Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 80 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 27., szerda 07:15 
Szívesen, kicsit tudományos a megfogalmazás, de nagyon gazdag és igaz!
Szép napot neked!


Vissza a tetejére
  
 

Re: mit mond V.J. a Fil. 3,15-ről?
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 27., szerda 07:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Victor Jánost idézve prophet írta:
Fil. 3,15-16. (Saját fordítása):
Valahányan tehát "tökéletesek" vagyunk, így fogjuk föl a dolgot. És ha egyben-másban más fölfogáson vagytok, az Isten majd azt is megvilágosítja előttetek. Csak, amire már eljutottunk, abban tartsuk is magunkat ugyanahhoz.

...ha valaha közéjük is befurakodnának ennek a tévelygésnek a szószólói és azzal csábítanák őket, hogy a "törvény" külsőségeinek a megtartásával magasabb fokra emelkedhetnek, ők most már tisztán láthatják, hogy "a Krisztus ismerete" alapján ilyen magasabb fok nincsen. Ha van különbség többé és kevésbé előhaladottak között, akkor az csak abban állhat, hogy mennél előbbre haladt valaki, annál jobban érzi, hogy még milyen nagy út van előtte. Ám nevezze magát "tökéletesnek", aki ezt a félreérthető kifejezést akarja használni, de akkor csak "így foghatja föl a dolgot".


prophet írta:
...szerintem a református a legbiblikusabb tanítású felekezet e földgolyón

prophet írta:
A református (legbibliaibb) tanítás ....

prophet írta:
...adott némelyeket tanítókul, akik tehát Őáltala tanítanak. Mit hülyéskedsz?

prophet írta:
Ha net2rest (azaz: túrest tanulni) a Fil.3, 15-16-ot tartja mérvadónak önmagára nézve is, akkor olvassa el legyenszíves a következő idézetet.


megtörtént... EZZEL a DrProfVJ idézettel még egyet is értek :D

és - engedelmeddel - nem mennék bele a fröcskölős-sárdobálós "az én igazságom nagyobb, mint a tiéd"-vitába... már csak azért se, mert valami miatt ISMÉTELT KÉRÉSEMRE se reagálsz a beírásaimra, azok ÉRDEMI felvetéseire... kár... ez így átmegy egy ilyen "fejbeváglak a dogmámmal, ami MÁRPEDIG ÍGY VAN ÉS KÉSZ"-típusú monologizálásba... KÁR...

ezzel együtt:
Jakab írta:
Jak 2,18. De mondhatja valaki: Néked hited van, nékem pedig cselekedeteim vannak. Mutasd meg nékem a te hitedet a te cselekedeteidből, és én meg fogom néked mutatni az én cselekedeteimből az én hitemet.

egyszóval: GYÜMÖLCS rulez...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Tisztázzuk net2rist
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 27., szerda 22:34 
Offline

Csatlakozott: 2007. jún. 20., szerda 10:20
Hozzászólások: 209
Tartózkodási hely: Kunbábony
Kedves net2rist!

Én elolvastam minden hozzászólásodat. De úgy látom, sűrű itt az erdő, vagy énvelem van valami baj. Pl. nem találtam meg azt, amire hivatkoztál, hogy ott érdemben kifejted nézetedet (vagy az nem itt lenne a Fórumban?) Én - ha jól emlékszem, rákattintottam arra a linkre(?), és azonnal a "laza" hozzászólásaid jöttek csak elő. De azokra tényleg nincs mit válaszolnom. Ha lehet, világosíts fel, mit kell csinálnom, hogy elolvashassam érdemi hozzászólásodat.
Egyébként pedig ahogy Victor Jánossal bánsz, az minősíthetetlen.
A legnagyobb barátsággal üdvözöllek.

_________________
Tanuljunk (elsősorban) az Úrban megbízható református tanítóinktól!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: "dychotomia" vagy "trichotomia"
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 27., szerda 23:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
prophet írta:
Általában annyit mondhatunk, hogy amikor az emberi léleknek Isten felé forduló, vagy éppen Istentől elforduló életéről van szó, akkor – legalábbis az Újtestamentum – főképpen a „pneuma” szót használja, mert hiszen Isten is „pneuma” (Ján.4,24.), és ugyanez a szó használatos az ő Szent Lelkének a jelzésére; viszont, amikor az emberi léleknek a test felé forduló működéséről van szó, akkor inkább a „psyché” kifejezése használatos, amely egyébként sokszor jelent egyszerűen „életet” is, emberét vagy állatét egyaránt.


Kedves Prophet

Elolvastam Victor János idézetét ,ami egybevág az apológia által leirtakkal és azzal is amit
én írtam előzöleg.

A nyelvi részhez nem értek,de elfogadom az apológia hozzáértését ezel kapcsolatban.

A fenti idézet pedig ugyan az amire én is hivatkoztam ,miután Istennek köszönhetően megértettem,hogy miért nem hármas hanem kettes felépítésű az ember.

Az igazat megvalva elötte én is a hármas felosztást fogadtam el jó pár évig és az alapján vezetem le a világnézetem is,igaz,hogy mindig is éreztem,hogy valami sántít.

Az ember kettes felosztását úgy lehet talán a legkönyebben elfogadni ha megértjük a bennünk lakozó lélek kettős müködési állapotát.

Az egyik állapot amikor azt a rendeltetésének megfelelően Isten irányítja.

A másik állapot amikor az ember a szabadakaratával élve vagy inkább visszaélve
Istentől elfordulva maga irányítja a lelkét

A hívő ezt leginkább úgy érzékeli,hogy amikor Isten felé fordul akkor Isten irányítja ,amikor elfordul Istentől akkor pedig önmaga irányitja
a lelkét"arra most nem térnék ki,hogy Isten más teremtményei,angyalok és démonok is képessek irányítani az ember lelkét"

Talán még enyit tennék hozzá.

pneuma = szellő =élő lélek
psyche = levegő = mozdulatlan,halott lélek

Az anyagát tekintve a szellő is levegő,de állapotát tekintve már különbözik a levegőtől,hisz jelezve van a mozgása.

A Bibliában is ezt a különbséget próbálták érzékeltetni a halott emberi lélek és a feléledt emberi lélek között.

Tehát a léleknek van kettős állapota az emberben és ez téveszti meg azokat akik a hármas feloszásban hisznek.

Na meg az,hogy vannak olyan teremtményei Istennek amelyek nem láthatóak a fizikai szemünkkel,és úgy gondolják,a hármas felosztásban hívők,hogy ezek a
lélek szintjén vannak.
Ez azonban téves,hamis gondolat,hisz IstenLelke bármilyen testet felölthet,természetessen olyat is ami
az emberiszem érzékelési tartományán kivül van.

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Gabriel777-nek a "lélek" témáról
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 28., csütörtök 00:18 
Offline

Csatlakozott: 2007. jún. 20., szerda 10:20
Hozzászólások: 209
Tartózkodási hely: Kunbábony
Kedves Gabriel!

Örülök, hogy jónak tartod a Victor idézetet. Hadd közöljem veled, hogy Victor János olyan nagy tudós volt, hogy csak na! Különben filozófiából doktorált, "Canterbury Anselm realizmusa" címmel!
De hadd közöljem veled, hogy Victor János olyan nagy hívő volt, hogy csak na! (Ajánlanám neked (és többieknek is), hogy a Református Dogmatika topicban a Dogmatika jegyzetének első pár oldalát figyelmesen olvasd el, és biztos vagyok benne, hogy nem fogod megbánni! Persze a többit is el kéne, de hát időigényes)

Az ember hármas felosztásának bibliai alapokon való tagadása (amint az a Victor János cikkéből is kitűnik), azért is fontos, mert az csak spekulációkhoz vezet, tehát filozófiai eszmefuttatásokhoz, ami nem építi a hívőt, hanem csak megzavarja. Én olvastam egyszer egy bonyolult hívő okfejtést, amelyik megpróbálta elmagyarázni (egy gyülekezeti lapban), hogy hogyan kapcsolódunk a szellemünkkel, a lelkünkkel, és a testünkkel Istenhez, világhoz, sátánhoz, stb. Nagyon bonyolult volt, amelyből egy átlaghívő semmit sem ért jóformán. Tehát gyakorlati problémákat vet fel leginkább a rossz tanítás. Az ember egyébként nagyon bonyolult és titokzatos. De a hívő ember mindig a kijelentéshez igazodik, azért, hogy ne bonyolódjék spekulációkba. És nagyon magas szinten is lehet úgy tanítani teológiát, hittant, hogy közben megmaradjunk spekuláció-mentesen.

No, végül is mit írtam? Befejezem. Talán volt értelme.
Szeretettel.[/quote]

_________________
Tanuljunk (elsősorban) az Úrban megbízható református tanítóinktól!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

G7-nek
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 28., csütörtök 00:21 
Offline

Csatlakozott: 2007. jún. 20., szerda 10:20
Hozzászólások: 209
Tartózkodási hely: Kunbábony
Idézet:
Bocs, ez odakerült véletlenül. De nem ő írta a levelet.

_________________
Tanuljunk (elsősorban) az Úrban megbízható református tanítóinktól!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

G7-nek
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 28., csütörtök 00:22 
Offline

Csatlakozott: 2007. jún. 20., szerda 10:20
Hozzászólások: 209
Tartózkodási hely: Kunbábony
Nahát! Hogy mennyire nem értek még a technikához. Ne haragudj.

_________________
Tanuljunk (elsősorban) az Úrban megbízható református tanítóinktól!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Tisztázzuk net2rist
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 01., vasárnap 15:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
prophet írta:
Kedves net2rist!

...sűrű itt az erdő, vagy énvelem van valami baj.
a baj nyilván VELEM van... az erdő Isten akaratából olyan amilyen, te pedig... nos... minden bizonnyal messze képzettebb vagy nálam
prophet írta:
Pl. nem találtam meg azt, amire hivatkoztál, hogy ott érdemben kifejted nézetedet (vagy az nem itt lenne a Fórumban?) Én - ha jól emlékszem, rákattintottam arra a linkre(?), és azonnal a "laza" hozzászólásaid jöttek csak elő. De azokra tényleg nincs mit válaszolnom.
Nekem se sok... szemen köpésre tényleg mit is válaszolhatna az ember... Arany János idézetet például:
"...nem pöröltem
Továbbálltam, letöröltem..."
prophet írta:
Ha lehet, világosíts fel, mit kell csinálnom, hogy elolvashassam érdemi hozzászólásodat.
nem hiszem, hogy valóban érdekelne...
csak azért meg, hogy tovább romboljam a vulgárteologizáló félművelt sarlatánokról láthatóan stabilan kialakult képedet.... nem látom értelmét... többen olvassák a beírásaimat, eddig rajtad kívül egy "építő visszajelzést" kaptam, igaz, azt SZÓBELI megnyilvánulásra, hogy "olyan laza vagy, hogy szét esel"... ez is egy információ...
amennyiben valaha református közegben kell majd újra megszólalnom, ennek során nyilván HASZNOMRA VÁLIK az ilyen típusú visszajelzés figyelembe vétele is:D

prophet írta:
Egyébként pedig ahogy Victor Jánossal bánsz, az minősíthetetlen.
A legnagyobb barátsággal üdvözöllek.

Minősíthetetlen, amilyen lenézéssel kezeled az embereket, akik nem értenek teljesen egyet veled. Egyébként nagyon szeretlek én is.

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Tisztázzuk net2rist
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 01., vasárnap 17:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
net2rist írta:
Minősíthetetlen, amilyen lenézéssel kezeled az embereket, akik nem értenek teljesen egyet veled. Egyébként nagyon szeretlek én is.

Kedves Net

Érdekes egy olyan embertől olvasni ezt aki folyamatosan úgy komunikál,hogy önmagát felnagyítja mig a másikat leminősítí.

Net a mások lenézésében te magad is az élen jársz ,ezért talán nem
szerencsés ezzel elő hozakodnod.

Ez kb.olyan amikor a tolvaj a lopott áruval a kezében arról prédikál a többieknek,hogy ne lopjatok mert az bűn.

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Tisztázzuk net2rist
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 01., vasárnap 20:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
-


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 01., vasárnap 20:52 
Kedves Net!

Közeg az nem a rendőr?
Református közeg, hm...
Érdekes megfogalmazás, de jó ötlet. :-)

Tudod tényleg néha úgy érzem, hogy egy református portálon talán szükség lenne református közegre.
Szerinted ez túl futurisztikus és elfogadhatatlan képzelgés?

Én örülök annak, hogy erre nincs szükség, mert Jézus Krisztus megóv minket attól, hogy egymásba visszavonhatatlanul pusztító kárt tegyünk, de ehhez nekünk is figyelnünk kell RÁ!

Talán ez is egy kis cikkely lehet a "reformátusok hozzászólásai" albumodban.
:-)

Tudod, lazának lazává lettem......


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 01., vasárnap 21:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
drága Kavics!

ezt a hozzászólásodat most egyszerűen nem értem...

amin elkezdtél rugózni, a "református közeg"... eredetileg csak annyit értettem rajta, hogy bár tettem én már bizonyságot többször is református templomban, ifiben, és szeretettel-értően fogadtak, de ... sose lehet tudni, ha megint ilyen körülmények közé kerülök, nem árt ÖSSZESZEDETTEBBNEK lennem...

a fórum TERMÉSZETESEN "református közeg".... hadd ne kezdjem BIZONYGATNI, hogy senkit nem "térítgetek baptistának"... :(

régen rossz, ha már NEKED kell ezt magyaráznom...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 02., hétfő 03:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Nem írok mert jön a barátném és azt mondja OFF-olok, jaj bocs még is beírtam, csak azért, hogy legyen neki mibe belerúgni :wink:
Kinek van jó kedve?
Nekem van jó kedvem.
Már kora hajnalban jó kedvvel ébredtem.
JT tudod folytatni? :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 02., hétfő 03:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Net kedves arra gondoltál, hogy a történelmi név kötelez?

Mert vsz a református közeget nem igazán kedvellik itt :wink:
Inkább csak a történelmit.

Mondjuk kőbevésett szelet látott már valaki, még kőbe vésett hullámot csak-csak, de szelet, vagy pláne szellőt :)

Az a neved, hogy református, de mi a tartalma a szónak.
A név kötelez, vagy megint tévedek :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 02., hétfő 07:46 
A lelkem tartalmában benne van ez a szó is:
Református felekezetű!

Egyedül KEGYELEMBŐL.
Egyedül HIT által.
Egyedül JÉZUS KRISZTUS érdemért.
Egyedül a BIBLIA.

EGYEDÜL ISTENÉ A DICSŐSÉG!

Ez a lelkem tartalma és minden egyes mondatra a szívem újjong!

Református ember lélektana, hm...
De jól ismerik, akik nem reformátusok, bölcsek a maguk tanítása szerint.

Sajnos ez a református fórum nem református közeg, mert az egyedül lekerül és és következik a szavak után, köszönhetően a tévtanításoknak.


Vissza a tetejére
  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 80 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség