Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 357 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 24  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 06., péntek 10:31 
exrefis írta:
MacCsider írta:
:*:

Legalább mond meg, hogy melyik rész tetszett. :) :)
üdv
ex


Hát az egész meddő vita olyan nevetséges. Egyébként én Veled értek egyet. Csodálom nem csak a Te hanem net és a többiek kitartását.

A véleményem, hogy nincs szükség palesztin államra, mert az már rég van. Jordániára gondolok, csak hát ott is a palesztin többségen egy beduin arisztrokrácia uralkodik adige(cserkesz) testőrséggel.
Meg lehetne oldani a problémát csak hát akarni kellene.

Üdv.
Mac


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 06., péntek 10:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
nekem MEGGYŐZŐDÉSEM, hogy EZT a problémát 2x fogják "megoldani" (vagyis az első lesz az ÁLmegoldás, by Antikrisztus, aztán meg jön az IGAZI megoldás :D ...na vajon ki... :D:D:D)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 06., péntek 10:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Teomo írta:

Kedves Teomó!
Ezt a fajta érvelést nem szabad komolyan venni. Gondold el he ezt a kesztyűt felveszi valaki milyen könnyű hasonló érveket visszalőni a másik oldalnak. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 06., péntek 10:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
MacCsider írta:
exrefis írta:
MacCsider írta:
:*:

Legalább mond meg, hogy melyik rész tetszett. :) :)
üdv
ex


Hát az egész meddő vita olyan nevetséges. Egyébként én Veled értek egyet. Csodálom nem csak a Te hanem net és a többiek kitartását.

A véleményem, hogy nincs szükség palesztin államra, mert az már rég van. Jordániára gondolok, csak hát ott is a palesztin többségen egy beduin arisztrokrácia uralkodik adige(cserkesz) testőrséggel.
Meg lehetne oldani a problémát csak hát akarni kellene.

Üdv.
Mac

Isten hozott a fedélzeten!
Néha elkelne egy kis támogatás. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 06., péntek 10:50 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:

Itt szó sincs megmagyarázásról, vagy mentegetésről. Én úgy gondolom, hogy anno ott ez volt a szellemi háttere a történésnak. Kicsit nem értem a merev elutasítást, pláne úgy hogy egyetlen érv sem hangzott el.


Ha jól értelek a szellemi háttere a minimum 26 millió észak amerikai indián kiirtásának az volt, hogy bálványimádásuk miatt Isten kirtatta őket a protestánsokkal.

Mi a véleményed az általad bálványimádónak tartott katolikusokról? Eléggé bálványimádók vajon ahhoz szerinted, hogy Isten valakikkel kiirtassa őket?


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára rosta 2007. júl. 06., péntek 10:51-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 06., péntek 10:51 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 14:02
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Budapest, Rákosborzasztó (É.sz. 47°29'42.86'', K.h. 19°15'51.77'')
Kedves ex!
Én kaviccsal értek egyet ebben a témában. Az evangéliumi protestáns keresztyéneknek az volt a feladatuk, hogy az evangéliumot hírdessék az indiánok között is. Ők meg is tették ezt, saját életük kockáztatásával. Akik viszont írtották az indiánokat, azok a szememben nem voltak különbek a keresztes lovagoknál. És nem voltak sokkal keresztyénibbek náluk. Ahelyett, hogy beszéltek volna az indiánokkal, evangélizáltak volna, inkább írtották őket. Pl. tífuszos takarót adtak nekik. Ez nem túl keresztyéni. Endivel tudok egyetérteni abban, hogy nincs keresztyén nép. Max olyan nép, ami annak nevezi magát. Az egy dolog, hogy az amerikaiak között nagyobb arányban vannak hívő emberek, aminek az európai protestánsüldözések az okai, de ez nem jelenti azt, hogy az egész nép hívő, vagy akár csak a többség hívő lenne. Ez annyit jelent, hogy nagyobb arányban voltak és vannak hívők amerikában. Akik pedig a földért, a hatalomért írtották az indiánokat és olyanokat mondtak, hogy "a legjobb indián a halott indián", azokat nem nevezném keresztyénnek. Mert akik keresztyének voltak, azok inkább az evangéliumot hírdették, és sokszor rosszul is jártak.
Azzal az állítással nem tudok vitatkozni, hogy az indiánok majdnem teljes kiírtása Isten bűntetése, de azzal igen, hogy akik ezt tették, azok keresztyének lettek volna.
Még egy hónapja olvastam és sikerült megtalálnom:
"Egy tolvaj elmegy a rabbihoz:
-Nincs szerencsém mostanában, rabbi, adj rám egy áldást, hogy jobban menjenek a dolgaim.
-Még mit nem! - háborodik fel a rabbi - egy ilyen országos tolvajra!
-De rabbi, fizetek ötven dollárt.
-Csak ne lennék ilyen szegény magam is, meg a hitközség is! -sóhajt a rabbi, majd megadóan felemeli a kezét:
- Ha az Isten azzal akar büntetni valakit, hogy meglopják, téged használjon fel eszközéül!"

_________________
"Bizony boldog ember, akit Isten megfedd! A mindenható fenyítését ne vesd meg! Mert ő megsebez, de be is kötöz, összezúz, de keze meg is gyógyít." Jób 5, 17-18


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 06., péntek 10:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Erika írta:
Az indiánok kiirtására gyártott elmélettel én sem értek egyet, nem tudom összeegyeztetni pl. a Róma 2:11-29-cel.

láttam egy indián apáról szóló filmet, akinek ikerfiai közül az egyiket elrabolta az ellenséges törzs. Sok-sok év múlva újra támadott a törzs, s az egyik sebesültet ez az apa ápolta. Miközben mosta le a harci színeket a férfi arcáról, ami felismerhetetlenné tette addig, -mi ez a különös érzés? tört fel az apából: felismerte az elrabolt fiát, aki szakasztott mása volt az otthon maradottnak.
Azért imádkoztam egész életemben, hogy úja egyesítsem a családomat, sírta örömkönnyek között az apa...addig is ahogy foglalkozott az unokáival, tanítgatta őket vadászni...modhatom sok keresztyén apa elé példaként lehetne állítani.

Kedves Erika!
Legalább te megpróbálsz érvelni.
Amellett, hogy az Igével természetesen egyetértek, nem igazán látom, hogy abból hogy következne az elméletem cáfolata.
Egy film pedig ebben a témában nem lehet érv, még akkor sem ha igaz történetet mutat be. Biztos vagyok benne, hogy a kánaáni népek is nagyon szerették a gyermekeiket, mégis eljutottak a hitgyakorlatukban olyan pontig, hogy Istennek elfogyott a hosszútűrése. Mi az akadálya, hogy ez más népek esetében is megtörténhessen?
Szerintem egy magyarázat van csak a dologra, hogy az európai emberek szemében az indiánokról egy romantikus képet festettek az bakkori bulvárírók, ők a természet szerető, csupa tisztesség és becsület heroikus nép, akiket a közelebbről ismert nyugati gonosz harácsoló ember kiírt.
Tessék itt van a színtíszta igazságtalanság!
Szó nincs arról, hogy fel lehetne menteni azokat az embereket minden alól, de a fenti mesterséges képnek sincs köze a valósághoz.
üdv
ex
u.i.:
Vissza kellene lassan térni a topoc eredeti témájához, az indiánok itt egy mellékvágány. :)
Ja, és egy lényeges pontot tisztázni kell. Az, hogy Izraelt, bűnei miatt Isten megengedte, hogy Asszíria majd Babilon, majd Róma keményen megverje, nem adott felmentést ezeknek a hatalmaknak.
Az antiszemitáknak sincs felmentés azért meg meg van írva, hogy üldözni fogják a szétszórt zsidóságot. Júdás sem kapott felmentést, hogy az árulása meg lett írva előre.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 06., péntek 11:03 
net2rist írta:
nekem MEGGYŐZŐDÉSEM, hogy EZT a problémát 2x fogják "megoldani" (vagyis az első lesz az ÁLmegoldás, by Antikrisztus, aztán meg jön az IGAZI megoldás :D ...na vajon ki... :D:D:D)


Pontosan így gondolom én is. :)


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 06., péntek 11:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
juhéj! :) ({)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 06., péntek 11:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Teomo írta:
Kedves ex!
Én kaviccsal értek egyet ebben a témában. Az evangéliumi protestáns keresztyéneknek az volt a feladatuk, hogy az evangéliumot hírdessék az indiánok között is. Ők meg is tették ezt, saját életük kockáztatásával. Akik viszont írtották az indiánokat, azok a szememben nem voltak különbek a keresztes lovagoknál. És nem voltak sokkal keresztyénibbek náluk. Ahelyett, hogy beszéltek volna az indiánokkal, evangélizáltak volna, inkább írtották őket. Pl. tífuszos takarót adtak nekik. Ez nem túl keresztyéni. Endivel tudok egyetérteni abban, hogy nincs keresztyén nép. Max olyan nép, ami annak nevezi magát. Az egy dolog, hogy az amerikaiak között nagyobb arányban vannak hívő emberek, aminek az európai protestánsüldözések az okai, de ez nem jelenti azt, hogy az egész nép hívő, vagy akár csak a többség hívő lenne. Ez annyit jelent, hogy nagyobb arányban voltak és vannak hívők amerikában. Akik pedig a földért, a hatalomért írtották az indiánokat és olyanokat mondtak, hogy "a legjobb indián a halott indián", azokat nem nevezném keresztyénnek. Mert akik keresztyének voltak, azok inkább az evangéliumot hírdették, és sokszor rosszul is jártak.
Azzal az állítással nem tudok vitatkozni, hogy az indiánok majdnem teljes kiírtása Isten bűntetése, de azzal igen, hogy akik ezt tették, azok keresztyének lettek volna.
Még egy hónapja olvastam és sikerült megtalálnom:
"Egy tolvaj elmegy a rabbihoz:
-Nincs szerencsém mostanában, rabbi, adj rám egy áldást, hogy jobban menjenek a dolgaim.
-Még mit nem! - háborodik fel a rabbi - egy ilyen országos tolvajra!
-De rabbi, fizetek ötven dollárt.
-Csak ne lennék ilyen szegény magam is, meg a hitközség is! -sóhajt a rabbi, majd megadóan felemeli a kezét:
- Ha az Isten azzal akar büntetni valakit, hogy meglopják, téged használjon fel eszközéül!"

Kedves Teomo!
Remélem az Erikának írt válaszomból világos, hogy amiket itt most cáfolsz azokat én nem állítottam, tulajdonképpen egyetértek veled.
Az az érdekes, hogy csak annyit mondtam, hogy az indiánok kiirtása Isten büntetése volt, azóta egy sztereotípiával vitatkoznak itt legtöbben, nem az én állításommal. :)
Az USA-ról pedig csak azt mondtam, hogy az államot keresztény alapapító atyák keresztény alapokra építették és ebből következik ma nagyon sok pozitív dolog, amivel USA kiemelkedett.
Ezen alapelvek egyike az, hogy mindenki szabadon keresheti a boldogságát és senki nem kényszeríthet rá semmilyen világnézetet, vallást.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 06., péntek 11:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
juhéj! :) ({)

Juhéj én is :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 06., péntek 11:13 
Kedves Ex!

Jó a film, Robert de Niro és Jeremy Irons a főszereplő. Nézd meg :wink:
Az indiánok közé mennek a jezsuita hittéritők. Ez elsőt MEGÖLIK, pedig Krisztust viszi közéjük. (ilyen csúnyagonosszak ezek)
Olyanok közé, akik a bálványimádás fertőjében tengetik napjaikat.
Tényleg csúnya dolgokat csináhattak a sámánaik segítségével. Ez tény, pedig még televíziójuk sem volt.

Érdemes megnézned, mert a kegyelem is benne van, amit az egyik INDIÁN gyakorol a volt rabszolgakereskedő felett!
A késsel nem a nyakát vágja el, hanem a mázsás terheitől szabadítja meg!

És Isten SZERETETE ebből a törzsekből gazdag telepeket készít, ahol a "fújvadindiánok" hegedűket gyártanak!

Aztán jönnek azok, akik másban HISZNEK és ezért a VALÓSÁGOT nem is AKARJÁK látni.

Érdemes megnézni a filmet...

Még egy gondolat...
Te mondtad ki - ami bennem félő gyanu volt - hogy Isten büntetése volt az indiánok kiírtása.
Tehát TE ezzel a kijelentéseddel TÖRVÉNYILEG, ERKÖLCSILEG és LELKILEG felmentetted az ebben résztvevőket, lészen ezek "keresztyének", emberkereskedők, stb.

Igazoltad a bűnüket egy olyan kijelentéssel, miszerint Isten büntetését hajtották végre.

Ez így igaz?


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 06., péntek 11:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Rosta! Erre válaszolok, mert ez értelmes kérdés.
rosta írta:
Ha jól értelek a szellemi háttere a minimum 26 millió észak amerikai indián kiirtásának az volt, hogy bálványimádásuk miatt Isten kirtatta őket a protestánsokkal.

Igen, így pontosítva:
a szellemi háttere a minimum 26 millió észak amerikai indián kiirtásának az volt, hogy bálványimádásuk miatt Isten kirtatta őket . Pont. A protestánsokat te/ti gonoltad csak hozzá.

Idézet:
Mi a véleményed az általad bálványimádónak tartott katolikusokról? Eléggé bálványimádók vajon ahhoz szerinted, hogy Isten valakikkel kiirtassa őket?

Az Igével megegyezően rossz véleményem van róluk, de nem kell találgatni az ő sorsuk is meg van írva:
Jelenések 2. Thiatirabelieknek írt üzenet, valamint a 13.-ban a nagy parázna címszó alatt találsz még róluk eligazítást.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 06., péntek 11:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
kavics írta:
Igazoltad a bűnüket egy olyan kijelentéssel, miszerint Isten büntetését hajtották végre.

Ez így igaz?

Kedves Péter!
Gondolom, ezt még úgy írtad, hogy nem olvastad tőlem az előzőkben irtakat, amiből egyértelműen következik, hogy egy nyitott ajtón dörömböltél be. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 06., péntek 12:08 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
pontosítva:
a szellemi háttere a minimum 26 millió észak amerikai indián kiirtásának az volt, hogy bálványimádásuk miatt Isten kirtatta őket . Pont.


T. Exrefis!

És mi volt a szellemi háttere a 7-8 millió keresztyén ukrán, a 6 millió zsidó, a 3 millió keresztyén örmény, 3 millió buddhista kambodzsai, kiirtásának? Egyáltalán a nácizmus kb 50 millió, a kommunizmus kb 100 millió áldozatának?

Tényleg kíváncsi vagyok...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 357 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 24  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség