Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 87 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. szept. 10., hétfő 10:21 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves G7!

Az a baj, hogy ez az álságos nekem is találó szónak tűnik (bár nyilván ezen meg lehet sértődni) de olyan tekintetben látok lavírozást nálad, hogy az ÓSZ az alapból elavult, Pál az nem elég tiszta, de ha éppen úgy akarsz érvelni, akkor meg a rabbik véleménye is OK. Tehát most éppen jobban adsz a ÓSZ magyarázók véleményére, mint magára az Igére. (holott, ha a rabbik elég tiszták, akkor előbb nézzük meg az ide vonatkozó összes igét, ami még tisztább forrás) Tehát látszólag igei érveket vársz, de mikor egy bármilyen kérdésben kapsz 20 igét - akkor bármikor azt mondod, hogy jó, de ezt emberek írták le, te nem hiszed, hogy ez Isten parancsa csak hogy konkrét legyek lsd. megkövezés.Ha ezt sértődés nélkül meg tudod tenni, akkor érdekelne, hogy hogy látod a kérdést.

Ha akarod, átviheted a választ a Beszéljük meg mi esett rosszulba, mert még további gondjaim is vannak - csak nem akarom egyszerre rád terhelni.

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 10., hétfő 10:36 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Indu írta:
Kedves Cilla!

Az általad idézett cikkhez csak annyit fűznék hozzá - hogy a mai zsidó gyakorlatból visszakövetkeztetni arra, hogy keresztényként nekünk mi a helyes - teljesen tévút. Fáj leírnom, de a mai zsidó egyház és a katolikus egyház között a dogmatikusságban, és a Biblia mint zsinórmérték kérdésében igen nagy a hasonlóság. Ma egy átlag zsidó hívő inkább a Talmudot (ami nem a Biblia, hanem annak értelmezése), és annak magyarázatait olvassa, meg a Tórát (Mózes 5 könyvét) de a többi Bibliai könyv eléggé hanyagolva van.

Abban egyetértek veled, hogy a református egyház eltartását hirtelen a hívők kezébe adni - igen nagy nehézségeket vetne fel. De azt is vallom, hogy az önfenntartás nagy áldás lenne (nem vagy lekenyerezve az államtól, nem fügsz az aktuális politikai rendszertől stb)

Üdv:
Indu



Szia Indu!
Ezt a cikket csak azért másoltam be, mert szóba került, hogy a zsidók fizetnek-e tizedet.

Azon gondolkodtam, hogy pl. mindketten fizetünk tizedet.Te úgy gondolod, hogy önkéntes, de mégsem, én úgy gondolom, hogy abszolút önkéntes.
Változtat ez valamin? :D

Azért szeretnék Neked bemásolni egy kis írást a tizeddel kapcsolatban.

A Szentírás szavai szerint az Örökkévaló kiemelte Lévi törzsét, hogy ők lássák el Erec Jiszraélban (Izrael országában) a közigazgatási feladatokat: ők voltak a hivatalnokok, a rendőrök, a betegápolók, a tűzoltók, (békeidőben) a katonák, valamint a Szentély kiszolgáló személyzete. Közülük kerültek ki azok, akik a “leviták kórusát” alkották, ők játszottak a különféle hangszereken, amelyek a Szentélyt oly híressé tették. (Nem véletlen, hogy számos zsoltár szerzőjeként a Lévi törzs tagjait nevezi meg a Szentírás.) Mivel azonban a leviták nem kaphattak földet Izraelben (talán éppen azért, hogy hatalmukkal visszaélve, meg ne növeljék azt), ezért aztán közszolgálatuk fejében Izrael egyéb törzsei a mező termésének egytizedét adták nekik.

A Tóra által előírt tizedet (maaszér) sem teljes egészében használhatták fel a leviták: "a tized tizedét" (maaszér min hamaaszér), tehát az egész termés egy százalékát ugyanis a papoknak (kohénok, Áron főpap leszármazottai) kellett továbbítaniuk. A kohénok látták el a Szentély szolgálatát, s ők töltötték be napjaink főhivatalnokainak, orvosainak szerepét is. Az átlagember, persze, mivel az adó nem volt elviselhetetlen, boldogan teljesítette a Tóra törvényét, sőt, számtalan adományt is felajánlott (héberül trumá) a Szentély és tisztségviselői számára…


Tehát a léviták kapták a tizedet, és a tizednek a tizedét a papok, akik ugye nem örökölhettek, földjük sem lehetett.

Üdv szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 10., hétfő 10:55 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Cilla!

>Te úgy gondolod, hogy önkéntes, de mégsem, én úgy gondolom, hogy abszolút önkéntes.
Ezért zavart, hogy G7 állandóan úgy reagált az írásomra, mintha egyszer is azt írtam volna, hogy nem önkéntes. Cilla, teljesen önkéntes. Maximálisan. Amiről írni próbáltam lányos zavaromban, hogy igei-e. De gondolom te is igeinek tartod, ha fizeted :)

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 10., hétfő 11:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Indu írta:
Kedves G7!

Az a baj, hogy ez az álságos nekem is találó szónak tűnik (bár nyilván ezen meg lehet sértődni) de olyan tekintetben látok lavírozást nálad, hogy az ÓSZ az alapból elavult, Pál az nem elég tiszta, de ha éppen úgy akarsz érvelni, akkor meg a rabbik véleménye is OK.

Kedves Indu


Ritkán sértődöm meg,az álságos szó használatán sem tettem,főleg,hogy nem éreztem rám vonatkozóan találónak.
Így csak megmosolyogtam :D



A Te okfejtéseden sem sértődtem meg,aki valóban elolvasta az eddigi hozzászolásaim és meg is értette,az pontossan tuddja,hogy nem a rabbik véleménye volt az
ami alapján a tizedről véleményt mondtam.

Hisz jóval azelött már leírtam arról a véleményem.
És azt is,hogy miért gondolom azt.

Egyébként,most én is visszakérdezhetnék,hogy neked a rabbik véleménye a tizedről miért nem hiteles ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 10., hétfő 12:18 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Indu írta:
Kedves Cilla!

>Te úgy gondolod, hogy önkéntes, de mégsem, én úgy gondolom, hogy abszolút önkéntes.
Ezért zavart, hogy G7 állandóan úgy reagált az írásomra, mintha egyszer is azt írtam volna, hogy nem önkéntes. Cilla, teljesen önkéntes. Maximálisan. Amiről írni próbáltam lányos zavaromban, hogy igei-e. De gondolom te is igeinek tartod, ha fizeted :)

Üdv:
Indu


Kedves Indu!
Úgymint tized, azt nem fizetek, mert még mindig az a véleményem, hogy ez a törvény Izrael népének adatott, de javaimból, van amikor tizedet vagy többet vagy kevesebbet adok a gyülekezetnek.
Amúgy én értem Gabrielt.

Na megyek dolgozni, mert tizednyit sem kapok, ha elkések. :D

Szép napot Nektek!Üdv szeretettel cilla



Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 10., hétfő 16:11 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2007. jún. 08., péntek 17:52
Hozzászólások: 82
Tartózkodási hely: Sweet home:)
Sziasztok.

Minden hozzászólást köszönök.

Sok egészségtelen tanítás hallottam karizmatikus körökből, melyek gyökere a siker evangélium tanaiban rejlett.
Nehezen tud az ember szívből tizedet fizetni, mikor azt hallja, hogy hááát lehetsz áldott, de ha tizedet fizetsz, na akkor csak úgy rádszakad.
Ha pedig nem fizetsz, akkor biztos azért vagy ebben a helyzetben.

Kérdem én, ki ne akarna áldott lenni? És ha ez az útja, nosza fizessük.
Ám mivel nem szívből, hitből fakadó cselekedet, nem sokáig tart a lelkesedés.

Aztán persze nem mer leállni a fizetésével, mert hát a tized az Úré, mit kapok a fejemre, ha nem adom oda?

Szóval lehet ám visszaélni az Igével de rendessen.

Ám hol van már ekkor a szabadság?

Ha az emberben nincs vágy, szívből; (mert áldani akar általa) hogy adjon, akkor ne adjon.
Bármit tesz, kárhoztatás nélkül tegye. A szívek vizsgálóját amúgy sem lehet átvágni.

_________________
Róma 9/5


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 10., hétfő 20:00 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
Történt egyszer Kárpátalján, hogy Zimányi Józsi bácsitól még fiatalon megvonták a fizetését, hogy ellehetetlenítsék. Összefogott azonban 12 lelkész társa s összeadták a tizedjüket és neki adták. Így 120%-os fizetése lett, az átlagot nézve.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 10., hétfő 22:14 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves G7!

"Egyébként,most én is visszakérdezhetnék,hogy neked a rabbik véleménye a tizedről miért nem hiteles ?"

Mert ha a rabbik véleményére adnék, akkor Jézus sem ismerném el Messiásnak. Pedig az is a elég egyértelműen benne van a Bibliában. Mert látván nem látnak, és hallván nem hallanak, sem nem értenek.

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 11., kedd 00:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Indu írta:
Kedves G7!

"Egyébként,most én is visszakérdezhetnék,hogy neked a rabbik véleménye a tizedről miért nem hiteles ?"

Mert ha a rabbik véleményére adnék, akkor Jézus sem ismerném el Messiásnak. Pedig az is a elég egyértelműen benne van a Bibliában. Mert látván nem látnak, és hallván nem hallanak, sem nem értenek.

Üdv:
Indu

Kedves Indu

Úgy gondolod,hogy a zsidók egy ószövetségi Igét sem képessek helyessen értelmezni,azért mert Jézust nem tartják messiásnak ?

Ha viszont a rabbik attól,függetlenül,hogy Jézust nem tartják messiásnak,azért képessek helyessen is értelmezni ószövetségi Igéket ,
akkor miért ne lehetne közöttük az is amit a tizedfizetésről írtak ?


Vagy,úgy is feltehettem volna a kérdést,hogy az a keresztény aki Jézust,messiásnak tartja,az talán minden ószövetségi Igét pontossan és helyessen értelmez ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 11., kedd 06:27 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves G7!

A kérdésed logikus, a válaszra már egy korábbi hsz-emben utaltam, amikor is azt írtam, hogy a zsidó és a katolikus egyház jelenlegi állapota között nagy a hasonlóság. Mindkét vallás merev dogmarendszert épített ki, a Bibliai igéket körülvett bőséges magyarázatokkal, majd a magyarázókat újabb magyarázók magyarázzák - és már nem a tiszta igéről folyik a diskurzus. Hogy egy példával illusztráljam, kezemben volt egy zsidó fiataloknak szóló újság, ami egyetlen hittel kapcsolatos kérdést fejtegetett, ami pedig ez volt: A Talmud szerint szabad-e az űrbe utaznunk.

Persze a protestánsok állapotát sem látom rózsásnak, valószínűleg ez a fajta dogmatizmus előbb-utóbb minden mozgalomban felüti a fejét. Bővebben lsd. protestáns ortodoxia.

És hogy valami pozitívval fejezzem be, nyilván a zsidók és a katolikusok (és a protestánsok :) között is vannak, akik visszanyúlnak a gyökerekhez, a Bibliához, és ha mindezt nyitott szívvel teszik, Isten hatalmas csodákra vezeti őket. (Így volt ez pl Luther esetében - akit próbáltak lebeszélni a Biblia olvasásról, de nem hagyta magát)

Üdv:
I.

_________________
Várván ama boldog reménységet


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Indu 2007. szept. 11., kedd 20:38-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 11., kedd 20:29 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Gabriel írta:

Úgy gondolod,hogy a zsidók egy ószövetségi Igét sem képessek helyessen értelmezni,azért mert Jézust nem tartják messiásnak ?


Így van.
Éppen a Lényeget, ŐT, az ÚR Jézus Krisztust nem látják és hallják.

Jézus mondja:

Jn. 5,37
De az Atya is, aki elküldött engem, bizonyságot tett rólam. Az ő hangját nem hallottátok soha, arcát sem láttátok,
Jn. 5,38
és az igéje sincs meg bennetek maradandóan, mert abban, akit ő elküldött, nem hisztek.
Jn. 5,39
Ti azért kutatjátok az Írásokat, mert azt gondoljátok, hogy azokban van az örök életetek: pedig azok rólam tesznek bizonyságot,
Jn. 5,40
és mégsem akartok hozzám jönni, hogy életetek legyen.
Jn. 5,41
Én nem fogadok el dicsőséget emberektől,
Jn. 5,42
rólatok viszont tudom, hogy nincs meg bennetek az Isten szeretete.
Jn. 5,43
Én az Atyám nevében jöttem, mégsem fogadtatok be; ha más a maga nevében jön, azt befogadjátok.
Jn. 5,44
Hogyan tudnátok hinni ti, akik egymástól fogadtok el dicsőséget, de azt a dicsőséget, amely az egy Istentől van, nem keresitek?
Jn. 5,45
Ne gondoljátok, hogy én foglak vádolni benneteket az Atyánál. Van, aki vádol benneteket: Mózes, akiben ti reménykedtek.
Jn. 5,46
Mert ha hinnétek Mózesnek, hinnétek nekem: mert énrólam írt ő.
Jn. 5,47
Ha pedig az ő írásainak nem hisztek, akkor az én beszédeimnek hogyan hinnétek?”

---------------------

2Kor. 3,14
De az ő gondolkozásuk eltompult, mert az Ószövetség felolvasásakor ugyanaz a lepel mind a mai napig felfedetlenül megmaradt, mivel az csak Krisztusban tűnik el.
2Kor. 3,15
Sőt mindmáig, valahányszor Mózest olvassák, lepel van a szívükön.
2Kor. 3,16
De ha majd megtérnek az Úrhoz, elvétetik a lepel.
2Kor. 3,17
Az Úr pedig a Lélek, és ahol az Úr Lelke, ott a szabadság.
2Kor. 3,18
Mi pedig, miközben fedetlen arccal, mint egy tükörben szemléljük az Úr dicsőségét mindnyájan, ugyanarra a képre formálódunk át az Úr Lelke által dicsőségről dicsőségre.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 02., péntek 20:21 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Szegények, gazdagok

“Ha vasárnaponként szétnézek a szószékről, - mondotta egy igehirdető – és látom a hívek drága öltözetét, önkéntelenül felmerül előttem a kérdés: Hol vannak ma a szegények? Ha pedig ugyanazon a napon az igehirdetés után megtekintem a perselypénzt, akkor azt kérdezem magamtól: Hol vannak ma a gazdagok?”


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 04., vasárnap 17:37 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Nem számíttatik be

Aranypénzt dobott valaki a körülhordozott perselybe a szándékolt 10 fillér helyett. Észrevette tévedését, vissza akarta kérni az aranyat. A kegyes adakozó végül is feladta a harcot, és búsan sóhajtott fel: “No legalább az Úr majd javamra írja ezt az aranyat.” “Tévedés – mondta a perselyes – Önnek az Isten abból az aranyból csak a tíz fillért fogja beszámítani, amit valójában adni akart.”


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 11., vasárnap 12:46 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
http://www.elizeus.atw.hu/

az idevágó rész címe:tized, vagy adakozás

más igei dolgokban is segíta hályogot lekaparni a szemekről!

ja van egy kitétele !! akiknek az megvan azok értik amit ír a többieknek, el kéne gondolkodni az ENGEDELMESSÉG ALÁZAT és HIT fogalmán az életükre nézve!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 11., vasárnap 14:17 
Szia Tamás!

Hogy vagy?

A fejlécben feltünő képek igen zavarók egy ilyen oldalon!
Miért vannak ott?

Szombat kontra vasárnap témát olvastam és ez az Ige jutott eszembe:

Galata 4.
3. Azonképen mi is, mikor kiskorúak valánk, a világ elemei alá voltunk vettetve szolgaként:
4. Mikor pedig eljött az időnek teljessége, kibocsátotta Isten az ő Fiát, a ki asszonytól lett, a ki törvény alatt lett,
5. Hogy a törvény alatt levőket megváltsa, hogy elnyerjük a fiúságot.
6. Minthogy pedig fiak vagytok, kibocsátotta az Isten az ő Fiának Lelkét a ti szíveitekbe, ki ezt kiáltja: Abba, Atya!
7. Azért nem vagy többé szolga, hanem fiú; ha pedig fiú, Istennek örököse is Krisztus által.
8. Ámde akkor, mikor még nem ismertétek az Istent, azoknak szolgáltatok, a mik természet szerint nem istenek;
9. Most azonban, hogy megismertétek az Istent, sőt hogy megismert titeket az Isten, miként tértek vissza ismét az erőtelen és gyarló elemekhez, a melyeknek megint újból szolgálni akartok?
10. Megtartjátok a napokat és hónapokat és időket, meg az esztendőket.
11. Féltelek titeket, hogy hiába fáradoztam körültetek.

12. Legyetek olyanok, mint én; mert én is olyanná lettem, mint ti: atyámfiai, kérlek titeket, semmivel sem bántottatok meg engem.
13. Tudjátok pedig, hogy testem erőtelensége miatt hirdettem néktek az evangyéliomot először.
14. És megkísértetvén testemben, nem vetettetek meg, sem nem útáltatok meg engem, hanem úgy fogadtatok, mint Istennek angyalát, mint Krisztus Jézust.
15. Hová lőn tehát a ti boldogságotok? Mert bizonyságot teszek néktek, hogy ti, ha lehetséges volt volna, szemeiteket kivájván, nékem adtátok volna.
16. Tehát ellenségetek lettem-é, megmondván néktek az igazat?


Vissza a tetejére
  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 87 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség