Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 22 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
 

Ki a felelős GYF, vagy OV, vagy melyik embere?
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 20., péntek 21:50 
Kedvesek, lehet megbotránkoztatlak titeket, de jól értsétek!

A jelen helyzetért Isten a felelős!

Mindig azé a fő felelőség, aki hatalmon van, ebben az esetben pedig ez Ő!
A Teremtő Isten!

És hogy miért engedi meg az ország anyagi, szellemi, lelki züllését - mert ugye ebben egyet értünk, csak van aki ezért GYF-et, van aki meg OV-t hibáztatja - arra egy válaszom lehet.

Ja és Semi a Testvérem, pedig Ő nem lelkizik, hanem szellemeskedik :-)
Egy okból kifolyólag. Ő is tudja magáról, hogy egyedül EGYEDŰl Jézus Krisztus, az Ura vére, halála feltámadása élteti és tartja meg Isten mellett.
Tudja, hogy nincs mivel és kivel dicsekednie, csak egy valakivel!
Na ezen kívűl rengeteg dologban különbözünk egymástól, de ez olyan alapot ad közénk, ami képes egy arabot összebékíteni egy zsidóval, és akkor még nem is beszéltem az oldalakról :-)

Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 20., péntek 22:03 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 20:10
Hozzászólások: 381
Tartózkodási hely: itt
Natessék Paukám, mindjárt ellentmondok neked...

Nem mindenhol az ÚR uralkodik. Isten megengedi, hogy e világ ura még szabadon járjon-keljen keresvén, hogy kit nyeljen el.
Ezért a helyzetért nem Isten a felelős. A Seregek URa szent, hibátlan, tévedhetetlen. Ami meg itt megy, az tömény bűn, bűn hátán.
Amíg tart a kegyelem, addig van választásunk, mire döntünk. Az országunk vezetői a sátánra és hordájára voksoltak. Sajnos a korábbi vezetők sem voltak egy fikarcnyival sem jobbak, ebben Exéknek igazuk van. A bűneink és a vezetőink bűnei juttattak odáig minket, ahol tartunk.
Isten "felelőssége" ebben a dologban ott van, hogy Ő az Övéit mindig megtartja, kegyelemből.
Ebben a helyzetben is megtart bennünket, ha hitben ráállunk az Ő örökkévaló ígéreteire, amiket hű és igaz Ő, hogy valóra is vált.
Ezért legyen a dicsőség az ÚRé, bármilyen nyomorúság jöjjön is, hogy az Ő népe a Felséges oltalma alatt áll!

(Ami a testvériségünket illeti, áldom Jézus nevét, hogy adott ilyen testvéreket az utamra. Mi is az a rengeteg dolog, amiben különbözünk?... :D )

_________________
Az ÚR közel!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Ki a felelős GYF, vagy OV, vagy melyik embere?
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 21., szombat 13:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
kavics írta:
Kedvesek, lehet megbotránkoztatlak titeket, de jól értsétek!

A jelen helyzetért Isten a felelős!


Nem botránkoztattál meg de nincs igazad. Isten hatalmát természetesen nem vonom kétségbe, de nem így működik.
Ő elénk adta a jó és rossz választásának lehetőségét és azt ajánlotta, hogy válasszuk a jót, mert abból áldások származnak, a rossz döntésből pedig átok.
A Biblia többek között egy használati utasítás a Föld nevű bolygóhoz. :)
Kedves barátom, ha te a mosógépet arra használod, hogy a mosóteknőt tartod rajta, akkor ne csodálkozz, ha nem lesz könnyebb a házimunka. :)

Nos jelen helyzetért leginkább a magyar emberek felelősek.
Miért?
Azért, mert istentelenek, nem Isteben bíznak, hanem az államban, pártokban, politikusokban. Mert boldogságukat, boldogulásukat nem Istenben, az igéje szerint keresik, hanem azt hiszik, abban bíznak, hogy az a kedvenc politikusaiktól függ.
Reménységük nem Istenben van, hanem a politikusok igérgetéseire építik.
Nem csoda, ha ebben a helyzetben kitenyészik az ígérgető politikus fajta, mert az ő hazugságaikra hajtja fülét a magyar választó, az Igazság, az Isten Igéje helyett.
Ilyen politikusokból választhatunk tehát.
Ez van. Megoldás: Igehirdetés, megtérés, újjászületés! :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 21., szombat 15:53 
Kötekedhetek még? :-)

Manó azt írta, hogy Isten mind ezt megengedi, tehát lenne hatalma ellene tenni?
Még sem teszi?
Vagy teszi?

Észrevehető Isten bölcs, gondviselő, megtérésre vezető munkája az események mögött?
Ha igen, akkor hol?
Észrevehető Isten hosszútűrő szeretete, ami azt a célt szolgálja, hogy minnél többen bemehessenek abba az országba, amit Jézus elhozott ebbe a nyomorult világba?

Ha igen, akkor JÓ ez az Isten, ha nem, akkor viszont gonosz.

Kedves Ex!
Annyira örültem a soraidnak, köszönöm.

Hadd tegyek fel még is egy - kötekedő - kérdést! :-)
Hirdettetik-e Isten Igéje, vagy a hívő emberek egymást marják ahelyett, hogy Urukról bizonyságot tennének, arról a Vezetőről, aki egyedül képes arra, hogy megtartsa, életben tartsa ezt az országot.
Ez kinek a felelősége? :-)

Jelentem számomra az enyém.....


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 21., szombat 19:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
kavics írta:
Kötekedhetek még? :-)

Manó azt írta, hogy Isten mind ezt megengedi, tehát lenne hatalma ellene tenni?
Még sem teszi?
Vagy teszi?

Észrevehető Isten bölcs, gondviselő, megtérésre vezető munkája az események mögött?
Ha igen, akkor hol?
Észrevehető Isten hosszútűrő szeretete, ami azt a célt szolgálja, hogy minnél többen bemehessenek abba az országba, amit Jézus elhozott ebbe a nyomorult világba?

Ha igen, akkor JÓ ez az Isten, ha nem, akkor viszont gonosz.

Kedves Ex!
Annyira örültem a soraidnak, köszönöm.

Hadd tegyek fel még is egy - kötekedő - kérdést! :-)
Hirdettetik-e Isten Igéje, vagy a hívő emberek egymást marják ahelyett, hogy Urukról bizonyságot tennének, arról a Vezetőről, aki egyedül képes arra, hogy megtartsa, életben tartsa ezt az országot.
Ez kinek a felelősége? :-)

Jelentem számomra az enyém.....


Hát nem kötekedtél! :)
De, hogy a kérdésedre is válaszoljak, Igen, észrevehető határozottan Isten jósága és hosszútűrése.
:) üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 22., vasárnap 11:19 
Sziasztok!

Lerázhatatlan, ragacsos ember vagyok! :-)

Kedves Ex és a többiek!
Hol lehet észrevenni Őt, a mai helyzetben?

Egy példát hadd mondjak, hogy mire gondolok:
Jób élete.
Az Úr első körben behatárolta a Sátánt:
"Addig mehetsz, hogy neki baja nem eshet, egyébként mindenét elveheted"
A második körben behatárolta:
"Az életét el nem veheted, egyébként más baja eshet."

Ezt szeretném kivetíteni a mai helyzetre, hogy ÁLDJUK AZ URAT, DÍCSÉRJÜK ŐT, A HATALMÁT ÉS MINDENEK FELLETT VALÓ BÖLCSESSÉGÉT, AMI EGY IRÁNYBA MUTAT, AZ EMBER MEGMENTÉSÉRE, MEGTÉRÉSRE, ÚJJÁSZÜLETÉSRE VEZETÉSÉRE"

Látja valaki Őt a mostani események mögött? Ha igen, akkor miben?

Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 22., vasárnap 12:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
kavics írta:
Sziasztok!
...
Látja valaki Őt a mostani események mögött? Ha igen, akkor miben?

Péter

Kedves Kavics!
Először is. A mai emberiség (beleértve a magyarokat is) semmivel nincs jobb állapotban mint Noé idejében, amikor elege lett Istennek a sok álnok bűnből és eltörölte az emberiséget a földről. Az, hogy ma él az emberiség, Isten végtelen türelmének és hosszútűrésének a bizonyítéka.
Másodszor.
Ma az emberiség döntő többsége összetenné a két kezét, ha lehetősége lenne olyan körülmények között élni mint a ma málunk az elégetlenkedők, a követelőzők. Erre a hálátlanságra is a mérhetetlen türelmével válaszol.
Harmadszor.
Ebben az össznépi bűnös állapotban is mindenkinek fel van kínálva a megoldás, ki van nyújtva Isten hívó keze, mindenki számára elérhető magyarul a Isten igéje (ez sem volt mindig, csak párszáz éve van így, volt amaikor betiltott könyv volt). Számomra ez a kegyelem és türelem is a csodálat tárgya.
Negyedszer.
Hirdettetik, hallható Isten igéje, az evangélium a megoldás a földi és az örök életre. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 22., vasárnap 17:57 
Kedves Ex!

Köszönöm, amit írtál!
IGEN, Isten hosszútűrését láthatjuk, ami több, mint az én türelmem.
Én már régen eltöröltem volna a föld színéről a TV székház ostromának résztvevőit GYF miniszterelnökkel egyetemben, ha hatalmam lenne rá.

De jó, hogy nem én vagyok a főnök, mert nekem mindenből kevesebb van, mint neki.

Miben látom én Isten kezét?

Nézzük meg a választásokat:
Az első körben a FIDESZ veszített, mert a szélsőséggel lepaktált, szemben azzal a pártal, amiből kinőt, ami a gyökerei.
A választásoknál ennek ellenére Isten bejutatta az MDF-et a parlamentbe, de a vezetői egyenként - személyesen - veszítettek. A FIDESZES volt MDF-es képviselők személyesen nyertek, ugyan akkor elveszítették a választást.

A második körben a győztes MSZP súlyos vereséget szenvedett, ami nem annak köszönhető, hogy megszorító intézkedéseket vezettek be. Ennek egyetlen oka van. Lássák be, hogy Isten hatalma van felettük. Lássák be, hogy ahogyan megkapták Istentől a hatalmat az irányításra, úgy Isten egyetlen mozdulatával képes ezt vissza is venni.
Féljenek! Féljék Istent és térjenek meg! Bánják meg bűneiket, mert akkor megmenekülnek a végleges pusztulásból.

Nekem ennyi, de ha valakinek még látható Isten végtelen bölcsessége és irgalma a közel múlt eseményeiben, azt szívesen hallgatom.


Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 22., vasárnap 18:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
kavics írta:
... A második körben a győztes MSZP súlyos vereséget szenvedett, ami nem annak köszönhető, hogy megszorító intézkedéseket vezettek be. Ennek egyetlen oka van. Lássák be, hogy Isten hatalma van felettük. Lássák be, hogy ahogyan megkapták Istentől a hatalmat az irányításra, úgy Isten egyetlen mozdulatával képes ezt vissza is venni.
Féljenek! Féljék Istent és térjenek meg! Bánják meg bűneiket, mert akkor megmenekülnek a végleges pusztulásból. ....


Ezt nagyon jó lenne, ha mindenki különösen megszívlelné.

Én is :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 22., vasárnap 19:58 
Ja még annyit, hogy Isten nem demokratikus, ha másnak akarja adni a hatalmat, azt nem fogja megszavaztatni az emberekkel....
Jézus eljövetele sem azon alapszik, hogy hányan akarják és hányan nem :-)


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 22., vasárnap 20:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
kavics írta:
Ja még annyit, hogy Isten nem demokratikus, ha másnak akarja adni a hatalmat, azt nem fogja megszavaztatni az emberekkel....
Jézus eljövetele sem azon alapszik, hogy hányan akarják és hányan nem :-)


Azért nem árt felidézni Péternek a Péter és a hal esetét :*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 23., hétfő 20:40 
Mivel Péter halász ember volt, ezért ebből van egy pár az Igében.
Kicsit konkrétabban?


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 23., hétfő 20:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kik fizetnek adót?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 23., hétfő 20:52 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
És ami most megy a budapesti utcákon, azért kia felelős? Ha lelövik a szüleimet, akik kimentek egy megemlékezésre, és közben rájuk szorították a tüntetőket (=másik ünneplő csoport :!: ), azért kik lesznek a felelősek?
Gy.F. úgy ünnepelt, hogy kiszorították a térről az embereket. Az '56-os forradalom túlélői nem ünnepelhettek a Parlamentnél, nem rakhatták le a forradalom lángjához az emlékezés virágait, mert az 56 fehér rózsa mellett már nem fértek volna el...vagy miért nem :?:
Ki a felelős ezekért?

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 25., szerda 21:03 
Kedves Jenny!

Az Úr kezében vagyunk....
Hiszed-e, hogy ezeken az eseményeken keresztül Isten többeket elér.
Hiszed-e, hogy a Gonosz lelepleződik és aki csak egy kicsit is figyel és mer látni, aki csak egy kicsit is kinyitja a fülét, meghallhatja Jézus hívó szavát RAJTUNK keresztül!
Most nagyobb a felelőségünk, mint hetekkel ezelőtt!

Hiszed-e, hogy akik az Urat szeretik, MINDEN a javukra van!

Nekem a munkahelyemen több, eddig szélsőségesen viselkedő MSZP-s ember elfordult a jelen vezetéstől.
Értelmes emberek, akik meglátták a hatalom provokatív és élet ellenes létét.
Nekik tudtam az Urról beszélni. Eddig más volt az istenük. :-(


Vissza a tetejére
  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 22 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 24 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség