Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 412 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 28  Következő
 

Nyelvekenszólás
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 11., szerda 15:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Mivel úgy látom,hogy a nyelvekenszólás eléggé központi téma még mindig a fórumon ,ezért nyitottam neki egy külön topicot.

Itt mindenki kedvére elmondhatja az ezzel kapcsolatos tapasztalatait,gondolatait.

Igy a fórumra látogató egy egységessebb,összetettebb és így átfogobb képet is tud kapni arról,hogy ,hogyan is vélekednek a keresztények a nyelvekenszólással kapcsolatban


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 11., szerda 16:05 
Mivel én nem tudom mi ez a magam tapasztalatai alapján - de ez nem akadályoz meg abban, hogy véleményem legyen - 1.Kor.14.
:-)

Érdemes versenként megbeszélni.

....a 13. rész se elhanyagolható, sőt mielőtt BÁRKI ide ír, kérem olvassa előtte el ezt.

Köszönöm


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 11., szerda 16:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Célszerű lenne talán azokat az Igehelyeket bemásolni amelyek a nyelveken szólással vannak kapcsolatba,így lehetne rájuk hivatkozni.

ha lehet összefüggésébe sorba,és ne szétszedve,


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 11., szerda 17:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Tényleg kibeszél a fórumon nyelveken?

Én nem,állítólag még magyarul sem tudok :D

De ha valaki beszél nyelveken és valóban a Szentlélekkel beszélget ilyenkor ,akkor mondja el,hogy ez,hogy történik .

Gondolom ha valakiben valóban a Szentlélek idézi ezt elő akkor nem szégyel erről beszélni ha pedig nem akkor inkább eltitkolja vagy nem mer róla beszélni.

Vagyis nem merészkedik a fényre.

Én mindenesetre most már tényleg szivessen halgatnék egy olyan hívőt is aki nem csak hallott a nyelveken szólásról hanem gyakorolja is azt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 11., szerda 19:56 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 14:02
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Budapest, Rákosborzasztó (É.sz. 47°29'42.86'', K.h. 19°15'51.77'')
Találtam igéket, amelyek fontosak lehetnek:

Az 1 Kor 14-ből:
"Ha már most, atyámfiai, hozzátok megyek, és nyelveken szólok, mit használok néktek, ha vagy kijelentésben, vagy ismeretben, vagy prófétálásban, vagy tanításban nem szólok hozzátok?" 1 Kor 14,6
"Azért a ki nyelveken szól, imádkozzék, hogy megmagyarázza." 1 Kor 14, 13
"Hálát adok az én Istenemnek, hogy mindnyájatoknál inkább tudok nyelveken szólni; De a gyülekezetben inkább akarok öt szót szólani értelemmel, hogy egyebeket is tanítsak, hogy nem mint tízezer szót nyelveken." 1 Kor 14, 18-19
"Ha valaki nyelveken szól, kettő vagy legfeljebb három legyen, mégpedig egymás után; és egy magyarázza meg" 1 Kor 14,27
"Azért atyámfiai törekedjetek prófétálásra, és a nyelveken szólást se tiltsátok." 1 Kor 14,39

Máshonnan:
"Némelyiknek csodatévő erőknek munkái; némelyiknek meg prófétálás; némelyiknek pedig lelkeknek megítélése; másiknak nyelvek nemei; másnak pedig nyelvek magyarázása;" 1 Kor 12,10
"És mikor Pál reájok vetette kezét, szálla a Szent Lélek ő reájok; és szólnak vala nyelveken, és prófétálnak vala." Apcs 19,6
"És megjelentek előttük kettős tüzes nyelvek és üle mindenikre azok közül. És megtelének mindnyájan Szent Lélekkel, és kezdének szólni más nyelveken, a mint a Lélek adta nékik szólniok." Apcs 2,3-4
"Azok pedig, a kik hisznek, ilyen jelek követik: az én nevemben ördögöket űznek; új nyelveken szólnak." Mk 16,17

Az 1 Kor 14,27-en kérném a Hitgyüliseket elgondolkodni, a Mk 16,17-en pedig a reformátusokat (beleértve saját magamat is).

Én is abba a kategóriába tartozom, hogy "ismerek olyat, aki nyelveken szól". De én hallottam is a nyelveken szólást. Persze nagyon nehéz megkülönböztetni a valódi nyelveken szólást a hümmögéstől. Én sem tudom 100%-ra, hogy amit hallottam az az volt. Igazából csak úgy lehet, hogyha ismered az illetőt, ismered az életét, tudod, hogy ő nem "szórakozik". Én mindenkinek azt javaslom, hogy ha valaki azt mondja neki, hogy nyelveken szól, akkor ne higyje el azonnal, mert lehet becsapás is, és ne is utasítsa el, mert lehet, hogy tényleg az Úrtól van.

_________________
"Bizony boldog ember, akit Isten megfedd! A mindenható fenyítését ne vesd meg! Mert ő megsebez, de be is kötöz, összezúz, de keze meg is gyógyít." Jób 5, 17-18


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 12., csütörtök 06:56 
Úgy legyen!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 12., csütörtök 06:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
({)({)
(osszátok szét! :D)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 12., csütörtök 07:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Még egy pár, hogy mire is van az egész:

Ef 6,18. Minden imádsággal és könyörgéssel imádkozván minden időben a Lélek által, és ugyanezen dologban vigyázván minden állhatatossággal és könyörgéssel minden szentekért,

Júd 1,20. Ti pedig szeretteim, épülvén a szentséges hitetekben, imádkozván Szent Lélek által,

Róm 8,26. Hasonlatosképen pedig a Lélek is segítségére van a mi erőtelenségünknek. Mert azt, a mit kérnünk kell, a mint kellene, nem tudjuk; de maga a Lélek esedezik mi érettünk kimondhatatlan fohászkodásokkal.

1Kor 14.2. Mert a ki nyelveken szól, nem embernek szól, hanem az Istennek; mert senki sem érti, hanem lélekben beszél titkos dolgokat.
4. A ki nyelveken szól, magát építi;
14. Mert ha nyelvvel könyörgök, a lelkem könyörög, de értelmem gyümölcstelen.
15. Hogy van hát? Imádkozom a lélekkel, de imádkozom az értelemmel is; énekelek a lélekkel, de énekelek az értelemmel is.


üdv
ex


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára exrefis 2007. júl. 12., csütörtök 07:46-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 12., csütörtök 07:10 
Kedves Ex!

Az ÉRTELEMMEL való ima is szólhat Lélek által. :-)
Persze ez se minden esetben így történik, lehet "hümmögés" (CR Teomo)

Krisztus esedezik előttünk az Atyánál a Lélek által.
Ott a Szent, Szent, Szent, mert mindenhol egyszerre jelennek meg, SZÉTSZAKÍTHATATLANOK, kivétel egy pillanata történelemnek.
:-(


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 12., csütörtök 07:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ha már itt vagyunk (eléggé itten, a sűrűjében), egy MÁSIK OLDALI tévhitet is hadd oszlassak: VAN egy olyan meggyőződés, hogy a nyelveken szólás CSAK a Szentlélektől származhat...

nos:

Ézs 8,19. És ha ezt mondják tinéktek: Tudakozzatok a halottidézőktől és a jövendőmondóktól, a kik sipognak és suttognak: hát nem Istenétől tudakozik-é a nép? az élőkért a holtaktól kell-é tudakozni?

(ez egyben izgalmas kapcsolódási pont "megbízható evangélikus tanítónkhoz" is)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 20., péntek 19:43 
Offline

Csatlakozott: 2007. jún. 23., szombat 12:19
Hozzászólások: 5
Nem vagyok meggyozodve, hogy az emlitett halottidezok sipogasa valoban nyelveken szolas lenne, de az igaz, hogy nem csak a Szentlelek altal lehet igy szolni. Ugy hallottam (olvastam), hogy a pogany vallasok kepviseloi is kepesek erre.

Szerintem elobb azt kellene megfejteni, hogy

- mi a celja a nyelveken szolasnak
- Isten nem-e vonta vissza
- hasznalhato-e ma is


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 21., szombat 00:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
pedig de!!

(erről vitatkozni kb. pont olyan, mint ha Skéva fiai exorcista-szemináriumot hirdetnének...)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 21., szombat 08:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
1vamszedo írta:
- mi a celja a nyelveken szolasnak

A nyelvekenszólás a Szentszellem egyik ajándéka, a kilenc közül.
A Szsz vigasztalásnak, és azért küldetett, hogy elvezessen minket minden igazságra, hogy segítsen minket Isten akaratának a keresésében és annak megcselekvésében.
Mindezeket a Szsz az ajándékain keresztül teszi.
Ezekre az ajándékokra most itt van szükség a hívő élethez. A Mennyben már nem lesz szükség rá.
Konkrétan a nyelvekenszólás céljáról még biztos lesz szó. Mondjuk már sokszor le lett is írva.

Idézet:
- Isten nem-e vonta vissza

Hogy van nyelvekenszólás, arról az Igéből értesülünk(na meg ott a rengeteg bizonyság), a visszavonásról nics szó az igében, illetve akkor múlnak el ezek az ajándékok, ha eljön a teljesség. Abban talán megegyezhetünk, hogy ez még nincs itt.

Idézet:
- hasznalhato-e ma is

Ez nem kérdés. Használják ma is rengetegen.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 25., szerda 08:57 
Site Admin
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 22., kedd 15:36
Hozzászólások: 301
Tartózkodási hely: Budapest
Elnézést, megint arrébb kellett tolnom egy szeméthegyet...
Tudom, volt közte néhány érdemi hsz. is, ezek szerzőjétől ezúton kérek elnézést.

admin


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 25., szerda 09:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára GABRIEL777 2007. júl. 25., szerda 21:34-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 412 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 28  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség