Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 348 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. szept. 13., csütörtök 13:10 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
"oké... és egy férj, aki tud olyan lenni, mint a BARÁTNŐD?"

Attól függ. Egy ffinak sztem nagyobb erőfeszítés egy nő hosszabb lélektani fejtegetését meghallgatni, vagy a játszótéren történt dolgokat :) /bár kölcsönösen egy nőnek meg a műszaki témák fekszenek kevésbé - pláne, ha részletesen kell hallgatni/ Ha ebben olyan, mint egy barátnő, az nem baj. De ha smink tippekről akar értekezni, az már más kérdés. (bár lehet, hogy rossz a példa, mert ez engem sem érdekel - és lehet, hogy ha egy lányt érdekel a smink-tipp, akkor jó néven veszi a férje ilyen érdeklődését - nem tom, de nem tűnik valószerűnek)

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 13., csütörtök 13:41 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
exrefis írta:
Talán azért nem tolonganak a férfiak, mert a kérdés túlságosan teoretikus. :)


Hja, igaz! :) , de beszélgetésindítónak azért talán elmegy. Egyébként tényleg kíváncsi voltam rá, mennyire fontos a férfiaknak az, hogy a feleségük olyan valaki legyen, akivel mindent meg tudnak beszélni.

exrefis írta:
2. A jó házasságnak nem ez a feltétele, hanem az, hogy a férfi igei módon szeresse a feleségét, a feleség meg hallgasson a férjére.
Ebből aztán kialakul majd a barátság is. :)


Igen, ha ez így működik kölcsönösen, akkor feltehetően a barátság is ott van a kapcsolatban.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 13., csütörtök 13:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Boglárka írta:
Igen, ha ez így működik kölcsönösen, akkor feltehetően a barátság is ott van a kapcsolatban.

A házasság azért nehéz ügy mert a sikerességéhez (emberi szinten) két ember kell, az elrontáshoz viszont elég egy is.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 13., csütörtök 21:59 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Indu írod:

Egy ffinak sztem nagyobb erőfeszítés egy nő hosszabb lélektani fejtegetését meghallgatni, vagy a játszótéren történt dolgokat Smile /bár kölcsönösen egy nőnek meg a műszaki témák fekszenek kevésbé - pláne, ha részletesen kell hallgatni/


mi ezt úgy praktizáljuk, pláne ha kevés időnk van,pl. visz be a valamit elintézni a városba és mindketten valami számunkra fontos dologról akarunk beszámolni, hogy elkezdi pl.mondani a férjem a beszámolóját, amiben nem is vár visszajelzést, csak el akarja mondani,.. én az első lélegzetvételénél előállok a saját beszámolómmal, ...ő aztán a legközelebbi adandó alkalommal visszakaparintja a szót...persze én sem vagyok rest, alighogy elakad, máris" nálam a labda."..s mire bejutunk a városba, mindketten képben vagyunk, kivel mi történt aznap...ez nagyon viccesnek tűnhet oldalról nézve, mintha nem is figyelnénk egymásra, pedig nem. Egyszerűen muszáj elmondani, mi volt, aztán ha van valami , amit egyeztetni kell,később megbeszéljük.

Van egy mondás:
“A barátság egy lélek, mely két testben lakozik.” (Arisztotelész), na most ha a házaspár nem barát is egyben, akkor azt úgy is mondhatnánk, h. egy testben két lélek,- ez nem feltétlenül rossz, csak jó kombináció legyen. Az a fontos, hogy egymással harmonizáljon a két lélek,egy kútfőből táplálkozzon. Majd szépen megszelídítik , kiegészítik egymást.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 14., péntek 07:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ammmen ({)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 14., péntek 11:14 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
net2rist írta:
ammmen ({)


Igen :D Kár, hogy nem voltál ott.Egyszerűen jó volt Erikáékra nézni, mindazt amit leírt visszatükrözték. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 23., péntek 10:55 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
- Hogy találod meg a Nagy Ő-t?
- Shift és kis ő.

:*: :*: :*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 24., szombat 09:28 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Hétfőn voll 40 éves a házasságunk...

Ezt is túléltük...észrevétlenül...

Nekem könnyebb volt a megpróbáltatás, Ő (=hitvesem) megpróbált ugyanolyan "hétköznapi" lenni. Volt, Aki segítsen neki, mint mindig...
:oops: :cry:

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 24., szombat 13:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Ef 5,25
Ti férfiak, szeressétek a ti feleségeteket, miképen a Krisztus is szerette az egyházat, és Önmagát adta azért;

Ef 5,28
Úgy kell a férfiaknak szeretni az ő feleségöket, mint az ő tulajdon testöket. A ki szereti az ő feleségét, önmagát szereti.

Kol 3,19
Ti férfiak, szeressétek a ti feleségeteket, és ne legyetek irántok keserű kedvűek.

1Pt 3,7
A férfiak hasonlóképen, együtt lakjanak értelmes módon feleségükkel,az asszonyi nemnek, mint gyöngébb edénynek, tisztességet tévén, mint a kik örökös társaik az élet kegyelmében; hogy a ti imádságaitok meg ne hiúsuljanak.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 24., szombat 16:45 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
figyelő írta:
Hétfőn voll 40 éves a házasságunk...

Ezt is túléltük...észrevétlenül...



Figyelő, ez mit jelent? arra nem is merek gondolni, hogy elfelejtettél egy csokor virággal a feleséged elé állni? :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 26., hétfő 11:13 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Amit lehetett - érzésem és hitem szerint - én megtettem. Nem virág volt, hanem "hervadhatatlan", egészségügyi nyakpárna a tárgyi bizonyítékom..

A többit sötétedni is képes fantáziátokra bízom.. :oops:

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 26., csütörtök 10:40 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Az "ideális"

,Korunk hősnője vékony, mint a cérna, tekintve, hogy nullaszázalékos joghurton és műanyag müzlin él, bár igaz, ami igaz, szereti a bonbonokat is. Tizenkilenc évesen már vannak ősz hajszálai, de sebaj, mert így legalább naponta tudja váltogatni a hajszínét. Soha nem fakul ki a pulóvere, és nincs az a folt, amit ő ki ne tudna venni a munkásruhából. Ha hazamegy, mindent szanaszét dobál, még sincs soha rendetlenség nála. Nem vízköves sem a fürdőszobája, sem a mosógépe, és ha vacsorát készít, azt hozzávetőlegesen másfél perc alatt teszi, ami annál is könnyebben megy neki, mert például a zsírok maguktól ugranak a tálcájára. Imádók sorakoznak az erkélye alatt, és vetik magukat az autója elé. Ha van gyereke, az gyönyörű, és rendszerint a vécé közelében játszik. Elképesztő gyakorisággal zuhanyozik, mégsem száraz a bőre. Gyakran fáj a feje, a gyomra, a lába, de olyankor bekap valami pirulát, és a baj fél perc alatt megszűnik. Csak kétféle időjárás létezik körülötte: vagy ragyog a nap, vagy zuhog az eső. Az előbbiben boldog, de az utóbbiban sem fázik meg, és nem megy tönkre a frizurája..."

Hulej Emese /netorian/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 16., szerda 20:00 
Offline

Csatlakozott: 2008. jún. 20., péntek 15:14
Hozzászólások: 45
Tartózkodási hely: Itt
:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

_________________
"Nincs-e hatalma a fazekasnak az agyagon, hogy ugyanabból az agyagból az egyik edényt díszessé, a másikat pedig közönségessé formálja?" Róm 9,21


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 02., vasárnap 15:41 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 21., szombat 17:24
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Veresegyház
Boglárka írta:
Joseph Joubert /1754-1824 - francia moralista/ mondta:

"Feleségnek csak azt a nőt válasszuk, akit, ha férfi volna, barátnak választanánk."



Fórumon résztvevő férfiak! Mi a véleményetek erről?


10-én leszünk 18 éves házasok (házasokk..) mikor először találkoztam Vele, annyira irritált, hogy meg is fogalmaztam magamban: ezzel a nővel egy napot sem bírnék ki összezárva. semmiben nem hasonlítunk, más rugóra jár az agyunk, igazi tűz és víz kettőnk személyisége.
De épp ettől alkotunk egy olyan párost ami az élet nagyon sok problémáját képes megoldani hol az egyik hol a másik személyiségének bevetésével. időnként most is irritáljuk egymást és voltak pillanatok amikor legszívesebben elváltam volna, ezt nem szégyellem bevallani. mégsem tudnék ma már más nőt elképzelni magam mellett. a barátságot ezzel mégsem hoznám kapcsolatba. barátnak inkább olyan személyt választok akivel valamiben nagyon egyformán érzünk gondolkozunk. ilyen embert sajnos nem nagyon találok, úgyhogy ez inkább elméleti elképzelés. jó ismerőseim, olyan emberek akiket szeretek és akik engem szeretnek persze vannak de barátok akiknek mondjuk szégyenérzet nélkül minden gondolatomat kitárnám olyanok nem nagyon. szóval én nem értek egyet az öreg franciával. a szerelem más rugóra jár mint a barátság, bár főleg a korabeli viszonyok ismeretében egy kvázi barátságra épülő házasság stabilabb lehetett mint labilis, érzelmileg túlfűtött szerelemre építkező, ahol a féltékenység a kizárólagosság a szenvedély az úr. az meg külön akadémiai vita tárgya évezredek óta, lehet-e barátság férfi és nő között...

_________________
szerintem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 02., vasárnap 16:22 
Offline

Csatlakozott: 2008. jan. 18., péntek 22:19
Hozzászólások: 3
Sziasztok
Engem is különösen érdekel, hogy mi a véleményetek,hogy férfi és nő között,lehet-e igazi barátság, annélkül, hogy az egyik fél a másikhoz vonzódna.
Szerintem egy ilyen barátságban mindig valamelyik fél vonzódik a másikhoz,nem biztos hogy ezt az érzést az adott fél felvállalja.
Andi


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 348 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség