Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 122 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 03., kedd 13:53 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
"A szolgálat: nem tenni, hanem LENNI." (ismeretlen)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 03., kedd 13:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
"ÉN nem tudok segíteni, de van egy Barátom...." /;)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 06., péntek 07:06 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
"Emlékszem az örömre, mikor Tamási Áront megismertem, és sikerült útjait egyengetnem..."

Tíz esztendővel a Lélekindulás megjelenése után, 1935-ben Babits ezzel a mosollyal emeli a Jégtörő Mátyás-t az erdélyi epika nagyjai közé......
/Sütő András: Nagyenyedi fügevirág/

Ezeket a sorokat olvasva felötlött bennem: ez is szolgálat - segíteni kibontakozni a másikban szunnyadó, szárnyát bontogató tehetséget.
Te kinek az útját egyengeted?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 06., péntek 07:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
:):):)

igggen :D

Márk 10,45. Mert az embernek Fia sem azért jött, hogy néki szolgáljanak, hanem hogy ő szolgáljon, és adja az ő életét váltságul sokakért.

örülök pl. a basszusgitár-tanítványaimnak, akik már JOBBAN TUDNAK nálam, és "többre vitték" :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 02., csütörtök 17:26 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Nagyon idekívánkozik Cilla tegnapi beírása a Mit olvastamból:

http://www.parokia.hu/ext/forum/viewtop ... &start=255


egy megjegyzés: tegnap, ahogy a "kötélpálya" alatt állva figyeltem a lányaimat, ahogy ügyesen haladtak előre,mindig várni kellett egy előttük lévő párra: egy apa volt a kisfiával. Elől ment az apa,bizony eléggé megdolgozott egy-egy szakasz átjutásán, s utána ment a kisfia. Olyan türelemmel bátorítgatta: most a lábad, most a jobb kezed, -ha nem sikerült?:csak nyugodtan, van időnk----úgy elszégyelltem magam: én hányszor vagyok ideges, türelmetlen,...pedig mennyivel hatékonyabb a biztatás!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Gyerekek
HozzászólásElküldve: 2007. nov. 20., kedd 22:18 
Offline

Csatlakozott: 2007. nov. 18., vasárnap 16:46
Hozzászólások: 41
Van olyan köztetek, aki gyerekmunkás a gyülekezetben ahova jár? Képzeljétek, én idén kezdtem. Tavasszal csak bejárogattam az órákra, nyáron elmentem gyerektáborba, szeptembertől pedig tartok gyerekeknek órát vasárnaponként!! Ez nekem még elég új, gondoltam megírom nektek, és egyben minden jótanácsot köszönettel fogadok, ha van valami ami eszetekbe jut. Nagyon szeretem őket, és az a legérdekesebb az egészben, hogy egy évvel ezelőtt még gőzöm nem volt arról, hogy egy év múlva ennyire benne leszek a dolgok sűrűjében. Volt valaki hétvégén ReMa konferencián?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 20., kedd 22:42 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Gabrival biztosan jól ki fogsz jönni. Ő az, akinek nincs még gyereke, és más gyerekével való foglalatosság a kedves időtöltése...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gyerekek
HozzászólásElküldve: 2007. nov. 21., szerda 06:59 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Edit írta:
Van olyan köztetek, aki gyerekmunkás a gyülekezetben ahova jár? Képzeljétek, én idén kezdtem. Tavasszal csak bejárogattam az órákra, nyáron elmentem gyerektáborba, szeptembertől pedig tartok gyerekeknek órát vasárnaponként!! Ez nekem még elég új, gondoltam megírom nektek, és egyben minden jótanácsot köszönettel fogadok, ha van valami ami eszetekbe jut. Nagyon szeretem őket, és az a legérdekesebb az egészben, hogy egy évvel ezelőtt még gőzöm nem volt arról, hogy egy év múlva ennyire benne leszek a dolgok sűrűjében. Volt valaki hétvégén ReMa konferencián?


Melyik korcsoporttal foglalkozol, az ovisokkal?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 21., szerda 11:43 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 10:02
Hozzászólások: 159
Tartózkodási hely: Révkomárom (Szlovákia)
Szia Edit! :D

A ReMa-konferencián nem voltam, de pár éve csináltam meg az alaptanfolyamukat. Sajnos olyan aktívan nem használtam ki ezt a tudást, mint te (Legutóbb a nyári táborban tartottam néhány gyereknek alkalmat, de ez is csak hirtelen dolog volt, mert az egyik tanítónak beteg lett a kisfia, és haza kellett vele mennie, és én ugrottam be helyette.), de ami késik, nem biztos, hogy múlik is. :D Szerintem az ott tanultak egy részét nem sokára gyakorolni fogom, amennyiben még ebben az életben a gyermekotthonba kerülök dolgozni. :D Te is csináltál ReMa tanfolyamot? Sok hasznos dolgot el lehet ott sajátítani.

_________________
"Úgy szeressétek egymást, ahogyan én szerettelek titeket." / Jn. 15, 12./


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 21., szerda 14:30 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Edit!

Csak jelzem, hogy a Teológia témakörben van: Hittan-Katechetika topik, ahol hitoktatók beszélgetnek a hitoktatás rejtelmeiről, és a Család- Szülők.. témában pedig van a
Száz juhocskám......és más játékok topik, ahol olyan játékok vannak, amiket játszhatsz a gyerekekkel.És beírhatod, hogy a "te gyerekeid "mit játszanak szívesen. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 21., szerda 16:13 
Offline

Csatlakozott: 2007. nov. 18., vasárnap 16:46
Hozzászólások: 41
A kisiskolásokkal vagyok. Nem végeztem még ReMa tanfolyamot, de pont azon gondlkozom mostanában, hogy el kellene végezni. Úgy vettem észre, hogy a gyerekek leginkább a "készitgetős" kreatív feladatokat kedvelik. Nehéz nekik még egy helyben ülni. Abból viszont soha nem elég 5leteket gyűjteni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 21., szerda 20:12 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Szia Edit!

A ReMa-tanfolyamot nem ismerem, de VISZ-tanfolyamon már vettem részt. Nagyon-nagyon áldott volt! Honlapjuk címe: http://www.visz.org (A honlap „Hírek” oldalán ajánlanak olyan füzeteiket is, melyek különböző barkácsötleteket stb. tartalmaznak.)

Nem tudom a Paraklétos Könyvesház honlapját ismered-e, nagyon sok minden található ott is.
Honlapjuk címe: http://www.parakletos.hu
Külön figyelmedbe ajánlom a 365 bibliai történet gyermekeknek és tanítóknak c. sorozatukat, mely nagy segítség a gyerekszolgálatban (már több doboznyi anyagot vásároltam náluk); egy-egy doboz 20 történet feldolgozását tartalmazza, az első doboz (1-20) pl. a Teremtés történetével kezdődik és Ábrahám Mórijjá hegyi áldozatával zárul.
A dobozokban az egyes történetek külön nylon tasakokban vannak; tartalma: 1. A feldolgozásra kerülő történet; gyermek számára is érthetően leírva. 2. Ez kiegészül jegyzetekkel, megjegyzésekkel, melyek a ma már idegen szavakat, kifejezéseket teszik helyre, ill. bizonyos történeti háttér információt nyújtanak, ahol szükséges (pl. bizonyos cselekedet milyen akkori szokásra vezethető vissza). 3. A történet külön feldolgozásai találhatóak a nagyoknak (***), a kisiskolásoknak (**), és az óvodásoknak (*) – sok ötlettel, rajzzal.

Nem tudom, mennyire szeretnek a kisiskolásaid énekelni, de sok felnőttől hallottam, hogy a kiskori gy.istentiszteleten tanultakból később leginkább az aranymondásokra és az énekekre emlékezett vissza.
A „Jertek, énekeljünk” c. kék színű könyvben nagyon sok szép gyermekének található. Ha esetleg nem tudnál kottát olvasni, van egy honlap, ahol az énekek dallamát lejátsszák: http://www.enekek.tuti.hu/keret.cgi?/index.html

Nagyon szeretik a gyerekek az ún. mutogatós énekeket, és ez persze, azért van, mert éneklés közben is mozoghatnak, és kicsit képszerű is számukra az egész. Jól lehet mutogatni pl. a „Ki teremtette ezt a világot…” kezdetű dalt.

Üdv: B.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 26., hétfő 22:21 
Offline

Csatlakozott: 2007. nov. 18., vasárnap 16:46
Hozzászólások: 41
Az is szolgálat, he felkarolsz valakit, akinél azt veszed észre, hogy az illető nagyon magányos? Úgy érzem, én most pont ezt teszem egy ifis társammal. Érdekesen alakultak a dolgok, mert angol magántanárnak kértem fel (angol-töri szakos), és úgy néz ki hogy barátság lesz belőle.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 27., kedd 16:06 
:-)
Szép dolog a barátság és Isten közösségre teremtett minket!

Pár hónapja tartjuk a kicsiknek az alkalmakat és azt a történet mondást szeretik, amit mutogatok nekik.
Pl. most a születés történetét hallgatják és amikor kicsit elkezdtek urgálni és nem figyelni, akkor elkezdtem nekik mutogatni a pásztorokat, amint harcolnak a farkasokkal és medvékkel, meg a tolvajokkal a bárányokért, aztán pont "kéznél volt" a feleségem és ketten mentünk előttük Betlehembe kézen fogva, miközben az ő pulcsiját nagyra húztam.

Hát ennyi a tapasztalat, nem sok, mert pár hónapja vagyunk benne ebben a szolgálatban és tényleg jó lenne tanulni akár tanfolyamokon.
A mutogatós énekek tényleg nagyon jók!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 27., kedd 19:13 
Offline

Csatlakozott: 2007. nov. 18., vasárnap 16:46
Hozzászólások: 41
Boglárkának:
A mutogatós dalokat tényleg szeretik a gyerekek, ezt én is tapasztalatam, bár ez olykor változó. Néha kifejezetten nyavalyognak h a mutogatósat énekelek velük. Nem szoktam engedni, hogy a választásaimba beleszóljanak, nem szeretném ha a fejemre nőnének, de mindig választhatnak éneket ők is. A mutogatósba az a jó, hogy kicsit átmozgatja őket. Szerintem ez felfrissíti őket.
A linkeket is köszönöm, megnéztem, és már ötletet is merítettem belőle. A tanfolyamokkal kapcsolatban elhatároztuk a gyerekmunkás társammal, hogy szeptembertől fogjuk elvégezni. Mindketten tanulunk, és a szorgalmi időszak a legalkalmasabb rá.
Ne haragudj, hogy nem reagáltam le a hozzászólásodat, pedig elolvastam, és nagyon örültem neki.
Most készülök életem első karácsonyi gyerekműsorának megszervezéséhez, kicsit izgulok, hogy fog sikerülni, de szerencsére nem egyedül csinálom. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 122 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség