Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 121 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Következő
  Nyomtatóbarát verzió

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 25., szerda 22:26 
Azért jöttem közétek, mert eszembe jutott, hogy pár hónapja regisztráltam ide.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 26., csütörtök 06:41 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Béla!

Örülünk, hogy itt vagy, olvass, írj, érezd magad jól közöttünk!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 26., csütörtök 07:31 
Offline

Csatlakozott: 2007. júl. 25., szerda 11:48
Hozzászólások: 5
Sziasztok!

Én azért jöttem ide, mert nagyon hiányzik egy fiatal és örvendező lekületű közösség. 1 éve férjhez mentem, elköltöztem Bp. mellől 260 km-re, új munkahely, új emberek, és egy bár fantasztikus, de csupa öregből álló gyülekezet fogadott. Egy kicsit úgy érzem 1 év alatt "hozzájuk öregedtem".
Fontos szomomra ez a gyülekezet, a férjem is én is dolgozunk benne, de nagyon vágyok már egy másik közösségre is. (Itt az elmúlt 1 évben sok "fiatalító" ötletemért lehurrogtak, végül megértettem, hogy az öregeknek is joguk van a megszokott, nyugis rendjükre, ami bár nem vonz egy fiatalt se, de nekik így biztonságos és jó.)

Gyerekkorom óta hajt egy mondat: "haza akarok menni!". Akkor még azt hittem, hogy csak a lakásba haza vágyok. Végig felnőttként, otthon élve is folyton ez az érzés volt-van bennem, és már sejtem , hova vágyok, de úgy érzem, egyedül nem megy, nem találom.

Jó itt olvasgatni.

Sziasztok,
Ildi


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Üdvözlet
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 26., csütörtök 08:13 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Isten hozott Ildi! :-)

Nagyon sok minden felmerült bennem a soraidat olvasva.
Főleg a próbálkozásaid témája tett kíváncsivá!
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 26., csütörtök 08:56 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Szia Ildi!


Jó, hogy ránktaláltál, gyere a Beszélgessünkbe, ..


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 26., csütörtök 14:27 
Köszönöm!
Ha Isten segít nekem az egyéni törekvéseimben, akkor én is segítek neki.Ő neki nem kötelessége, hogy bárminemű dologban megtámogasson, amely nem az Ő dicsőségét hívatott előmozdítani.Ámde kötöttem vele egy alkut, -ha és amennyiben Ő ezt egyáltalán meghalgatta- amelynek eredménye nemsokára napvilágra kerül.
Hajlandó lennék Istennek szolgálni, noha tudom, hogy ez a választható legnehezebb alternatíva, melyet a valóságban nem én választok magamnak.
17 évvel ezelött, nagyon fiatalon, azért mentem el egy közösségbe, hogy megnyugodjak a szorongásaimból.Ez nem történt meg; amit kaptam:
ha nem térsz meg bűneidből, a Jézus nevében, elveszel.Vagyis kaptam a meglévő mellé egy újabb púpot a hátamra.Így aztán soha nem is lettem keresztyén.Idővel rájöttem, hogy a szabadítás és a nyugalom ígérete nem
feltétlen nekem szól.Azt nem tudhatom, hogy felülről el vagyok-e választva a megtérésre és üdvösségre.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 26., csütörtök 15:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
nos, tulip? MOST TÜLKÖDJ!!

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 26., csütörtök 15:08 
Offline

Csatlakozott: 2007. júl. 25., szerda 11:48
Hozzászólások: 5
Nagyon köszönöm az üdvözlést én is.
Nem tudom, hol a határ ,amikor még a "próbálkozásaimat" emlegetem de nem a gyülekezetünk oszlopos, idős tagjainak reagálását vádolom, inkább nem mesélnék. Biztos voltak rossz ötleteim is, itt majd keresek megerősítést jó ötletekhez. :)
Isten áldja meg, aki kitalálta ezt a Fórumot!

Nekem kicsit ilyesztő, amit írsz, Béla. Előfordulhat, hogy a szívébe adja valakinek Isten a vágyat a megtérésre, mint egy mézesmadzagot, de közben nem is hívta őt el eleve? Isten nem ilyen, ilyen előre megfontoltam csalárd.
Néha-néha megérint a szele - széle annak, mikor vége az istentiszteletnek, és azt mondja a lelkész , valahogy így:"Isten békessége, ami minden értelmet fellülhalad, meg fogja őrizni a ti szíveiteket a Jézus Krisztusban".
Valami kicsit ilyenkor érezni ebből békességből, és minél többet hallom, annál jobban vágyok rá, annál biztosabban érzem, hogy ez nem szólam, ez a békesség van, és én is nagyon szeretném. Az igaz, hogy nem érdemlem meg, de nagyon szeretném.
Sokmindent kapunk, amit szerintünk nem érdemlünk meg, nem?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 26., csütörtök 15:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kedves Ildi én is nagyon de nagyon örülök neked.
idézem az igét:
Fil 4,7 És az Istennek békessége, mely minden értelmet felül halad, meg fogja őrizni szíveiteket és gondolataitokat a Krisztus Jézusban.

Valami feltételnek kell itt megfelejünk, ahhoz hogy teljesüljön az ígéret.
Szeretettel:
Magda


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 26., csütörtök 16:17 
- :cry: bocs. :*: (abba kellett hagynom-)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Linda 2007. júl. 26., csütörtök 16:48-kor.

Vissza a tetejére
  
 

"feltétel"
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 26., csütörtök 16:44 
Kedves Ildi !

Isten hozott ! - Ezt a köszöntést ne sematikusan vedd,-- hanem egy
kedves történet részeként. Röviden a lényeg: Jézus hiv magához minden-
kit,- "Jőjjetek énhozzám..." --- Aki meghallja a hivást, elindul,-- majd be
is lép a "Kapun" (Jézus Krisztus), ha visszanéz, azt a feliratot látja: "Isten
hozott!"-- Tehát, aki elindul Isten felé, magától teszi ezt ? Nem. " Isten
hivta, Isten hozta." :*:

-Még szeretnék Neked érdemben is mondani valamit a Fil.4,7 igéhez.-
Ha elolvasod előzményeivel együtt a 4,4-6 versekkel, akkor valóban a 7-ik
"ÉS"-sel folytatódik.- A lelkészek nem igy idézik, hanem "és" nélkül, ön-
álló igeként, mint Isten IGÉRETÉT.-

-Ugy gondolom, kétféleképen lehet értelmezni ezt a részt: "ÉS" kihansu-
lyozásával,- valóban "feltételnek" is felfogható lenne, ha nem azt olvas-
nánk Ef.2,8-ban "Hiszen kegyelemből van üdvösségetek a hit által,
és ez nem tőletek van, Isten ajándéka ez; (9) nem cselekedetekért, hogy
senki se dicsekedjék."


-Ha kegyelemből, akkor ingyen ajándék.-- Az viszont igaz, hogy a HIT KELL hozzá.- Aki hittel elfogadja Isten ajándékat, AZ KAPJA MEG ÉS
CSAK AZÉ LESZ. :*:

Szeretettel
Linda

[/quote]


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 26., csütörtök 17:22 
[/quote]

Kedves Béla!

-Isten hozott !!! - (Ugy, ahogy Ilinek is leirtam) :*: (Bocs: Ildi)

-Szivből kivánom Neked, hogy találkozzál itt - mivel Isten hozott ide -
az "ÖRÖMHIRREL" . - A Jézus Krisztusban emberré lett Istennel, aki a
"SZERETET", ezt irja a Biblia, és azért jött, hogy megkeresse és meg-
tartsa a bünösöket üdvösségre.- VELE NEM LEHET ALKUT KÖTNI !

-ISTEN a TEREMTŐ,---- az ember TEREMTMÉNYE az Istennek. - Nem
egyenrangu a viszony ! De Isten KEGYELMES és vissza akarja fogadni
a tőle elszakadt embert - a JÉZUS KRISZTUS ÁLTAL . Ez mindenkire
vonatkozik, mert "Ugy szerette Isten a világot, hogy egyszülött Fiát adta,
hogy aki hisz Őbenne el ne vesszen, hanem örök élete legyen." (Jn.3,16)
EZ ISTEN SZIVÉT, SZERETETÉT ÉS AKARATÁT MUTATJA. :*:

" Isten azt akarja, hogy MINDEN ember üdvözüljön és az igazság is-
meretére eljusson."
(1.Tim.2,4)

Szeretettel
Linda


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 26., csütörtök 19:39 
-

-


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 27., péntek 10:28 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Brumteso írta:
Sziasztok!
Hívtatok (néhányan), hát jöttem.
Brumm! :) :*: :wink:


Kedves Brumtesó!
Üdvözöllek sok szeretettel. cilla :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 27., péntek 17:40 
Nekem kicsit ilyesztő, amit írsz, Béla.

Jómagam a Reformáus egyház követőjének vallom magam(jóllehet évek óta nem járok templomba) és mint ilyen tiszteletben tartom ezen egyház értelmi szerzőjének, Kálvinnak az álláspontját, az üdvösségről.Sem ő, sem korábban Luther nem osztotta azt az egyébként nem biblikus álláspontot, hogy az egyén szabad akarati döntésén múlna az üdvösség.Az üdvösségre való eleve
elrendelés felülről jövő meghívás, amelynek ellenállni nem lehet, mivel azt Isten végigviszi az ember életében.Amikor valaki tehát azzal érvel, hogy ez abszurdum, mert ha ki van kiválasztás az üdvösségre, akkor minden úgyis el van rendelve, minek csinálni bármit is?-akkor bárgyúságot kérdez.Ha ugyanis a hívő üdvössége biztos tudatában leülne karba tett kézzel, esetleg bűnben élve, akkor saját magának bizonyítaná be, hogy valójában nincs is kiválasztva.
Az érem másik oldala, hogy van kárhozatra való örök elvettetés is, mint például Júdás esetépen.
Az üdvösség a felülről adományozott hitből származik, nem mindenkinek adatik.Nem egyenlő azonos vallásos hittel.

Ha valakit a fentebb vázolt lehetőség megrémít, akkor áltassa magát is továbbra azzal, hogy sorsa és üdvössége egyaránt szabad akarati döntésein múlik!A magam részéről azonban ebből az eszméből nem kérek.Egyébiránt a dolog másokban is félelmet keltett, Luther évekig rettegett, mignem fel nem ismerte, hogy maga is az Isten kegyeltje.Fölismervén, hogy üdvözüléséért semmit nem tehet, megírta a "De Servo Arbitrio" c. vitaíratát(magyarul is megjelent Szolgai akarat címmel), amelyben sikeresen cáfolta Erasmus szabad akaratot taglaló írását.Nem hitt a szabad akaratban Kálvin sem, az eleve elrendelés bibliai tantételét az "Instutittio"(A keresztény tanítás rendszere) című életművében ismertette;
Isten örök tanácsvégzését az üdvösségről és a kárhozatról, az egyes emberekkel illetően ebben a megállapításban összegezte:
"Horrobile Pactum"(Szörnyű végzés).

Aki az "Isten akarata, hogy minden ember üdvözüljön..." igére hivatkozik, annak tisztában kell lennie azzal is, hogy az egyes bibliai igehelyeken, a "minden" , "mindenki" kifejezések, kiket takarnak.De az sem haszontalan,
hogy nevezett igehelynek mi lenne a pontos fordítása.Mózes ötödik könyve 30:19 sem szól a szabad akarati választás lehetőségéről, mint ahogy az kiderül a szövegkörnyezetből, föleg a 30:1,2 versből(Ez valójában prófécia).A 30:19 negyedik sora pusztán egy felszólítás, amely elősegíti az üdvösségre kijelölteknek a helyes irányban való haladást.néhány verssel korábban a 30:8,11 taglalja, hogy ez nem megfoghatatlan elötted-tehát járható út, nyilván egyeseknek, nem az egész népnek és föleg nem a következő generációknak:30:20,20-21.Az egész témakör sem az ötödik könyvben, sem korábban nem szól arról, hogy a zsidóknak választási szabadságuk lenne, pusztán azt közli, hogy ha ezt teszed ez lesz, ha meg azt teszed amaz.Hasonlóképpen az egész Szentírásban sehol sem található olyan igehely, ami minden kétséget kizáróan az emberi szabad akaratot igazolná.Az pusztán fikció marad mindig, az előfeltevések belemagyarázása az Írásba, mindig a Biblia félreértéséhez vezet: a Júdaizmus például nem pusztán csak hitt a szabad akaratban, hanem az eredendő bűn létezését sem ismerte fel.

Istennel lehet alkut kötni, ha ő az értelmi szerző!


Vissza a tetejére
  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 121 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség