Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 257 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. máj. 01., kedd 17:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
exrefis írta:
GABRIEL777 írta:
Feltételezem,hogy ennek is megvan a maga Bibliai háttere.

Még sem fogadhatom el, ...

Ez minden mondanivalód lényege.
A részeleteken kár is vitatkozni.
ex


Valóban kár,főleg,hogy a választ te magad adtad meg akkor ,amikor jelezted,hogy van egy szuper csürcsavar programod ami segitségével bármikor bebizonyítod a Bibliai Igékre hivatkozval valaminek a helyességét,majd utánna az ellenkezőjét is.

Az a bizonyos részlet amin szerinted kár is vitatkozni,az a karizmatikus gyülekezetek
Szentlélek osztogatása lett volna.

Feltételezem,ezért is érintett téged mint hitgyülist érzékenyen a karizmatikus
"szokásokról" írt véleményem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 01., kedd 17:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Az minden esetre kellemes, hogy nézed a VV-t és kielemezed, igaz hogy én még nem hallottam NS-től, hogy higgyétek el, de biztos te alaposabb vagy Tiszteletre méltó GABRIEL777.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 01., kedd 17:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
GABRIEL777 írta:
Valóban kár,főleg,hogy a választ te magad adtad meg akkor ,amikor jelezted,hogy van egy szuper csürcsavar programod ami segitségével bármikor bebizonyítod a Bibliai Igékre hivatkozval valaminek a helyességét,majd utánna az ellenkezőjét is.

Temészetesen nincs semmilyen programom, csak poénnak szánmtam, azok nak akik minden igét kiforgatnak kedvük szerint. :)

Idézet:
Az a bizonyos részlet amin szerinted kár is vitatkozni,az a karizmatikus gyülekezetek
Szentlélek osztogatása lett volna.

Nem. Úgy általában sokminden állításoddal.

Idézet:
Feltételezem,ezért is érintett téged mint hitgyülist érzékenyen a karizmatikus
"szokásokról" írt véleményem.

Nem érintett érzékenyen, ugyanis én tudom, hogy meg nálunk és a Bibliában a SzentSzellem keresztség, te meg nem. :)
Az igével szemben nincs súlya a véleményednek.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 01., kedd 17:59 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Gabriel!

Bár elkanyarodott más irányba, várom a reakciód a Kedd 16:37 hsz-re.

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 01., kedd 18:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Kedves Indu

Én úgy látom,hogy mind a vizkeresztségnek,mind a fizikai értelemben vett Úrvacsorának megvoltak az elözményei,ha jól tudom,
vagyis egy már meglévő hagyományra,szokásjogra épült rá az egész
rendszer.

Szerintem ezzel a hagyomány átörőkitésével Isten,elsősorban a zsidokra akart hatni,
hogy egyfajta folytonoságként fogadják el a kereszténységet.

Én ezt az egy okot tudom elképzelni.

Azt írod,hogy majd a mennyben megtudjuk,hogy Jézus miért várta el a tanítványaitól,hogy idöközönként fizika
értelemben vett Úrvacsorát tartsanak.

Ezzel az a gondom,hogy ha ennek a hagyománynak az ápolása valóban fontos
lenne az üdvözülés szempontjából,akkor Jézus miért nem mondta el a tanítványainak,hogy mi a célja ennek
a hagyomány örzésnek.

De azt megkérdezném töled,hogy te tudsz olyan példát hozni Jézus tanításából,ami
az üdvösség szempontjából elengedhetetlenül fontos ismeret,és Jézus még sem magyarázta el részletessen,hogy azt hogyan is kell érteni és mi annak a
célja ?

A vízkeresztséggel kapcsolatban azt írod,hogy Jézus azért kereszteltette meg magát Jánossal,mert ezzel is példát akart mutatni az Őt követöknek..

amikor ezt az Igét olvastam,akkor azt hallottam,hogy azért kereszteltette meg magát Jézus,Jánossal,mert ezzel is azt akarta jelezni az Atya,hogy a Fiú szolgálni jött az emberek közé és nem uralkodni felettük.

És ezzel a gesztussal vált a Fiu alkalmassá a sorsa betöltésére,hogy az embereket szolgálja.

Ez volt Jézus sorsa,és Ő tudta,ezért aláztatta meg magát János elött,az ember elött,úgy mintha bűnös lenne.

Arról viszont kevés információm van,hogy a tanitványokat hol és mikor keresztelték meg,te tudsz erről valamit ?

A Viz + Lélek= Szentlélekre,azt írod,hogy
itt kétszer szerepel a Szentlélek kifejezés,ezért értelmetlen.

Én úgy látom,hogy ha Jézus a Szentlélekről beszélt akkor,azt álltalában úgy is hivta.
Az emberi bünös lelket ,pedig megkülönböztette az emberben levő büntelen lélektől,a Szentlélektől.

A víz és lélek általi újászületés,így azt jelenti,hogy az emberi lélekben történik a megszentelődés a Szentlélek által.

Magyarúl nem a testednek kell újjá születni,hanem a lelkednek a Szentlélek álltal.

Ezt a fajta igemagyarázatot,egyébként elég sűrűn hallottam már különbőző fórumokon.

Főleg karizmatikusoktól,valószinüleg
nem hitgyülisek voltak :D :D :D

Mégegyszer hagsulyoznám,hogy ezek a keresztény hagyományok,mint a vízkeresztség mint a fizikai értelemben vett Úrvacsora,valóban alkalmas arra,hogy a hívők hitét megerősítse,elsősorban azokét akiket ez a fajta misztikum vonz.

De nem tartom feltétlen szükségesnek az üdvözülés szempontjából ezeket a rituálékat.

Mert ha elengedhetetlenül fontosak lennének az üdvözülés szempontjából,akkor nem hitből és kegyelemből üdvözülne a hívő,hanem
cselekedetek álltal.

Neked mi erről a véleményed ,már mint hogy az üdvözülés szempontjából elengedhetetlenül fontos-e ezen hagyományok alkalmazása,vagy sem.

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 01., kedd 18:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
exrefis írta:
.

Idézet:
Feltételezem,ezért is érintett téged mint hitgyülist érzékenyen a karizmatikus
"szokásokról" írt véleményem.

Nem érintett érzékenyen, ugyanis én tudom, hogy meg nálunk és a Bibliában a SzentSzellem keresztség, te meg nem. :)
Az igével szemben nincs súlya a véleményednek.
ex


És ki az Ige magyar hangja ?
Talán Német Sándor :D :D :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 01., kedd 18:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
GABRIEL777 írta:
....És ki az Ige magyar hangja ?
Talán Német Sándor :D :D :D
:?:

Gondolom ezt a kérdést is negligálod, pedig érdekes lenne a válaszod :!:

Hogy mi a kérdés :)

Miért szúrja a szemed a Hgy és NS?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 01., kedd 20:13 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Gabriel!

>Én úgy látom,hogy mind a vizkeresztségnek,mind a fizikai értelemben vett Úrvacsorának megvoltak az elözményei,ha jól tudom, vagyis egy már meglévő hagyományra,szokásjogra épült rá az egész rendszer.

Milyen előzményre gondolsz? Nem tudok róla, hogy Keresztelő János előtt keresztelt volna valaki.

>Szerintem ezzel a hagyomány átörökitésével Isten, elsősorban a zsidokra akart hatni, hogy egyfajta folytonoságként fogadják el a kereszténységet.

Ha így lett volna (mert akár lehetett volna így) akkor Pál apostol, aki a pogányok apostola volt, és aki felemelte a szavát az ellen, hogy zsidó ceremóniákat erőltessenek a pogányokból lett keresztényekre - nem írt volna hangsúlyos szavakat az Úrvacsoráról és a keresztségről. Mert ezek nem zsidó ceremóniák, hanem Jézus által elerendelt, keresztény ünnepek.

>Jézus miért nem mondta el a tanítványainak,hogy mi a célja ennek a hagyomány örzésnek.

Egyébként Jézus elmondta. Azt mondta, az Úrvacsora a célja, hogy az ő halálát hirdessük, amig eljön. De egy másik helyen azt is mondta, hogy még sok mondanivalóm lenne...

>ha ennek a hagyománynak az ápolása valóban fontos lenne...

De mi alapján dönti el valaki, hogy Isten számunkra adott rendelkezései közül mi fontos és mi kevésbé? Ez szerintem súrolja az Istenkáromlást, nem?

>Jézus még sem magyarázta el részletesen...

Erre sok példát lehetne hozni, amikor Isten nem magyarázott részletesen, hanem mondott egy dolgot, és az illető nem vette komolyan és elkárhozott. Saul csupán nem várta meg a késlekedő prófétát, és bemutatta az áldozatot Istennek (emberileg teljesen érthető, nem? Kvázi jót tett - az üdvösségébe került. Lót felesége a tilalom ellenére hátra nézett - sóbálvánnyá változott.

Isten nem a mi szintünk, megtiszteltetés, hogy barátjának, gyermekének tekint, de látnunk kell, hogy Hatalmas Isten, és nem lehet vele kekeckedni. Az Ő szava törvény.

>Neked mi erről a véleményed ,már mint hogy az üdvözülés szempontjából elengedhetetlenül fontos-e ezen hagyományok alkalmazása,vagy sem.

- a keresztség és az Úrvacsora hiánya nem zárja ki az üdvösséget, mert ha nem tudsz róla, Isten a tudatlanság idejét elnézi, mint a jobb latornak is tette. Ha már birtokunkban van az erről való ismeret, akkor mindenképpen el kell majd számolni vele, miért nem cselekedtük.

- nem tartom szerencsésnek a "hagyomány" kifejezést erre. Mert Isten parancsa, példaadása több mint hagyomány. A szeretetre vagy a tízparancsolatra se mondjuk azt hogy hagyomány. (A hagyomány emberi rendelkezés)

Lassan kifogyott az összes érvem, amit erről a témáról el lehet mondani. Végül vegyünk egy apát, akit nagyon szeretsz, engedelmes fia vagy. A halálához közeledve azt kéri tőled, hogy miután meghalt, szeretné, ha a család időnként összeülne, és az ő haláláról megemlékezne, meghitten együtt lennétek. Majd meghal.

Erre te azon spekulálnál, hogy de ez mire jó? Vagy -mivel szeretted- már csak ezért is teljesítenéd a kívánságát?

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 01., kedd 21:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Kedves Indu

ha valaki nem érzi a lelkében,hogy az a helyes cselekedet,akkor ezért Isten nem fogja megbüntetni,mert ha téved is,az akkor is tudatlanságnak számit.

mert tudatossan csak az követ el bünt,aki tuddja,hogy mi a helyes,és még sem teszi azt.

Ezért a fizikai Úrvacsora mellözésével nem követek el bűnt,addig,amig azért mellőzöm azt,mert azzal kapcsolatban az az érzésem,hogy az nem fizikai értelemben,hanem szellemiben értendő.
Mert ha esetleg tévedtem is,akkor is tudatlanságból teszem azt,az alapján cselekedtem amit Istennek tetszőnek véltem.

Ha viszont egyetértek majd veled és az Úrvacsorát fizikai értelemben való betöltésként értelmezem,és ezután sem
veszek részt a fizikai értelemben vett Úrvacsorában,akkor már bűnt követek el,
mert tudatossan vétkeztem Isten parancsolata ellen.

Kedves Indu,most egy kicsit ritkítani fogom a fórumon eltöltött időt,
így lehet,hogy pár napot"esetleg hetet"
csúsznak a válaszaim.

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 01., kedd 21:46 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
>most egy kicsit ritkítani fogom a fórumon eltöltött időt, így lehet,hogy pár napot esetleg hetet csúsznak a válaszaim.
Oké, ez tényleg elég intenzív volt. Köszi, hogy szóltál előre :)
Minden jót!

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Beszélni - olvasni
HozzászólásElküldve: 2007. máj. 04., péntek 04:29 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 13., szerda 19:55
Hozzászólások: 21
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Barátaim!

Már egy ideje (ha csendben is), de figyelemmel kísérem gondolatváltásotokat. Hozzászólásként csak annyit, amit egyszer már régebben is írtam: talán szerencsésebb lenne kevesebbet beszélni, többet olvasni. Pl: Méz a sziklából mai:
http://www.parokia.hu/csend.php?type=2

Szeretettel:

_________________
puritan


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélni - olvasni
HozzászólásElküldve: 2007. máj. 05., szombat 09:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
puritan írta:
Kedves Barátaim!

Már egy ideje (ha csendben is), de figyelemmel kísérem gondolatváltásotokat. Hozzászólásként csak annyit, amit egyszer már régebben is írtam: talán szerencsésebb lenne kevesebbet beszélni, többet olvasni. Pl: Méz a sziklából mai:
http://www.parokia.hu/csend.php?type=2

Szeretettel:


Kedves Puritán

Én azt mondanám,talán szerencsésebb lenne
kevesebbet beszélni és többet imádkozni,
mert az üdvösségünk kulcsa Istennél van és nem az embereknél.

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 05., szombat 10:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
nem állom meg:

kedves Gabriel!

TE miért "beszélsz" itt? mit szeretnél elérni????

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 05., szombat 10:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Indu írta:
>most egy kicsit ritkítani fogom a fórumon eltöltött időt, így lehet,hogy pár napot esetleg hetet csúsznak a válaszaim.
Oké, ez tényleg elég intenzív volt. Köszi, hogy szóltál előre :)
Minden jót!

Üdv:
Indu


Kedves Indu

Szerintem is tul intenzív volt az eszmecserénk,
ez pedig óhatatlanul is a minőség romlásához
vezet.

És mivel úgy gondolom,hogy nem az értelmünk hizlalásától,hanem a lelkünk állapotától függ az üdvösségünk,ezért úgy döntöttem,hogy most
hosszabb időre visza vonulok a "teológiai vitáktól",
hogy tisztán Istenre hagyatkozva imában kaphassam meg a helyes válaszokat,kérdéseimre.

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 05., szombat 10:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
100% támogatásom :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 257 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség