Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 357 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 24  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 30., szombat 23:25 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Akkor félreérthetően fogalmaztam. Ez van...
Akkor most már soha nem fogom tudni bebizonyítani, mennyire élvezettel tanulok és olvasok héberül (mégha keveset is értek belőle), és szívesen kutatom a kultúrájukat, a szokásaikat, egy jó párat szívesen megtartanék én is, mert vannak tiszteletre, sőt követésre méltó hagyományaik.
Sajnálom, ha leírtam magam ezen a téren... Ez van, ha egy beírásomból ítélsz (el) kedves ex! Még jó, hogy az Úr Isten életem elejétől a végéig ismeri minden gondolatomat, és mozzanatomat. :)
De igencsak sok dologban, sem politikailag, sem erkölcsileg nem állnak a magaslaton. És azért, mert én keresztyén ember vagyok, had ne kelljen már fanatikusan imádnom a zsidó népet! Tisztelem őket. De tisztelni és imádni nem ugyanaz.

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 30., szombat 23:32 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 08., vasárnap 19:00
Hozzászólások: 126
Tartózkodási hely: BP
"De igencsak sok dologban, sem politikailag, sem erkölcsileg nem állnak a magaslaton."

És ebben különböznek más népektől? Ezt te se gondolod komolyan... minden nép ilyen. Az ember ilyen.

_________________
endi.design21.hu
endike.blog.hu (ezt aztán érdemes nézni!!!) :)
ezt is, a Kegyetlen Kétbalkezes Blogja: kegyetlen.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 01., vasárnap 07:20 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Nem azt mondtam, hogy más nép nem ilyen. Hanem ők sem ilyenek, semmiben nem különböznek más népektől, de ők ezt hiszik magukról.
Sőt sok dologban még rosszabbak, mint más nép. Mert nem minden nép irtja fegyveres erővel a szomszédait. És egy normális állam határán nincsenek több méteres betonfalak, meg olyan megfigyelési rendszer, hogy egy nagyobb patkányt is megsemmisít.

Szeretem a zsidó népet, a vallásukat, a kultúrájukat. De ez messze nem jelenti azt, hogy a zsidó állam dolgaival és mentalitásával egyet tudnék érteni. Én különbséget teszek magamban (elvben) a vallásos zsidók között, és a politika irányítói között. Mert nem azokkal van a baj, akik fekete talárban, hosszú pajesszal, kalappal, stb naponta járnak a siratófalhoz imára. Hanem azokkal, akik akkor zsidók leginkább, amikor ebből hasznuk származik.

De nem írok többet ebbe a topicba. Nem akartok megérteni, csak kritizálni tudtok. Kiragadni egy-egy mondatot, és abba belekötni - ennek a mesterei vagytok.

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 01., vasárnap 09:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
JennyT írta:
Nem azt mondtam, hogy más nép nem ilyen. Hanem ők sem ilyenek, semmiben nem különböznek más népektől, de ők ezt hiszik magukról.
Sőt sok dologban még rosszabbak, mint más nép. Mert nem minden nép irtja fegyveres erővel a szomszédait. És egy normális állam határán nincsenek több méteres betonfalak, meg olyan megfigyelési rendszer, hogy egy nagyobb patkányt is megsemmisít.

Szeretem a zsidó népet, a vallásukat, a kultúrájukat. De ez messze nem jelenti azt, hogy a zsidó állam dolgaival és mentalitásával egyet tudnék érteni. Én különbséget teszek magamban (elvben) a vallásos zsidók között, és a politika irányítói között. Mert nem azokkal van a baj, akik fekete talárban, hosszú pajesszal, kalappal, stb naponta járnak a siratófalhoz imára. Hanem azokkal, akik akkor zsidók leginkább, amikor ebből hasznuk származik.

De nem írok többet ebbe a topicba. Nem akartok megérteni, csak kritizálni tudtok. Kiragadni egy-egy mondatot, és abba belekötni - ennek a mesterei vagytok.


Kedves Jenny

Szerintem minden józanul gondolkodó és tisztánlátó hívő érti,hogy mit is akartál mondani,habár egy kicsit valóban sarkossan fogalmaztál. :D

A lényeg viszont benne volt,Izrael politikája a palesztinokkal szemben rasszista,elnyomó .

Aki pedig ezt tagadja és a "jogosságát"még meg is indokolja az nem a Szentlélekkel hanem valami egésszen
más lélekkel áll közelebbi kapcsolatba.

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 01., vasárnap 13:24 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 08., vasárnap 19:00
Hozzászólások: 126
Tartózkodási hely: BP
"Hanem ők sem ilyenek, semmiben nem különböznek más népektől, de ők ezt hiszik magukról."

De hát minden nép ezt gondolja magáról. És hát pont megint leírtad hogy szerinted a zsidók rosszabbak, szerinted képmutatók.
Pedig minden nép ugyanolyan! És írásodban a zsidógyűlöletet látom.

"Sőt sok dologban még rosszabbak, mint más nép. Mert nem minden nép irtja fegyveres erővel a szomszédait. "

Nem mindegyik. Épp most nem. De ha olyan helyzetbe kerülne, mindegyik azt tenné. Amúgy elég sok teszi is, most is. Megint csak a zsidógyűlöletet látom szavaidban.

"Hanem azokkal, akik akkor zsidók leginkább, amikor ebből hasznuk származik."

Meg azokkal akik pl. katolikusok akkor amikor ebből hasznuk származik. Lásd Magyarország...

Én nem látom hogy kiragadnék egy-egy mondatot abból amit írsz. Viszont azt látom, hogy igazságtalan vagy a zsidókkal szemben. Ez a magja a zsidógyűlöletnek.

_________________
endi.design21.hu
endike.blog.hu (ezt aztán érdemes nézni!!!) :)
ezt is, a Kegyetlen Kétbalkezes Blogja: kegyetlen.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 01., vasárnap 15:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
eeegen.... izgalmas lenne a fórumtagságot elhelyezni egy 1-10 skálán a zsidók szeretete-gyűlölete mentén :)

két gyors személyes reakció:
- Jenny: van még mit beszélnünk...
- G777: továbbra se nagyon van értelme beszélgetnünk... mindenesetre a karizmatikus gyűlölet mellett újabb ÉRDEKES oldaladat láttatod... hogy téged MIKRE el nem vezet a "Szentlélek" :O

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 01., vasárnap 16:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Már hiányoltalak, hol voltál kedves Net, még a lapodra is elmentem keresőben :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 01., vasárnap 16:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Téved, de nagyot aki azt gondolja, hogy egy mércével mérhet annak akik az Örökkévaló választott népe, és annak akik nem.
Van test szerinti választás = IZRAEL

És van Szellem szerinti választás = EGYHÁZ
Csak aki áldja IZRAELT az lehet ÁLDOTT :oops:

Ezékiel próféta könyve 35. rész


1. És lőn az Úr beszéde hozzám, mondván:

2. Embernek fia! vesd tekintetedet Seir hegyére, és prófétálj ellene.

3. És mondjad néki: Ezt mondja az Úr Isten: Ímé, én ellened megyek, Seir hegye, és kinyújtom kezemet reád, s teszlek pusztaságok pusztaságává.

4. Városaidat pusztaságra vetem, és te pusztulásra jutsz, és megtudod, hogy én vagyok az Úr.

5. Mivelhogy örökkévaló gyűlölséget tartasz, és odaadád Izráel fiait a fegyver kezébe veszedelmök idején, az utolsó vétek idején;

6. Ennekokáért élek én, ezt mondja az Úr Isten, hogy vérré teszlek téged, és vér kergessen téged. Te nem gyűlölted a vért, a vér kergessen hát téged.

7. És teszem Seir hegyét pusztaságok pusztaságává, és kiirtom belőle az átmenőt és visszatérőt.

8. És betöltöm hegyeit megölöttjeivel; halmaid és völgyeid és minden mélységed: fegyverrel megölöttek hullanak beléjök.

9. Örök pusztasággá teszlek, és városaidat ne lakják, és megtudjátok, hogy én vagyok az Úr.

10. Mivelhogy ezt mondod: Az a két nemzet és az a két föld enyém lesz és örökségül bírjuk, holott az Úr ott volt;

11. Annakokáért élek én, ezt mondja az Úr Isten, hogy a te haragod és fölgerjedésed szerint cselekszem veled, a melylyel te cselekedtél irántok való gyűlölségedből; és megjelentem magamat közöttök, mikor megítéllek.

12. És megtudod, hogy én, az Úr, meghallottam minden szidalmadat, melyeket Izráel hegyei ellen mondtál,
mondván: Elpusztultak, nékünk adattak ételül;

13. Így kérkedtetek ellenem szátokkal, s szórtátok ellenem beszédeiteket: én meghallottam!

14. Így szól az Úr Isten: Az egész föld örömére pusztulást hozok rád.

15. A mint te örültél Izráel háza örökségén azért, hogy elpusztult, úgy cselekszem veled; pusztává légy Seir hegye és mind egészen Edom, és megtudják, hogy én vagyok az Úr!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 01., vasárnap 16:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
FM írta:
Már hiányoltalak, hol voltál kedves Net, még a lapodra is elmentem keresőben :)


köszönöm kérdésedet, egy nagyon jó keresztény táborban voltam :D

jót pihentünk, de mellette NAGY DOLGOK is történtek :)

mondom a legLÁTVÁNYOSABBAT (nem biztos, hogy ez volt a legNAGYOBB, de sok belső változás csak később lesz majd nyilvánvaló):

egy agyinfarktust kapott idősebb hölgy a tegnapi evangélizáción MEGGYÓGYULT
az ima előtt még a zongoristát se látta (súlyos csőlátás alakult ki a stroke következtében), utána pedig a mikrofonba olvasgatta a zongora típusjelzésének betűit :D
a FIA megdöbbenése volt a legmeggyőzőbb.... egyszerűen nem tudta hogy most sírjon-nevessen-....

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 01., vasárnap 17:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
net2rist írta:
eeegen.... izgalmas lenne a fórumtagságot elhelyezni egy 1-10 skálán a zsidók szeretete-gyűlölete mentén :)

két gyors személyes reakció:
- Jenny: van még mit beszélnünk...
- G777: továbbra se nagyon van értelme beszélgetnünk... mindenesetre a karizmatikus gyűlölet mellett újabb ÉRDEKES oldaladat láttatod... hogy téged MIKRE el nem vezet a "Szentlélek" :O




Senki nem beszélt zsídó gyülöletről .

Egyszerűen Izrael rasszista politikája lett elitélve,amennyiben Te kedves Net ,Izrael rasszista politikáját jogosnak tartod akkor
jelentsd ki azt.

Habár van egy olyan érzésem,hogy szokásod szerint most sem fogsz öszintén megnyilvánulni,és megelégszel a szokásos
a "majd én kioktatlak titeket ti kis buták csak kérjétek szépen
a bácsit" szerepjátékoddal.

Egyébként ha már beszélgetni nem akarsz a másikkal akkor legalább ne köpködj a másikra,ezt már egyébként Rosta is jelezte feléd,most én is megteszem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 01., vasárnap 17:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
egyszerű kis gyakorlat... (a többire hadd ne reagáljak):

mondd ki szépen magad elé (ha TUDOD): "SZERETEM A ZSIDÓ NÉPET"

mivel Istennek van egy ilyen fura hobbija, hogy Izrael népét választotta ki, akik természetesen NEM szolgáltak erre rá (mint ahogy mi sem, az Újszövetségi Izrael, vagyis az Egyház), én VESZEM magamnak a bátorságot és UGYANAZT MONDOM, mint Isten (=homologeo)

Pál írta:
Róma 9,13. Miképen meg van írva: Jákóbot szerettem, Ézsaut pedig gyűlöltem.
14. Mit mondunk tehát: Vajjon nem igazságtalanság-é ez az Istentől? Távol legyen!
15. Mert Mózesnek ezt mondja: Könyörülök azon, a kin könyörülök, és kegyelmezek annak, a kinek kegyelmezek.
16. Annakokáért tehát nem azé, a ki akarja, sem nem azé, a ki fut, hanem a könyörülő Istené.


lehet TOPORZÉKOLNI, hogy "de ez IGAZSÁGTALANSÁG!!!"
és ezáltal el lehet indulni Kain és Ézsau útján (ami végül Hámán és Hitler útjába torkollik), vagy lehet NEM ÉRTVE BÁR, de ELFOGADNI, hogy "nem azé ..."

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 01., vasárnap 18:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
net2rist írta:
egyszerű kis gyakorlat... (a többire hadd ne reagáljak):

mondd ki szépen magad elé (ha TUDOD): "SZERETEM A ZSIDÓ NÉPET"

mivel Istennek van egy ilyen fura hobbija, hogy Izrael népét választotta ki, akik természetesen NEM szolgáltak erre rá (mint ahogy mi sem, az Újszövetségi Izrael, vagyis az Egyház), én VESZEM magamnak a bátorságot és UGYANAZT MONDOM, mint Isten (=homologeo)

Pál írta:
Róma 9,13. Miképen meg van írva: Jákóbot szerettem, Ézsaut pedig gyűlöltem.
14. Mit mondunk tehát: Vajjon nem igazságtalanság-é ez az Istentől? Távol legyen!
15. Mert Mózesnek ezt mondja: Könyörülök azon, a kin könyörülök, és kegyelmezek annak, a kinek kegyelmezek.
16. Annakokáért tehát nem azé, a ki akarja, sem nem azé, a ki fut, hanem a könyörülő Istené.


lehet TOPORZÉKOLNI, hogy "de ez IGAZSÁGTALANSÁG!!!"
és ezáltal el lehet indulni Kain és Ézsau útján (ami végül Hámán és Hitler útjába torkollik), vagy lehet NEM ÉRTVE BÁR, de ELFOGADNI, hogy "nem azé ..."


Semmi köze az általad elmondottaknak ahhoz,hogy Izrael elnyomó rasszista politikát folytat a palesztinok ellen.

Az egy tipikus tévtanítás,hogy a zsidóságnak azért mert kiválasztott nép több joga van mint a többi embernek.

Krisztussal pedig a kiválasztás egyetemessé vált

A kis teszted a "szeretem a zsidó népet" ott sántít,hogy egy hívő nem gondolkodik raszokban.

Én minden embert annyira szeretek felebaráti szeretetel amennyire az tőlem tellk.nem teszek különbséget magyar,zsidó,orosz,stb rasszok alapján.

Ezért sem esik nehezemre kimondani,hogy szeretem a zsidó embereket ,főleg hogy még a zenéjük is az egyik kedvencem :D

És veled ellentétben én különbséget teszek a zsidó emberek és a raszista politikát folytató izraeli politikusok között.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 01., vasárnap 18:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ne haragudj, de ebbe a "miért apartheid a zsidó állam" magasságú vitába én nem megyek bele...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 01., vasárnap 18:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
mi az hogy rasszista?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 01., vasárnap 18:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
GABRIEL777 írta:
...Én minden embert annyira szeretek felebaráti szeretetel amennyire az tőlem tellk.nem teszek különbséget magyar,zsidó,orosz,stb rasszok alapján.....


nem téves a felosztási alap?
nem hibás fogalmak jelennek itt meg?

Embertől az ádámitól nem tellik semmi jó, mert eredendően gonosz, az új teremtésből is csak annyi nyilvánulhat meg, amennyi teret engedek NEKI, én mindent át akarok adni NEKI :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 357 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 24  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség