Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 390 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 26  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. szept. 05., szerda 22:04 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Shannon írta:
Fony írta:
Köszönöm, Shannon.

Tehát pl. vizsgáljuk meg az olyan - magukat kereszténynek beállító - emberek kinyilatkoztatásait,

akik a természetgyógyászat "gyógyításaiba" belerokkant, tudathasadásos állapotba került emberek élményeit valótlanságnak tartják ugyan,

de a "csakrák és meridiánok" tanait, érzéki megtapasztalásait valóságnak fogadják el.

Valamint nyakatekert okfejtéseiket, miszerint létezne "jó" okkultizmus és rossz okkultizmus.

Valamint vizsgáljuk meg, hogy ha valaki azt állítja, hogy

keresztény,

és Jézus Krisztus kegyelméből él,

akkor az Atya Isten Jézus Krisztusban adatott kegyelme
és a Szent Lélek ajándéka mellett


ugyan mi szüksége lehet a "jó" okkultizmusra?



Kedves Fony!

Végigolvastam az általad bemásolt történetet, és ugyanígy be tudtam volna fejezni magamtól is... félelmetes, mennyire törvényszerű. Csak remélni tudom, hogy kevesen kerülnek ilyen súlyos állapotba.

Egyébként, egy ismerős (ateista - materialista) pszichiáter egyszer azt mondta, ugyanolyan az arány az ezotéria és a különböző keresztény szekták, kis- és nagyegyházak áldozatai között. Ez számomra azt jelenti, hogy minden tanítást fel lehet használni arra, hogy (akár elferdítve vagy idegen erők felhasználásával) mások életét "sikeresen" tönkretegyék.


A kérdésed teljesen jogos, hogy sok keresztény miért fogad el egyúttal kisebb-nagyobb mértékben ezoterikus tanokat is.

Szerintem nem is az a fontos, hogy miért fogadják el pl. a csakrák, szellemek vagy fehérmágia létezését. Természetesen lehetnek olyan tapasztalataik, hogy ezek léteznek. Viszont egyetértek azzal, hogy egy kereszténynek tudnia kell, hogy minderre nincsen szüksége.

Igazad van. Ugyanakkor kérlek, azt is vedd figyelembe, hogy sem általában az életben, sem itt a fórumon nem kizárólag hozzád hasonló, "megpróbált hitű", tökéletes és csalhatatlan keresztényekkel találkozol. Hanem például olyan hozzám hasonló ostobákkal, akik néha tévednek. Előbb kipróbálják, milyen a másik oldalon, és csak ez alapján tanulják meg, hogy veszélyes. És nyilvánvalóan van olyan is, aki még nem értette meg ezt.

Légy szíves, mutass jó példát azzal, hogy elmagyarázod nekik, miért is nem kellene ezotériával foglalkozni, például a saját történeteden keresztül (ha jól értettem)

Vagy inkább én magyarázzam el a saját példámon?

Azt a kérdést meg végképp nem tenném fel, hogy akkor most ezek az emberek valóban keresztények-e. Határozott véleményem van a kérdésről, de ez off topic.

Az illetékes meg el tudja dönteni, mert ismeri az övéit.

(Tényleg, melyik itt a "ki a nagyobb keresztény" topic? Csak mert ott lehetne folytatni...)

Kíváncsian várom a választ!

Shannon




Kedves Shannon!

A fenti hozzászólásomat jobban megérted, ha végigköveted Gabriellel folytatott diskurzusunkat, és ami nem a te inged, azt ne vedd magadra.

Egy kis élcet vélek felfedezni hozzámszólásodban.
Természetesen nem vagyok tökéletes és csalhatatlan, ugyanolyan hozzád hasonlóan ostoba ember voltam (?), mint te, aki okkultizmusba keveredett, de Isten könyörült rajta.
Írod, reméled, hogy kevesen kerülnek ilyen állapotba, mint a történet szereplője.
Reméled, de teszel e érte valamit?
Te voltál már ilyen állapotban?

Hogy miért is nem kell ezotériával, okkultizmussal foglalkozni?
Úgy gondolom, ezt különösebben –ezt a történetet is olvasva (az enyém hasonló volt ehhez) nem kell indokolni.
Azért, mert ilyen állapotba kerülhetnek.

Kipróbálni, kíváncsiságból, milyen a másik oldalon – (írásodban érezhető egy kis lazaság) ……nem biztatnék erre senkit, mert iszonyatos ára van.
Nem mindegy, hogy az embernek a bűneit vetik a tenger mélyére, vagy az embert vetik a bűnei után malomkővel a nyakában.
Bemásoltam egy történetet, ezen kívül nem mondtam ki ítéletet senkire, mégis szúrja némelyek szemét.
Neked is csak azt tudom mondani, nem azokért lett bemásolva a történet, akik okkulni akarnak, hanem azokért, akik okos ember módjára okulni akarnak belőle.

Írod:
"....Egyébként, egy ismerős (ateista - materialista) pszichiáter egyszer azt mondta, ugyanolyan az
arány az ezotéria és a különböző keresztény szekták, kis- és nagyegyházak áldozatai között. ...."


Az IGAZSÁGTÓL való eltévelyedés és áldozataik - , (szándékosan nem szektákat, kis és nagyegyházakat írtam):
Az, hogy a kereszténységen belül is fellelhetők ilyen problémák, azt nem a kereszténység, hanem az attól való eltévelyedés számlájára írnám,
(mint keresztény, ugyanezt ki tudod mondani az ezotériára, okkultizmusra?)
és távolról sem menti fel az ezotériával és okkultizmussal foglalkozókat.

A „Ki a nagyobb keresztény” topikot, ha kedved van nyisd meg, - a magam részéről maradok ott, ahol dolgom van.


üdv
Fony


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 05., szerda 22:11 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
GABRIEL777 írta:
kavics írta:
Idézet:
ezért semmilyen evangéliumot sem hirdetek,elmondom a véleményem Istenről és az Ő akaratáról,ez a vélemény a saját véleményem,


Ezért jött Jézus Krisztus, hogy az ember észre vehesse, hogy nem ő maga az Isten és ne csak észre vegye, hanem Krisztus halála miatt Hozzá is térhessen és feltámadása miatt Vele is maradhasson ÖRÖKKÉ!

Ezt az Evangéliumot bízta rám az Atya, hogy hírdessem és minden keresztyénre, hiszen ennek az igazságnak a valóságából él mindenki, aki az Isten gyermekévé vált Jézus Krisztusban és ebből a Jóhírből kap szabadítást a Sátán, a bűn, a halál és a világ kívánságának börtönéből!


Kedves Péter

Én Jézustól azt tanultam,hogy üdvözülni kizárólag hit álltal lehet kegyelemből,Jézus ,
Istenben levő Lelke álltal.

Ez volt Jézus üzenete,az őt követöknek.

És ha bármi mást is hozzá teszel az üdvözülés feltételeként te vagy bárki más,vagy akár én,mint az üdvözülés feltétele,az már nem Jézus tanítása hanem az önjelölt
messiások fantazmagoriája.

Ezen a fórumon viszont szemlátomást nem az a keresztény aki elfogadja Jézus tanítását az üdvözülés feltételéről és így Jézus lelkét ,hanem az aki elfogadja az önjelölt messiások
feltételeit is,"számukra tetsző cselekedetek,az ember bűneinek a kilistázása ,vizkeresztség,a Biblia teljes egészének szószerinti értelmezésének az elfogadása,mint Isteni kinyilatkoztatás,stb"

Ezek a plussz feltételek viszont már nem Jézustól származnak mint az üdvözülés feltételei hanem a magát "messiásnak"képzelő önhitt emberektől.


─────────────────────────────────────────────────

Gabriel írta:

Kedves Péter

„…Én Jézustól azt tanultam,hogy üdvözülni kizárólag hit álltal lehet kegyelemből,Jézus ,
Istenben levő Lelke álltal….”


Igen, hajszálnyi a különbség, de különbség éppen a LÉNYEGET illetően.

Eddig még más üdvözülési utakról is beszéltél, tehát aki hozzátett valamit Jézus tanításaihoz, az te voltál.
Szinkretizmus egy kis gnoszticizmussal megspékelve.

Így lehet a tiszta vizet zavarossá tenni, a testben kereszthalált halt és testben feltámadt ember Jézus Krisztust, a váltságáldozatot, a bűnök bocsánatát, az Evangélium egyszerű életmentő üzenetét eltüntetni, súlytalanítani.

Így nehezíted meg, hogy azok, akiknek viszont szüksége lenne rá, a maga egyszerűségében hozzájussanak az őket megváltó üzenethez.
Pl. olyan emberek, mint akiről ez a történet szól.

Amit pedig Kavics leírt, abban minden benne van, és semmi nincs benne, amire te itt hivatkozol.
Nincs plusz feltétel, hanem ez maga az Örömhír, Evangélium.
Tehát mellébeszélsz, utána következő Kavicsnak szánt hozzászólásod minden szava rád vonatkozik, nagyon helyesen ismét a saját szavaidon keresztül vagy megítélve.


Folytassuk a történetet >>>>


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 05., szerda 22:17 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
20.
Gál Péter:
A New Age -- keresztény szemmel
http://www.communio.hu/ppek/k407.htm
(Részlet – Tanúságtételek – A pokolból szabadulva)

A megbocsátás

A vásárcsarnokban nem találtam meg a pénztárcám, és én azt hittem, hogy ellopták.
Könnyek között kértem az Jóistent, hogy bocsásson meg a tolvajnak, mert én már nem haragszom rá.

Elôször éreztem azt a megbocsátani tudást, ami a Biblia olvasása közben ragadt rám.

Végiggondoltam életem nehéz helyzeteit.
Sorra bocsátottam meg azoknak, akik ártottak nekem, és bennem nyomot hagyott az ô szeretetlenségük.
Hálát adtam az Úrnak, hogy vérével lemosta rólam bűneim, megtisztított, és különös kegyelmének jeleit mutatta.
Elôlrôl kezdhetem az életem, onnan a gyermekkori tisztaságtól.

Köszönöm, hogy a boldogságtól könnyezni tudtam ismét.

És köszönöm a félelemnélküli új életet, a szabadulást a szorongásoktól.

Köszönöm a boldogságot, mert tudom, hogy az Isten megbocsátott és szeret engem, és ismét tudok szeretni, most már nem csak a szeretteimet, hanem az ellenségeimet is.

Az Úr kegyelmébôl eljutottam végre addig, hogy ha a hívatlan vendégeim fájdalmakkal vagy jeleikkel zaklattak, már nem zavart, és rájöttünk a gyermekemmel együtt, hogy dacolni kell, nem kell róluk tudomást szerezni, nem kell ôket észrevenni, meghallani, nem szabad válaszolni sem beszédben, sem gondolatban,
nem szabad félni,
tisztán kell élni
és nagyon-nagyon közel kell kerülni az Istenhez.
Ez a titka a szabadulásnak.

A vágy, hogy Isten törvényei szerint kezdhessek új életet, rendkívül erôs volt bennem.
Eleinte ezer és ezer gondolat gyötört.

Sok idôbe telt, amíg rájöttem, a Jézus Krisztus rendszerint nem válaszol azonnal.

A felvetett kérdéseimre gyakran csak napok, hetek múlva kaptam meg, immár biztosan Tôle a helyes választ...
Rengeteg ismeret hiányzott, amit meg kellett volna tanulnom a vallásos nevelés kapcsán, ha ebben nôttem volna fel.
Nap mint nap éreztem mennyire hiányzik az ilyen irányú foglalkozás, de mindig taszítást éreztem a templomtól.

(folytatás következik) >>>


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 05., szerda 22:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Fony írta:
GABRIEL777 írta:
kavics írta:
Idézet:
ezért semmilyen evangéliumot sem hirdetek,elmondom a véleményem Istenről és az Ő akaratáról,ez a vélemény a saját véleményem,


Ezért jött Jézus Krisztus, hogy az ember észre vehesse, hogy nem ő maga az Isten és ne csak észre vegye, hanem Krisztus halála miatt Hozzá is térhessen és feltámadása miatt Vele is maradhasson ÖRÖKKÉ!

Ezt az Evangéliumot bízta rám az Atya, hogy hírdessem és minden keresztyénre, hiszen ennek az igazságnak a valóságából él mindenki, aki az Isten gyermekévé vált Jézus Krisztusban és ebből a Jóhírből kap szabadítást a Sátán, a bűn, a halál és a világ kívánságának börtönéből!


Kedves Péter

Én Jézustól azt tanultam,hogy üdvözülni kizárólag hit álltal lehet kegyelemből,Jézus ,
Istenben levő Lelke álltal.

Ez volt Jézus üzenete,az őt követöknek.

És ha bármi mást is hozzá teszel az üdvözülés feltételeként te vagy bárki más,vagy akár én,mint az üdvözülés feltétele,az már nem Jézus tanítása hanem az önjelölt
messiások fantazmagoriája.

Ezen a fórumon viszont szemlátomást nem az a keresztény aki elfogadja Jézus tanítását az üdvözülés feltételéről és így Jézus lelkét ,hanem az aki elfogadja az önjelölt messiások
feltételeit is,"számukra tetsző cselekedetek,az ember bűneinek a kilistázása ,vizkeresztség,a Biblia teljes egészének szószerinti értelmezésének az elfogadása,mint Isteni kinyilatkoztatás,stb"

Ezek a plussz feltételek viszont már nem Jézustól származnak mint az üdvözülés feltételei hanem a magát "messiásnak"képzelő önhitt emberektől.


─────────────────────────────────────────────────

Gabriel írta:

Kedves Péter

„…Én Jézustól azt tanultam,hogy üdvözülni kizárólag hit álltal lehet kegyelemből,Jézus ,
Istenben levő Lelke álltal….”


Igen, hajszálnyi a különbség, de különbség éppen a LÉNYEGET illetően.

Eddig még más üdvözülési utakról is beszéltél, tehát aki hozzátett valamit Jézus tanításaihoz, az te voltál.
Szinkretizmus egy kis gnoszticizmussal megspékelve.

Így lehet a tiszta vizet zavarossá tenni, a testben kereszthalált halt és testben feltámadt ember Jézus Krisztust, a váltságáldozatot, a bűnök bocsánatát, az Evangélium egyszerű életmentő üzenetét eltüntetni, súlytalanítani.

Így nehezíted meg, hogy azok, akiknek viszont szüksége lenne rá, a maga egyszerűségében hozzájussanak az őket megváltó üzenethez.
Pl. olyan emberek, mint akiről ez a történet szól.

Amit pedig Kavics leírt, abban minden benne van, és semmi nincs benne, amire te itt hivatkozol.
Nincs plusz feltétel, hanem ez maga az Örömhír, Evangélium.
Tehát mellébeszélsz, utána következő Kavicsnak szánt hozzászólásod minden szava rád vonatkozik, nagyon helyesen ismét a saját szavaidon keresztül vagy megítélve.


Folytassuk a történetet >>>>




veszélyes vizekre evezel Fony,amikor tagadod,hogy üdvözülni Jézus,Istenben levő Lelke álltal lehet kegyelemből,hitáltal .

Mert amikor ezt megtagadtad,akkor JézusLelkére mondtál nemet,a kegyelem elfogadására mondtál nemet és egészében vével Jézusban való hitre mondtál nemet.



Ami meg Péter"kavics"írását illeti, az üdvözülés feltételéről arról azt mondtam,hogy az egy az egyben az amit én írtam,"csak" bővebben.

A mostani írásod alapján csak szánni tudlak Fony,mert annak az embernek akinek az igazság helyett a másikkal való szembenállás a fontosabb az valóban csak szánni való.

Téged a gyülölet hozott ide és az is tart itt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 05., szerda 22:47 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Saját magad ítéled meg minden szavaddal, amíg az Evangélium üzenetére mondasz nemet, és az ellen teszel.
Szánd magad, mert szükséged lesz rá, ha nem térsz meg.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 05., szerda 23:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Fony írta:


Kedves Shannon!


Írod:
"....Egyébként, egy ismerős (ateista - materialista) pszichiáter egyszer azt mondta, ugyanolyan az
arány az ezotéria és a különböző keresztény szekták, kis- és nagyegyházak áldozatai között. ...."


Az IGAZSÁGTÓL való eltévelyedés és áldozataik - , (szándékosan nem szektákat, kis és nagyegyházakat írtam):
Az, hogy a kereszténységen belül is fellelhetők ilyen problémák, azt nem a kereszténység, hanem az attól való eltévelyedés számlájára írnám,
(mint keresztény, ugyanezt ki tudod mondani az ezotériára, okkultizmusra?)
és távolról sem menti fel az ezotériával és okkultizmussal foglalkozókat.


Kedves Fony

A mostani válaszod amit Shanonnak írtál is jól mutatja kétszinüséged.

Hogy mennyire is,ennek a topicnak a cime nem ezotéria és nem is okultizmus,hanem
az,hogy természetgyógyászat.

És te nem az okultizmus és ezotéria áldozatairól beszélsz,hanem azt mondod,hogy a természetgyógyászat áldozatai.

Tehát amig a kereszténységgel kapcsolatba került tudathasadásos emberek állapotát"jogossan",nem róvod fel a kereszténység büneként,addig a magukat természetgyógyászoknak való csaló emberek áldozatainak a tudathasadásos állapotát,már a természetgyógyászat hibájaként jelölöd meg,és még véletlenül sem a csalók hibájaként.

Ez is azt mutatja,hogy mennyire nem érdekel
a valóság,megelégszel azzal,hogy találj egy embert vagy embercsoportot akit lehet gyülölni,és akikről lehet általánosságban
valótlanságot állítani,hisz szerinted minden
természetgyógyász okultista .

Ha az érvelésed igaz lenne,akkor a keresztényszekták áldozatai is mondhatnák,hogy minden keresztény okultista is egyben.

Sajnálom,hogy nem érted...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 05., szerda 23:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Fony írta:
Saját magad ítéled meg minden szavaddal, amíg az Evangélium üzenetére mondasz nemet, és az ellen teszel.
Szánd magad, mert szükséged lesz rá, ha nem térsz meg.


Én nem az evangélium üzenetére mondok nemet,hanem Fony üzenetére.

Ez a kettő számomra pedig nem egy és ugyan az,habár önjelölt messiások akiknek a szavát elkell fogadni,hogy megtértnek mondhassuk magunkat,mindig is voltak és lesznek is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 06., csütörtök 04:56 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
Gabriel777-től már egy ideje várjuk a nem okkult természetgyógyászok listáját rendelési hellyel együtt, de eddig nem sikerült neki eget se találni. Segítségül olyat kell mondania, aki nem ír fel homeopátiás készítmény, mert a homeopátiás szerekben a hatóanyag úgy fel van higitva, hogy mpondjuk 1000 adagban egyben fordul már csak elő. Ugyanakkor rázás és ráolvasás okkult technikát használnak hozzá. Vagyis gonosz szellemi megkötözötttséggel működnek. Szerintem Gabriel777 annyira lejáratja itt magát azzal, hogy refomrátuis fórumon az igével komolyabban foglalkozó református embereket akar kioktatni, hogy az már szánalmas. Itt van már közel 1100 hozzászólása, de még mindig fogalma sincs az alapokról, de nem szűnik meg például Fony-t gyülölködéssel vádolni. Most már én is azt mondom semmi keresnivalója ezen a fórumon. Hol van oylan eset, amikor kiigzítást elfogadta volna? Inkább még tett rá egy lapáttal és egészen másról írt. Ideje elköszönni tőle, s szerintem minimum bojkottálni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 06., csütörtök 12:22 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 11., szerda 13:59
Hozzászólások: 496
Tartózkodási hely: Kassa kerülete
Gabriel, nem szeretnék a válasszal adós maradni.
Nézeteddel nem szállok vitába, de nem értek veled egyet.
Viszont amilyen bántó szavakat, vádakat használsz más kedves testvéremre, az felháborító! Mert engem is bántasz vele! Ezért szólaltam fel.

_________________
Én választottalak titeket.. Jn 15,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 06., csütörtök 14:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
najda írta:
Gabriel, nem szeretnék a válasszal adós maradni.
Nézeteddel nem szállok vitába, de nem értek veled egyet.
Viszont amilyen bántó szavakat, vádakat használsz más kedves testvéremre, az felháborító! Mert engem is bántasz vele! Ezért szólaltam fel.


Kedves Najda

A válasszal adós,maradtál,mivel a konkrét kérdésemre egyre sem válaszoltál.

De a felszólalásod indokát,a te szemszögedből megpróbálval nézni megértem.

Pétert"kavicsot" én is szeretem,a kritikai észrevételem mellett ezért is írtam,hogy nem kétlem a jó szándékát.

A birálatom viszont jogosnak tartom .

Szeretettel gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 06., csütörtök 14:52 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Ha valakit érdekel keresztyén orvos véleménye is a homeopátiáról, az alábbi linkre kattintva talál ilyet :

http://www.igen.hu/index.php?pg=archivu ... 8672&l=401


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 06., csütörtök 15:12 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
Boglárka írta:
Ha valakit érdekel keresztyén orvos véleménye is a homeopátiáról, az alábbi linkre kattintva talál ilyet :

http://www.igen.hu/index.php?pg=archivu ... 8672&l=401



Köszönöm a cikket,számomra hasznos volt.Elég sok gondolat fogalmazódott meg a fejemben a cikkel kapcsolatban,de egyelőre nem zúdítom rátok.
Azt viszont megköszönném,ha valaki leírná nekem röviden,hogy hogyan értendő az a szó,hogy karizma?(cikkben szerepel)Köszönöm!

Nem állom meg,hogy egy gondolatot a cikkel kapcsolatban meg ne ejtsek.Szerepelt a vége felé egy ilyen mondat benne:
"Csakhogy aki, tudatosan vagy
öntudatlanul, egy ismeretlen szellemi tényező felé fordul, megnyitja tudatát a
leselkedő démoni hatalmak előtt"

Érdekes végiggondolni,hogy mit jelent ez a mondat.Én úgy értelmezem,hogy az ilyen illető kockázatot vállal és vállalja az esetleges (!) megkísértések lehetőségét is.Amelyeknek viszont kívánatos esetben ellen tud állni.Kérdés,hogy aki az Isten szavát követi,az tökéletes biztonságban van e,az védve van e mindenféle démoni erőtől,megkísértéstől.Végsősoron még Jézust is megkísértették,tehát az Ő tudata is meg volt nyitva a démoni erők előtt (megjegyzem Buddhát is megkísértette Mara).Tehát elkerülhető e a megkísértés?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 06., csütörtök 15:16 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Máriamagdolna!

"Bár távoli a hasonlat,de a boszorkányüldözéseknek is volt úgymond "megalapozott oka",mégis rengeteg ártatlan asszony,gyermek (és férfi) égett el borzalmas kínok közepette máglyán. Szerintem a keresztény orvosok is tévedhetnek olykor."

Valóban nagyon óvatosnak kell lenni, mert a középkori hatalmi vallás sok tudománnyal kapcsolatos dolgot démonizált. Az is igaz, hogy az orvosok is tévedhetnek.

A homeopátiás szereknél a legegyszerűbb a kontrollcsoportos vizsgálatokra hivatkozni. Ha egy gyógyszer tudományosan bizonyítható, hogy hatásos - akkor ezt a hatást kettős vak tesztben is produkálja. Ami miatt az orvosok (nem csak a keresztény orvosok, hanem az ateista orvosok sokasága is) elveti, az az, hogy ezeknek a szereknek a mérhető hatása az a placebó hatás.

Ebben az újságban van egy jó cikk erről: http://keresztenyorvosok.echt.hu/ebl/sh ... f?ID=47120

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 06., csütörtök 15:24 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
>Én úgy értelmezem,hogy az ilyen illető kockázatot vállal és vállalja az esetleges megkísértések lehetőségét is.

Én a veszélyt sokkal nagyobbnak látom. Sátán és a démonok sokkal nagyobb intelligenciával, hatalommal rendelkeznek mint mi. Isten húzott egy vonalat, és azt mondta, ezt ne lépd át ember, mert ott már védtelen vagy. Mert alapban nem hagyja Isten, hogy a nálunk hatalmasabb démonok kényük-kedvükre játszanak velünk, egyfajta védettséget élvezünk. De ha azt monjduk Istennek, hogy: Én akkor is kipróbálom. Isten nem fog lekötözni, megtehetem. De előre figyelmeztetett. És a démoni világba belekóstolt, de onnan szabadult emberek ezreinek lehet olvasni beszámolóit (nem csak olyat, aki skizofrén lett) amik számomra hitelesen igazolják, hogy a nyereségnek, amit Sátán ígér, sokkal súlyosabb az ára, amit fizetni kell érte. /Ismerőseimen látom, akik ebbe belementek, és most is benne vannak/ Annyi annyi megrázó példát tudnák mondani.

A kockázat nem a megkísérthetőségben rejlik - mert enélkül is kísérthetőek vagyunk. A kockázat, hogy a védettségünket Isten hatalma alól egy másik hatalom alá rendeljük.

Jézus megkísértése sem annak volt a következménye, hogy Ő valaha is átlépte volna ezt a fent említett vonalat, hanem emberré lett, és ennek következtében lehetett őt kísérteni.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 06., csütörtök 15:42 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves G7!

>De az olyan jó amikor van párszáz orvos és az összes keresztény orvos nevében mondja el a véleményét.

Most azt hiheted, hogy heccelni akarlak, pedig a legőszintébben nem - de ha valaki keresztény, akkor elfogadja a Bibliát, minden betűjével, Isten parancsának. Ha elfogadja, akkor eléggé egységes álláspontja lesz azokkal, akik szintén elfogadják. Ez logikus, nem? (amúgy tényleg nem értem, hogy ettől a kérdéstől miért szoktál berágni rám, már priviben is akartam kérdezni - ha tudsz róla indulatmentesen írni, akkor esetleg kitérhetnél erre is)

>Egyébként továbbra is várom azt az Igét amiből arra lehet következtetni,hogy démonok lehetnek ásványokban?

A felvetés is butaság. Nem attól rossz a homeopátia, hogy démonizált anyagok vannak benne, hanem, hogy az amúgy hatástalan eszközhöz -más- hatalom segítsége társul, amikor a placebó hatásnál erősebb eredményeket produkál. Olyan ez mint az inga, vagy a jósgömb, ami magában csak egy pálca, vagy egy sima üveggömb, amiben nem lakik démon - de ha valaki ördögi praktikákra használja, akkor -a konkrét tárgy mibenlététől függetlenül- az illető ezen keresztül kerül kapcsolatba a szellemi világgal.

És ahogy a jósgömb, vagy a varázs nem tudom én mi sem tud kettős-vak kontroll csoportban jól szerepelni, vagyis a tudományos vizsgálat során lelepleződik - de egyes emberek esetében, egyes emberek kezében bizony nagyon is hatékony.

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 390 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 26  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség