isten IGÉJE (Zsidó levél), ha tudom, hogy Isten mit vár tőlem, és ennek akaratilág is alá rendelem magam - ezért is van szabad akaratom többek között, hogy akarhassam legyen meg az Ő akarata.

Ez születik újjá, ha valaki új teremtés lesz Krisztusban.

Aki nem új teremtés csak a lekiműködéssel rendelkezik nem is tudhatja mi a szellem.

Aki újjá születik tudhatná, ha nem zárnák el előle ezt az ismeretet azok akik beállnak Isten igazságának ajtajába, és a maguk gondolata alapján ferdítik el Isten igazságát.

Többen vannak a vallásosok, mint az újjászületettek ezért aztán a maguk igazát, ami tény, mert ők nem rendelkeznek a szellemi részükkel, harsányan hirdetik
Akik pedi új teremtések, csak hitből fogadhatják el, mert kezdetben nem tapasztalják a Szent Szellem bennük lakozását, csak, ha nagyyon ráhagyatkoznak Isten igazságának keresésére.
Talán ez a helyes, hogy akik nem fogadják el szívből a megváltást ezt ne is értsék. :cry:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 07., szombat 16:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
:D


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára GABRIEL777 2007. ápr. 07., szombat 17:05-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 07., szombat 17:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
-


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 07., szombat 18:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Visszatérve a témához.(4)
A test látható és érzékelhető, ha valakinek olyan sérülése van, hogy testének bizonyos részei érzéketlenné válnak, akkor annak működését, csak a szemkontroll segítségével tudja segíteni.
Ha elveszti végtagját sok esetben jelentkezik a fantom fájdalom.
Ez azt jelenti, hogy abban és ott érez fájdalmat, ami nincs meg már neki.

Szellem láthatatlan és érzékelhetetlen része az embernek ugyan úgy mint a lelke.
Csak a működéséről tudja, hogy ezzel is rendelkezik, ha megváltott, mert a megváltás az embernek a szellemi részére vonatkozik, ide költözik a Szent Szellem. Erre az Ó-szövetségi TEMPLOM ad kézzelfogható útmutatást annak aki keresi Isten igazságát.

A szellemével
nem rendelkezik az ember, mert ez akkor és ott került működésében nagyon korlátozott állapotban, amikor ős-szüleint bűnbe estek.
Ekkor összelvadt a lélekkel, ezt választja szét Isten IGÉJE (Zsidó levél), ha tudom, hogy Isten mit vár tőlem, és ennek akaratilág is alá rendelem magam - ezért is van szabad akaratom többek között, hogy akarhassam legyen meg az Ő akarata.

Ez születik újjá, ha valaki új teremtés lesz Krisztusban.

Aki nem új teremtés csak a lekiműködéssel rendelkezik nem is tudhatja mi a szellem.

Aki újjá születik tudhatná, ha nem zárnák el előle ezt az ismeretet azok akik beállnak Isten igazságának ajtajába, és a maguk gondolata alapján ferdítik el Isten igazságát.

Többen vannak a vallásosok, mint az újjászületettek ezért aztán a maguk igazát, ami tény, mert ők nem rendelkeznek a szellemi részükkel, harsányan hirdetik
Akik pedi új teremtések, csak hitből fogadhatják el, mert kezdetben nem tapasztalják a Szent Szellem bennük lakozását, csak, ha nagyyon ráhagyatkoznak Isten igazságának keresésére.
Talán ez a helyes, hogy akik nem fogadják el szívből a megváltást ezt ne is értsék. :cry:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 20., szerda 11:40 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
A kereszt munkája a lélek megtörésében

Újjászületésünk után nem szabad a magunk útján járnunk, élnünk és cselekednünk. Amíg a magunk útját járjuk, a Sátán köteléke lesz rajtunk. Talán ezt mondod: „Nem hiszem, hogy a magam útján járok!” Ilyenkor van szükség arra, hogy a szellemet és lelket megkülönböztessük: így megláthatjuk, mennyire a lélek szerint élünk. Azt mondod, nem a magad útját járod, de megkérdezném, hogy akkor mi szerint élsz? A hústest szerint? Bizonyára azt feleled erre: „Nem, nem, nem test szerint élek!” akkor talán szellem szerint élsz? Azt mondod: „Nos, ezt kétlem” Ha nem a hústest és nem is a szellem szerint élsz, akkor mi szerint élsz? A válasz az, hogy pusztán a lélek szerint. Azt mondod: „Ó, én nem szeretek semmiféle bűnt elkövetni, nem szeretek a testhez ragadva élni, nem szeretek együttműködni a Sátánnal. Szeretem Istent. Szívesen követem az Urat, és járom az Úr útját. Szeretem ezt…szeretem azt…” Látod, még mindig a lélekben vagy! Valld meg az Úrnak, hol állsz! Magad is erősen kétled, hogy a szellemben lennél. Ha sem a hústestben, sem a szellemben nem vagy, akkor csak a lélekben lehetsz. Dicsőség az Úrnak, már nem Egyiptomban vagy, mivel már elfogyasztottad a Páskabárányt! Kivonultál Egyiptomból, de még nem érted el Kánaán jó földjét. Még mindig a lélek pusztájában bolyongsz.

(…)

Tegyük fel, hogy közösségben vagyunk egy testvérünkkel. Hogyan tudjuk megállapítani, hogy a közösség szellemi, vagy lelki? Amikor felvesszük a keresztet, világosan tudni fogjuk, hogy a szellemben vagy a lélekben vagyunk-e. Nem szabad ezt mondanunk: „Nem csinálok semmi rosszat. Jó dolgot cselekszem, amikor egy testvérrel közösséget folytatok.” A közösség jó, de az ilyen közösség teljesen a lélektől való. Amikor a keresztet felvesszük, azonnal világos lesz számunkra, hogy a közösség szellemi vagy lelki-e. Soha ne vizsgáld a szellemet vagy a lelket a jó és a gonosz mérlegelésével! Ez a fajta vizsgálódás sötétséget hoz ránk. Nem lehet másképp ellenőrizni a lelket és a szellemet, csakis a kereszttel. Egyetlen módon tudhatjuk meg, hogy a lelkünkben vagy a szellemünkben vagyunk-e: meg kell néznünk, hogy keresztre feszíttettünk-e. Bekerült a közösségbe az önérdek egyetlen szilánkja, esetleg önmagamat helyezem az előtérbe minden cselekedetemben? Feltettem-e a keresztet az önérdekre és az ön-központúságra? Ellenőrizd magad ilyen módon! Minden döntést és cselekedetet a kereszttel kell megmérni, nem pedig a jó és rossz mércéjével. Minden témában vagy beszélgetésben azt kell megvizsgálni, vajon kiiktattuk-e az ént? Ne elemezgess így: „A szellemben vagyok vagy a lélekben? Nézzük csak, milyen mély érzés van bennem. Ha nem elég mély, akkor bizonyára a lélekben vagyok. De, ha mélynek tűnik, akkor lehet, hogy a szellemben vagyok.” Az ilyen elemzés tényleg tanácstalanná fog tenni minket Egyetlen ellenőrzéssel teljesen megbizonyosodhatunk erről: kérdezzük meg magunktól, hogy keresztre feszíttettünk-e? Másképp megfogalmazva: megtagadtuk-e magunkat, felvettük-e a keresztet, és követtük-e az Urat szellemünkben? Amikor a keresztet felvéve megtagadjuk magunkat, Krisztus Urunk foglal el bennünk minden helyet, és akkor könnyű lesz Vele mennünk.
Az Újtestamentum tanítása hagy valamennyi teret a fegyelmezésnek, de a kereszt sokkal nagyobb teret foglal el benne. Sokszor Isten fegyelmezése a kereszthez vezet el bennünket. De ne várd meg Isten fegyelmezését! Újból és újból meg kell tanulnunk felvenni a keresztet, mivel tudjuk, hogy Krisztussal keresztre feszíttettünk. Nap mint nap meg kell tanulnunk a leckét, miszerint megtagadjuk magunkat, felvesszük a keresztet, és nem hagyunk teret a léleknek. Ha így teszünk, ténylegesen egyek leszünk az Úrral a szellemünkben, és az Úr elfoglalhatja a helyét, hogy birtokba vegyen és átjárjon minket.

(Részletek Witness Lee: Isten ökonómiája című könyvéből).

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 28., péntek 09:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:

bár Péter apostol MÁSRA írta:
[2Pét. 1.13] Igazságos dolognak tartom azonban, hogy ameddig ebben a sátorban vagyok, emlékeztetéssel ébresztgesselek titeket



http://www.parokia.hu/ext/forum/viewtopic.php?p=11478&#11478

Pozitív dolog Pálhegyi Ferenc hídverő békítő szándéka a dich. trich. elmélet között. A legnagyobb baj és itt Puritánnal is egyetértek, hogy egyáltalán békíteni kell.
Egy dologban az egyet nem értésből nem feltétlen kellene ellenséges indulatokkal teli vitának kerekednie. (Ez igaz a politika témára is.)
Azért reagálnék a hídverő elméletre is. :)

Idézet:
Pontosabban: a bibliai antropológia kérdése. Hány részből áll az ember? A teremtés történetében ezt olvassuk: „Megformálta az Úristen az embert a föld porából, és élet leheletét lehelte or¬rába. Így lett az ember élőlénnyé." (1Móz 2, 7) A biológiai halált pedig a Biblia így írja le: „A por visszatér a földbe, olyan lesz, mint volt, a lélek pedig visszatér Istenhez, aki adta". (Préd 12,7) Gondolom, kettőig mindenki tud számolni.
Nos tudunk kettőig számolni, sőt olvasni is tudunk. :)
A (Préd 12,7) angolul úgy hangzik:
7. Then shall the dust return to the earth as it was: and the spirit shall return to God who gave it.
Tehát itt is a szellemről van szó, ami visszatér Istenhez, mert ez az amit Isten az emberbe lehelt. De csak az ember orrába lehelte a szellemét, más élőlényébe nem, pedig a Biblia beszél lélekkel rendelkező állatokról és tudhatjuk a tapasztalatból is, hogy az állatoknak is van lelke (nem mindegyiknek).
A nyelvi részhez.
Az igazság az hogy a lélek szó érzékelteti jobban azt amit ma szellemnek hívunk trich. hívők, hiszen a pneuma, ruah jelent szelet, szellőt lehelletet, tehát a lélek szó lenne leginkább alkalmas ennek a fogalomnak a megnevezésére. Akkor viszont nem találunk a magyarban megfelelő kifejezést a psziché, nefes fogalmakra. Így ezzel a nyelvatni és fogalmi zavarral kénytelenek vagyunk együttélni.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 28., péntek 09:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
a zavart jól mutatja az alábbi - koránt sem reprezentatív - felmérés is:

igefórum írta:
Milyen érzésed van, ha azt a szót hallod, hogy szellem?
1. pozitív (23.5 %, 4 Szavazások)
2. negatív (23.5 %, 4 Szavazások)
3. inkább pozitív (5.9 %, 1 Szavazások)
4. inkább negatív (5.9 %, 1 Szavazások)
5. vegyes (35.3 %, 6 Szavazások)
6. nem tudom (0 %, 0 Szavazások)
7. egyéb (5.9 %, 1 Szavazások)



http://www.evangeliumi.hu/konyvtar/konyvek/AZ%20EMBER%20FELEPITESE.htm

(vigyázat, attól, hogy idézem, nem értek vele egyet, tess szíves NEM VELEM vitatkozni!!)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 28., péntek 10:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Ex!

Nem tudom, hogy ismered a Pálhegyi család életét?

on:
Az ember két részből áll. Minden példa sántít, de hardver és szoftver.

A hardver a por, a szoftver az Isten lehellete.

A szoftver ezután tovább bomlik 4 részre.
szív, lélek, gondolat, akarat

A szív a kiinduló pont és a végén az akaratból származik a gyümölcs, ami már a tett, amibe már becsatlakozik a hardver.

A gondolat fontos, mert része a szívig való eljutásnak. Isten is használja a gondolatunkat, de Lélek által lesz a gondolatból Ige, ami már a szívig ér és itt kezdődik és történik mindig új teremtés.

A nyelvtani zavarok felett adja Isten a testvéri egységet!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 28., péntek 10:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Kedves Ex!

Nem tudom, hogy ismered a Pálhegyi család életét?

Kedves Péter!
Nem ismerem a családi életét, de nem is arról nyilatkoztam, hanem az idézett állításáról. :)

Idézet:
on:
Az ember két részből áll. Minden példa sántít, de hardver és szoftver.

A hardver a por, a szoftver az Isten lehellete.

A szoftver ezután tovább bomlik 4 részre.
szív, lélek, gondolat, akarat

A szív a kiinduló pont és a végén az akaratból származik a gyümölcs, ami már a tett, amibe már becsatlakozik a hardver.

Ha már informatikával példálózunk, akkor én másként látom:
A szoftver nem négy részből áll, hanem kettőből.
A lélek nevű program szubrutinjai a gondolat, akarat érzelem.
És ennyivel el is működget a "géped". :)
De van egy szív/szellem nevű szuperviser program, amit külön fel kell instrallálni ahhoz, hogy rácsatlakozhass a neten keresztül a nagytudású központi szerverre. és ha átadot a vezérlést a szív/szellem szoftvernek, akkor a szerverrel összekapcsolódva összehasonlíthatatlanul szuberebbül fog működni a géped, minden feladatban. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 28., péntek 11:17 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Idézet:
Tehát itt is a szellemről van szó, ami visszatér Istenhez, mert ez az amit Isten az emberbe lehelt. De csak az ember orrába lehelte a szellemét, más élőlényébe nem, pedig a Biblia beszél lélekkel rendelkező állatokról és tudhatjuk a tapasztalatból is, hogy az állatoknak is van lelke (nem mindegyiknek).
A nyelvi részhez.
Az igazság az hogy a lélek szó érzékelteti jobban azt amit ma szellemnek hívunk trich. hívők, hiszen a pneuma, ruah jelent szelet, szellőt lehelletet, tehát a lélek szó lenne leginkább alkalmas ennek a fogalomnak a megnevezésére. Akkor viszont nem találunk a magyarban megfelelő kifejezést a psziché, nefes fogalmakra. Így ezzel a nyelvatni és fogalmi zavarral kénytelenek vagyunk együttélni.
üdv
ex



Én úgy "tudom", hogy a nefes az a vér, vagyis azáltal lesz élő lénnyé, másnéven élő lélekké, így az emberek és az állatok is.
Ezért is nem szabad megenni a vért, mert az élet.

A ruah pedig, a Szellem, Lélek....amit Isten csak az ember orrába lehelt.

üdv cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 28., péntek 11:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
pszichológia = haematológia

:D:D:D:D

tetszik :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 28., péntek 11:28 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
nefes

3 Móz. 17,11
Mert a testnek élete a vérben van, én pedig az oltárra adtam azt néktek, hogy engesztelésül legyen a ti életetekért, mert a vér a benne levő élet által szerez engesztelést.
 1 Móz.9,4  Zsid.9,22
3 Móz. 17,12
Azért mondtam Izráel fiainak: Egy lélek se egyék vért közületek; a köztetek tartózkodó jövevény se egye meg a vért.


nefes és ruah

Jób. 27,3
Hogy mindaddig, a míg az én lelkem én bennem van, és az Istennek lehellete van az én orromban;


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 28., péntek 11:35 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
net2rist írta:
pszichológia = haematológia

:D:D:D:D

tetszik :)


:D

valamikor olvastam ezt a magyarázatot, de persze, hogy most nem találom, lehet, hogy nem is a neten :*:

amúgy a héberben, még van egy szó a lélekre, ami spiriutális, de nem jut eszembe :*:

ahány "ház", ebből is annyiféle magyarázat van, de nekem valahogy így a legérthetőbb, az is, hogy miért nem szabad megenni a vért, vagy miért nem szabad ölni, vagy miért kellett a megváltáshoz a vér


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 28., péntek 11:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
RUAH az, amit keresel ;)

és PERSZE, a vérBEN van a lélek, a nefes, EZT mondja a Biblia :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 28., péntek 11:46 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
net2rist írta:
RUAH az, amit keresel ;)

és PERSZE, a vérBEN van a lélek, a nefes, EZT mondja a Biblia :)


nem, nem :D

megtaláltam! :*:

nesamá


idézet:
Végül a nesamá az egyes ember halhatatlan lelke, amely hitünk szerint halála után visszatér Istenéhez.
R.T.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 166 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség