Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 167 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 28., szombat 15:33 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 20:10
Hozzászólások: 381
Tartózkodási hely: itt
JennyT, rosszul emlékszel. Gyógyszerészeti asszisztensnek tanulok. De attól még az asszisztens is ugyanazt látja-hallja a patikában a betegektől, mint a gyógyszerészek, úgyhogy no problem.

Ex, ez nem az irántam való szereteted kérdése, hanem tény, hogy amit írtam, legalábbis a mi patikánkban, így megy. Ami a borítékátadást illeti....nos...ha már az ember erre adja a fejét, akkor nem szabad semmin meglepődni. Ez csak akkor nem történik velünk, ha semmilyen borítékot nem adunk.

_________________
Az ÚR közel!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 28., szombat 17:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
semibrevis írta:
JennyT, rosszul emlékszel. Gyógyszerészeti asszisztensnek tanulok. De attól még az asszisztens is ugyanazt látja-hallja a patikában a betegektől, mint a gyógyszerészek, úgyhogy no problem.

Ex, ez nem az irántam való szereteted kérdése, hanem tény, hogy amit írtam, legalábbis a mi patikánkban, így megy. Ami a borítékátadást illeti....nos...ha már az ember erre adja a fejét, akkor nem szabad semmin meglepődni. Ez csak akkor nem történik velünk, ha semmilyen borítékot nem adunk.

Kedves Semi!
Nem az vitatott, hogy te mit hallasz a patikában, hanem ez a gazdsági összefoglaló. ami elrugaszkodik a valóságtól.
Idézet:
A benzinkúthoz is csak az megy, akinek kocsija van...és a benzinkútnál egy csoki is sokszorosába kerül a bolti árnak, akkor majd pont a gyógyszert fogják olcsón adni... A kis falusi boltok nem fognak gyógyszert rendelni, mert sokba kerül, csak a multiknál lesz, ott pedig, ahol ilyen nagy bevásárlóközpontok vannak, van gyógyszertár is...ez az egész liberalizációs dolog csak a befektetőknek kedvez... nem kell szakvégzettség ahhoz, hogy tulaj lehess...
először ellehetetlenítik a kis patikákat, amit felvásárolnak a nagybefektetők és aztán dolgoztatják benne az addigi tulajdonosokat... és nem az lesz az érdek, hogy minál kisebb profittal működjön a vállalkozás... ergo nem az, hogy olcsóbak legyenek a gyógyszerek...
minden hiába, úgysem mi fogjuk ezt meghatározni...

Ha akarod részletezhetjük is.
De továbbra is nagyon szeretlek.
:) üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 28., szombat 18:10 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 20:10
Hozzászólások: 381
Tartózkodási hely: itt
Akarom! Részletezzed, mi hibás az összefoglalómból. :D

Az, hogy egy csoki is drágább a benzinkutaknál, mint egy átlag boltban? Az, hogy a gyógyszer drága dolog? Az, hogy befektetők vásárolják fel már most -egyelőre illegálisan- a kis patikákat? Az, hogy ezzel csak Ők fognak jól járni és nem a beteg?

1-2 adalék az összefoglalómhoz:

Hirdetések vannak kitéve a környékünkön, hogy patikát vennének.... azt hittük rosszul látunk. Aztán meg is kerestek bennünket is. A feltételek: dolgozzunk benne tovább (jah, kérem a vevőnek csak pénze volna, szakképzettsége az nincsen neki...), és "csak egy havi fix összeget" kéne leadni....
Namost, szerinted ahhoz hogy elő lehessen teremteni a fix összeget úgy, hogy maradjon utána benne dolgozóknak is, mennyit kel emelni a termékek árán? Sokat. Csakhogy a legtöbbön nem lehet emelni, mert megszabott ára van, fentről. Úgyhogy az olyan patikákban, ahol már most is így dolgoztatják az egykori tulajokat (megértették velük, hogy ha nem adják el, nyitnak egyet a szomszédban és ellehetetlenítik őket...), ott gyógyszert nagyon keveset rendelnek, inkább azt mondják, hogy nincs, meg hiánycikk, meg hasonlók, és inkább ún. "egyéb terméket" (=vény nélkül kapható szerek) árulnak garmadával, és jó drágán...

_________________
Az ÚR közel!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 28., szombat 18:19 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 20:10
Hozzászólások: 381
Tartózkodási hely: itt
Ja, és még egy apróság: tudod mi az a tablettázó gép? :?
Amúgy én is nagyon szeretlek Ex, de nem tudok mit kezdeni a közgazdasági nézeteiddel egy olyan területen, ahol te nem látod belülről, hogy mi megy, mi meg minden nap a bőrünkön tapasztaljuk.

_________________
Az ÚR közel!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 28., szombat 20:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Semi!
Hát nem győztél meg.
Miért baj ha meg akarnak venni egy patikát? Nincs rákényszerítve a tulaj hogy eladja, csak ha olyan jó árat kínálnak érte.
Azt mondod nyitnak a szomszédban egy másikat. Tudod ez csak akkor éri meg nekik, ha azt képesek nyereséggel üzemeltetni, különben befektetett egy veszteséget termelő üzletbe. Nos ilyenre nem szoktak vállakozni, ennél sokkal olcsóbb ha jó áron megveszi az eredetit. Akkor viszont megint az alpkérdésnél állunk. Nincs rákényszerítve a tulaj hogy eladja, csak ha olyan jó árat kínálnak érte.
Ha meg megéri valami, akkor megéri. Miért kellene azt tiltani?
Csoki. Látod a drágább csokit kínáló benzinkutak nem tették tönkre a többi üzletet. És aki nem akar nem vesz a benzinkútnál csokit. Ha pedig nem megy a bolt neki nagyobb áron akkor olcsóbban fogja adni. Azzal meg csak a vevő jár jól.
Nos, azt sejtem, hogy mi lehet a tablettázó gép, de azt nem, hogy mit akarsz vele mondani. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 28., szombat 20:48 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 20:10
Hozzászólások: 381
Tartózkodási hely: itt
Ex, sajnos a valóság nem igazolja be a te logikus gondolkodásodat. Sok patikussal értették már meg, hogy jobb, ha eladja... egyszer szívesen elmondom neked miképp kényszerítettek bennünket is mindenféle törvénytelen eszközzel, pedig akkor még számított a személyi jog, úgyhogy emiatt aztán mégsem tudták elvenni a patikát, de most kacagva megtehetik majd.

A csokis példát még arra hozntam anno, hogy nem értem hogyan hazudhatják azt, hogy a benzinkútnál majd olcsóbban lehet gyógyszerhez jutni... szóval nem attól tartok, hogy a benzinkutak tönkreteszik a patikákat (megteszik azt helyettük mások).

A tablettázógép nevéből kiderül mire való. Hozzá lehet jutni, nem nehéz... Szép fehér tablettákat lehet készíteni pl. síma lisztből is (én még nem próbáltam, mert nekünk nincs ilyen gépünk és mert amúgy sem tennék ilyet, de mindenki tudja, hogy külföldön hasonló dolgokkal csalnak), aztán jöhet a placebo hatás... ha meg nem jön, akkor sorry.

Ez külföldön működik, és gyógyszerhamisításnak hívják. Szerinted itthon nem fogják eltanulni a leleményes befektetők?

_________________
Az ÚR közel!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 28., szombat 20:51 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 20:10
Hozzászólások: 381
Tartózkodási hely: itt
Ja, és nem akarlak meggyőzni. Nem lehet, mert nem látsz bele. Csak elmondom mit tapasztalunk. Aztán mindenki aki olvassa, levonja a maga következtetéseit belőle.

_________________
Az ÚR közel!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 28., szombat 20:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Idézet:
Ez külföldön működik, és gyógyszerhamisításnak hívják. Szerinted itthon nem fogják eltanulni a leleményes befektetők?

Kedves Semi!
A gyógyszerhamisítás most is folyik, azt nem a patika liberalizáció fogja beindítani és főleg nem vénynélküli gyógyszereket hamisítanak.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 28., szombat 21:09 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 20:10
Hozzászólások: 381
Tartózkodási hely: itt
Most? Hol, miképp? Csak mert ezen gyógyszergyártó cégek bukhatnak. Mástól a patikák nem rendelhetnek gyógyszert.

_________________
Az ÚR közel!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 28., szombat 21:10 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 20:10
Hozzászólások: 381
Tartózkodási hely: itt
Aspirint hamisítanak külföldön pl nagy előszeretettel.

_________________
Az ÚR közel!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 29., vasárnap 07:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
semibrevis írta:
Most? Hol, miképp? Csak mert ezen gyógyszergyártó cégek bukhatnak. Mástól a patikák nem rendelhetnek gyógyszert.

Kedves Semi!
Most sem a patikákban árulják a hamis gyógyszereket, hanem egyéb utakon és nem a leendő árusító helyeken.
Ahogy a patikákat úgy a többieket is lehet kötelezni, hogy csak gyógyszergyártóktól rendelhessenek. Ezt ma már remekül lehet ellenőrizni.
Egy biztos, neked mint patikus segédnek nem fog változni a helyzeted, mert a te fizetésed nem a profittól függ. A tulajnak csökkenhet a profitja, a verseny miatt(ezt féltik).
Nekem mint vevőnek csak jobb lehet a helyzet.
Az is nyilvánvaló, hogy nem a kis vidéki patikákkal akarnak versenyezni, hanem a forgalmas extrafrofitos nagy forgalmúakkal.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 29., vasárnap 07:45 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 20:10
Hozzászólások: 381
Tartózkodási hely: itt
Hol árulnak ma hamis gyógyszereket Magyarországon?
Mondanál egy példát, hol kapsz mondjuk hamis Algopyrint? (Szép fehér, rajta a név is, csak épp hatóanyag nincs benne.)

Abban tévedsz Ex, hogy nekem mint segédnek meg is szűnhet a munkahelyem, aminthogy a tulajnak nem lesz pénze annyi asszitenst alkalmazni (pláne nem egy tanulót), amennyit eddig alkalmazott.
Mivel a TB kiszáll egy halom gyógyszer támogatásából, a patikust is spórolásra készteti. Ha neked jobb lesz a helyzeted a drágább gyógyszerekkel, akkor ez azt jelenti, hogy Isten téged rendkívül megáldott anyagiakban.

Mondhatod, hogy ha ennek a munkámnak kampec, akkor is ott van még a tanítás.
Nos, ez elég OFF topic, de már most kényszerít a kormányzat heti 2 óra ingyenmunkára (az más kérdés, hogy valójában eddig is dolgoztam ingyen sok órát, de azt akkor mondtam le, amikor akartam, most viszont ha esik, ha fúj...), jövőre heti 4 óránnyira fog, majd, amikor -terveik szerint- megszűnik a közalkalmazotti bértábla, és versenyzserűen fognak menni a dolgok a zeneiskolák között is, akkor az olyan kicsi iskolák lesznek kénytelenek először becsukni a kapuikat, mint az, ahol én 10 éve dolgozom. A mi önkormányzatunk ugyanis alig várja, hogy ne kelljen fix bért fizetnie nekünk.

Tudom, hogy Isten rólam is gondoskodni fog, minthogy ezt eddig is mindig megtette, de az, amit ez a kormányzat ebben az országban tenni készül az a szlogennel ellentétben nem "bizonyos csoportok érdekeit sérti" (bár bizonyára ilyen is van), hanem emberek százezreinek teszi tönkre az életét. Reformokra nyilván szükség van, de én nem szeretném visszafizetni mindazt, amit Ők elmulattak az én adómból. Mindezt nagy valószínűséggel nem így kéne csinálni. Az emberek még nagyobb nyormorgatásából még sosem született nagy fejlődés, mert ilyen feltételek mellett a kis vállalkozások (amilyen pl most egy falusi patika) mind tönkremennek. Anyagilag ezek a körülmények csak a multikat nem rázzák meg. Majd ők felvásárolják a kis patikákat, és nyitnak ott, ahol sokan megfordulnak és jó forgalom várható, és zárnak be ott, ahol ez nincs így. A patika profitorientált intézményé lesz. Hogy ma ez sok patikában még menniyre nincs így (a közmegtévesztő szlogenekkel ellentétben), arra legjobb példa a mi patikánk. Gyertek el, nézzétek meg mit dolgozunk nap mint nap, hogy lehet, hogy 4 fővel (takarítót és csomagolót leszámítva) működjék egy patika reggel 7-től este 10 ig. (ebből a nyitvatartás 8tól, fél6ig van, előtte-utána készítményeket csinálunk, rendelést írunk, bevételezzük az aznap jött árúkat, árazunk és stb, rengeteg plusz órát dolgozunk.)

_________________
Az ÚR közel!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 29., vasárnap 08:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Semi!
Annyi alapvető dologról kelle most írnom, hogy nem vállalkozom rá. Szóban sokkal könnyebb lenne.
Minden esetre megint konstatáltam, hogy milyen mélyen szántott a marxizmus kishazánkban is.
Tudatosítani kellett volna, legalább az elmúl 16 évben, hogy a jóléthez vezető úton nem sok választás van, valójában minden pénzügyi és gazdasági szakember ugyanazt mondja, csak a politikusok torzítják azt valamilyen irányba. Sajnos a jobboldal is az állambácsiban való bízást hirdette, ami törvényszerűen vezetett ide. Ezzel kell sürgősen szakítani.
Reformokra (a még meglévő kádári struktúrák lebontására) pedig égetően szükség van, különben a sokkal rosszabb következik, balkán, ázsia, afrika (azok nyomorult oldala).
Az csak a kérdés, hogy a kisebbik átmeneti rosszat válljuk-e vagy jön a stabil hosszútávú nyomor.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 29., vasárnap 12:36 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 20:10
Hozzászólások: 381
Tartózkodási hely: itt
Ha gondosan elolvastad, amit írtam, azt láttad, hogy a reformokra szerintem is szükség van, csak nem így...

Ezt egy zenei fórum politikai topicjában olvastam:

Az oktatás, kultúra stb. önmagát nem tudja eltartani. A gazdaság pedig nem működhet a gazdaságért magáért. (Úgy működik, sajnos.) A gazdasági növekedés és a túlfogyasztás bálványának föl lett áldozva mindaz, amiért Európa az, ami. És a csatlakozás idején ezt - azt, hogy VAN szociális piacgazdaság: ez olyan értelmetlen, mint a demokratikus centralizmus - le is nyomták a torkunkon: szerintem az eu (ez metonímia, természetesen) tette be a kaput a magyar költségvetés számára, pontosabban azok az ész nélkül működtetett "jövedelemszivattyúk", amik kivitték a nagy cégek nyereségét és a megtakarításaink nagy részét az új tagországokból. (Külföldi tőke addig is volt nálunk, de onnan kezdve elszabadultak a dolgok, s részben azért, mert a tőkeerős cégeknek juttatott előnyökért gazdasági és hatalmi pozíciókhoz lehetett jutni: minél több "szivattyút" lehetett üzembe helyezni, annál erősebb lett a komprádor burzsoáziánk.) Az eu pedig bővítéskényszerben van - olyan ez, mint amikor az arabok terjeszkedni kedtek a kalifák idején -, mert csak akkor tudják az őstagok realizálni a maguk által kitűzött növekedési rátákat, ha elszívják a pénzt az újaktól; és ha elszívták - mint most nálunk, vége, elfogyott -, újabb áldozatokat kell keresniük. Termel(ne) ám nálunk a reálgazdaság, csak a nyereségét, a beruházásra-fejlesztésre fordítandó tőkéjét, a kultúrára stb. fordítandó pénzeinket a bankrendszeren és hipermarketeknek nevezett "befizetőhelyeken" keresztül leperkáljuk Brüsszelnek (ez is metonímia). Sőt, most még a falánk orosz tőke is akar tőlünk nyereséget realizálni.
El ne hidd a bauereknek, hogy túl sokat költött ránk (oktatásra, tudományra stb.) az állam! Épphogy nagyon-nagyon keveset!
Megoldás? Naivak ne legyünk, ezeket nem lehet visszacsinálni, de reálgazdaság erősítése, a jövedelemkiáramlás mérséklése működtethetővé teszi az országot. Nem vezet sehova a gyf-ék "reformnak" nevezett pilótajátéka. Ha még több pénzt dobunk be - azt amit az oktatástól, kultúrától stb. vontunk el -, akkor majd visszakapjuk azt, ami amúgy jár nekünk? Soha. Szóval, ez nem ktsgvetési tologatás, hanem alternatíva. Mert van. (És az alternatíva nem is személyekhez kötődik, no, majd meglátod.)


Valami hasonlóra gondolok én is, amiért azt mondom, hogy nem hiszem el GyF-nek, hogy most jön egy kis megszorítás, aztán hú de jó lesz. Egy az, hogy addigis tönkremegyünk ahogy lehet, kettő meg, hogy ha ugyanígy tömik a zsebüket addigis a közpénzekből, ahogy eddig tették (miért szoknának le róla, ha eddig jól működött?), akkor 2010-re még komolyabb megszorításokra lesz szükségük, mint most.

Az egészségügy is szépen kikerül nemcsak az állambácsi de egyáltalán a magyarok keze alól is. A mi patikánkat pl. egy német hálózat szeretné felvásárolni, akik már vettek jópárat itthon.

_________________
Az ÚR közel!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 29., vasárnap 13:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Semi!
Ez nettó antikapitalista, kommunista duma. A kommunizmus pedig éppen azért bukott meg mert működésképtelen elveken alapult, tehát össze is omlott, a történelem szemétdombjára került. Oda visszakozni nagy marhaság lenne.
Azért kapcsolódtunk a nyugati világhoz mert az működik, ott van egyedül tömeges jólét. Az a jólét persze nem működik kommunista elvekkel. Mint mondtam nem működhet sokféle képpen. Vannak törvényszerűségek szabályok amikat be kell tartani. Úgy soha nem érhetjük őket utol, ha az alapszabályokat nem akarjuk betartani.
A nyugati világ, és különösen Európa is óriási problémákkal küzd, de mégis ez a világ jobbik fele. Az csak rajtunk múlik, hogy csináljuk-e jobban mint ők. Azt elárulom, hogy az viszont nem rendszer kérdése.:-)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 167 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 18 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség