Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 216 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. szept. 05., szerda 12:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Lucius írta:
És ebben a véleményben azért kifejthetnéd, hogyan függ szerinted a lelki élet a fizikaihoz, mi több a vallás, vagy akár vallási filózófiák, hogyan viszonyulnak ehhez.

Kedves Lucius!
Nem hallottál még pszichoszomatikus betegségekről és placebó hatásról?
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 05., szerda 15:29 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
exrefis írta:
Kedves Lucius!
Nem hallottál még pszichoszomatikus betegségekről és placebó hatásról?
üdv
ex



Pszichoszomatikus = lelki és testi folyamtok összefüggése. Ami nem okvetlenül jelenti, hogy a lelki okozza a testit. Habár a köznyelv, és orvoslás ezt a fogalmat használja leginkább. De létezik ennek a folyamatnak és fogalmi körnek a testi és lelki. (Vagyis előbb van a biológiai folyamat amiből adódik a lelki) nagyon sok esetben ma még nem világos, hogyan okoz a lelki probléma testi tüneteket.
Vagyis a kérdés nem tisztázott.

Antidepresszánsok hatása mennyiben tulajdonítható a hatásosságukba vetett hitnek, és mennyiben annak az aktív hatóanyagnak, amiből végül is a gyógyszer áll?
Vagyis érinthetjük a placebót? De, hogyan kapcsolódik az ide?
Hovatovább hogyan viszonyul kérdésed a hithez? Mármint hogyan is kell ezt érteni? :)

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 05., szerda 18:01 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
Lucius,igen,szerintem egy diabéteszes is visszavezethető lelki okokra.

Azt gondolom,bonyolultabb a dolog annál,hogy az embert Testre és Lélekre oszthatnánk,igaz én kezdtem itt "lelki okozni",de akkor most helyesbítenék,és inkább előkapnám a cilinderből a hármas felosztást,Test,Szellem és Lélek. :*:

Lélek és Test összefüggéséről azt gondolom,hogy a kettő ugyanaz,csak különböző megnyilvánulási formája a Szellemnek,amit én inkább Tudatnak neveznék,de végülis mindegy most éppen.(Amit most írtam,az tulajdonképpen így nem igaz,de az egyszerűség kedvéért most fogadjuk el ezt.)
Tehát a Testben és a Lélekben analóg folyamatok zajlanak,melyek a Tudatból fakadnak,de időben előbb keletkezik a zavar lelki szinten,és ha az nem oldódik meg,akkor tolódik át a Test szintjére,és mivel ennél tovább már nem tud tolódni,és ha nem foglalkozunk vele,akkor akár halálhoz is vezethet,ezért itt már rá vagyunk kényszerítve,hogy kezeljük az eredetileg a Tudat szintjén létező problémát.Azonban ha pusztán a Testtel,tehát a tünettel foglalkozunk,ahelyett,hogy a Tudattal foglalkoznánk,akkor értelmszerűen nem gyógyulhatunk meg,csak halogathatjuk a bajokat.A lényeg,hogy előbb-utóbb foglalkoznunk kell vele,bármi áron.
A Testben keletkező betegség egy jelzés,hogy valami nem okés a magasabb szinteken.
A vallás mindehhez úgy viszonyul,hogy ha arra sarkall,hogy a Tudatunkkal foglalkozzunk,és segítségével tudatosíthatunk dolgokat,amelyeket korábban nem engedtünk magunkba,akkor meggyógyulhatunk általa.

Miért,Te hogyan képzeled?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 05., szerda 19:19 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
szerintem keresztény ember nem lehet deperessziós. Az úrral való kapcsolat, az Ő személyének a háttérben tudásának az ismerete, annak komolyan vétele kizárja a tartós szomorúságot, csüggedést, reménytelenséget, és értelmetlenség érzést.
Aki hisz a Biblia Istenében és azt komolyan veszi, az nem lehet depressziós.


exrefis írta:
A hitetlen embereknek, meg minden okuk meg van a depresszióra. Náluk az a csoda, illetve Isten nagy kegyelme, hogyha ez nem állandósult állapot.


Számomra ezek a megfogalmazások pont ugyanolyanok, mint amikor a mozgássérült nem teljes értékűségéről beszélnek. Bizony itt is elmondhatnátok azt, amit a Fony a mozgássérült ügyben megfogalmazott, hát azt itt is meg lehet tenni ugyanazzal a vehemenciával. A sérült, beteg, nem teljes értékű ember leértékelése a teljes értékű emberrel szemben Fony szerint náci beszéd!

A nem hívő ember másodosztályúvá minősítése az ami rettenetes egyrészt, miszerint nekik minden okuk meg van a depresszióra. A betegségre. A nem hívő ember nem teljes értékű ezek szerint. Pedig hát Jézus nem aszerint osztályozta az embereket, hogy hívő keresztyén-e valaki.

Másrészt a beteg, a depresszió betegségében szenvedő ember hitének, hitelének megvonása valamiféle ítélkező pozícióból az, ami szörnyű. Aki depressziós, az nem lehet keresztyén! Szól az ítélet.

Pont erről a szörnyű, ítélkező hiperkeresztyén álláspontról beszélgettünk a talin, mindnyájan egyetértettünk ennek káros voltáról, talán Indu vitatkozott ebben egy kicsit.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 05., szerda 19:25 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
máriamagdolna írta:
Azt gondolom,bonyolultabb a dolog annál,hogy az embert Testre és Lélekre oszthatnánk,igaz én kezdtem itt "lelki okozni",de akkor most helyesbítenék,és inkább előkapnám a cilinderből a hármas felosztást,Test,Szellem és Lélek. :*:


Szerintem nem szerencsés ezt a kérdést ezzel a terminológiával tárgyalni. Az orvostudósok szerint a mai ismereteink alapján a betegségnek több oka is lehet. A depressziónak egyrészt vannak genetikai, örökletes okai. Azoknál az embereknél, akik ilyen hajlammal rendelkeznek sokkal kisebb trauma is tud depressziót okozni.

A traumatikus ok azt jelenti, hogy a lelki okok is okoznak depressziót.

Harmadrészt, mint ahogy a cannabis erősíti a skizofrén hajlamot, hasonlóképpen bizonyos kémiai anyagok elősegítik a depresszióra való hajlamot, tehát a depressziónak biokémia okai is vannak.

A depresszió leghatásosabb gyógyítása az, amikor a gyógyszerekkel párhuzamosan lelki támogatást is kap a beteg. Az ateisták például terápiákon vesznek részt, a hívőknek sokat jelent a hívő pszichológusok, terapeuták segítsége.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 05., szerda 19:36 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
Zsolt42,
1. Az éneklõmesternek; Kóráh fiainak tanítása.
1 Krón. 25,1., 1 Krón. 26,1.
2. Mint a szarvas kivánkozik a folyóvizekre, úgy kivánkozik az én lelkem hozzád, oh Isten!
3. Szomjuhozik lelkem Istenhez, az élõ Istenhez; mikor mehetek el és jelenhetek meg Isten elõtt?
4. Könyhullatásom volt kenyerem éjjel és nappal, mikor mindennap azt mondták nékem: "Hol van a te Istened?"
Zsolt. 22,8., Zsolt. 22,9.
5. Mikor ezekrõl emlékezem, megkeseredem lelkemben; mert nagy csoportban vonultam ezelõtt és ujjongó örömmel és hálaadással vezettem õket, az ünneplõ sokaságot, az Isten házáig.
Zsolt. 84,8.
6. Miért csüggedsz el lelkem és nyughatatlankodol bennem? Bízzál Istenben, mert még hálát adok én néki az õ orczájának szabadításáért.
Zsolt. 42,7., Zsolt. 42,12., Zsolt. 43,5.
7. Istenem! elcsügged bennem az én lelkem; azért emlékezem reád a Jordán és Hermon földjérõl, a Miczár hegyérõl.
8. Örvény örvényt hív elõ zuhatagjaid hangjára; minden vízáradásod és hullámod összecsap fölöttem!
Zsolt. 88,17.
9. Nappal kiküldte kegyelmét az Úr, éjjel éneke volt velem, imádság az én életem Istenéhez.
10. Hadd mondjam Istennek, az én kõszálamnak: Miért felejtkeztél el rólam? Miért kell gyászban járnom ellenség háborgatása miatt?
Zsolt. 3,4., Zsolt. 43,2.
11. Mintha zúzódás volna csontjaimban, mikor gyaláznak engem az én szorongatóim, naponként ezt mondván nékem: Hol van a te Istened?
12. Miért csüggedsz el lelkem, és miért nyughatatlankodol bennem? Bízzál Istenben, mert még hálát adok én néki, az én szabadítómnak és Istenemnek.
Zsolt. 18,1., Zsolt. 43,5.

Szóval keresztyén ember nagyon is lehet lehangolt, csak éppen mindig ott lesz vele a tudat, hogy bizhat Istenben. Ez a különbség hívő és hitetlen között és nem az, hogy csak a hitetlen lehet depis.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 05., szerda 19:41 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
máriamagdolna írta:
Lucius,igen,szerintem egy diabéteszes is visszavezethető lelki okokra.

Azt gondolom,bonyolultabb a dolog annál,hogy az embert Testre és Lélekre oszthatnánk,igaz én kezdtem itt "lelki okozni",de akkor most helyesbítenék,és inkább előkapnám a cilinderből a hármas felosztást,Test,Szellem és Lélek. :*:

Lélek és Test összefüggéséről azt gondolom,hogy a kettő ugyanaz,csak különböző megnyilvánulási formája a Szellemnek,amit én inkább Tudatnak neveznék,de végülis mindegy most éppen.(Amit most írtam,az tulajdonképpen így nem igaz,de az egyszerűség kedvéért most fogadjuk el ezt.)

Magam mindig igyekszem az egyszerűségre, és ha egy dolog egyszerű, akkor inkább fogadom el azt. Vagyis idáig osztom nézeted. Mármint a test és lélek egyazon dolog.
1Móz 2:7 És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét. Így lőn az ember élõ lélekké.

Idézet:
Tehát a Testben és a Lélekben analóg folyamatok zajlanak,melyek a Tudatból fakadnak,de időben előbb keletkezik a zavar lelki szinten,és ha az nem oldódik meg,akkor tolódik át a Test szintjére,és mivel ennél tovább már nem tud tolódni,és ha nem foglalkozunk vele,akkor akár halálhoz is vezethet,ezért itt már rá vagyunk kényszerítve,hogy kezeljük az eredetileg a Tudat szintjén létező problémát.Azonban ha pusztán a Testtel,tehát a tünettel foglalkozunk,ahelyett,hogy a Tudattal foglalkoznánk,akkor értelmszerűen nem gyógyulhatunk meg,csak halogathatjuk a bajokat.A lényeg,hogy előbb-utóbb foglalkoznunk kell vele,bármi áron.


De, zakatol egy gondolat bennem. (És jócskán kezdünk eltérni a depitől ) Ha igaz a depresszióra, és a diabéteszre, akkor innen már csak egy ugrás más betegségek tere.
Hol a hiba egy néma, vak, vagy béna esetében? Mi több mit követett el az aki úgy születik?
Nem csak testi külsőségekben, hanem elme, vagy belső szervek született betegségei esetében.
Gondolok itt Ján 9:2, 3. (számomra érdekes, hogy azon kultúra, akkor hogyan is szemlélte a beteg embereket. ’Még ebben a régióban Hun. Is ismeretes egy mondás; rá nyomta Isten a bélyegét.’ Ami persze nem igaz.)

Mindezzel nem azt mondom, hogy a lelki v. szellemi állapot nem hat ki a fizikaira, viszont nem könyvelem el tényként.

Idézet:
A Testben keletkező betegség egy jelzés,hogy valami nem okés a magasabb szinteken.
A vallás mindehhez úgy viszonyul,hogy ha arra sarkall,hogy a Tudatunkkal foglalkozzunk,és segítségével tudatosíthatunk dolgokat,amelyeket korábban nem engedtünk magunkba,akkor meggyógyulhatunk általa.

Igen, a vallás, vagyis inkább (nézeteim szerint) hit, valóban arra buzdít, hogy tudatunkkal megértve, kérjük annak segítségét aki képes ezen dolgokat megjobbítani, vagy ha azon kegyet nem is kapja meg az ember, akkor erőt kapni a betegség elviseléséhez.


Idézet:
Miért,Te hogyan képzeled?

Ahogy korábban is elmondtam, és ahogy itt is fejtegetem.
Mondjuk a hármasságot én nem értem. Vagyis értem, de távol áll hitemtől.
Vagyok anyag + Isten ereje = Én. fel tudom fogni Isten létezését, igazságát, jelen esetben hogy hatalma van az élet felett, ilyen módon a betegségek felett. Hiszen ha teremteni tud, akkor gyógyítani pláne. A Megértett, és elfogadott dolgok pedig erősítenek bennem egy érzést, amiből hitem születik. Amit ha kinyilvánítok, vallás lesz.

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 05., szerda 19:46 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
rosta,nagyjából egyetértek azokkal a dolgokkal,amiket írsz. De azt a véleményemet fenntartom,hogy amit az orvostudósok okoknak tartanak,azok valójában inkább már következményei valaminek.Ezek a következmények több szinten is (általában fáziskéséssel) megjelennek,ezért a betegségek megértéséhez inkább analógiás gondolkodásra van szükség,semmint ok-okozati relációk keresésére.
Amely dolgokat leírtál,azok valóban mind kiválthatják a depressziót,de nem a depresszió okai.Ezt talán úgy lehet elképzelni,mint egy láncolatot,vagy a dominót,elkezdődik valami a Tudat szintjén és ha nem állítod meg,szépen minden borul,rossz esetben az utolsó dominó, a Test is (ez a halál).
Lehet,hogy nem szerencsés ezt a kérdést ezzel a terminológiával tárgyalni,de most ez jutott az eszembe.Milyen alternatív terminológiát javasolnál,amellyel jobban meg lehetne ragadni "Test és Lélek" összefüggésének kérdését?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 05., szerda 20:04 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
Lucius,örülök és izgalmasnak találom,hogy továbbmegyünk a kérdésben,de azt hiszem,nem fog menni off nélkül,ráadásul nem szeretnék túl messzire menni a kérdéseid megválaszolásában (nem úgy értem,hogy megmondom a frankót,hanem,hogy elmondom a véleményemet),mert ez mégiscsak egy keresztény fórum,és ezt a témát egyelőre nem tudom keresztény keretek között értelmezni.Más hitet pedig,ha nem muszáj,nem szeretnék itt hirdetni.

De egyetlen kérdésedre még válaszolnék itt:
"Hol a hiba egy néma, vak, vagy béna esetében? Mi több mit követett el az aki úgy születik?"

Ez kisértetiesen hasonlít egy, a Bibliában szereplő kérdéshez:
"Tanítványai megkérdezték tőle: - Rabbi, ki követett el bűnt: ő vagy a szülei, hogy vakon született? " /http://biblia.hit.hu/main.php?version=5&oldnew=2&book=4&chap=9/

Többek közöztt az ilyen mondatok miatt gondolják azt,hogy a kereszténység eredetileg tartalmazta a reinkarnáció hitét is,különben hogyan vetődhetne fel a kérdés,hogy egy vakon született ember a vaksága előtt bűnt követett el??Mikor lett volna erre alkalma??

Én személy szerint azt gondolom,hogy létezik reinkarnáció,és így azért már könnyebb magyarázni a született rendellenességeket.
Ugyanakkor nem gondolom azt,hogy pl. a született vaksághoz szörnyű bűnöket kellett elkövetni az illetőnek.A betegségek tanítanak,hozzásegítenek a fejlődéshez,ha az ember nyitott rá,tehát felfogható tanításképpen,vagy akár ajándékképpen is.
A betegség tekinthető áldozatnak is,feláldozunk valamit az alacsonyabb szinteken,hogy mekapjunk,megtanuljunk valamit cserébe magasabb szinteken.Talán ez a gondolat a keresztény tanításoktól sem áll távol.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 05., szerda 20:11 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Tulip!

Az a helyzet, hogy én is gondoltam arra, hogy ószövetségi idézetet hozzak. Nagyon idevaló volt, amit bekopiztál.

Talán érdemes lenne eszerint átgondolni, hogy hány prófétáról mondható el, hogy depressziós volt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 05., szerda 21:16 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
rosta írta:

Számomra ezek a megfogalmazások pont ugyanolyanok, mint amikor a mozgássérült nem teljes értékűségéről beszélnek. ....


Örülök ennek a hozzáállásnak, illetve meglátásnak. Vagyis egyetértően bólogatok. :)

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 05., szerda 21:51 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
máriamagdolna írta:
"Milyen alternatív terminológiát javasolnál,amellyel jobban meg lehetne ragadni "Test és Lélek" összefüggésének kérdését?"


Ami azt illeti én leragadtam még ott, hogy az írásodban a Test, Lélek, Szellem hármas felosztást emlegetted, amely már önmagában annyi vitára ad okot. De, maga a lélek terület is olyan hatalmas kérdéskör, és mindenki annyira mást mond erről, hogy ezt a kifejezést, mint egyszerű közmegegyezéses terminológiát nem lehet alkalmazni a beszélgetésben.

Lehet beszélni lelki dolgokról, traumáról, azon még talán egyet értünk. Ugyanakkor, ha a lélekről, annak mibenlétéről, működési formájáról beszélünk, hát az egy nagyon nehezen megtárgyalható terület.

Én nem erre a kérdésedre gondoltam amikor a normális kérdésről írtam, hanem valami másra, de hagyjuk...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 05., szerda 22:59 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
máriamagdolna írta:
Lucius,örülök és izgalmasnak találom,hogy továbbmegyünk a kérdésben,de azt hiszem,nem fog menni off nélkül,ráadásul nem szeretnék túl messzire menni a kérdéseid megválaszolásában (nem úgy értem,hogy megmondom a frankót,hanem,hogy elmondom a véleményemet),mert ez mégiscsak egy keresztény fórum,és ezt a témát egyelőre nem tudom keresztény keretek között értelmezni.Más hitet pedig,ha nem muszáj,nem szeretnék itt hirdetni.


És ezen van a lényeg. Egyrészt vélemények és meglátások megbeszélése.
Másrészt tartózkodni A márpedig ez így van c. megnyilvánulástól.
Ami nem zárja ki, hogy az ember lehet más véleményen. Hiszen a kérdések, felvetődése hoz magával egyfajta kutakodást is. Nem csak Közted és köztem, hanem mások közt is. Így, ki- ki eljut a hitének megfelelő pontra; azaz nézetre.

Off
Mert magam úgy hiszem, hogy egy személy van, aki váltságot adhat, ami által Isten kihozhatja az emberiséget ebből az állapotból. Ő az út, az igazság, és az élet. Adott két parancsolatot, amiben benne foglaltatik az összes korábbi. Ez a fórum pedig olyan hely ahol ezekről és kapcsolódó témákról lehet beszélni. Hogy részletkérdésekben nem értek másokkal egyet, az egy dolog. Hiszem, hogy Isten mindenkinek kellő időben feltárja azt, ami szükséges.
De, ezt nem is akarom tovább magyarázni, mert szerintem nyilvánvaló azoknak akik a Bibliát tekintik alapnak.
ON


Idézet:
De egyetlen kérdésedre még válaszolnék itt:
"Hol a hiba egy néma, vak, vagy béna esetében? Mi több mit követett el az aki úgy születik?"

Ez kisértetiesen hasonlít egy, a Bibliában szereplő kérdéshez: ....


Pont erre utaltam, mert már akkor felütötte fejét a korai magyarázó tanításokban, hogy a szülő által, annak bűnei ütnek ki a gyermeken.
Amire jézus azt mondta, hogy nem úgy van.
Mármint sem a szélütött, sem a szülei. Hanem Isten Cselekedetei megnyilvánuljanak pl. Mat 11:5, Ján 11:4.
És ez kiterjeszthető a Depresszióra is, hogy témánál maradjak.

Idézet:

Többek közöztt az ilyen mondatok miatt gondolják azt,hogy a kereszténység eredetileg tartalmazta a reinkarnáció hitét is,különben hogyan vetődhetne fel a kérdés,hogy egy vakon született ember a vaksága előtt bűnt követett el??Mikor lett volna erre alkalma??

Szerintem a kereszténység nem tartalmazza, ahogy olvasható is, a tanítványok Izraelita neveltetésük, és tanultságuk szerint tették fel a kérdést. Jézus pedig ezen tanítást a helyére is rakta.

Idézet:

Én személy szerint azt gondolom,hogy létezik reinkarnáció,és így azért már könnyebb magyarázni a született rendellenességeket.
Ugyanakkor nem gondolom azt,hogy pl. a született vaksághoz szörnyű bűnöket kellett elkövetni az illetőnek.A betegségek tanítanak,hozzásegítenek a fejlődéshez,ha az ember nyitott rá,tehát felfogható tanításképpen,vagy akár ajándékképpen is.
A betegség tekinthető áldozatnak is,feláldozunk valamit az alacsonyabb szinteken,hogy mekapjunk,megtanuljunk valamit cserébe magasabb szinteken.Talán ez a gondolat a keresztény tanításoktól sem áll távol.


Tudod a feleségem született mozgássérült. (Habár én így szeretem, ahogy van) És se neki, se nekem halvány lövésünk sincs, miért születet így. Mármint korábbi életből fakadna? C. kérdéskörben.
Inkább az öröklött bűn, avagy eredendő bűn fogalmában. (Édentől) az amit okként eltudunk fogadni.

Jézus azt mondta;Mat 17:12 Illés immár eljött. Valóban Illésről beszélt? Vagy arra jellemző szellemiségről? Mert maga János így válaszolt a kérdésre; Ján 1:21 ’Nem’
Alámerítő János Isten felkentje volt, és az Ő akaratából szólt. Jézus pedig Isten Fia.
Részemről az ellentmondást úgy tudom feloldani, hogy
Jézus Illés szellemiségéről beszélt, és János pedig megmondta, hogy ő nem Illés. Vagyis ebben az esetben nem fedezek fel lélekvándorlást. (Valamint a Biblia szavai is Igazak maradnak.) Ehhez veszem hozzá Ján 9:1,2 ahol ismét csak tagadta Jézus azt, hogy az az ember korábban (előző életében) vétkezett volna.

Más hitekben bizonyára elképzelhető az amit mondasz. Amit nem győzök hangsúlyozni, hogy tiszteletben is tartom, ha valaki abban hisz. Az én hitemben viszont nem fér el ez az elmélet.

Ami a betegség és áldozathozatal függéseit illeti, ugyancsak eltér nézetem ebből a pontból.
Valóban Isten arra vágyna, hogy valaki betegségével hozzon bármi áldozatot? Milyen Isten az ilyen? Vetődik fel bennem a kérdés.
Lehet áldozatokat hozni, ami viszont nem betegségben nyilvánul meg. Pl. hiszek valamiben, ill Valakiben. Hitem által eljutok odáig, hogy az élet bizonyos dolgairól lemondok, vagy vállalok olyasmit amire a hitem sarkal. Egyrészt iránta való szeretetből, hűségből. Vagy olyan dolgokról, amiket amúgy ez a világ elém tár és megszerezhető lenne, (vagy elkövethető) de Ő helyteleníti. Így engedelmességből lemondok arról. De, mindezek a hitem áldozatai.
És sehogy sem tudom az általad felhozott elméletet összerendezni a Biblia szavaival.
Szóval itt véleményeink eltérnek.

És azt hiszem mi is kezdünk eltérni a topik témájától és ismét a reinkarnációnál tartunk...
Habár nyitott vagyok gondolat cserékre, de úgy gondolom, hogy ezen témát jól körbe tárgyaltuk, hacsak fel nem merül valami más szempont is.

Köszönöm. :)

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 06., csütörtök 14:08 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
Lucius,azt hiszem,akkor ezt a témát (legalábbis egy időre) lezárhatjuk,mert más értelmezési keretben gondolkodunk,és így nem tudjuk összevetni a véleményeinket.De azért hasznosnak érzem a beszélgetést.Még annyit,hogy ha nem írom oda minden mondatom elé azt,hogy szerény véleményem szerint,mert sietek,vagy mert (túl) lelkesen érvelek,akkor attól még nem gondolom,hogy az úgy van és kész!:)

Egyetlen dologra még reagálnék.Azt írod:
"Valóban Isten arra vágyna, hogy valaki betegségével hozzon bármi áldozatot? Milyen Isten az ilyen? Vetődik fel bennem a kérdés."

Én ezt nem úgy képzelem,hogy Isten kimondottan vágyna erre,az áldozat szerintem csak egy (gyorsabb) fejlődési lehetőséget hord magában,önmagunk és mások számára.
Szerény véleményem szerint :*: a betegség is lehet áldozat,ugyanúgy,mint a böjt,vagy a szexuális önmegtartóztatás,vagy bármely aszkézis,mely a Test "leküzdésével",inkább úgy fogalmazok,hogy a Test fölött aratott győzelemmel azt hirdeti,hogy a lelki javak,ajándékok értékesebbek,mint a Test örömei.
Azt hiszem,Neked nem kell magyaráznom,hogy pl. egy mozgássérült ember mennyi szeretet tud másokban ébreszteni,milyen csodálatos dolgokra tudja megtanítani embertársait (pl. odafigyelés,önzetlenség,alkalmazkodás,stb.).


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 06., csütörtök 15:47 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
máriamagdolna írta:
....
Azt hiszem,Neked nem kell magyaráznom,hogy pl. egy mozgássérült ember mennyi szeretet tud másokban ébreszteni,milyen csodálatos dolgokra tudja megtanítani embertársait (pl. odafigyelés,önzetlenség,alkalmazkodás,stb.).


És itt tennék egy megjegyzést magam részéről.
A szeretet és szánalom két fogalom. Az asszonyt így szeretem.
Vele hasonló sérültet viszont szánom.
szeretetet akkor ébreszt bennem, ha közelebbi kapcsolatba kerülve megismerem.
Viszont sértültsége miatt a szánalom (hogy ilyen formában van) késztet arra, amiről beszélsz, figyelmesség, alkalmazkodás. De, ezek mind külsőségi megnyilvánulásai tökéletlenségünknek. Mert ki szán meg egy vesebeteget? Ha az kivülről nem látszik, vagy más belső betegségekkel küzdőket?
És ki mondhatja el magáról, hogy Makegészséges, :)

Ha pedig kilépnénk önmagunkból,akkor látnánk; szánalmasak vagyunk.
(Akinek nem inge... És attól máris Bocsánat!)

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 216 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség