Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 23 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
 

kérdésem:
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 20., szerda 19:18 
Offline

Csatlakozott: 2007. jún. 20., szerda 19:01
Hozzászólások: 7
Nekem van egy nagy kérdésem:
Honnan tudom hogy megtértem, vagy egyszerűen, hogy kell megtérni???
Szeretem Istent, tudom mi a célja velem de nem tudom hívő vagyok-e.
Ha jót teszek úgy gondolom magamban, hogy azért teszek jót, hogy tudják én nagy hívő vagyok.
Az szeretnék lenn , de nem tudok!!
Mit tegyek??????????????
:?: :?: :?: :!: :!: :!: :cry: :cry:

Egy ki s 5.-es:Livi


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 20., szerda 20:21 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 13:50
Hozzászólások: 39
Kedves Lívi,

Én a következőképpen éltem meg. Kimondtam, hogy életem "teljes egészében" átadom Jézus Krisztusnak.
A következőkből lehet felismerni:
- meglátod a bűneidet. Amiről korábban nem gondoltad volna, hogy bűn (pl. szexújságok) megérzed, hogy ez undorító. Undorodsz saját magadtól és kidobod. Alázatosan a karjaiba veted magad, hoyg "ments meg Uram engem nyomorult embert"
- Kívánod olvasni az Igét, és egyre jobban megérteni
- Belűlről érzed, hogy megváltott vagy és tudod, hogy téged elfogadtak.
- Várod az Úr Jézus Krisztus eljövetelét
- Értékrendszered "felúlről újjá születik", tudod mondani, hogy "Dicsőség Atyám!". Tiszteled, csodálod Mennyei Édesatyádat és rettegsz a bűntől. Mindazonáltal teszel bűnt néha, de meg is bánod és kéred, hogy bocsásson meg. De alapvetően nem akarsz és sokszor egész jól meg tudod állni, hogy ne kövess el semmiféle bűnt, még a nem helyén való kívánságot sem.
- Mindenkinek megbocsájtasz, mert csak így állhatsz elé, hogy neked is bocsásson meg.
- Az Úr iránti szereteted nem a körülményektől függ, kelljen esetleg mártír módjára meghalnod. Úgy látta jónak és az az Ő akarata. Engedelmes vagy és mindent elfogadsz és eltűrsz jöjjön a kezéből jó vagy rossz. Teljes bizalommal tudsz lenni iránta.

Az újjászületés a gyakorlatban sok minden lehet, elkezdesz önkéntes munkát végezni, pályamódosítást végzel. Attól függ, hogy milyen kegyelmi ajándékot kapsz vele.
- Tudod, hogy a hittel és az akarata szerint vett imádságaidat meghallgatja az Úr és csodálatosan teljesülnek a kéréseid. Mindazonáltal elfog egy bizonyos tehetetlenség érzés, mert nem akarsz olyat tenni ami neki ne lenne kedves. Tehát várod a keze intését, sokszor hallani, hogy mit mond amikor az Igét olvasod, vagy ha belül nyugalmad van akkor érzed, hogy az helyénvaló. Előfordul, hogy hallod a hangját. Olyan mintha valaki szólna a fejedben.

az Alábbi idézetből látni, hogy milyenek a Szentlélek ajándékai:

galatákhoz írt levél 5. rsézből.
19.A testnek cselekedetei pedig nyilvánvalók, melyek ezek: házasságtörés, paráznaság, tisztátalanság, bujálkodás.

20. Bálványimádás, varázslás, ellenségeskedések, versengések, gyűlölködések, harag, patvarkodások, viszszavonások, pártütések,

21. Irígységek, gyilkosságok, részegségek, dobzódások és ezekhez hasonlók: melyekről előre mondom néktek, a miképen már ezelőtt is mondottam, hogy a kik ilyeneket cselekesznek, Isten országának örökösei nem lesznek.

22. De a Léleknek gyümölcse: szeretet, öröm, békesség, béketűrés, szívesség, jóság, hűség, szelídség, mértékletesség.

23. Az ilyenek ellen nincs törvény.

_________________


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 20., szerda 20:29 
Offline

Csatlakozott: 2007. jún. 20., szerda 19:01
Hozzászólások: 7
Köszönöm szépen. Nem tudod mennyít segítettél!!!
Livi


Vissza a tetejére
 Profil  
 

honnan tudod?
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 22., vasárnap 20:20 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Kedves Livi12!

Találkoztam én is pár napja ezzel a kérdéssel!

Bocsáss meg kérlek, hogy így elmentem a kérdés mellett és csak most válaszolok!

Csatlakozom Zé válaszához, és még a magam megtéréséről írnék.

Ami az első: vonzódtam Jézushoz!

Megláttam magam amint élek , és láttam az Ő Szentségét , bűntelen életét!
Volt miből megtérni és ezen megkeseredtem olyannyira hogy maga az élet sem érdekelt már!
Mély fájdalmamban azt mondtam magamban , amit tanácsoltak!

Fordulj oda Hozzá és mond el hogy mi vagy és mi bánt!

Kérd , és bízz Benne, mert nincs helyes ima hit nélkül!
Bízz Benne!

Maga a szabadulás megkönnyebbülése , amikor a válaszát meghallod , meglátod ! Lehullanak a saját köteleid amikor megtapasztalod , hogy Ő érted esedezik az Atyánál!
Ez a pillanat amikor megtapasztalod , örök életedre megmarad, és bármikor , ha elbizonytalanodsz is ehez a pillanathoz visszatérhetsz , és a vádló is befogja a száját mert nem tud becsapni , hogy nem történt meg!
És azután is bízd életed a te Uradra, mindenben!
Meg fogod tapasztalni , hogyan vezeti és segíti az életed!
Ha elolvastad ezt és még bizonytalan vagy , este a kisszobádban borulj le és imádkozz ! Drága Jézus.........
Ő megígérte hogy aki Őhozzá jön senkit el nem utasít!

Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 03., péntek 17:35 
Offline

Csatlakozott: 2007. feb. 05., hétfő 00:14
Hozzászólások: 22
Kedves Livi!

Meg kell valljam, nagyon aranyosnak találom a kérdésed. Tapasztalatom szerint az egész élet egy vándorút. Ebben egy lépcső, egy megálló lehet a megtérés élménye, amikor átalakul az ember gondolkodása, értékrendje, önmagáról alkotott képe. Nem lesz az ember egy csapásra tökéletes, de a megtérés a kezdet, a vége pedig majd a mennyország. A kettő között pedig folyamatos fejlődés. Akkor is, ha éppen nem annak látszik. Ez csakis attól függ, kit követsz az úton. Ha Jézust, a nehezebb idők is javadra válnak. Ha nem őt, a legjobb szórakozás is időszakos menekülés csupán.
A kérdésedre a válasz: ha Jézus követése mellett döntöttél, a te részedet megtetted, megtértél. A formálás Isten dolga. A tied csak annyi, hogy kövesd a Mestert, s bízz benne, hogy jó felé vezet!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 10., péntek 05:23 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2007. jún. 07., csütörtök 14:31
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Monor
Megtérni minden nap meg kell. ...mondja Ákos zenész egy interjújában. Erdélyben Erdőfülén láttam egy kiírást a templomban: "Hinni taníts Uram!"

_________________
Nem is hoztunk semmit-e világra, s nem is viszünk el semmit...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 13., hétfő 20:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Zsolttestvér írta:
Erdélyben Erdőfülén láttam egy kiírást a templomban: "Hinni taníts Uram!"


Bőlcs gondolat,a hitünk erejében van üdvözülésünk kulcsa.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 13., hétfő 20:33 
GABRIEL777 írta:
Zsolttestvér írta:
Erdélyben Erdőfülén láttam egy kiírást a templomban: "Hinni taníts Uram!"


Bőlcs gondolat,a hitünk erejében van üdvözülésünk kulcsa.


érdekes gondolat :)


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 13., hétfő 20:38 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Idézet:
Bőlcs gondolat,a hitünk erejében van üdvözülésünk kulcsa.


Ez egy olyan:

A császárt megölnötök nem kell félnetek jó lesz én nem ellenzem!
ízű írás!
:roll:

Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 05., szerda 16:13 
Offline

Csatlakozott: 2007. jún. 20., szerda 19:01
Hozzászólások: 7
köszönök mindent nagyon nagyon
:*: :?:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 05., szerda 16:14 
Offline

Csatlakozott: 2007. jún. 20., szerda 19:01
Hozzászólások: 7
Én félek a haláltól nagyon!!!!!!!
Mit tegyek????
:?: :?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 05., szerda 16:43 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
Olvasd el Zsid2-t, mert van Szabadulító Jézus Krisztus e rabságból.

Zsid2,15 És megszabadítsa azokat, a kik a haláltól való félelem miatt teljes életökben rabok valának.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 05., szerda 17:25 
Offline

Csatlakozott: 2007. jún. 20., szerda 19:01
Hozzászólások: 7
Tényleg??


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 05., szerda 22:11 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Livi12 írta:
Én félek a haláltól nagyon!!!!!!!
Mit tegyek????
:?: :?


Kedves Livi!

A halálfélelemmel foglalkozik a következő topic, olvasd végig, aztán ott beszélhetünk erről a valóban nem könnyű témáról.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 12., péntek 20:47 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
A „Megtérés, személyes hit – Hitépítő gondolatok, történetek” topikból emeltem át ide Kamillának a ma beírt gondolatokhoz kapcsolódó kérdéseit, s itt válaszolok rá.

Kedves Kamilla!

>>"Nem szolgálhat egy Úrnak ott a szív, ahol két úrnak szolgál a száj."
Ez világos. Például nem szidjuk ok nélkül a másik anyukáját, meg ilyenek. Vagy nem erre gondoltál? Akkor mire? Konkrétan.

Mire gondoltam (konkrétan)? Ha az idézőjel nem tette egyértelművé, akkor most hangsúlyozom, hogy ezek nem az én gondolataim; csak azért nem írom oda, hogy kié, mert a legtöbb esetben nem tudom (olyan könyvből gépeltem ki, ahol ez nem szerepel minden esetben).

Sok minden beleérthető ebbe a gondolatba, az is, amit te említettél (csak zárójelesen: az egy Úrnak szolgáló keresztyén okkal sem szidja a másik anyját), a megszentelt beszéd hiánya, de akár a kétszínűség is, hogy hívő körökben keresztyénként beszél valaki, világi körökben pedig a világi elvárásoknak megfelelve.

>>"Ha valaki nem akar bűnbánatra jutni, akkor mindig készen van az engedetlensége megokolására."
Mi van akkor, ha az ember ténylegigazából őszintén NEM TUDJA, hogy mi engedetlenség, és mi kötelező? Olyan könnyen cserélődnek ezek a kategóriák. És miközben tudom, hogy Isten nem kicseszni akar velem, mégis az az érzésem, hogy mindig az lesz az engedetlenség, amit csinálni fogok, és tökmindegy.

Kamilla, Isten akaratát a Bibliából ismerhetjük, és amikor valaki ismeri az akaratát, és mégsem azt cselekszi, akkor engedetlen Istennek. Ez nem csekély dolog: "Olyan az engedetlenség, mint a varázslás vétke, és az ellenszegülés, mint a bálványimádás.(1Sámuel 15:23)

Nincs tökéletes ember, ezért valamennyi (nem szándékos!) engedetlenség mindenkinél előfordul. Fontos, hogy törekedjünk az engedelmességre. Amikor nem sikerült, és már látjuk is, hogy vétkeztünk, akkor forduljunk Istenhez, valljuk meg, és kezdjünk patyolat tiszta újat Istennel – csodálatos, hogy Isten erre lehetőséget adott Jézus által! (Dávidról azt mondja az Ige, hogy Isten szíve szerint való férfi volt…pedig az ő életében is akadt olyan pont, amikor elvakította a paráznaság bűne, és Isten akarata ellen cselekedett. Miért lehetett mégis Isten szíve szerint való ember? Mert amikor rámutatott a próféta a vétkére, nem takargatta, hanem belátta és megbánta a bűnét!, ezért Isten megbocsátott neki.)

A fenti gondolat azokra vonatkozik szerintem, akik TUDJÁK, vagy legalábbis sejtik, hogy rossz úton járnak, de nem hajlandók ezzel szembenézni, pláne megvallani (mert akkor változtatni kellene, amit nem akarnak); ehelyett takargatják a vétküket, mentegetik magukat (hivatkozás a körülményekre, saját gyengeségére vagy ujjal mutogatás a többi emberre stb.)

>>"Isten az alázatos szívet kegyelmével árasztja el, a kétszínűség felett azonban ítéletet mond."
Én alázatos vagyok, de ha időnként sejtem is, hogy mit hogy kéne gondolni, akkor is csak iszonyatritka kivételes pillanatokban érzem is úgy. Ez kétszínűség?

Mit értesz azon, hogy alázatos vagy? (Úgy értem: mit jelent számodra az alázat?)
Kétszínűség az, amikor valaki más mond, mint amit valójában gondol (Pl. azt mondja: „De jó hogy jöttél!" :) ; És ezt gondolja: "Már megint itt van...!" :( ).
De nem kétszínűség az, amikor az értelmünkkel felfogjuk, tudjuk, hogy mi lenne a helyes, de az érzéseink esetleg épp ellenkező irányba vinnének. (Fiktív példa: tudod, hogy nem helyes megenned a szamócát, mert allergiás vagy rá, de közben iszonyúan szeretnéd megenni. Értelem és érzés (vágyakozás) huzavonája.)
Amikor megértjük (értelem), hogy mi Isten akarata, de az érzelmeink (szív) másfelé húznak, szerinted ilyen esetben melyikre kell hallgatni?

"Mert a szívből származnak a gonosz gondolatok, gyilkosságok, házasságtörések, paráznaságok, lopások, hamis tanúskodások és az istenkáromlások."(Máté 15:19)

"Megfontolás őrködik feletted, értelem oltalmaz téged." (Példabeszédek 2:11)

>>"A leggonoszabb ellenségünk a saját énünk, és saját akaratunk a legnagyobb békerontó."
De miért ilyen hülye a saját akaratunk?

Azért, mert Istentől elszakadt, mindenestől bűnös (ergo: rossz késztetései, „tanácsai” vannak), s ugyanakkor a saját akaratunkra, énünkre a legnehezebb nemet mondanunk.

>>"Istenhez csak egyetlen úton lehet közeledni: a bűntől való teljes és őszinte elfordulás és az Úr Jézusnak való átadás útján."
És aki nem tud, mert egyszerűen képtelen rá?? (persze megint felmerül a kérdés, hogy mégis mi a túró számít bűnnek)

Úgy érted, képtelen arra, hogy ne vétkezzen? A még meg nem tért ember valóban nem tud mást tenni, mint vétkezni. De mindenki megteheti (ha akarja), hogy őszintén Istenhez forduljon a bűneivel, és kérje rá a bocsánatot, elszánva magát arra is, hogy teljesen átadja/alárendelje magát Jézusnak.

Mi számít bűnnek? Elsősorban az, hogy az ember elszakadt Istentől! Azok a gyakorlati bűnök, amikről beszélni szoktunk (pl. hazugság, lopás, paráznaság stb.), ebből az állapotból következnek.
A bűnbeesett ember nem is tudná, mi a bűn, de Isten adta a tíz parancsolatot, hogy legyen egy zsinórmértékünk, amihez viszonyítani tudjuk a tetteinket.
„…a törvényből csak a bűn felismerése adódik.” (Róma 3:20)

>>"Isten sokszor és sokféleképpen üzen nekünk, de egyik szava az utolsó lesz majd."
Ugye nem ez??

Hogy kihez melyik az utolsó szava, nem tudjuk. De azért is, mert nem tudhatod, melyik az utolsó, halálosan komolyan kell venni, amikor szól hozzád.

"Jól vigyázzatok tehát, hogyan éltek; ne esztelenül, hanem bölcsen, kihasználva az alkalmas időt, mert az idők gonoszak. Éppen azért: ne legyetek meggondolatlanok, hanem értsétek meg, mi az Úr akarata." (Efézus 5:15-17)

(Miért gonosz az idő? Mert elmúlik, és nem jön többé vissza.)

B.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 23 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség