Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 172 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 28., szombat 10:22 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Gazdag és Lázár
[url=http://biblia.biblia.hu/?i=Lk16,19-31]Lukács evangéliuma 16,19-31
[/url]

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 28., szombat 11:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
GABRIEL777 írta:
Kedves Indu

Igazán aranyos vagy,hogy ennyit vesződsz velem,hogy meggyözzél :)

De a példáid alapján úgy látom,hogy nem igazán van ismereted arról,
hogy mit is jelent a reinkarnáció.

Azt pedig nem tervezem,hogy részletessen leirjam,hogy mi is a reinkarnáció,ha valakit érdekel olvasson utánna.

Ami a példáidat illeti.A lator amikor meglátta Jézusban a büntelen embert,akkor nem csak Jézust,hanem Istent is elfogadta.
Vagyis Jézus nem egy bünös pogánynak,hanem egy a kereszten megtért embernek mondta,hogy vele lessz a paradicsomban.

De lehet,hogy nem fogalmaztam elég érthetően előzőleg,az ember nem azért születik ujjá mert előző életében rabolt,gyilkolt,hanem azért mert nem jutott el a személyisége annak a felismerésére,
hogy a végső igazság Istenben van,ha eddig eljutott volna akkor
a bűnei megbocsáttatnak.


Vagyis ha már egyszer eljutottál Istenhez,akkor nincs értelme újra megszületned ,hogy újra rátalálj Istenre.

Tehát a cél a végső igazság,Isten megismerése.

Ezért hangsulyoztam,hogy egy hívő számára ezredrangu kérdés a reinkarnáció,mert ő az élettel foglalkozik,az örökélettel amely
Istenben rá vár.

A másik példád Keresztelő Jánosról,sem ellentétes a reinkarnációval,hisz a reinkarnációban hívő vallásoknál közismert,hogy Isten vissza szokott küldeni tiszta lelkeket
az emberek közé,hogy segítsék terveit.

Ugyanakkor Keresztelő János esetén mint mondtam,50-50 % esély van arra,hogy ő Illés volt.
Vagyis egy szóval sem állítottam,hogy ő Illés volt,csak feltételeztem.


A gazdag és Lázár esetét nem ismerem,ha leirod pontossan hol van akkor utánna nézhetek.

Szeretettel Gabriel


Kiemelések tőlem :cry:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 28., szombat 15:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Indu írta:
Gazdag és Lázár
[url=http://biblia.biblia.hu/?i=Lk16,19-31]Lukács evangéliuma 16,19-31
[/url]


Kedves Indu

Elolvastam,a történetet,ha jól értem akkor a
menny és a pokol közti átjárás az ami nem lehetséges.

Ebből csak az derül ki,hogy aki pokolra került az onnan közvetlenül a mennybe nem juthat,viszont
a föld az nem a menny.

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 28., szombat 17:03 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
De akkor szerinted van pokol, menny ÉS reinkarnáció? Akkor ki kerül a pokolba, és miért?

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 28., szombat 21:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Indu írta:
De akkor szerinted van pokol, menny ÉS reinkarnáció? Akkor ki kerül a pokolba, és miért?


Kedves Indu

Ha létezik pokol,akkor az kerül oda,aki Isten szerint oda való. A miértre pedig Istenél a válasz és nem nálam.

Én csupán annyit tudok és abban hiszek,hogy a mennybe az jut aki Istent szolgálja,és ez a tudás ki is elégíítí
kiváncsiságom.

A pokol világa soha sem vonzott :D

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 29., vasárnap 14:53 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Gabriel!

Egy okt.30-i hsz-edre bukkantam, amire itt reagálnék. Mivel korábban sok okkult praktikából szabadultam, és mivel vannak ilyen tapasztalataim, ezek veszélyességét átérzem, és szívem őszinte vágya, hogy ezekben a fontos kérdésekben meg tudjalak győzni.

>Istent érezni lehet ,elfogadni lehet de értelmezni hiú ábránd.
Ez igaz.

>ami a Hit ellen van,az pedig az értelem, a racionális szelektáló gondolkodás.
Ez tévedés. Isten adta a gondolkodást, és a Biblián végigvonaul, hogy tanít minket az eszünk használatára. Már a mennyben odavitte Ádám elé az állatokat, és azt mondta, nevezd el őket. De Jézus földi szolgálata másról sem szólt, mint tanításról. Az észbeli tudás, ha nem párosul hittel és alázattal, valóban veszélyes lehet - mert felfuvalkodik az ember. De Jézus amikor leült és tanítani kezdte az embereket, mindig az értelmükön keresztül kívánta megszólítani őket, sosem az érzelmeken - ami manipuláció lenne. Azért is vitán felü áll ez, hiszen Jézus konkrét tanításait elolvashatjuk a Bibliában. Pl a Boldog mondásokat, vagy a példázatokat. Ha nem használja az ember a gondolkodását - ami a legértékesebb része, istenképűségének záloga, akkor mi értelme van Jézus tanításainak. Akkor elég lenne néhány mantrával kiüresíteni magunkat, és várni, hogy belénkröppenjen az Istenről való ismeret. Mikor Jézus nem megválaszolta a hozzáintézett kérdést, hanem visszakérdezet, hogy: Hogy van ez megírva? Vagy Mint olvasod? Akkor is az értelmes gondolkodást serkentgette az emberekben. (Mellesleg meg az Igeolvasást)
Amikor a templomban tanított, akkor is felolvasott pl. Ésaiásból és azt magyarázta. Vagy mikor már feltámadt, akkor is az írásokat magyarázta a tanítványoknak, akiknek eközben "gerjedezett a szíve"

>Ahhoz,hogy Istenhez közel kerülhessünk ki kell üresíteni önmagunkat,ki kell kapcsolni a racionális gondolkodásunkat,mert a racionális gondolkodásunk nem a lelkünkben lakozó Istent védi hanem az egonkat.

Egyfelől nagyon veszélyes gondolat ez a kiüresítés. Pont, hogy óvakodnunk kell attól, hogy általunk kontrolálhatatlan erők előtt kinyissuk a lelkünk ajtaját. Ezt mondja erről a Biblia:

"Mikor pedig a tisztátalan lélek kimegy az emberből, víz nélkül való helyeken jár, nyugalmat keresve, és nem talál: Akkor ezt mondja: Visszatérek az én házamba, a honnét kijöttem. És oda menvén, üresen, kisöpörve és fölékesítve találja azt. Akkor elmegy és vesz maga mellé más hét lelket, gonoszabbakat ő magánál, és bemenvén, ott lakoznak; és ennek az embernek utolsó állapotja gonoszabb lesz az elsőnél."

Ugyanígy veszélyes a racionalitásunkat kikapcsolni, mert azáltal kell megítélnünk, hogy valami jó vagy rossz, helyes vagy helytelen. Ha kikapcsoljuk a racionalitást, akkor tudnak elhitetni olyannal, hogy járkáljak ingával a lakásban, meg táplálkozzak fénnyel stb. A Biblia ellenben azt mondja: Mindent megvizsgáljatok és amit jó,azt megtartsátok. A racionalitás, az értelem valóban védelem - a lelkünket védjük.

>Az imát és a meditációt tartom a legjobb eszköznek ahhoz,hogy
kiüresitsük önmagunk és Istenhez közelebb kerülhessünk.

A meditáció távol van a Biblia szellemiségétől, pont mert kiüresít. Az imádság betölt.

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 29., vasárnap 15:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kedves Indu nem lehet imádsággal betöltekezni.

Szükséges nektek újjonnan születnetek, ezt az Úr mondja.
Ótömlőbe nem lehet új bort ...
Óruhára nem lehet foltot újból ....

Megváltásom elfogadása nélkül nincs az Örökkévalóval kapcsolat.
Nincs közlekedés/közeledés keresz nélkül.

Gadarénusnak nem magyarázott az Úr
Samariai asszonynak igen.

Simon mágus is megkeresztelkedett még sem kapta a Szent Szellemet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 29., vasárnap 16:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Kedves Indu

Leirnád nekem részletessen,hogy mi a különbség az ima és a meditáció között ? A másik kérdésem,hogy ha káros a medítáció,akkor miért meditálnak pld. a szerzetesrendekben,kb II- III.sz-tól.

A másik kérdésem hogy akarsz betöltekezni imában ha elötte nem üresítetted ki magad.

Egyáltalán ,mit jelent számodra az,hogy kiüresíteni magunkat.

A harmadik kérdésem,szeretném,hogy ha leirnád részletessen,hogy hogyan szoktál imádkozni.

Ha egy kupába poshadt víz van,és szeretnéd ha benne forrás víz legyen,nem az a természetes ha kiöntöd elötte a poshadt vizet és csak utánna töltöd bele
a forrás vizet ?

Ami pedig a racionális gondolkozást illeti,Isten nem arra tanít minket,hanem az intuitiv hallásra.

Ádám racionálissan gondolkozott és elbukott,mert nem Istenre hallgatott hanem a saját értelmére támaszkodott.

A farizeusok akik Krisztust keresztre feszítették,szintén gondolkodtak,
racionálissan ,ezért jutottak arra a következtetésre,hogy Jézus veszélyes a számukra.

Ha inkább halgattak volna intuitive a lelkükre akkor felismerték volna Krisztusban,Isten fiát,pont úgy mint a gyermekek akik felismerték Jézusban,Isten fiát.

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 29., vasárnap 20:34 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Hát, Gabriel nem valami nagylelkű Induval és Erikával..

Kéri, hogy neki egyesével tegyék fel a kérdéseket, de ő...

De nem is ez a lényeg.

Hanem.
Különbség az imádkozás és a "meditáció" között.

Miről is van szó? Jó lenne tisztázni.
Ha a meditáláson az Isten dolgain való elmélkedést értjük, azzal semmi gond.
Ha a meditáción, az üdvösségünk elérésének eszközét, különböző meditációs tehnikák alkalmazását értjük, - az Evangéliumban, az Igazságban való HIT helyett - az viszont az önmegváltás csapdája, tévút, tévelygés.

Az imádkozás pedig Istennel való kapcsolatunk teljes skáláját felöleli, dicséret, magasztalás, hálaadás, kérés, bűnvallás - (bocsánatkérés), stb.

Nem egyszerűen a gondolat területe, hanem a HIT - Jézus Krisztusba, az Ő Evangéliumába, Igazságába vetett HITÜNK megvallása Isten felé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 29., vasárnap 21:05 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Gabriel!

Köszönöm a kérdéseket, jó volt végig gondolni, hogy mit miért gondolok úgy.

>mi a különbség az ima és a meditáció között?
A meditáció szorosan összefügg meditációs technikák alkalmazásával. Tehát van egy módszer (amit pl. beavatással) megtanultál, hogy ezt a fajta kiüresítést elérd.

Az imádság mentes mindenféle technikától, nincs szükség ilyenre (hiszen akkor Jézus megtanította volna, illetve sokan - akiket nem tanítottak meg meditálni) ki lennének zárva az Istennel való közösségből. Az imádságban minden különösebb technikai tudás nélkül, mint ahogy a szülőjét megszólítja valaki, egyszerű, keresetlen szavakkal - megszólíthatjuk a világmindenség Teremtőjét, aki meghallgat minket.

A meditációs technikákkal, amiket én ismerek, az is a fő gond, hogy az értelemet kikapcsolja (beszűkíti magát az ember, egy kis részletre koncentrálva) vagy ismételget egy szót - Isten az értelmünkön keresztül akar hozzánk szólni.

Eszembe is jutott egy döntő igehely erre: Imádkozom a lélekkel, de imádkozom az értelemmel is; énekelek a lélekkel, de énekelek az értelemmel is. 1Kor 14,15 (Tehát a csak lélekkel, de értelmetlenül mondott ima, az olyan mint az őrjöngés - mondja másutt az apostol)

Az imádkozáskor kitárod magad, nem csinálsz semmi előtevékenységet, hanem ahogy vagy, úgy oda mehetsz Istenhez, pl. Uram vétkeztem, nagyon bánom. Nem kell előtte rituális tisztulási szertartást végezni.

Aztán gyakori különbség az is, hogy MILYEN Istennel (vagyis KIVEL) találkozol a meditáció során, és hogyan? Ott egyfajta beleolvadok az Univerzumba érzése van az embernek, míg az imádság a személyes Istenhez szól, aki lehajol és felelmel engem.

>A másik kérdésem,hogy ha káros a medítáció,akkor miért meditálnak pld. a szerzetesrendekben,kb II- III.sz-tól.

Hát jó kérdés, de ugye a szerzetesség eleve megkérdőjelezhető dolog a Biblia szerint. Kivonulni a világból, hogy a saját lelkem ápolgassam - ez tökéletesen ellentétes a Bibliával. Jézus nem azt kérte, hogy Isten kivegyen minket a világban, hanem, hogy megtartson. És mint farkasok közé KÜLD minket, hogy róla bizonyságot tegyünk. Aztán ott van a szerzetesek nőtlensége. Van, aki azt kapta ajándékba, hogy társ nélkül is teljes életet éljen Krisztusban. De hányan kényszerítik ezt magukra, aztán hallani a megerőszakolt apácák meg pedofil botrányok tömkelegéről. És nyilván töredéke kerül napvilágra.
Szóval plusz egy helytelen dolog, mit számít, van ott nagyon sok.

>A másik kérdésem hogy akarsz betöltekezni imában ha elötte nem üresítetted ki magad. + poshadt víz, forrás víz

Itt jól rámutattál a lényegre! Nem kell előtte kiüresítenem magam.
Oda megyek Isten elé, mint egy nagy adag poshadt víz, koszos ruha. És kiöntöm magam. És Isten megmos. Koszosan mentél oda, és mikor érzed, hogy ISten megbocsátotta a bűneidet, tisztán állsz fel az imádságból.

Ha te tisztítod meg magad, ha te üresíted meg magad, akkor mi szükség van még Istenre?

>A harmadik kérdésem,szeretném,hogy ha leirnád részletessen,hogy hogyan szoktál imádkozni.
Amit fontosnak tartok, végig gondolni, hogy most KIHEZ szólok. És a legőszintébb szavakkal elmondom neki a gondolataimat, a kéréseimet, vagy örömmömet. Esetenként csöndben is vagyok, hátha meghallom, hogy mit mond Isten. (de ez amolyan belső hang, tehát nem szoktam mennyei szóztatokat hallani - ezt csak azért írom, mert valaki kiakadhat ezen) Amikor szeretnék imádkozni, de nem jut eszembe semmi, vagy távol érzem magam Istentől, akkor segíthet pl, ha a Jézus által adott "mintaimádság" -ot mint vezérfonalat használva végiggondolom az egyes kéréseket, és kiegészítem a saját gondolataimmal.

>Ami pedig a racionális gondolkozást illeti,Isten nem arra tanít minket,hanem az intuitiv hallásra.
Hol tanít erre, hozzál rá igéket, kérlek.

Egy csomó példát hoztam, ahol Jézus tanít az értelemre hatva, vagy imádkozni ÉRTELEMMEL.

>Ádám racionálisan gondolkozott és elbukott
Ádám egyáltalán nem gondolkodott racionálisan! GOndolj bele! Ott van neki minden, IStennel lehet (akinek mindent köszönhet), egyetlen dolgot kérnek tőle, hogy ne tegye. És jön egy kígyó (akitől nem kapott semmit) és kétségbe vonja Isten szavát (holott volt ideje látni Isten jellemét) És mit dönt? Odadob mindent, egy potenciális ígéretért. Ez racionális? Dehogyis, az ige is azt mondja, hogy megcsalatott.

A farizeusok hitetlenek voltak, amellett, hogy a hatalmukat féltettk. De a farizeusok között is akadt Jézusnak tanítványa, ne feledd!

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 29., vasárnap 21:14 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Gabriel!

A Bibliáról beszélgetve ezt mondtad:


" Kedves Indu amit az élő és irott Igéről,írtál,ahhoz csak annyit fűznék hozzá,hogy
miután még egy Igével sem találkoztam ami Jézutól származott és ami ellentétes lenne azzal
amit eddig hallottam Istentől,így részemről az
ellenörzés megtörtént."


Az a kérdésem, hogy melyik Jézustól származó Ige igazolja a meditációs technikák alkalmazását?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 29., vasárnap 21:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Indu írta:
Kedves Gabriel!

Köszönöm a kérdéseket, jó volt végig gondolni, hogy mit miért gondolok úgy.

>mi a különbség az ima és a meditáció között?
A meditáció szorosan összefügg meditációs technikák alkalmazásával. Tehát van egy módszer (amit pl. beavatással) megtanultál, hogy ezt a fajta kiüresítést elérd.

Az imádság mentes mindenféle technikától, nincs szükség ilyenre (hiszen akkor Jézus megtanította volna, illetve sokan - akiket nem tanítottak meg meditálni) ki lennének zárva az Istennel való közösségből. Az imádságban minden különösebb technikai tudás nélkül, mint ahogy a szülőjét megszólítja valaki, egyszerű, keresetlen szavakkal - megszólíthatjuk a világmindenség Teremtőjét, aki meghallgat minket.

A meditációs technikákkal, amiket én ismerek, az is a fő gond, hogy az értelemet kikapcsolja (beszűkíti magát az ember, egy kis részletre koncentrálva) vagy ismételget egy szót - Isten az értelmünkön keresztül akar hozzánk szólni.

Eszembe is jutott egy döntő igehely erre: Imádkozom a lélekkel, de imádkozom az értelemmel is; énekelek a lélekkel, de énekelek az értelemmel is. 1Kor 14,15 (Tehát a csak lélekkel, de értelmetlenül mondott ima, az olyan mint az őrjöngés - mondja másutt az apostol)

Az imádkozáskor kitárod magad, nem csinálsz semmi előtevékenységet, hanem ahogy vagy, úgy oda mehetsz Istenhez, pl. Uram vétkeztem, nagyon bánom. Nem kell előtte rituális tisztulási szertartást végezni.

Aztán gyakori különbség az is, hogy MILYEN Istennel (vagyis KIVEL) találkozol a meditáció során, és hogyan? Ott egyfajta beleolvadok az Univerzumba érzése van az embernek, míg az imádság a személyes Istenhez szól, aki lehajol és felelmel engem.

>A másik kérdésem,hogy ha káros a medítáció,akkor miért meditálnak pld. a szerzetesrendekben,kb II- III.sz-tól.

Hát jó kérdés, de ugye a szerzetesség eleve megkérdőjelezhető dolog a Biblia szerint. Kivonulni a világból, hogy a saját lelkem ápolgassam - ez tökéletesen ellentétes a Bibliával. Jézus nem azt kérte, hogy Isten kivegyen minket a világban, hanem, hogy megtartson. És mint farkasok közé KÜLD minket, hogy róla bizonyságot tegyünk. Aztán ott van a szerzetesek nőtlensége. Van, aki azt kapta ajándékba, hogy társ nélkül is teljes életet éljen Krisztusban. De hányan kényszerítik ezt magukra, aztán hallani a megerőszakolt apácák meg pedofil botrányok tömkelegéről. És nyilván töredéke kerül napvilágra.
Szóval plusz egy helytelen dolog, mit számít, van ott nagyon sok.

>A másik kérdésem hogy akarsz betöltekezni imában ha elötte nem üresítetted ki magad. + poshadt víz, forrás víz

Itt jól rámutattál a lényegre! Nem kell előtte kiüresítenem magam.
Oda megyek Isten elé, mint egy nagy adag poshadt víz, koszos ruha. És kiöntöm magam. És Isten megmos. Koszosan mentél oda, és mikor érzed, hogy ISten megbocsátotta a bűneidet, tisztán állsz fel az imádságból.

Ha te tisztítod meg magad, ha te üresíted meg magad, akkor mi szükség van még Istenre?

>A harmadik kérdésem,szeretném,hogy ha leirnád részletessen,hogy hogyan szoktál imádkozni.
Amit fontosnak tartok, végig gondolni, hogy most KIHEZ szólok. És a legőszintébb szavakkal elmondom neki a gondolataimat, a kéréseimet, vagy örömmömet. Esetenként csöndben is vagyok, hátha meghallom, hogy mit mond Isten. (de ez amolyan belső hang, tehát nem szoktam mennyei szóztatokat hallani - ezt csak azért írom, mert valaki kiakadhat ezen) Amikor szeretnék imádkozni, de nem jut eszembe semmi, vagy távol érzem magam Istentől, akkor segíthet pl, ha a Jézus által adott "mintaimádság" -ot mint vezérfonalat használva végiggondolom az egyes kéréseket, és kiegészítem a saját gondolataimmal.

>Ami pedig a racionális gondolkozást illeti,Isten nem arra tanít minket,hanem az intuitiv hallásra.
Hol tanít erre, hozzál rá igéket, kérlek.

Egy csomó példát hoztam, ahol Jézus tanít az értelemre hatva, vagy imádkozni ÉRTELEMMEL.

>Ádám racionálisan gondolkozott és elbukott
Ádám egyáltalán nem gondolkodott racionálisan! GOndolj bele! Ott van neki minden, IStennel lehet (akinek mindent köszönhet), egyetlen dolgot kérnek tőle, hogy ne tegye. És jön egy kígyó (akitől nem kapott semmit) és kétségbe vonja Isten szavát (holott volt ideje látni Isten jellemét) És mit dönt? Odadob mindent, egy potenciális ígéretért. Ez racionális? Dehogyis, az ige is azt mondja, hogy megcsalatott.

A farizeusok hitetlenek voltak, amellett, hogy a hatalmukat féltettk. De a farizeusok között is akadt Jézusnak tanítványa, ne feledd!

Üdv:
Indu


Nekem is jó volt végig olvasni :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 29., vasárnap 22:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Kedves Indu

Az ima vagy meditáció számomra egy és ugyan az.

Semmi gondom azzal,hogy az imám,meditációnak is hívom.

Mert mi a medítáció lényege:Az ember adott irányba fordítja a figyelmét,a kiűresítés egyébként ennek hatására jön létre.

És mi az ima lényege: a hívő Isten irányába
fordítja a figyelmét,Istenre figyel.


Számomra a legtisztább ima,Isten imádása
Lélekben. "Semmi mást"nem teszek mint elmondok egy Mi Atyánkot gondolatban,majd
lelkemben Istent imádom.

Ha van kérdés amire szeretnék választ kapni Istentől,akkor azt felteszem az ima elején.


Valamint "természetessen" szoktam imádkozni másokért.

Márk 12,30. Szeresd azért az Urat,a te Istenedet teljes szívedből,teljes lelkedből,
és teljes elmédből és teljes erődből.Ez az első parancsolat.

Ján 4,23. De eljő az óra,és az most vagyon,amikor az igazi imádók lélekben és igazságban imádják az Atyát:mert az Atya is ilyeneket keres,az ő imádóiul.

Ján 4.24. Az Isten lélek: és akik Őt imádják,szükség,hogy lélekben és igazságban
imádják.



De vannak aki Istent csak szájjal imádják,és mindent megtesznek ,hogy az Istent lélekben imádókat bemocskolják,csak azért hogy a bünüket eltakarják.

Akiben Krisztus Lelke él az Istent Lélekben imádja és nem csak szájjal.

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 29., vasárnap 23:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Erika írta:
Kedves Gabriel!

A Bibliáról beszélgetve ezt mondtad:


" Kedves Indu amit az élő és irott Igéről,írtál,ahhoz csak annyit fűznék hozzá,hogy
miután még egy Igével sem találkoztam ami Jézutól származott és ami ellentétes lenne azzal
amit eddig hallottam Istentől,így részemről az
ellenörzés megtörtént."


Az a kérdésem, hogy melyik Jézustól származó Ige igazolja a meditációs technikák alkalmazását?


Kedves Erika

Én Isten ,Lélekben történő imádásáról beszéltem és nem meditációs technikáról.

Indunak írt válaszom neked is szólt.

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 29., vasárnap 23:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Indu írta:

>Ami pedig a racionális gondolkozást illeti,Isten nem arra tanít minket,hanem az intuitiv hallásra.
Hol tanít erre, hozzál rá igéket, kérlek.



Kedves Indu

Ne aprozzuk el,nem mondok rá egy Igét,inkáb mondok egy könyvet,a neve Biblia.

Tömény szimbolika és tanmesék összesége,amelyeket elsősorban
intuitive hallás utján lehet megérteni
a Szentlélek álltal.

Persze tény és való,hogy sok mindent
ki is lehet logikáztatni,ebben az esetben valóban az elménk racionális részét használjuk.

"ha valakinek van füle a hallásra hallja" :D

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 172 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség