Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 357 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 24  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. máj. 29., kedd 10:31 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
rosta írta:
Tisztelt Fony!

Valamit rögzítsünk le.

Egy. Nem vagyok a barátocskád.

Kettő. Csupán azt kértem, ami egy normál topicolásnál elemi dolog. Ha idézetet kérnek tőled, akkor vedd a fáradtságot, és mint a net2risc barátod tette másold ki az alapidézetet, és ne a Népszabós förmedvényt tedd közzé immár ötödszörre.

Három. Jó lenne elhinned, hogy képes a topic olvasója megnyitni a gyalázkodó, nácizó Népszabó cikket, és nem azt kellett volna bemásolnod, hanem amit a bajtársad bemásolt.

Negy. Ha mindezek felfogására nem jut a szellemi kapacitásodból, holott a Demokrata idézésének kérését négyszer leírtam neked, hát akkor sajnos csak csípősen tudok reagálni. De úgy látom nem eléggé...!


Tisztelt Rosta! (Aki nem Fony barátocskája és szereti a csípőset.)

Íme az idézet egyenesen a Demokratából:
Immár hatodszorra (?)

Pozsonyi Bucóka Ádám a Demokrata (magát demokratikus jobboldali beállítottságúnak tartó) hetilapban írta:

„….
Fogyatékos-egészséges.
Az olimpia régen a férfierő és ügyesség próbája volt. Nem véletlen, hogy az olimpiai versenyágak harci játékokra vezethetők vissza, a gerelytől a kocsi hajtásig.
Az olimpia az egészség szimbóluma is.

Az, hogy megjelentek a fogyatékosok számára indított játékok, az egész szellemiség nyílt szembeköpését jelenti.

Hogy nincs, ne legyen különbség beteg és egészséges közt.

Mellesleg oktatási intézményeinkben pluszpontokkal kompenzálják a fogyatékossággal élőket, így az ép testi-szellemi képességekkel rendelkezők kerülnek hátrányba.

Az eredmény mind nemzeti, mind biológiai szempontból katasztrofális.


1. Szóval, mi is a véleményed erről a cikkről?

2. Keresztényi demokrata gondolatok, vagy náci, fasiszta gondolatok?

3. Egyetértesz vele, vagy nem? Az igened legyen igen, a nem nem.

4. Ha már szeretsz kategorizálni, az íróját milyen kategóriába sorolod?


És végül - mi a véleményed alias Bucó emelkedett hangvételű zárógondolatáról?[/b]
Pozsonyi Bucóka Ádám a Demokrata (magát demokratikus jobboldali beállítottságúnak tartó) hetilapban írta:

A különbség radírozása mindenhol tetten érhető, kivéve a náci és a kommunista közötti különbséget. Mert az, kérem, nem ugyanaz. Az, kérem, nem egyforma. Az nem egyenlő! Az különbözik. Nagyon is. Amig világ a világ! ….”


Te mintha ennek ellenkezőjét kezdted volna boncolgatni.

Légy szíves a lényegre koncentrálj, és vigyázz a csípőssel, mert nagy mértékben fekélyt okozhat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 04., hétfő 11:55 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 14:02
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Budapest, Rákosborzasztó (É.sz. 47°29'42.86'', K.h. 19°15'51.77'')
Fony írta:
Mit is lépjen ilyen náci beszólásokra egy hívő keresztény?
- Ne lépjen semmit, imádkozzon, majd Isten ítél, ha netán fogyatékossá válik az illető, majd rájön...mi az irgalom....
- Ne vásárolja meg a Demokratát.
- Vásárolja meg a Demokratát, és zárja be.
- Szavazzon a következő választáson is Gyurcsányra - jobb egy MSZP-s a kamrában, mint egy náci ....meggondolásból
- Szavazzon a következő választásokon a Fideszre, - ha megnyerik a választásokat, nem lesz többé szükségük(?) a nácik ("erkölcsi") támogatására, így végre hajlandók lesznek elhatárolódni tőlük.

- Ne szavazzon semmire és senkire, minek a világ csetepatéiba beavatkozni
- Emeljen szót, álljon ellen a gonosznak, hátha az elfut
- Ne emeljen szót, ne álljon ellene a gonosznak, hadd fussa ki magát, s derüljön ki, hogy ki hol áll
- stb....stb...

Szóval mit is kellene tennünk?
Ne vásárolja meg a Demokratát, ugyanis annak ellenére, hogy keresztyénnek mondja magát, eléggé keresztyénellenes. Azt állítja, hogy Jézus párthus herceg volt, sőt kijelenti, hogy ez "Krisztus urunk igazsága". Ezenkívül idegengyűlölő és Izraelellenes. És betegesen támogatja a terroristákat. Szóval szerintem maradjunk a Reformátusok lapjánál és a Magyar Nemzetnél... Szerintem püspökeinknek ez ellen az újság ellen is fel kéne szólalnia (mármint a Demokrata ellen).
A következő választáson szavazzon a Fideszre, ha azt akarja, hogy épüljön az ország.
És emeljen szót az igazság mellett, mert az emberek csak úgy ismerhetik meg az igazságot, ha valaki elmondja azt nekik. Persze mindezt nem ellenségeskedve a másikat vádolva, hanem szeretettel. (na ez nehéz feladat)

_________________
"Bizony boldog ember, akit Isten megfedd! A mindenható fenyítését ne vesd meg! Mert ő megsebez, de be is kötöz, összezúz, de keze meg is gyógyít." Jób 5, 17-18


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 04., hétfő 12:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
a FIDESZ a SZERETET pártja...


hmmm... ez hogy hangzik?

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 04., hétfő 12:28 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Jer 45,4 Ezt feleld neki: Így szól az Úr: Nézd csak, amit építettem, azt most lerombolom, és amit ültettem, most kigyomlálom az egész országban.
Jer 45,5 És neked nagy kívánságaid vannak? Ne legyenek! Mert most veszedelmet hozok minden emberre - így szól az Úr -, de te életedet ajándékul kapod, bárhová mégy.

Kicsit értelmetlen a vitátok, imho... :)

Illyés Gyula: A nagy kérdés

„Pusztul a nép - kezdtem. Hangom
elakadt. - A magyarság…
Mit? Magyarok? - hangzott. - Csönd, te
zsidógyülölő!
- Pusztul a nép… Hallgass! Ne beszélj itt
másról! A kérdés
Egy volt és leszen is: antiszemita vagy-é?”

1939

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 04., hétfő 13:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
32ezüst írta:
A nagy kérdés

Egy volt és leszen is: antiszemita vagy-é?”

Ez bizony nagy és fontos kérdés.
Ha antiszemita vagy, akkor antimagyar is vagy.
Az antiszemitizmus átkot hoz a nemzetre. Ezt mondja Isten igéje.
Nem lehet valaki jó magyar, ha antiszemita.
Ilyen egyszerű.
Ennek fényében, vagyis az Ige fényében nézz a nacionalistákra, sovonisztákra, nácikra.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 04., hétfő 13:34 
Teomo írta:
Szóval szerintem maradjunk a Reformátusok lapjánál és a Magyar Nemzetnél...


Ismerek olyan embert aki a Ref. Lap. helyett szívesebben olvas Ludas Matyit. :D
Viccet félretéve a keresztyén könyvesboltok újságkínálata lelkileg építőbb, mit a fent idézett két lap. Mondjuk nem azt mondom, hogy rosszak, de pl. a Familyt, Ethost vagy az Új Exodust szívesebben olvasom, mint a R.L.-t.

Napilapként nem rossz a Magyar Nemzet, mint ahogy a Népszabadság sem, azonban mindkettőnél fel kell venni olvasás előtt a lelki szűrőt :!:


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 05., kedd 18:54 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 14:02
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Budapest, Rákosborzasztó (É.sz. 47°29'42.86'', K.h. 19°15'51.77'')
MacCsider írta:
Ismerek olyan embert aki a Ref. Lap. helyett szívesebben olvas Ludas Matyit. :D
Viccet félretéve a keresztyén könyvesboltok újságkínálata lelkileg építőbb, mit a fent idézett két lap. Mondjuk nem azt mondom, hogy rosszak, de pl. a Familyt, Ethost vagy az Új Exodust szívesebben olvasom, mint a R.L.-t.

Napilapként nem rossz a Magyar Nemzet, mint ahogy a Népszabadság sem, azonban mindkettőnél fel kell venni olvasás előtt a lelki szűrőt :!:
Én sem olvasom a R.L.-t, csak úgy mondtam. Mert az legalább nem káros (mint a Demokrata), csak unalmas...

_________________
"Bizony boldog ember, akit Isten megfedd! A mindenható fenyítését ne vesd meg! Mert ő megsebez, de be is kötöz, összezúz, de keze meg is gyógyít." Jób 5, 17-18


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 19., kedd 07:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
http://index.hu/video/2007/06/19/nyilas ... jelleggel/

Ezek akarják megoldani a magyarság problémáját? :D
Ők maguk a (az egyik) probléma.
üdv
ex

http://www.hirszerzo.hu/cikk.php?id=38175

Érdekes, hogy az ilyen rákos daganatok nem érdekelnek titeket


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 26., kedd 16:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
szép kis mintapélda arra, hogy hogyan válik "szalonképessé" az Izrael-ellenesség leple alá becsúsztatott zsidóellenesség:

http://www.kitekinto.hu/cikk.php?cikk=2001&s=hl

kiegyensúlyozásként a "másik oldalról" is egy interpretáció:

http://www.hetek.hu/?q=node/12228

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 30., szombat 12:57 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 14:02
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Budapest, Rákosborzasztó (É.sz. 47°29'42.86'', K.h. 19°15'51.77'')
Szerintem ez az Izrael-ellenesség mögé bújtatott antiszemitizmus azért erősödik, mert ugye ma már azért ciki jobb társaságokban antiszemitának lenni. Tehát azt mondja, hogy "nem vagyok én antiszemita, én csak bírálom Izraelt", mert ugye mostanában szerencsére (jobb heyleken) nem divat a fajgyűlölet, egy ország bírálata viszont része a demokráciának. Az ország bírálatával nem is lenne baj. Csakhogy igazából ennek az Izrael-ellenességnek az oka az antiszemitizmus, amit egyesek már nem akarnak bevallani, mert maguk is érzik, hogy nem jó dolog. Mondjuk vannak nyílt zsidógyűlölők, meg cigánygyülölők is, de ahoz már nagy primitívség kell. A legtöbb inkább magát is becsapja azzal, hogy ő csak egy országot bírál, ami egy demokráciában alapvető jog. És tényleg vannak dolgok, amivel lehet Izraelt bírálni, csakhogy minden országnak vannak dolgai, amivel lehet azt az országot bírálni, hisz tökéletes demokrácia sehol sincs, mégis ezek az emberek Izraelre szállnak rá. Az is szomorú, hogy a legnagyobb százalékban Izraelt tartják a legveszélyesebb országnak, és úgy gondolják, hogy Izrael befolyásolja a világ eseményeit a legnegatívabban. (Izrael 56%, Irán 54%, USA 51%, Észak-Korea 48%, Oroszország 40%)
Nem tudom ti hogy vagytok vele, de én - ha már félni kell valakitől - Irántól, Észak-Koreától, az ébredező orosz medvétől félnék, vagy ha amerika-ellenes lennék akkor amerikától, mert az azért egy nagy ország, a legnagyobb hadsereggel. Nade Izraeltől? Egy harmad Magyarországnyi országtól, akinek otthon is megvan az elég baja a szomszédaival? Ettől az országtól tart a világ?
Innen látszik, milyen ügyesen dolgozik a sátán. Az Úr megmondta, hogy "áldom a téged áldókat, átkozom a téged átkozókat".
A sátánnak nem tetszik, hogy újra létrejött Izrael, mert ez egy lépéssel közelebb vitte a világot Jézus visszatéréséhez.

_________________
"Bizony boldog ember, akit Isten megfedd! A mindenható fenyítését ne vesd meg! Mert ő megsebez, de be is kötöz, összezúz, de keze meg is gyógyít." Jób 5, 17-18


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 30., szombat 14:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Teomó!
Ez így van egy az egyben, ahogy írod.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 30., szombat 14:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Így igaz. :) Jön, jön, jön
Dicsőség Istennek
Áldott aki jön :) :) :) NEVÉBEN


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 30., szombat 18:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Teomo írta:
Szerintem ez az Izrael-ellenesség mögé bújtatott antiszemitizmus azért erősödik, mert ugye ma már azért ciki jobb társaságokban antiszemitának lenni. Tehát azt mondja, hogy "nem vagyok én antiszemita, én csak bírálom Izraelt", mert ugye mostanában szerencsére (jobb heyleken) nem divat a fajgyűlölet, egy ország bírálata viszont része a demokráciának. Az ország bírálatával nem is lenne baj. Csakhogy igazából ennek az Izrael-ellenességnek az oka az antiszemitizmus, amit egyesek már nem akarnak bevallani, mert maguk is érzik, hogy nem jó dolog. Mondjuk vannak nyílt zsidógyűlölők, meg cigánygyülölők is, de ahoz már nagy primitívség kell. A legtöbb inkább magát is becsapja azzal, hogy ő csak egy országot bírál, ami egy demokráciában alapvető jog. És tényleg vannak dolgok, amivel lehet Izraelt bírálni, csakhogy minden országnak vannak dolgai, amivel lehet azt az országot bírálni, hisz tökéletes demokrácia sehol sincs, mégis ezek az emberek Izraelre szállnak rá. Az is szomorú, hogy a legnagyobb százalékban Izraelt tartják a legveszélyesebb országnak, és úgy gondolják, hogy Izrael befolyásolja a világ eseményeit a legnegatívabban. (Izrael 56%, Irán 54%, USA 51%, Észak-Korea 48%, Oroszország 40%)
Nem tudom ti hogy vagytok vele, de én - ha már félni kell valakitől - Irántól, Észak-Koreától, az ébredező orosz medvétől félnék, vagy ha amerika-ellenes lennék akkor amerikától, mert az azért egy nagy ország, a legnagyobb hadsereggel. Nade Izraeltől? Egy harmad Magyarországnyi országtól, akinek otthon is megvan az elég baja a szomszédaival? Ettől az országtól tart a világ?
Innen látszik, milyen ügyesen dolgozik a sátán. Az Úr megmondta, hogy "áldom a téged áldókat, átkozom a téged átkozókat".
A sátánnak nem tetszik, hogy újra létrejött Izrael, mert ez egy lépéssel közelebb vitte a világot Jézus visszatéréséhez.


Kedves Teomo

Izraelt azért birálja aki birálja mert a palesztinokkal szemben rasszista ,elnyomó politikát folytat.

Nem a zsidókat birálja aki ezt mondja hanem Izrael
politikusait.

Nem értem miért nem lehet birálni Izrael rasszista elnyomó politikáját,úgy mint Észak Koreáét,Kináét,
vagy az Oroszokét.


Egyébként az USA-ban több zsidó él mint Izraelben,
ezért is támogatja amerika Izraelt.Mert Izrael támogatásával már választást lehet nyerni.

Hogy Jézus mikor jön el ?
Ezt valószinüleg senki sem tuddja ,Istenen kivül,
kivétel a "jólértesült "vallásos emberek :wink:

De egy biztos,hogy teljessen mindegy egy hívő számára,hogy Jézus mikor jön vissza a földre,mert számára már most itt van :D

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 30., szombat 22:39 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Mindenki egyenlő, csak hát vannak egyenlőbbek. Az Izráeliek ilyen egyenlőbbnek gondolják magukat. Mert azt gondolják, mindent megtehetnek a saját érdekükben, mert ők a kiválasztott nép, és Isten úgyis az ő oldalukon áll. És mekkorát tévednek! Nem azt mondom, hogy el fognak kárhozni. Mert nem lehet kiesni a kegyelemből, nekik is meglesz az út és a mód a megtérésre. De a mostani cselekedeteiket had ne kelljen már ítéletmentesen szemlélni, ha egyszer véletlenül sem azok!

Izráel területét tekintve kicsi ország. 10kor elindultunk a Galileai tó partjáról, és délután 3kor már a Holt-tengerben fürödtünk, és közben még megálltunk megnézni ezt-azt. De hány és hány zsidó él szerte a világban???? Több millió! És bárki bármit mond, ugyanúgy övék a gazdasági hatalom jelentős része, ahogyan az volt a Hitler előtti időkben, amiért bekattant a "kis bajuszos". (bocs, de most vicces kedvemben vagyok) Szóval nem az ország területétől és lakosságától függ az ereje. Mert csak pár millióan laknak, de pl olyan kemény katonai kiképzést kapnak, hogy bárkit bármikor puszta kézzel meg tudnak ölni. (Krav-maga kiképzést kap minden katona, még a nők is.) Láttam az országot teljes harci készültségben 1 nappal az Al-aksza mecset körül kirobbant botrány előtt. Félelmetes volt. Nem szeretnék mégegyszer hasonló szituációba kerülni.

Nekem ne védjen senki olyan államot, és olyan embereket, akik a 10 méteres Betlehemi betonfalra kiírják, hogy "peace be with you" (béke legyen veled) Megmondta az Úr Isten, hogy ha "rosszul viselkednek", szétszóratnak a világ tájaira. Megtörtént. Erre mit csináltak? Elfoglaltak egy földterületet, amin évszádadok óta nem ők éltek, most megpróbálják kiírtani a lakosságot, és mindezt leönteni azzal a mázzal, hogy ez a miénk, mert nekónk adta az Úr Isten, és az Ő akarata, hogy mi itt legyünk. VAjon tényleg tetszik ez most így az Úr Istennek? A kérdés elgondolkodtató.

Félreértés ne essen: én nem vagyok zsidó-gyűlölő. Életem egyik legnagyobb élménye volt Izráelben tett látogatásom. Majd beszámolok a pozitív dolgokról is. De hozzá kell tennem, kevés volt. És rá kellett jönnöm ismét és sokadjára, hogy Istent nem ott kell imádni, ahol élt és járt, hanem Lélekben és igazságban.

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 30., szombat 23:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
JennyT írta:
Félreértés ne essen: én nem vagyok zsidó-gyűlölő.

Pedig éppen most tettél róla bizonyságot, méghozzá sistergőn. Isten kegyelmezzen neked!
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 357 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 24  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség